Ako otehotnieť a zároveň sa nezblázniť

shaarka
2. máj 2009

Ahojte vsetky zvedavky a buduce mamicky. Tuto temu som chcela zalozit uz dlhsi cas pre vsetky tie, ktore po case (to je jedno, ci po mesiacoch alebo rokoch) prestalo bavit donekonecna rozoberat, preco este nie su tehotne. Pre tie, ktore modrykonik takpovediac a nechtiac trosku znudil, lebo vypadli z diskusie, lebo nestihali vsetko citat, alebo sa im nikto nevenoval alebo preto, lebo zacali byt skratka strasne deprimovane z toho, ze este stale nie su tehotne. Tuto temu som chcela zalozit pre NAS, ktore sa najdu v nizsie uvedenych riadkoch. Pre tie zeny, ktore chcu od diskusie viac nez len uistovanie, ze „tentoraz si uz urcite v tom“. Samozrejme nam drzim palce, ale nezabudajme –
Fazulke sa viac zapaci mamicka - pohodacka, nez vystresovana snazilka

Idealny stav:

1. Ked dostanem menzes, neplacem. Som rada, ze ho mam, som zena, mam maternicu, mam cyklus! Hura. Postazujem sa na krce, na drahe vlozky, pochvalim sa novoobjavenymi tamponmi.
2. Necitim sa previnilo, ked sa mi napriklad v sobotu nechce vstavat o siestej (ako pravidelne cez pracovny tyzden) a odmerat si bazalku. Radsej si pospim, budem mat dobru naladu a potom nasilnim partnera 🙂 Krcok skumam (ak viem), ale neanalyzujem, ci je dostatocne tvrdy alebo makky. Je taky, aky ma byt, ci je hore, alebo dole, podla toho, v akom som leveli 🙂 Hlien sa niekedy nesledovat neda...
Ale neprehanam to, viem, ze krcok ani hlien nie je jedinym indikatorom ovulacie alebo tehotenstva...
3. Nemam velke vycitky, ked si dam vinko alebo idem s kamosmi na pivo... Vyresetujem si trosku hlavu, citim sa prijemne, sebavedomo a sexy, zabavam sa, neriesim pracovne problemy, vyplacem (vygrciam) sa. Viem, ze to nie je zdrave, ale extremizmus nepestujem a partnera sameho v krcme pre istotu nenecham 🙂
Dolezite je nemenit kvoli tuzbe otehotniet svoje navyky natolko, aby to posobilo na psychiku ako blok.
4. Ak mam chut urobit si ovulacny alebo tehotensky test, urobim si ho. Samozrejme ocakavam pozitivny vysledok, lebo CHCEM mat dieta, ale stale mam na mysli, ze sanca je presne 50:50. Preto po spravnom odcitani vysledku necakam, ze sa tam ta ciarka o hodinu zazrakom zjavi, alebo zosilnie, ale test vyhodim a neriesim. Lutujem len vyhodene peniaze (drogeria dm - tehotensky test za 1,33€)... Povolene je odkladat si ovu testy, ale tehotenske vyhadzujem a nevytlacam druhu ciarku kadzu hodinu!
5. Snazim sa zit bezny zivot. Ked do mna niekto rype s otazkou, ze kedy budem tehotna, tak so stoickym kludom odpovedam, ze „neviem“, „ktovie“, „uvidi sa“, ked sa podari“ alebo pouzijem akukolvek vlastnu vtipnu odpoved. Nedam na sebe znat, ze ma to trapi, ze mi lezie pytajuci sa na nervy... Je zvedavy, ako aj ja 🙂 Ale: ked to pride, tak to pride a raz to na mne predsa urcite uvidi!

Je milion tem, o ktorych sa da bavit. O praci, pocasi, politike, vareni, kozmenike, snoch, planoch a sexe... Je toho naozaj dost, cim sa da zamestnat hlava. Je nas tu naozaj pozehnane, kazda z nas je uplne ina, specificka. Roznorodost zivotov nas bude spajat tak, ako aj snaha otehotniet. No nielen to. Spajat nas bude aj fakt, ze otehotnenie je sucastou nespocitatelneho mnozstva nahod a „motylich efektov“ a my, mudre zeny, si to uvedomujeme. Vieme, ze laska, priroda alebo boh je najsilnejsim carodejnikom a tak si chceme uzivat zivot, radosti aj strasti. Chceme sa vasnivo milovat, chceme lubit a pachat dobre skutky. Chceme plakat, zurit, nadavat. To vsetko patri k zivotu. Chceme sa obzrat, chceme dietovat. Chceme ponocovat, ale chceme aj lenosit. Chceme predsa vsetko, uplne vsetko, co nas nevytiahne zo zivota s obrovskou nalepkou SNAZILKA. Nechceme vycnievat z radu, vytrcat, nechceme sa neustale strazit a kontrolovat, analyzovat a donekonecna dufat, ze „co ak“... Sme silne a nechceme si presda rozbit vztah, nechceme byt pre manzela len „buducou tehulkou“. Chceme byt partnerkami, milenkami, kamaratkami, a ked jedna z funkcii otehotnie 🙂, tak si to vychutname tak, ako nic ine na svete.

Nemajme vycitky, ze chodime na konika. Nasi partneri si konecne mozu vydychnut, lebo okrem otehotnenia zbierame v tejto teme rady a skusnosti prekvapivo aj v inych oblastiach. Budme internetove kamosky, ktore nespaja iba tuzba mat dieta, ale aj ine spolocne temy alebo nazory...

Heslo: www.mudrykonik.sk

slniecko77
12. jan 2010

..aha, tak uz rozumiem, no myslim si, ze by mohlo byt trosku viac svadieb tento datum..no je to lwn a len na tebe
..Shaarka, potom ked budete mat stranku hotovu daj vediet a opat hod link, pliiiiiz....som zvedava ako ste sa s tym popasovali 😉
..nechodmeeeee spat

angel78
12. jan 2010

Ahojte dievcata🙂 pravidelne som Vas citala, aj ked som sa zapojila len par krat.. no dnes mi to neda a rozhodla som sa Vam dodat silu vo vasm boji k babatku. Patrila som k Vam. Vyse 4 dlhe a stresujuce roky plne nadeje a beznadeje... dnes mam 2 deticky, starsieho chlapceka a mladsiu dcerku. Obe su adoptovane a vsetko sa to stalo behom par mesiacov. Na vlastne uz ani nepomyslim, vlastne uz tieto su moje vlastne... nikto by neuveril ako rychlo sa clovek zzije a uz ani nepomysli, ze su neni biologicke.. Cela rodina ich miluje neuveritelne, aj napriek obavam, teraz si zivot bez nich nevedia predstavit!!! a to sa ozaj zbehlo behom par mesiacov. Tak len tolko! Nevzdavajte sa sna mat babatko, tak ako ja verim, ze tretie raz pride ked bude jeho cas, ale su aj ine cesty, ktore su mozno neznamejsie ale kraasne na konci ktorych je to vytuzene 😉

drzte sa babulky

dzou
12. jan 2010

no mne uz zachvilu dojde mm... teda ked robi obedku tak bude od 13.45 do 21.30 😉
jeeej teraz ma zacalo boliet zase ovulkovsky brusko... 😀 no kde je ten mm 😀 😀 😀 😀

vavenka
12. jan 2010

Ja este nejdem spat 😉 teda tak o polhodku najskor....
Shaari ale myslim ze ta linka nema nic spolocne s tukom..... Mam kamosku, ktora je trochu moletnejsia a rodila bez linky 😉
A urcite neber len fotenie bez svadby, som presvedcena ze na ten datum si este budes vyberat medzi kompletkami 😉

slniecko77
12. jan 2010

..gratulujem angel ku krasnej rodinke 😉 a som si ista, ze adoptovane deticky dokazeme milovat akoby boli nase vlastne..a sklanam pred tebou kvoli tomuto odvaznemu kroku
..vela stastia 😵

dzou
12. jan 2010

angel tak super ze uz si mamina 😵 prajem vela stastia tvojej rodinke 🙂

vavenka
12. jan 2010

Angel dakujeme za podporu, urcite je to velke rozhodnutie, adoptovat si dieta a velmi sa tesim ze su na svete ludia, ktori to dokazu, lebo naozaj zije az prilis vela malych stvoreni, ktore potrebuju rodicovsku lasku.... Mozno aj ja raz dospejem do podobneho stadia, uz odhliadnuc od toho ci mam alebo nemam - budem mat/nebudem mat vlastne deti.....

shaarka
autor
12. jan 2010

angel, super rozhodnutie, mne sa adopcia velmi velmi pozdava... dakujeme 😵
len ma trosku mrzi, ze v statuse mas snž a nemas tam uvedene deticky 😒 . ani album, ale to chapem.

vavi, ved presne tak som to myslela, ako si napisala - ze tluste tak skoro ciaru mat nebudu, ak vobec 😅
a aj ja si myslim, ze to bude silny datum, takze jej asi napisem, ze 2 hodiny fotenia sa nam vobec neoplatia 😒 dufam, ze sa neurazi... ale takto ich asi odmietnu viaceri 😒

slniecko77
12. jan 2010

..shaarka, ked jej to racionalne vysvetlis a ona je inteligentna tak to pochopi, skus sa jej spytat ci si to nahodou nerozmysleli
..a kde mame pipimisku?

shaarka
autor
12. jan 2010

asi tlaci do hlavy 😀 nejaky obed alebo co 😀

hej hej, tak jej napisem, ze ok, pofotime aj predsvadobne 2 hodky, ale vyjde ju to dost draho.. takze ked si trosku priplati, tak bude mat celu svadbu 😉

shaarka
autor
12. jan 2010

no, pozdravujem, idem uz spat 🙂
zajtra po ogtt sa hlasime aj s vav 😵

dzou
12. jan 2010

no ja uz tu mam mm tak drzte palc bojovnikom 😀

slniecko77
12. jan 2010

..good luck na zajtra pre vavi a shaarku..nic zavideniahodne
..tak si uzi vecer a noc dzou

chrobulka
13. jan 2010

bre ranko,
baby, drzte sa na tych testoch, ci kam to idete.
my sme sa dnes rano tak zvrieskali, ze som mala na male, aby som na neho fyzicky nezautocila - myslela som na teba vav 😉
Chvilu bude asi ticho. Ale aj to treba z casu na cas. Vzdy sa zvrieskame len kvoli jednej veci. Dokola. Tomu mojmu totiz chyba sedliacky rozum a ja sa s tym nedokazem zmierit ☹ Ja viem, ze nikto nie je dokonaly, ale aj tak ma to stve...

Dufam, ze vy ste mali krajsi start do noveho dna, ja idem makat a neskor sa mozno pripojim.

chrobulka
13. jan 2010

az teraz som si vsimla, ze toto je prispevok cislo 33224 a teda coskoro tu mame 5 trojek 😉
a nechce sa mi verit, ze som tu dnes sama 😒

nellie_
13. jan 2010

ahoj chrobul.... 🙂
aj ja som tu.... 😎
len troska prudsi rozbeh hned z rana som mala... 🙄

fíha ze 33333 to je ake super cislo.. 😀

chrobi takze ste sa zvrieskali.. ved aj to niekedy treba.. a poznam tie pocity dokonale, ked mas chut fyzicky zautocit (ja uz som to urobila.. 😅 raz sme sa v posteli tak dovadili ze som mu potom pastami riadne po chrbate dala..a na druhy den sme sa na tom potom smiali ale v ten vecer mi veru do smeichu nebolo..)

bibi24
13. jan 2010

Ahojte, pekne dobre ranko prajem vsetkym 🙂

Ja klasika, som uz sice tu, ale snazim sa popritom aj pracovat 😉

Chrobi, rozmyslam, ci ja som uz draheho fyzicky napadla a asi veru este ee 😀 Ale pohadat sa vieme teda raz za cas...uz sa stalo aj take, ze sme si dost skaredo vynadali a bolo po hadke 😀 uz sme sa len nerozpravali...
Ale u nas vacsinou prebiehaju hadky tak, ze JA sa na nieco urazim (ze nieco nepovedal ako mal, neurobil ako mal, nemyslel to tak ako ja 😀 a pod.), potom sa s nim par dni nerozpravam, aby mu nieco doslo (jemu pravdaze nic nedojde, ved je chlap) a potom za nim aj tak pridem ja, vycitam mu, co sa len da a nakoniec sa udobrime 😀

chrobulka
13. jan 2010

flam, dik. neviem si to pustit v robote ☹

ja neviem co mam s tym mojim robit. ja nechcem hrat tu psychologicku hru, ze sa treba do 5 minut od hadky objat a bla bla... lebo ja si potrebujem vyvrieskat, vydiskutovat, prist na nieco, uznat chyby na oboch stranach a skusit ist dalej. kecy o tom, ako mi moze byt luto, ak sa mu nahodou nieco stane a my sme pohadani... bolo by to odo mna pokrytecke, keby som ho objala a nemali by sme "vysvetlene"...

kaslem na to, idem makat, rychlejsie mi to zbehne aspon...

siouxie
13. jan 2010

dobré ráno 🙂

chrobul 😒 si ma nepotešila, myslela som, že ráno bude veselšie ako večer 😖

Na mňa tiež tie kecy neplatia. Len mám malilinkú výhodu v tom, že u nás väčšinou nikdy k dlhému nebaveniu sa nedôjde. Lebo aj ke aj ja mám "len" chlapa, nejakým zázrakom mu dochádza, že aj keď síce nechápe moje rozčúlenie a hnev, vie, že to musíme vyriešiť a tak príde a snaží sa diskutovať.
Tak mi napadlo, neprospelo by ti nejaké odreagovanie? Dohodni sa s kamošmi (len ty) a choď von, alebo niečo také...? 🙂

vavenka
13. jan 2010

Hojte 🙂

testy mame za sebou, aj to vo dvojici celkom zbehlo 🙂 len som nejaka utahana, tak si idem este na hodku zdriemnut a potom k dvojickovej kamoske...

Tak potom podvecer sa "vidime" 🙂

shaarka
autor
13. jan 2010

de stee?

flamenga
13. jan 2010

shaarka tak ako ogtt? 😀

shaarka
autor
13. jan 2010

😀 😀 😀 😀 😀 kraviny 😀

ogtt v pohode, vysledky dnes poobede alebo zajtra, dorucia na gyndu

flamenga
13. jan 2010

shaarka aj moje mali doručiť na gyndu... bola som v piatok na ogtt a v pondelok v poradni po výsledkoch ani páru 🙄 ts.... musím si volať....

shaarka
autor
13. jan 2010

sa na to vysrali? no teda 😠
ja som tiez zvedava, ale nejake prevratne info necakam 😀 ale som unavena, asi sa pojdem zvalit este. rano som vstavala v case, ked som kedysi v minulej robote uz musela byt v praci 😠 😠 😠 fuj 😠 a som totalne otapena, jak opita 😀
sa ozvem neskor 😵

bibi24
13. jan 2010

Asi vsetky pracujete...fuj aj ja, len sa mi tak z kecky pari 😀 A pomaly idem na obed, nejaka som hladnaaaa 😒

shaarka
autor
13. jan 2010

co budes mat fajneho?
ja musim varit, nemas nejaky napad? ale asi prelustrojem spajzu a chladnicku a nieco vymyslim 🙂

bibi24
13. jan 2010

Polievka neviem aka, to sa vzdy dozviem na mieste, ale vyber mame z dvoch a druhe jedlo je, ze kluzska kapusta. Uz si to pocula? Lebo ja prvykrat len tu v nasej jedalni. A je to celkom fajn, nieco na sposob kolozvarska kapusta, taky mix maso, kapusta a ryza. Pride mi to teda divna kombinacia, lebo priloha su zemiaky, ale tak, da sa 😀

A dnes som v telerane videla dobry recept, to niekedy asi vyskusam - do zapekacej misy dali kyslu kapustu, na to vrstvu zemiakoveho pyre (ale s pouzitim menej mieka a asi aj trocha muky) a na to este vrstvu klobasky a slaninky (neviem ci aj nie cibulka, nie som si ista) a dat zapiect. Hm? Mne by to urcite chutilo. 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre