Ako otehotnieť a zároveň sa nezblázniť

shaarka
2. máj 2009

Ahojte vsetky zvedavky a buduce mamicky. Tuto temu som chcela zalozit uz dlhsi cas pre vsetky tie, ktore po case (to je jedno, ci po mesiacoch alebo rokoch) prestalo bavit donekonecna rozoberat, preco este nie su tehotne. Pre tie, ktore modrykonik takpovediac a nechtiac trosku znudil, lebo vypadli z diskusie, lebo nestihali vsetko citat, alebo sa im nikto nevenoval alebo preto, lebo zacali byt skratka strasne deprimovane z toho, ze este stale nie su tehotne. Tuto temu som chcela zalozit pre NAS, ktore sa najdu v nizsie uvedenych riadkoch. Pre tie zeny, ktore chcu od diskusie viac nez len uistovanie, ze „tentoraz si uz urcite v tom“. Samozrejme nam drzim palce, ale nezabudajme –
Fazulke sa viac zapaci mamicka - pohodacka, nez vystresovana snazilka

Idealny stav:

1. Ked dostanem menzes, neplacem. Som rada, ze ho mam, som zena, mam maternicu, mam cyklus! Hura. Postazujem sa na krce, na drahe vlozky, pochvalim sa novoobjavenymi tamponmi.
2. Necitim sa previnilo, ked sa mi napriklad v sobotu nechce vstavat o siestej (ako pravidelne cez pracovny tyzden) a odmerat si bazalku. Radsej si pospim, budem mat dobru naladu a potom nasilnim partnera 🙂 Krcok skumam (ak viem), ale neanalyzujem, ci je dostatocne tvrdy alebo makky. Je taky, aky ma byt, ci je hore, alebo dole, podla toho, v akom som leveli 🙂 Hlien sa niekedy nesledovat neda...
Ale neprehanam to, viem, ze krcok ani hlien nie je jedinym indikatorom ovulacie alebo tehotenstva...
3. Nemam velke vycitky, ked si dam vinko alebo idem s kamosmi na pivo... Vyresetujem si trosku hlavu, citim sa prijemne, sebavedomo a sexy, zabavam sa, neriesim pracovne problemy, vyplacem (vygrciam) sa. Viem, ze to nie je zdrave, ale extremizmus nepestujem a partnera sameho v krcme pre istotu nenecham 🙂
Dolezite je nemenit kvoli tuzbe otehotniet svoje navyky natolko, aby to posobilo na psychiku ako blok.
4. Ak mam chut urobit si ovulacny alebo tehotensky test, urobim si ho. Samozrejme ocakavam pozitivny vysledok, lebo CHCEM mat dieta, ale stale mam na mysli, ze sanca je presne 50:50. Preto po spravnom odcitani vysledku necakam, ze sa tam ta ciarka o hodinu zazrakom zjavi, alebo zosilnie, ale test vyhodim a neriesim. Lutujem len vyhodene peniaze (drogeria dm - tehotensky test za 1,33€)... Povolene je odkladat si ovu testy, ale tehotenske vyhadzujem a nevytlacam druhu ciarku kadzu hodinu!
5. Snazim sa zit bezny zivot. Ked do mna niekto rype s otazkou, ze kedy budem tehotna, tak so stoickym kludom odpovedam, ze „neviem“, „ktovie“, „uvidi sa“, ked sa podari“ alebo pouzijem akukolvek vlastnu vtipnu odpoved. Nedam na sebe znat, ze ma to trapi, ze mi lezie pytajuci sa na nervy... Je zvedavy, ako aj ja 🙂 Ale: ked to pride, tak to pride a raz to na mne predsa urcite uvidi!

Je milion tem, o ktorych sa da bavit. O praci, pocasi, politike, vareni, kozmenike, snoch, planoch a sexe... Je toho naozaj dost, cim sa da zamestnat hlava. Je nas tu naozaj pozehnane, kazda z nas je uplne ina, specificka. Roznorodost zivotov nas bude spajat tak, ako aj snaha otehotniet. No nielen to. Spajat nas bude aj fakt, ze otehotnenie je sucastou nespocitatelneho mnozstva nahod a „motylich efektov“ a my, mudre zeny, si to uvedomujeme. Vieme, ze laska, priroda alebo boh je najsilnejsim carodejnikom a tak si chceme uzivat zivot, radosti aj strasti. Chceme sa vasnivo milovat, chceme lubit a pachat dobre skutky. Chceme plakat, zurit, nadavat. To vsetko patri k zivotu. Chceme sa obzrat, chceme dietovat. Chceme ponocovat, ale chceme aj lenosit. Chceme predsa vsetko, uplne vsetko, co nas nevytiahne zo zivota s obrovskou nalepkou SNAZILKA. Nechceme vycnievat z radu, vytrcat, nechceme sa neustale strazit a kontrolovat, analyzovat a donekonecna dufat, ze „co ak“... Sme silne a nechceme si presda rozbit vztah, nechceme byt pre manzela len „buducou tehulkou“. Chceme byt partnerkami, milenkami, kamaratkami, a ked jedna z funkcii otehotnie 🙂, tak si to vychutname tak, ako nic ine na svete.

Nemajme vycitky, ze chodime na konika. Nasi partneri si konecne mozu vydychnut, lebo okrem otehotnenia zbierame v tejto teme rady a skusnosti prekvapivo aj v inych oblastiach. Budme internetove kamosky, ktore nespaja iba tuzba mat dieta, ale aj ine spolocne temy alebo nazory...

Heslo: www.mudrykonik.sk

nellie_
29. jan 2010

to som rada Anax... 😉 ved vzdy sa da najst riesenie na kazdy problem.. 🙂 🙂

ja som nastvana, zajtra ide MM do UK.. uz ma ta jeho robota prestava bavit ☹ ☹ takymto stylom neotehotniem fakt ani ked sa pokrajam... 😒
... asi si zacnem sama zmrazovat jeho spermie alebo budem nutena ist za susedom... 😀

ja viem eurace nam treba, ale dufam ze si najde nejaku inu robotu...

siouxie
29. jan 2010

ahojte,

anax 🙂 som rada, že to takto berieš, presne tak isto pri problémoch reagujem aj ja. Nieže by ma nehnevali, ale v momente začne mozog pracovať na riešeniach. To pomáha 😉 🙂 A ešte keď sa mi podarí nájsť v celej situácii niečo pozitívne, dokáže ma to veľmi naštartovať.

Nell, veď je stále na cestách 😒 😖 Koľko bude teraz doma, necelé dva dni? Oddýchne si vôbec? 😔

nellie_
29. jan 2010

ahoj siou dosiel vcera rano a zajtra poobede uz ide fujas matias 😒
na to ze je kriza maju roboty vyse hlavy... 😒

siouxie
29. jan 2010

nellie, až priveľa... 😒

nellie_
29. jan 2010

siou.. co uz narobime... on tvrdi ze je zvyknuty.. lenze ja to dost prezivam, hlavne ked je taketo pocasie ako teraz ☹

od rana som sa az teraz dostala k upratovaniu... uz mam povysavane este pojdem vsetko vyprontovat..co ale tu u mojej mamy neznasam... 😠 lebo ona ma hlavne v obyvacke milion lapačov prachu a kym to vsetko ponadvihujem tak mi to zaberie riadne vela casu.. take daco ja v mojom byte nestrpim.. 😀 😀
ziadne labutky, vazicky a podobne srakotiny 🙄

siouxie
29. jan 2010

mne sa podarilo upratať dopoludnia, teda povysávať a umyť dlážky. Prach a prontovanie robí m. Tvrdí, že to robí rád 😀 .
Tiež neznášam zbytočnosti, ani ich nezbieram 😀
Ešte ma ma čaká kúpeľňa s weckom a kuchyňa (drez), ale to už tak voľne v priebehu víkendu...

siouxie
29. jan 2010

ešte som dnes stihla vybaviť aj sociálku, poštu (zaplatiť daň 🙄 ) a obchod, ale nevarím, až zajtra. Ja si dojem šalátik a ešte som ochotná spraviť sardinkovú nátierku, ale viac nič. 😀

tinika
29. jan 2010

flam som si menila foto a az teraz čo mi to pises kukam ze neulozilo novu, idem zmenit

nellie_
29. jan 2010

siou ty si tiez riadna sikulka 😎

ja tiez si nechavam na zajtra kupelku a wecko.. najhorsie uz mam za sebou.. 😀

drahy ma taaaaaak vychvalil.. 😵 😵 dokocna az tanier vylizal... 😀 😀 ze super obed som vymyslela.. 🙂
teraz siel s kamosom na plavaren, nahovaral aj mna ale tam je studena voda, to ja take nemusim 😀 😀

tinika
29. jan 2010

uz viem, ulozilo mi foto ale adminka mi ju zmazala, lebo ze vraj to musi byt s mojim ksichotm 😀 a teraz neviem najst tu čo bola predtym

siouxie
29. jan 2010

nellie, tééda, to muselo byť dobré! 😀 😵

tini, pekná fotka s baboškom 😵

nellie_
29. jan 2010

siou on je prudko "nivoidný" tak som vedela ze to takto dopadne.. 😀 😀 😀

tini aj ja chvalim foto 😉 🙂

rozmyslam co idem robit.. zeby vybehnem posankovat Tobinka? 😎 tak nadherne je vonku uplne jak z Mrazika.. asi prezvonim svagrine ze nech mi ho nachysta ked sa zobud... 😎
bude rada, nemusi ho ist ona s tym brušiskom... 😀

tinika
29. jan 2010

kocky dakovam
nellie ty si zlatučka svagrinka 🙂 u nas zamračene cely den, včera minus 7 tak som zmrzla ked som sla k zubarovi ze dnes som ani paty z domu nevytiahla

siouxie
29. jan 2010

sa poštíte... ale treba so zvukom. 😀 😀

https://www.youtube.com/watch?v=8E0Kejs-g-s
vavenka
29. jan 2010

Hojte, taaak mame piatoceeekkk 🙂 🙂

Nell moj je tiez prudko nivoidny, ja uz mam nakorenenu kuracinku nakrajanu na kococky miniaturne, chcem spravit cestoviny s kuracinou, sampionmi, kukuricou v nivovo-smotanovej omacke 🙂 uz pistim za cestovinami 2 dni 😀
Juj ale nejak mi je dnes na prd - sa mi hrozne zle dycha, normalne az ma panika chyta ci nemam dajaky plucny edem abo co a brucho ma cely den boli.... Je pravda ze som cely den pobehovala kade tade, ale tak nepaci sa mi to ☹ cez vikend oddyychujem!

A vy ste mali aky piatok? Anax citam ze nic moc vysledky? Tak hlavne ze sa nieco robi a pevne verim ze sa najde riesenie....

Chystate sa dnes niekam? 🙂

tinika
29. jan 2010

čaf vave, ja som to mala tiez raz, som sa ponahlala na urad a potom mi bolo zle do večera
a chystam sa hihi ostat doma s malym tato ide do ulic :( ale čo uz nedoprajeme mu ked pomaha ta nech aj oddychne, kazdy večer s malym je aby som ja mohla robit ta dnes budem ja pri telke s patkom

vavenka
29. jan 2010

Tini no tak si ma trochu upokojila, ja len dufam ze to tak nebude cely treti trimester 😅 😅

tinika
29. jan 2010

vave len ked sa budes velmi namahat a behat 🙂

vavenka
29. jan 2010

Jaaaaj herec siel vonku, a neuverite, normalne som ho ukecala na mhd 😀 😀 on inac len autom alebo taxikom, ale tak som mu prehovorila trochu do duse skrytym sposobom, ze v podstate mal pocit ze na to prisiel sam 😀 😀 a este bol pysny na seba 😅 tak ale fakt, byvame blizko centra, a taxikari uz nevedia co si maju pytat!
No niesom nadsena ze zas siel von, ale tak bol zlaty, vypytal sa, tak co som mala robit.... Volal aj mna, ale v teplakoch som tu vyvalena pred telkou, istoze by ma teraz niekam vytiahol 😀

tinika
29. jan 2010

vave moj tiez siel do ulic ale bracho po neho dosiel aftom
jaka ty si superna, ze vies spraovat ho tak aby robil čo chces ale aby si myslel ze to jeho napad hihi to musim aj ja zamakat

no mna nevolal hihi prečo asi ale ta som bola cvicit v stredu ta aj on nech sa "vyvenči" hihi a v piatok o tt idem na jedno stretko z jednej netovej stranky čo tam studujem ekonomicke veci, takze budu tam vsetci od fachu, takze trocha aj spoznam ludi a budem mat rozhodene siete v pripade ze budem potrebovat radu hihi

vavenka
29. jan 2010

Tini no ani mne sa to nie vzdy podari, ale tak s tym mojim sa niekedy inac neda 🙂 .... Musela som veela trenovat 😀 😀 😀
A to je dobre, ze to mate spravodlivo rozdelenie, to vencenie myslim.... Ked ide von on, tak mas narok aj ty... Ja mam tiez podobnu predstavu, no ale uvidime aka bude nakoniec realita 😀 Ten moj zatial chodi von dost casto, aj sam, s komentarom ze "kym este mozem". takze usudzujem z toho ze rata s tym, ze po porode to bude inac... Len dufam ze ma nesklame, no.....

tinika
29. jan 2010

🙂 no ja este musim cvičit hihi
a moj nechodil len sam, ale tahal aj mna do poslednej chvile 🙂 a uz fakt nepamatam kedy naposledy bol sam von, ani neviem či nie pred porodom este teda po ked oslavova a ja este bola v nemocke ale potom uz asi ne 🙂 takze som mu dopriala hoci prv mi to nebolo po chuti chcela som robit ale maly sa budi ta sa mi neoplati začinat

vavenka
29. jan 2010

Tini tak to je super....
Ono moj fajci a vacsinou chodi do krciem kde je dost nafajcene, tak uz sa nejak moc nehrniem tam.... Zo zaciatku mi to nevadilo vobec, priam naopak, ale cim vacsie brucho mam, tym viac mi to vadi.... Takze chodieva sam... A dost casto, musim povedat...... Som veeeelmi zvedava ako to cele bude ked uz bude mala na svete 🙄

dzou
29. jan 2010

ahojte zienky ja sa hlasim az teraz ako sa mate? 🙂

tinika
29. jan 2010

ahoj dzou da sa a ty?

dzou
29. jan 2010

joj teraz mi zamrzol cely net 😠 inac tak ako sa da....
ako sa ma patulko? joj krasny je som kukala fotecky....musi to byt super byt mamina 😵

vavenka
29. jan 2010

Serus Dzou, ako bolo v praci?
Ja mam pocit ze vsetky zenske z tejto temy okrem Tinik a mna sa dohodli, ze dnes bojkotuju MK a zabudli nam dvom a teda aj Tebe poslat IP 😀 😀

tinika
29. jan 2010

Dzou fajne sa ma haja 🙂 veru je to super, hoci su chvile ked clovek nevladze, alebo je zufaly ked maly plače a neviem prečo ale uz to rozpoznavame pomaly hihi

vave fakt? a prečo bojkotuju?

tinika
29. jan 2010

☹ a ja ze čo nas tu tak malo ked ja konecne mam kus času ale stačim si s vami 🙂

dzou
29. jan 2010

joj dobre posledny den v mesiaci tak prace bolo kopec... takze to zbehlo rychlo ale my to mame tak dobre vymyslene ze cez tyzden robime od 7-16 a potom v piatok koncime uz o 12.30 😀 no bola som este nakupit ... a potom som travila nejake chvilky s mm 🙂
a ako sa mas ty vavus?
tini jasne musi to byt namahave ale kraaaaaaaaasne 😵 ci?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre