Ako otehotnieť a zároveň sa nezblázniť

shaarka
2. máj 2009

Ahojte vsetky zvedavky a buduce mamicky. Tuto temu som chcela zalozit uz dlhsi cas pre vsetky tie, ktore po case (to je jedno, ci po mesiacoch alebo rokoch) prestalo bavit donekonecna rozoberat, preco este nie su tehotne. Pre tie, ktore modrykonik takpovediac a nechtiac trosku znudil, lebo vypadli z diskusie, lebo nestihali vsetko citat, alebo sa im nikto nevenoval alebo preto, lebo zacali byt skratka strasne deprimovane z toho, ze este stale nie su tehotne. Tuto temu som chcela zalozit pre NAS, ktore sa najdu v nizsie uvedenych riadkoch. Pre tie zeny, ktore chcu od diskusie viac nez len uistovanie, ze „tentoraz si uz urcite v tom“. Samozrejme nam drzim palce, ale nezabudajme –
Fazulke sa viac zapaci mamicka - pohodacka, nez vystresovana snazilka

Idealny stav:

1. Ked dostanem menzes, neplacem. Som rada, ze ho mam, som zena, mam maternicu, mam cyklus! Hura. Postazujem sa na krce, na drahe vlozky, pochvalim sa novoobjavenymi tamponmi.
2. Necitim sa previnilo, ked sa mi napriklad v sobotu nechce vstavat o siestej (ako pravidelne cez pracovny tyzden) a odmerat si bazalku. Radsej si pospim, budem mat dobru naladu a potom nasilnim partnera 🙂 Krcok skumam (ak viem), ale neanalyzujem, ci je dostatocne tvrdy alebo makky. Je taky, aky ma byt, ci je hore, alebo dole, podla toho, v akom som leveli 🙂 Hlien sa niekedy nesledovat neda...
Ale neprehanam to, viem, ze krcok ani hlien nie je jedinym indikatorom ovulacie alebo tehotenstva...
3. Nemam velke vycitky, ked si dam vinko alebo idem s kamosmi na pivo... Vyresetujem si trosku hlavu, citim sa prijemne, sebavedomo a sexy, zabavam sa, neriesim pracovne problemy, vyplacem (vygrciam) sa. Viem, ze to nie je zdrave, ale extremizmus nepestujem a partnera sameho v krcme pre istotu nenecham 🙂
Dolezite je nemenit kvoli tuzbe otehotniet svoje navyky natolko, aby to posobilo na psychiku ako blok.
4. Ak mam chut urobit si ovulacny alebo tehotensky test, urobim si ho. Samozrejme ocakavam pozitivny vysledok, lebo CHCEM mat dieta, ale stale mam na mysli, ze sanca je presne 50:50. Preto po spravnom odcitani vysledku necakam, ze sa tam ta ciarka o hodinu zazrakom zjavi, alebo zosilnie, ale test vyhodim a neriesim. Lutujem len vyhodene peniaze (drogeria dm - tehotensky test za 1,33€)... Povolene je odkladat si ovu testy, ale tehotenske vyhadzujem a nevytlacam druhu ciarku kadzu hodinu!
5. Snazim sa zit bezny zivot. Ked do mna niekto rype s otazkou, ze kedy budem tehotna, tak so stoickym kludom odpovedam, ze „neviem“, „ktovie“, „uvidi sa“, ked sa podari“ alebo pouzijem akukolvek vlastnu vtipnu odpoved. Nedam na sebe znat, ze ma to trapi, ze mi lezie pytajuci sa na nervy... Je zvedavy, ako aj ja 🙂 Ale: ked to pride, tak to pride a raz to na mne predsa urcite uvidi!

Je milion tem, o ktorych sa da bavit. O praci, pocasi, politike, vareni, kozmenike, snoch, planoch a sexe... Je toho naozaj dost, cim sa da zamestnat hlava. Je nas tu naozaj pozehnane, kazda z nas je uplne ina, specificka. Roznorodost zivotov nas bude spajat tak, ako aj snaha otehotniet. No nielen to. Spajat nas bude aj fakt, ze otehotnenie je sucastou nespocitatelneho mnozstva nahod a „motylich efektov“ a my, mudre zeny, si to uvedomujeme. Vieme, ze laska, priroda alebo boh je najsilnejsim carodejnikom a tak si chceme uzivat zivot, radosti aj strasti. Chceme sa vasnivo milovat, chceme lubit a pachat dobre skutky. Chceme plakat, zurit, nadavat. To vsetko patri k zivotu. Chceme sa obzrat, chceme dietovat. Chceme ponocovat, ale chceme aj lenosit. Chceme predsa vsetko, uplne vsetko, co nas nevytiahne zo zivota s obrovskou nalepkou SNAZILKA. Nechceme vycnievat z radu, vytrcat, nechceme sa neustale strazit a kontrolovat, analyzovat a donekonecna dufat, ze „co ak“... Sme silne a nechceme si presda rozbit vztah, nechceme byt pre manzela len „buducou tehulkou“. Chceme byt partnerkami, milenkami, kamaratkami, a ked jedna z funkcii otehotnie 🙂, tak si to vychutname tak, ako nic ine na svete.

Nemajme vycitky, ze chodime na konika. Nasi partneri si konecne mozu vydychnut, lebo okrem otehotnenia zbierame v tejto teme rady a skusnosti prekvapivo aj v inych oblastiach. Budme internetove kamosky, ktore nespaja iba tuzba mat dieta, ale aj ine spolocne temy alebo nazory...

Heslo: www.mudrykonik.sk

dzou
28. jan 2010

slni hej je to risk ale mame zafixovane na 10r. a nic ine sa nedalo robit...
a zatepleny uz mame kopletne cely dom hore mame straaaaaaaaaaaasne hrubu vrstvu sklennej vat lebo mm nasiel akciu ze taky ten jeden velky bal za £1 😀 a aj pod podlahu sme davali.. jaj a este sme znizili v spalnach trosku strop a to tak ze sme nan nalepili polystyren cize dalsi izolant.... oproti minulorocnej zime je to neskutocny rozdiel ako je v dome,.... este nam treba vymenit okna a dvere a bude to fakt super.... ale ak myslim ci sme zateplovali tak klasicky ze steny zvonka tak to nie....a asi ani nebudeme sme 3 terrace house a sme v strede tazke by to asi blbo vyzeralo 😀

dzou
28. jan 2010

a inac s tym uverom tie 2 roky zbehli ani neviem ako..... je to dlha doba ale tak ktovie ako to s nami dopadne mozno vyhrajeme loto 😀 😀 😀 a teda myslim ze inak sa nedalo ze peniazky na priamu kupu neboli a asi ani nikdy by neboli s tymi cenami bytov a domov co su teraz i ked isli dole ... 😖

slniecko77
28. jan 2010

..aj tak super, ze ste zateplili..to velmi pomoze..aj to, ze ste medzi domami
..my mame susedov len z jednej strany a zdruhej strany mame konzervatorium 😉 my sme povodne chceli uplne samostatne stojaci dom, ale mame dobrych susedov, takze je to fajn
..dzou, vsak v dnesnej dobe sa ani inak neda len s hypotekou..teda pokial nevyhrate sportku 😉

pipimiska
28. jan 2010

uz som tu 🙂 sme sa museli premiestnit od svokrovcov domov 😉 zima je vonku .zzzzzz

a to doteraz ste nevymysleli anketu a ja ze uz bude aj zodpovedana😝

dzou
28. jan 2010

hej ale detached house su ovela drahsie a dakedy ta medzera medzi dalsim domom je asi tak 50cm 😖 tazke to ams jednu rit 😀 a nam to nevadi susedov mame tiez dobrych 😉
no nic ide ja uz hajat... zajtra chvalabohu piatok... tak dobru nocku prajem... 🙂

pipimiska
28. jan 2010

tak dobruuu 😉

slniecko77
28. jan 2010

..aj ja uz idem zalomit...manzelik caka....bu nocku

bublinka11
29. jan 2010

Dobre ranko 😉 kde ste vsetky??? Hadam vas nezasnezilo? 😉

anaxamon
29. jan 2010

ahojte babule, dnes mam taku naladu pod psa ze keby som mohla tak najskor na niekoho strasne nakricim a potom sa iste rozplacem, och joooj 🙄 🙄

shaarka
autor
29. jan 2010

anax, ja som to uz urobila. a ze ci mi je lepsie? no neviem, ani nie... 😒

bibi24
29. jan 2010

Ahojte babulky 🙂

ako sa mate? Ani vas nestiham precitat, nieco nove?

My sme sa prave prisli z Ferticentu, no a vysledok? Skoda reci. Manzel ma este menej spermii ako mal. Nechapem, cim to je, teraz si daval pozor uz naozaj na vsetko, bral ten profertil (aj ked zazraky som od toho necakala). A este horsie vysledky? Tak neviem, ci to bolo len tym, ze predtym mu spermio robil urolog a tam to nie je az take podrobne, alebo to v centre naschval trochu zhorsuju, alebo je to realita a proste ho ma horsi, aj ked netusim preco. 😖 A tak musime este na genetiku, lebo ak sme obaja prenasaci cystickej fibrozy, tak sa mozeme rozlucit s tym, mat spolu zdrave dieta.
A navyse ja mam stale ten neprasknuty folikul, 22mm, ktory tam je uz od augusta a ak nepraskne, co asi ee, tak mna caka laparka.
To su mi vyhliadky, ze?

anaxamon
29. jan 2010

bibi ja neviem preco ale ja som mala podobne myslienky po vysetreni vo FC a nasledne po vysetreni u novej dr gynekoloogii a manzel u urologa...ze proste oni si tam nahanaju klientov, ale je to len subjektivny nazor

shaar, no jo sak to ze mozno by to nepomohlo, a najhorsie je ze by som sa vykricala na niekoho kto aj tak za nic nemoze 😒

flamenga
29. jan 2010

ahojte 🙂 😉

bibi24
29. jan 2010

Anax

a preco mas zlu naladu? Ja tiez teraz nemam ktovieaku, tak ale to mam kvoli tym vysledkom. Som tajne dufala, ze by to mohlo byt lepsie. ALe tak predtym mal 4 mil/1 ml a teraz len 500 tisic??? Po vitaminovej liecbe? Nechapem, fakt.

flamenga
29. jan 2010

jej dievčatá, až teraz som si všimla, že tu je nejako pochmúrno 😒 čo to? ☹

bublinka11
29. jan 2010

Anax...ja som na tom rovnako ako ty...rano som si pekne porevala...boli aj nejake spušťače, ale hnevala som sa na cely svet, na vsetko. Postupne sa to zlepsuje, ale len malinko... ☹

anaxamon
29. jan 2010

bibi ale skoda reci, vysledky z gyndy su nelichotive, takze ma to strasne rozladilo... 😔

flamenga
29. jan 2010

anax 😔

bublinka11
29. jan 2010

Anax ☹ som pozerala tvoj grafik, zatial v pohodicke...to ja mam mrsinu na poslednej zakrute, ja to mam aj z toho, tu precitlivenost...

anaxamon
29. jan 2010

flam co uz...ked uz...dame antibiotika abo daco podobne a snad potom to pojde lahsie..

bubli no este je ako tak ta teplota, ale myslim ze v ona klesne a v utorok cakam cervenu 🙄

bublinka11
29. jan 2010

Anax a aky mas problem? Ak sa teda chces zverit...
Ja cakam uz zajtra, ale nech je tu radsej cim skor, nech ma nenatahuje...

anaxamon
29. jan 2010

bubli radsej som to hodila do IP, nechce sa mi to verejne pisat

bibi24
29. jan 2010

Baby, ja sa s vami pomaly lucim...odchadzam skor, lebo dnes ideme do BB - zurka, diska, zabava 🙂 a cesty su hrozne, hlavne vraj v okoli nitry, tak dufam, ze stastne dorazime. A verim, ze sa mi aspon na chvilu podari zabudnut na to, aka je situacia v nasom plodeni a ze sa zabavime. Pekny vikend vsetkym! 😉

Anax, Bubli...aj vam, hlavu hore...raz snad bude lepsie 😉 To je utecha, cooo? 🙂

tinika
29. jan 2010

ahojte ako sa mate? čo nove? Nejaka nova tehulka? a tehulka ako idem tehulkovanie?

anaxamon
29. jan 2010

bibi pekny vecer dobre sa zabav🙂

uz som sa trochu ukludnila (ani som na nikoho nenakricala ani som si nepoplakala) takze uz je lepsie, len akurat neviem ci ist zajtra na plavaren ci radsej nie 😒

ahoj tini nove tehulky su nie a stare tehulky tehulkuju asik dobre 😉

flamenga
29. jan 2010

tini kde máš photo? 😎

nellie_
29. jan 2010

ahojte... 😎 😀

prave som dovarila obed a musim sa vam pochvalit ze fakt sa mi vydaril.. 😎
pôvodne som chcela robit cinu ale nakoniec z toho vznikli kuracie prsia so zeleninou findus wok a kedze som nemohla dochutit omacku tak som tam svihla sojovku, cesnak a roztopila som tam nivu a poviem vam ze mnaaaaaaaaaam 😎 😎
uz sa tesim ako ma MM vychvali ked dojde domov 😀 😀

anaxamon
29. jan 2010

nell ja ta chvalim uz teraz🙂))) ak teda mozem 😵

nellie_
29. jan 2010

anax diky.. 😉 🙂 ty mozes co len chces 😀

som citala ze si mala dnes troska na prdlajz naladu, uz sa to zlepsilo? 😉

anaxamon
29. jan 2010

ale hej uz je to lepsie, uz sa myslienky pretransformovali na zalozny plan B a hned je lepsie 😀 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre