Ako otehotnieť a zároveň sa nezblázniť

shaarka
2. máj 2009

Ahojte vsetky zvedavky a buduce mamicky. Tuto temu som chcela zalozit uz dlhsi cas pre vsetky tie, ktore po case (to je jedno, ci po mesiacoch alebo rokoch) prestalo bavit donekonecna rozoberat, preco este nie su tehotne. Pre tie, ktore modrykonik takpovediac a nechtiac trosku znudil, lebo vypadli z diskusie, lebo nestihali vsetko citat, alebo sa im nikto nevenoval alebo preto, lebo zacali byt skratka strasne deprimovane z toho, ze este stale nie su tehotne. Tuto temu som chcela zalozit pre NAS, ktore sa najdu v nizsie uvedenych riadkoch. Pre tie zeny, ktore chcu od diskusie viac nez len uistovanie, ze „tentoraz si uz urcite v tom“. Samozrejme nam drzim palce, ale nezabudajme –
Fazulke sa viac zapaci mamicka - pohodacka, nez vystresovana snazilka

Idealny stav:

1. Ked dostanem menzes, neplacem. Som rada, ze ho mam, som zena, mam maternicu, mam cyklus! Hura. Postazujem sa na krce, na drahe vlozky, pochvalim sa novoobjavenymi tamponmi.
2. Necitim sa previnilo, ked sa mi napriklad v sobotu nechce vstavat o siestej (ako pravidelne cez pracovny tyzden) a odmerat si bazalku. Radsej si pospim, budem mat dobru naladu a potom nasilnim partnera 🙂 Krcok skumam (ak viem), ale neanalyzujem, ci je dostatocne tvrdy alebo makky. Je taky, aky ma byt, ci je hore, alebo dole, podla toho, v akom som leveli 🙂 Hlien sa niekedy nesledovat neda...
Ale neprehanam to, viem, ze krcok ani hlien nie je jedinym indikatorom ovulacie alebo tehotenstva...
3. Nemam velke vycitky, ked si dam vinko alebo idem s kamosmi na pivo... Vyresetujem si trosku hlavu, citim sa prijemne, sebavedomo a sexy, zabavam sa, neriesim pracovne problemy, vyplacem (vygrciam) sa. Viem, ze to nie je zdrave, ale extremizmus nepestujem a partnera sameho v krcme pre istotu nenecham 🙂
Dolezite je nemenit kvoli tuzbe otehotniet svoje navyky natolko, aby to posobilo na psychiku ako blok.
4. Ak mam chut urobit si ovulacny alebo tehotensky test, urobim si ho. Samozrejme ocakavam pozitivny vysledok, lebo CHCEM mat dieta, ale stale mam na mysli, ze sanca je presne 50:50. Preto po spravnom odcitani vysledku necakam, ze sa tam ta ciarka o hodinu zazrakom zjavi, alebo zosilnie, ale test vyhodim a neriesim. Lutujem len vyhodene peniaze (drogeria dm - tehotensky test za 1,33€)... Povolene je odkladat si ovu testy, ale tehotenske vyhadzujem a nevytlacam druhu ciarku kadzu hodinu!
5. Snazim sa zit bezny zivot. Ked do mna niekto rype s otazkou, ze kedy budem tehotna, tak so stoickym kludom odpovedam, ze „neviem“, „ktovie“, „uvidi sa“, ked sa podari“ alebo pouzijem akukolvek vlastnu vtipnu odpoved. Nedam na sebe znat, ze ma to trapi, ze mi lezie pytajuci sa na nervy... Je zvedavy, ako aj ja 🙂 Ale: ked to pride, tak to pride a raz to na mne predsa urcite uvidi!

Je milion tem, o ktorych sa da bavit. O praci, pocasi, politike, vareni, kozmenike, snoch, planoch a sexe... Je toho naozaj dost, cim sa da zamestnat hlava. Je nas tu naozaj pozehnane, kazda z nas je uplne ina, specificka. Roznorodost zivotov nas bude spajat tak, ako aj snaha otehotniet. No nielen to. Spajat nas bude aj fakt, ze otehotnenie je sucastou nespocitatelneho mnozstva nahod a „motylich efektov“ a my, mudre zeny, si to uvedomujeme. Vieme, ze laska, priroda alebo boh je najsilnejsim carodejnikom a tak si chceme uzivat zivot, radosti aj strasti. Chceme sa vasnivo milovat, chceme lubit a pachat dobre skutky. Chceme plakat, zurit, nadavat. To vsetko patri k zivotu. Chceme sa obzrat, chceme dietovat. Chceme ponocovat, ale chceme aj lenosit. Chceme predsa vsetko, uplne vsetko, co nas nevytiahne zo zivota s obrovskou nalepkou SNAZILKA. Nechceme vycnievat z radu, vytrcat, nechceme sa neustale strazit a kontrolovat, analyzovat a donekonecna dufat, ze „co ak“... Sme silne a nechceme si presda rozbit vztah, nechceme byt pre manzela len „buducou tehulkou“. Chceme byt partnerkami, milenkami, kamaratkami, a ked jedna z funkcii otehotnie 🙂, tak si to vychutname tak, ako nic ine na svete.

Nemajme vycitky, ze chodime na konika. Nasi partneri si konecne mozu vydychnut, lebo okrem otehotnenia zbierame v tejto teme rady a skusnosti prekvapivo aj v inych oblastiach. Budme internetove kamosky, ktore nespaja iba tuzba mat dieta, ale aj ine spolocne temy alebo nazory...

Heslo: www.mudrykonik.sk

vavenka
3. feb 2010

Fiiha, to je uz ina nedockavost 😀

dzou
3. feb 2010

a teda u nas je to naopak mm by aj vediet ked budem tehu ze co to bude..... ja nechcem 😀

pipimiska
3. feb 2010

vave jake vycitky,ma neser 😀 ..musime priberat rovnako 😀

dzou
3. feb 2010

hej dala si to zistit hned ako sa dalo 😅

slniecko77
3. feb 2010

..ja to nejak citim v kostiach, ze bude prva slecna...to mam nejak zafixovane od mlada..bude prekvapko ak to bude chlap 😀
..no uz Vanda tlaci? a ty co Pipi, hlad ta nekvari?

vavenka
3. feb 2010

Idem ja zenusky, stacilo na dnes 🙂
Bru nocku a budte dobre ! 😀

dzou
3. feb 2010

ja uz tu mam padruska ... tak tiez sa majte 😉

pipimiska
3. feb 2010

slniecko,sak tu ryzu s masom a s dvoma salatmi som obedovala o 21.00 😀 😀 cakaj este mam cas 😉

tak še majte 😎 dobruu

slniecko77
3. feb 2010

..som mysella, ze uz tlacis aj veceru 😀
..sa majte..bru nocku

slniecko77
3. feb 2010

..no uz aj ja idem zalomit...
.. see ya 🙂

pipimiska
3. feb 2010

baj baj 😎

vavenka
4. feb 2010

Ranko 🙂

Asi o 4:20 som sa zobudila na zapchaty nos a odvtedy buntosim 🙄 🙄
To bude zas den 😅

shaarka
autor
4. feb 2010

dobre ranko tiez 🙂 vavi, tak skoroooo?? 😕
mna rano MM zobudil, jak mi polozil ruku 6:53 na brusko, ja som sa automaticky strhla a odhodila mu ruku 😀 😀 😀 a sa ho pytam, ze co je, preco si ma zobudil? a on ze si myslel, ze som uz hore, lebo som sa natahovala 😀 a to sa nestalo prvykrat, hehe 🙂 a mne sa este aj cosi snivalo a ani katastrofalne pipajuci odhrnac snehu ma neprebral 😠

anaxamon
4. feb 2010

dobre ranko, dnes som oapat tretia🙂))

nellie_
4. feb 2010

dobre ranko.... stvrtaaa 😀 😀

dnes tu mame rusno nasi obchodaci maju poradu (takze som zasa vyboskavana 😀 ) a dostala som zeleny sypany jasminovy caj ale nenormalne silno vonia tak som dostala vynadane ze preco sme vsetky zeny take nevdacne 😀 😀 😀

anaxamon
4. feb 2010

to sme sa prepadli na koniec druhej strany? dnes sme asi vsetky velmi zanepraznene, ze nestihame klikat na konika, ze?

ja dnes slopem kolu, ostalo nam z oslavy co sme mali v robote, a tak ma tu provokuje ze som uz asik pol liter vypila....ale uz som si bola naliat cistej vody bo tolko koly nem dobre 😀

vavenka
4. feb 2010

Nellie pozor na herpesy, z tolkeho bozkavania 🙂
No a ako vcera? Bolo secko?

Joj ja som zalomila pri telke a teraz som vstala 😀

anaxamon
4. feb 2010

nell ja keby som mala taky boskavaci den tak do vecera resp. rana mam styri herpesy, naposledy sa mi vyhodil po narodkach a bojujem s nasledkami do dnesneho dna.. 😠

anaxamon
4. feb 2010

vav vidim ze aj ty hned na herpes myslis pri tolkom boskavani 😨

vavenka
4. feb 2010

Anax hej!
Inak ja som to tu uz asi aj pisala, svojho casu som mala herpes pravidelne raz do mesiaca - teda ledva co sa mi tie svine pluzgierske vysusili, uz kvitol dalsi... Ale odkedy som s tymto mojim hercom - a to paralelne sme sa dali dokopy ked mi aj vybrali mandle, tak som nemala ani raz ! Neviem teraz ci je to jeho "dobrymi" slinami alebo tym ze nemam mandle, alebo jedno s druhym, ale klop klop..... Fakt... A su tomu uz 4 roky 😉

anaxamon
4. feb 2010

vav spominam ze si to uz pisala, je super ze sa ti uz nerobievaju, mne s robievaju bud po velkych boskavacich akciach alebo raz za cas pred menzesom....ale uz ich mavam v ovela mensej forme ako kedysi...

dnes co porabas? teda okrem oddychu pri telke... 😉

vavenka
4. feb 2010

Ana no cakam na postara - zas som daco vydrazila na mmb 😀 vcera som prala tak dnes by som rada pozehlit a chcela by som skocit k dvojickovej.... Ale nejak nemam velmi chut, neviem ci sa nevyhovorim 😀

anaxamon
4. feb 2010

vav a nehovorila si ty ze uz ziadne handry sa nebudu kupovat? ci tentokrat to nie su handry?

pred chvilkou som doobedovala, dnes nezdravy obed, pizza z mraziaku, vcera upecena...no a teraz nasleduje zdrava cast, pomaranc 😀

nellie_
4. feb 2010

joooj baby sak to ja sa nedam na usta boskavat, co ste... (grcajuci smajlik)
to ja len tak im lica vzdy natrcim, oni maju taky ritual ze na obidve ale vacsinou si len tak opreme lico o lico ale najdu sa exemplare co mi daju pusu na lico..
ale na usta to nieeeee... to mam zasady ako Pretty women.. 😀 😀 😀
to len MM ma moze 😎

vavi a hej vcera bola taka rychlovka po funuse 😀 😀

anaxamon
4. feb 2010

jaaaj nell sak jasne nie take na pusu....to mne staci take ako pises, lice nalice na druhy den herpes.. 😔

nellie_
4. feb 2010

ja som prave doobedovala francuzske zemiaky.. 😵 😵 a teraz žužlem dezert - mentolovy cukrik Golja 😀
a prave ma jeden z obchodakov nastval lebo mi tu vyspevuje "slnko v sieti" 😠
inak dnes by som taaaaaaak zarobila na sexualnom haraseni az no... 😅
oni su strasni - to nadrzane jak carovi capi..otras... 🙄
teda od niektorych to zoberiem nejake tie narazky ale toto uz je moc... 😅

ja ani na ich porady nemozem chodit lebo raz som bola za moju kolegynu a nas riaditel ma potom so smiechom poslal preco, lebo ze moja pritomnost kazi pracovnu moralku - dokedy som tam nebola normalne poradovali a teraz sa len hormony prejavuju 😀 😀

je to sila z tymi chlapmi 😀 😀 este ze sem chodia len raz do mesiaca 😅

nellie_
4. feb 2010

anax to akoze fakt??? aj lice o lice a herpes??? 😕 fuuha.. tak to neni bohvieco...

vavenka
4. feb 2010

Anax no objednala som klokanku a nejaky krem, ale aj handry, pravdu mas, ale tak super cena bola, nekup to taky cas 😀
Ale uz fakt nic! Som objednala aj nejake veci z Nextu cez kamosku v Uk uz davnejsie, tak uz len toto a koncim 😅 😅
Ale zas chapes, tie rifliky co som vcera kupila, boli zlacnene z 9 na 4 eura... Styri! Sak to jak zadarmo 🙂

Nell no pekne 🙂 takze ta obtazuju v robote? 😉 Tak aspon mas srandy raz za cas 😉
Joj mozno akurat spermóse zastilhli vajko uz ked sa kotulalo dolu vajcovodom, clovek nidky nevie 😉 bodaj by.....
No nic, mangel si musi planovat cesty podla tvojich plodnych dni, inac to nevidim 😉

vavenka
4. feb 2010

Prave som dotlacila ryzu so zeleninou - mrazenu taku fajnu s tymi mini karotkami som podusila na masle a fukla do uvarenej ryze, celkom ok, uz sa mi ziadalo nieco lahsie......

nellie_
4. feb 2010

vavi chutny obed... take mam aj ja rada.. 🙂

no nebolo by od veci keby stem este stihli nejake vajko na vandrovke.. 😀
asi mu nakazem, nech si vybavi sexualne volno buduci mesiac... 😀 uz by som veru rada sla aj ja na matersku 😅

vavi - vanduska uz ma hadam rozsiahlejsi satnik ako ty.. 😉 ale ja sa poznam budem presne taka ista ako ty ked raz budem tehotna.. 😀 😀

ja som kamoskinmu malemu kupila taku chutnu supravicku v tescu a bola z 13 Eur na 5 - no nekup to 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre