Ako otehotnieť a zároveň sa nezblázniť

shaarka
2. máj 2009

Ahojte vsetky zvedavky a buduce mamicky. Tuto temu som chcela zalozit uz dlhsi cas pre vsetky tie, ktore po case (to je jedno, ci po mesiacoch alebo rokoch) prestalo bavit donekonecna rozoberat, preco este nie su tehotne. Pre tie, ktore modrykonik takpovediac a nechtiac trosku znudil, lebo vypadli z diskusie, lebo nestihali vsetko citat, alebo sa im nikto nevenoval alebo preto, lebo zacali byt skratka strasne deprimovane z toho, ze este stale nie su tehotne. Tuto temu som chcela zalozit pre NAS, ktore sa najdu v nizsie uvedenych riadkoch. Pre tie zeny, ktore chcu od diskusie viac nez len uistovanie, ze „tentoraz si uz urcite v tom“. Samozrejme nam drzim palce, ale nezabudajme –
Fazulke sa viac zapaci mamicka - pohodacka, nez vystresovana snazilka

Idealny stav:

1. Ked dostanem menzes, neplacem. Som rada, ze ho mam, som zena, mam maternicu, mam cyklus! Hura. Postazujem sa na krce, na drahe vlozky, pochvalim sa novoobjavenymi tamponmi.
2. Necitim sa previnilo, ked sa mi napriklad v sobotu nechce vstavat o siestej (ako pravidelne cez pracovny tyzden) a odmerat si bazalku. Radsej si pospim, budem mat dobru naladu a potom nasilnim partnera 🙂 Krcok skumam (ak viem), ale neanalyzujem, ci je dostatocne tvrdy alebo makky. Je taky, aky ma byt, ci je hore, alebo dole, podla toho, v akom som leveli 🙂 Hlien sa niekedy nesledovat neda...
Ale neprehanam to, viem, ze krcok ani hlien nie je jedinym indikatorom ovulacie alebo tehotenstva...
3. Nemam velke vycitky, ked si dam vinko alebo idem s kamosmi na pivo... Vyresetujem si trosku hlavu, citim sa prijemne, sebavedomo a sexy, zabavam sa, neriesim pracovne problemy, vyplacem (vygrciam) sa. Viem, ze to nie je zdrave, ale extremizmus nepestujem a partnera sameho v krcme pre istotu nenecham 🙂
Dolezite je nemenit kvoli tuzbe otehotniet svoje navyky natolko, aby to posobilo na psychiku ako blok.
4. Ak mam chut urobit si ovulacny alebo tehotensky test, urobim si ho. Samozrejme ocakavam pozitivny vysledok, lebo CHCEM mat dieta, ale stale mam na mysli, ze sanca je presne 50:50. Preto po spravnom odcitani vysledku necakam, ze sa tam ta ciarka o hodinu zazrakom zjavi, alebo zosilnie, ale test vyhodim a neriesim. Lutujem len vyhodene peniaze (drogeria dm - tehotensky test za 1,33€)... Povolene je odkladat si ovu testy, ale tehotenske vyhadzujem a nevytlacam druhu ciarku kadzu hodinu!
5. Snazim sa zit bezny zivot. Ked do mna niekto rype s otazkou, ze kedy budem tehotna, tak so stoickym kludom odpovedam, ze „neviem“, „ktovie“, „uvidi sa“, ked sa podari“ alebo pouzijem akukolvek vlastnu vtipnu odpoved. Nedam na sebe znat, ze ma to trapi, ze mi lezie pytajuci sa na nervy... Je zvedavy, ako aj ja 🙂 Ale: ked to pride, tak to pride a raz to na mne predsa urcite uvidi!

Je milion tem, o ktorych sa da bavit. O praci, pocasi, politike, vareni, kozmenike, snoch, planoch a sexe... Je toho naozaj dost, cim sa da zamestnat hlava. Je nas tu naozaj pozehnane, kazda z nas je uplne ina, specificka. Roznorodost zivotov nas bude spajat tak, ako aj snaha otehotniet. No nielen to. Spajat nas bude aj fakt, ze otehotnenie je sucastou nespocitatelneho mnozstva nahod a „motylich efektov“ a my, mudre zeny, si to uvedomujeme. Vieme, ze laska, priroda alebo boh je najsilnejsim carodejnikom a tak si chceme uzivat zivot, radosti aj strasti. Chceme sa vasnivo milovat, chceme lubit a pachat dobre skutky. Chceme plakat, zurit, nadavat. To vsetko patri k zivotu. Chceme sa obzrat, chceme dietovat. Chceme ponocovat, ale chceme aj lenosit. Chceme predsa vsetko, uplne vsetko, co nas nevytiahne zo zivota s obrovskou nalepkou SNAZILKA. Nechceme vycnievat z radu, vytrcat, nechceme sa neustale strazit a kontrolovat, analyzovat a donekonecna dufat, ze „co ak“... Sme silne a nechceme si presda rozbit vztah, nechceme byt pre manzela len „buducou tehulkou“. Chceme byt partnerkami, milenkami, kamaratkami, a ked jedna z funkcii otehotnie 🙂, tak si to vychutname tak, ako nic ine na svete.

Nemajme vycitky, ze chodime na konika. Nasi partneri si konecne mozu vydychnut, lebo okrem otehotnenia zbierame v tejto teme rady a skusnosti prekvapivo aj v inych oblastiach. Budme internetove kamosky, ktore nespaja iba tuzba mat dieta, ale aj ine spolocne temy alebo nazory...

Heslo: www.mudrykonik.sk

monky1
18. apr 2010

a s tou cystou ti chcu nieco robit? či? 😒

vavenka
18. apr 2010

Fly ja mam cystu na lavom, ale uplne pokojna bola doktorka ze to ABSOLUTNE NIC nieje, ze zas o rok preventivka, takze to neriesim a som pokojna aj ja.....
Monky inak aj ja rozmyslam - tiez sa to u mna tak z razu zlomilo, okolo 32-33 tt - som onemotornela, a presne ako pises - curanie, zaha, a teraz som uz aj spuchnuta 😀 😀 a niekedy az one, cikula ma tak boli, ked sa zasrana zaprie, ze mam pocit ze uz mi vypadnut ide 😀 😀 ale tak uz mi svieti 38, tak je to asi normalne 😅

monky1
18. apr 2010

no ja som sa vystrasila, lebo doteraz som behala ako mlada srnka, aj okolo malej, aj do skolky, aj na trolej dobre ze nie sprintom 😀, denne beham po schodoch (4x66 ) ..... a zrazu lenocka v spitali - moj tt 😨 ... uz mi nie je vsetko jedno ... ja este nechcem rodit ... teda chcem, ale keby mi uz aspon 38-ka svietila

vavenka
18. apr 2010

Monky no hej, treba sa uz trochu setrit, aj ked pri malej to asi bude tazsie...
Ja som si nemohla moc dovolit pobehovat, kedze od zaciatku som rizikovka a boli problemy, ale verim ze pre "normalnu" tehulu to moze byt sok 😅 neboj nic, este mesiac potiahnes a ides na to 🙂

flyangel
18. apr 2010

Tak este ze tak vave 😉 akoze mne dr tiez povedal ze to je normalne, nic sa s tym nebude robit...akurat o rok tiez mam ist s tym na kontrolu 😉
takze tak babenky...musite sa setrit a viac oddychovat lebo uz organizmus citi záťaž po tolkych tt 🙂
ale som rada ze ste ok a mate sa dobre..az na tie cikania puchnutia a zahy... 🙂 ale verim ze onedlho si toho aj ja uzijem 😉

vavenka
19. apr 2010

Ahojte, tak som spat z poradne, pekne zavreta, Vanda sa zatial na svet nechysta 🙂 vsetko je vraj v najlepsom poriadku 🙂

flyangel
19. apr 2010

ahoojky..vave noo tak super...takze este si malá dáva načas 😉
ja som dnes ostala doma,lebo som akosi uz od piatka chora...a celu noc som nespala..bolela ma hlava a nadcha ..hrozneee...a pritom som sa celu zimu statocne držala a teraz na jar ochoriem 😠 😠asi to bude jarnou unavou a oslabenou imunitou...

madeline
19. apr 2010

cau fly - tak pekne teply caj a pod perinu 😎

flyangel
19. apr 2010

ahoj made...noo to ano len musim pisat ocinovi nejake papiere do roboty takze az potom zas pojdem pod perinu ked to dokoncim.. 😉 ako sa inac mas?ako tehulkovanie?

madeline
19. apr 2010

fly - tak sup-sup dokoncit papiere a hor sa pod perinu 😉 mam sa dobre, v ramci moznosti, este si tehulkovanie neuzivam, lebo ma trapia nevolnosti, ale kvoli babu to vydrzim, davam im este tyzden a uz nech idu k nejakej ine babe (mozno aj k tebe) 😎 a hrozne sa tesim na buduci tyzden na kontrolu 😵

flyangel
19. apr 2010

a chodis normalne do roboty alebo si vypísaná?

madeline
19. apr 2010

chodim do roboty, zase v kancelarii sa neupracujem, ale musela som bravat piatky dovolenky,lebo som nevladala, ale teraz pridem z prace a lahnem aspon na hodku do postele a je lepsie ... mali by vymysliet v praci nejake lehatka alebo co? 😎

vavenka
22. apr 2010

No tunak to tu viazne....
Fly akoo?

pipussa
22. apr 2010

ahojvavenka

no, to bude tou sukromnou temou, co si zalozila anax...
ako vies, mne odmietla pristup... 🙂
ako to tam fici ??
co mas nove ?
my velryby toho asi nemame vela, vsak 🙂

nathali
22. apr 2010

ahoj holky noo tu je ale ticho kam ste vsetky usli???

vavenka
22. apr 2010

Pipuss asi tak, ja som uz vacsinu casu doma, uz nevlaaadzeeem sa motat po vonku, aj ked dnes mi prechadzka padla dobre... No - prechadzka - par krokov po hlavnej a posedenie pri kolaciku s kamoskou 😀 😀

Cauko nath, ako sa mas? 🙂

lenocka84
22. apr 2010

caute zeny
ako sa mate?
tak som Vas predbehla, uz som maminaaaa

pipussa
22. apr 2010

cooooooooooooooooo

pipussa
22. apr 2010

jemine, ako to ????

gratulujem a dufam, ze je bobatko zdraveeeee

co sa stalo, ze tak skoro

lenocka84
22. apr 2010

ahoj pipussa
no maly sa rozhodol ze chce skor
inak sme uz ok, len zltacku mame

pipussa
22. apr 2010

a malo to nejaku pricinu ???
inak krasny chlapec, take drobatko

ako si rodila ???
ako to na teb aprislo

ved ty si mala termin kratucko po mne....
ja mam 29.maja
a vidis, ako si nas predbehla, aj sharku a vavenku

lenocka84
22. apr 2010

je uplne za nadherny, som z neho na makko
rodila som normalne, len infuzka na kontrakcie bola
a ako o prislo? odtiekla mi plodova voda, zacala som sa otvarat, a bolo to jasne

termin som mala 30.5.

pipussa
22. apr 2010

jemine,
vidis
az teraz si zacinam uvedomovat, ze je to blizko

ja dufam, ze vydrzime aspon do polky maja... t.j 38tt
potom moze von
a idem sekciou, aspon teda odporuca ortoped, uvidim co porodnik, buduci tyzden idem 1x

a ty sa ako citis ??
si v nemocnici >??? mas tam net ??
snazis sa kojit ??

chrobulka
23. apr 2010

ahojte, leni, gratulujem k prirastku 😀

pipussa, nechcem byt zla, ale mas to za par dievca 😉
ako sa citis?

vavenka
25. apr 2010

Jeeej Leni gratulujem k Patkovi a hlavne - tesim sa ze ste obaja v poriadku, najpodstatnejsie je zdravie momentalne... Este ste s nemocnici?

pipimiska
25. apr 2010

lenocka,gratulujem a samozrejme vela zdravicka,sily a mliecka prajem 😵 😵 😵

pipussa
25. apr 2010

ahoj chrobulka,
ma spravdu uz to mam zapar, aj ked predou mnou je este vavenka a shaarka
a citim sa, tak vselijak... ako tehotna pred porodom.....
velka, ufucana, mrzuta...uz nedockava, ale aj bojazliva 🙂
dnes som si zbalila tasku do porodnice, aj ked tam musime este nejake veci doplnit.....

a trosku dost ma prekvapila lenocka, ved on amala termin az po mne....
tak si teraz uvedomujem, ze je to fakt blizko... 😕

ako ty ???
uz sa to utriaslo u draheho ??

chrobulka
27. apr 2010

ahoj pipuss, ano, v pohodicke, v ramci moznosti - co sa chlapa tyka 😉
tak si nejak uzivame teraz iba... a je nam dobre (aspon sa tak tvarime... 😉 )
a stale ste rozhodnuty, ze bude mat maly meno po tatinovi? 😉

vavenka
27. apr 2010

Ako dievcata?
Ja dnes poradna ok, zatial sa nic nedeje, v piatok kontrola v nemocnici - a idem dohovarat Vande, aby si ma tam uz aj nechali 😀

zuzimia
28. apr 2010

Dievcata, ospravedlnujem sa, ze vam sem leziem, ale ak niektorej z vas zostal Clostil, ktory uz nepotrebujete, hoci aj nacate balenie - odkupim. Dakujem, ozvite sa mi prosim do IP.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre