Ako otehotnieť a zároveň sa nezblázniť

shaarka
2. máj 2009

Ahojte vsetky zvedavky a buduce mamicky. Tuto temu som chcela zalozit uz dlhsi cas pre vsetky tie, ktore po case (to je jedno, ci po mesiacoch alebo rokoch) prestalo bavit donekonecna rozoberat, preco este nie su tehotne. Pre tie, ktore modrykonik takpovediac a nechtiac trosku znudil, lebo vypadli z diskusie, lebo nestihali vsetko citat, alebo sa im nikto nevenoval alebo preto, lebo zacali byt skratka strasne deprimovane z toho, ze este stale nie su tehotne. Tuto temu som chcela zalozit pre NAS, ktore sa najdu v nizsie uvedenych riadkoch. Pre tie zeny, ktore chcu od diskusie viac nez len uistovanie, ze „tentoraz si uz urcite v tom“. Samozrejme nam drzim palce, ale nezabudajme –
Fazulke sa viac zapaci mamicka - pohodacka, nez vystresovana snazilka

Idealny stav:

1. Ked dostanem menzes, neplacem. Som rada, ze ho mam, som zena, mam maternicu, mam cyklus! Hura. Postazujem sa na krce, na drahe vlozky, pochvalim sa novoobjavenymi tamponmi.
2. Necitim sa previnilo, ked sa mi napriklad v sobotu nechce vstavat o siestej (ako pravidelne cez pracovny tyzden) a odmerat si bazalku. Radsej si pospim, budem mat dobru naladu a potom nasilnim partnera 🙂 Krcok skumam (ak viem), ale neanalyzujem, ci je dostatocne tvrdy alebo makky. Je taky, aky ma byt, ci je hore, alebo dole, podla toho, v akom som leveli 🙂 Hlien sa niekedy nesledovat neda...
Ale neprehanam to, viem, ze krcok ani hlien nie je jedinym indikatorom ovulacie alebo tehotenstva...
3. Nemam velke vycitky, ked si dam vinko alebo idem s kamosmi na pivo... Vyresetujem si trosku hlavu, citim sa prijemne, sebavedomo a sexy, zabavam sa, neriesim pracovne problemy, vyplacem (vygrciam) sa. Viem, ze to nie je zdrave, ale extremizmus nepestujem a partnera sameho v krcme pre istotu nenecham 🙂
Dolezite je nemenit kvoli tuzbe otehotniet svoje navyky natolko, aby to posobilo na psychiku ako blok.
4. Ak mam chut urobit si ovulacny alebo tehotensky test, urobim si ho. Samozrejme ocakavam pozitivny vysledok, lebo CHCEM mat dieta, ale stale mam na mysli, ze sanca je presne 50:50. Preto po spravnom odcitani vysledku necakam, ze sa tam ta ciarka o hodinu zazrakom zjavi, alebo zosilnie, ale test vyhodim a neriesim. Lutujem len vyhodene peniaze (drogeria dm - tehotensky test za 1,33€)... Povolene je odkladat si ovu testy, ale tehotenske vyhadzujem a nevytlacam druhu ciarku kadzu hodinu!
5. Snazim sa zit bezny zivot. Ked do mna niekto rype s otazkou, ze kedy budem tehotna, tak so stoickym kludom odpovedam, ze „neviem“, „ktovie“, „uvidi sa“, ked sa podari“ alebo pouzijem akukolvek vlastnu vtipnu odpoved. Nedam na sebe znat, ze ma to trapi, ze mi lezie pytajuci sa na nervy... Je zvedavy, ako aj ja 🙂 Ale: ked to pride, tak to pride a raz to na mne predsa urcite uvidi!

Je milion tem, o ktorych sa da bavit. O praci, pocasi, politike, vareni, kozmenike, snoch, planoch a sexe... Je toho naozaj dost, cim sa da zamestnat hlava. Je nas tu naozaj pozehnane, kazda z nas je uplne ina, specificka. Roznorodost zivotov nas bude spajat tak, ako aj snaha otehotniet. No nielen to. Spajat nas bude aj fakt, ze otehotnenie je sucastou nespocitatelneho mnozstva nahod a „motylich efektov“ a my, mudre zeny, si to uvedomujeme. Vieme, ze laska, priroda alebo boh je najsilnejsim carodejnikom a tak si chceme uzivat zivot, radosti aj strasti. Chceme sa vasnivo milovat, chceme lubit a pachat dobre skutky. Chceme plakat, zurit, nadavat. To vsetko patri k zivotu. Chceme sa obzrat, chceme dietovat. Chceme ponocovat, ale chceme aj lenosit. Chceme predsa vsetko, uplne vsetko, co nas nevytiahne zo zivota s obrovskou nalepkou SNAZILKA. Nechceme vycnievat z radu, vytrcat, nechceme sa neustale strazit a kontrolovat, analyzovat a donekonecna dufat, ze „co ak“... Sme silne a nechceme si presda rozbit vztah, nechceme byt pre manzela len „buducou tehulkou“. Chceme byt partnerkami, milenkami, kamaratkami, a ked jedna z funkcii otehotnie 🙂, tak si to vychutname tak, ako nic ine na svete.

Nemajme vycitky, ze chodime na konika. Nasi partneri si konecne mozu vydychnut, lebo okrem otehotnenia zbierame v tejto teme rady a skusnosti prekvapivo aj v inych oblastiach. Budme internetove kamosky, ktore nespaja iba tuzba mat dieta, ale aj ine spolocne temy alebo nazory...

Heslo: www.mudrykonik.sk

siouxie
1. feb 2010

Vavi, tak mne sa Miriam skôr páči ako Miroslava. Mirka - to moc ee (Mira je teda tvrdé, ale zase niekde v literatére som sa stretla s Myra a to sa mi páčilo).
Mirka je také... namäknuté, neviem to inak nazvať (ale to už sú také moje haluze) 😀
Ale Vava je super, škoda, že to nie je "normálne" meno.
A ešte viac mi je divná mužská verzia Miro, Mirko - divné 😒 😀

dzou
1. feb 2010

no s tou prezyvkou... ja ked som sa spoznala s mm..tak ten si myslel ze Joja je moja prezuvka ze ja sa volam nejak uplne inak 😀 😀 😀 az potom som mu musela vysvetlit ze to je moje meno 😀

dzou
1. feb 2010

joj jasne ze prezyvka a nie prezuvka 😀 😀 😀

vavenka
1. feb 2010

Dzou inak moj herec sa tak narodil, ako ty - treti chlop v poradi, a to chceli uz dievcatko, reku ze po svokre, Ludmilku... Tak chudak dostal take meno, na ake sa narodil, kedze pre chlapca nemali ziadne.... Radsej sa ani nepytajte kedy ma narodeniny a meniny 😀 😀

dzou
1. feb 2010

typujem... na vianoce?alebo na jozefa? 😀 😀 😀

siouxie
1. feb 2010

no čakáme, vavi 😀

nellie_
1. feb 2010

jemine baby to co mate take žerave prsty???? som si len skočila škutiny umyt a vy tu popiseteeeee 😅

siou som to nepochopila 😅

dzousephine ahoj... 😀 😀 mne vzdy pripomenies serial Dawsnov svet tam bola baba Joey - Josephine Potter 😎

vavenka
1. feb 2010

Siou no ved jasne, nie som mojim menom nadsena, ale tak co uz 😅

shaarka
autor
1. feb 2010

😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀
zachvat smiechu som tu dostala, ze vlozka a ekzemova koza 😀 😀 😀
akoze verim, ze to muselo byt traumatizujuce, ale uuuuuzasne vtipne a super fantazia 😀 😝

inak vave sa vobec nehodi mirka 😠 vanda by bolo lepsie. ale to uz je tiez obsadene 😀 ze.

dzou
1. feb 2010

no sak pockaj vavus ako o par rokov tu bude pisat vanda... boze ty nasi my ale dali meno 😖 😀
ale nieeeeeeeee ... vanda je pekne 😵

siouxie
1. feb 2010

Nellie, no že som to myslela len ako srandu, a ty si mi napísala, že si si myslela, že som kamoška... 😢 ☹ 😀

vavenka
1. feb 2010

Joj neviem ci mozem tak verejne odhalovat herca mojho - ale tak kuknite si v kalendari - narodil sa chudak 16.7. 😀

siouxie
1. feb 2010

Vavi, šak píšem, že Miriam je pekné. Len mu mali vymslieť vlastnú skraktu, aby nebola rovnaká s Miroslavou. Ale šak ty si aj tak Vava 😀

dzou
1. feb 2010

shaari takza az do teraz si sa smiala 😀 diki 😠 😀 😀
jooooooooj ja nemam kalendar slovensky musim kuk na nete

siouxie
1. feb 2010

ale čo robíš, sú teda o dosť horšie... A skratka je pekná 🙂

nellie_
1. feb 2010

siou 😀 😀 😀 😀 😀 sak to bol ftip :D :D
jasne ze si moja kamoska.... (objimajuci medvedi smajlos 😀 😀 😀 )

riesite mena??? no tak k tomu mojmu uzasnemu sa nevyjadrujem.. 😅
kazda cigana ho ma 😀 😀

siouxie
1. feb 2010

nelle, prestaň 😀 Máš pekné a obľúbené meno 🙂

dzou
1. feb 2010

sak ja viem siou ja som rada ze sa nevolam nejaka fontesa alebo tak 😀 a teda jednu vyhodu to ma.... ze napr.ma skole som bola jedina a vacsinou ked niekto povie moje meno hned viem ze ide o mna a nie o dalsich 20 inych 😀 ale zase je to aj nevyhoda.... tiez si ma hned kazdy ucitel a profak zapametal 😖 a este aj priezvisko mam take ''kratke'' ... ked som vypisovala prihlasku na strednu do koloniek my vyslo moje priezvisko a meno len Jozef 😀 😀 😀 😀 ina uz nevysla 😀 😀 😀 ale nastastie im doslo 😀

vavenka
1. feb 2010

Siou hej, skratka je ok celkom, no..... Take trochen ine......

nellie_
1. feb 2010

siou tak dik.. co pijes?? jaaaaaaj ty to vinčisko 😀 😀

ved hej uz som sa s nim zžila nejak..za tych 27 rokov.. co ine mi ostava 😀 😀 😀
ale hej stretavam sa s tym ze ked sa nim predstavim tak mi hned ze ake krasne meno mam a nenavidim ked mi zacnu spievat tu pesnicku od Konarika.. vrazdila by som... 😒

siouxie
1. feb 2010

džou, to bolo na vavinho muža 😉
Ale teda dobrý zážitok s tým tlačivom 😀 😀 😀 😀

a ešte k Vave, presne tak, strašne by sa mi k tebe hodila Vanda. Asi preto som hneď na to skočila aj keď išlo o malú héérečku 😀

shaarka
autor
1. feb 2010

siou, to tak materinsky vyznelo - Máš pekné a obľúbené meno...
hovori mamicka Kunigunde.

dzou
1. feb 2010

aaaaaaaaa vavus uz som nasla ako sa vola tvoj herec 😀 😀 😀 to ako ho volas skratkou?

vavenka
1. feb 2010

Jej ja som myslela ze do Siou myslela na meno mojho 😅 tak pardon 😀
Ja som zavidela Pauline, nenormalne sa mi pacilo to meno, stale 😅

Na Gympli sme boli 3 Miriamy, to bola katastrofa.... Ved aj preto nam podavali prezyvky 😀

nellie_
1. feb 2010

kunigunde 😀 😀 😀 😀 😀

shaar mne to nahodou pomohlo... 😀 😎 taky mamickovsky dohovor... 😎

siouxie
1. feb 2010

shaar 😀 Nell vie, že sa nám jej meno páči. A mne sa ako recesia páči aj inkriminovaná pesnička, ale verím, že to môže ísť na nervy 😀

siouxie
1. feb 2010

Vavi, ale ja som to myslela na meno toho tvojho 😀

vavenka
1. feb 2010

Shaari 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 smiech brutaalnyyyy 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

dzou
1. feb 2010

a a ako sa teda mellie volas? som nejak mimo obraz teraz 😅

nellie_
1. feb 2010

to sa mi vybavila scenka zo stuzkovej.. ja a dve kamosky sme boli to trio repetacke.. volali sme sa ze "MIJUMA" a ja samozrejme v strede a ked bola ta pesnicka tak tie dve herminy na mna ukazali a ja takyyyyyyyy ksicht na videu 😀 😀 😀 a mam tam nenormalne tenke nohy a kratke saty a stale som si ich stahovala lebo by mi bolo az do kuchyne vidiet.. 😀 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre