Ako otehotnieť a zároveň sa nezblázniť

shaarka
2. máj 2009

Ahojte vsetky zvedavky a buduce mamicky. Tuto temu som chcela zalozit uz dlhsi cas pre vsetky tie, ktore po case (to je jedno, ci po mesiacoch alebo rokoch) prestalo bavit donekonecna rozoberat, preco este nie su tehotne. Pre tie, ktore modrykonik takpovediac a nechtiac trosku znudil, lebo vypadli z diskusie, lebo nestihali vsetko citat, alebo sa im nikto nevenoval alebo preto, lebo zacali byt skratka strasne deprimovane z toho, ze este stale nie su tehotne. Tuto temu som chcela zalozit pre NAS, ktore sa najdu v nizsie uvedenych riadkoch. Pre tie zeny, ktore chcu od diskusie viac nez len uistovanie, ze „tentoraz si uz urcite v tom“. Samozrejme nam drzim palce, ale nezabudajme –
Fazulke sa viac zapaci mamicka - pohodacka, nez vystresovana snazilka

Idealny stav:

1. Ked dostanem menzes, neplacem. Som rada, ze ho mam, som zena, mam maternicu, mam cyklus! Hura. Postazujem sa na krce, na drahe vlozky, pochvalim sa novoobjavenymi tamponmi.
2. Necitim sa previnilo, ked sa mi napriklad v sobotu nechce vstavat o siestej (ako pravidelne cez pracovny tyzden) a odmerat si bazalku. Radsej si pospim, budem mat dobru naladu a potom nasilnim partnera 🙂 Krcok skumam (ak viem), ale neanalyzujem, ci je dostatocne tvrdy alebo makky. Je taky, aky ma byt, ci je hore, alebo dole, podla toho, v akom som leveli 🙂 Hlien sa niekedy nesledovat neda...
Ale neprehanam to, viem, ze krcok ani hlien nie je jedinym indikatorom ovulacie alebo tehotenstva...
3. Nemam velke vycitky, ked si dam vinko alebo idem s kamosmi na pivo... Vyresetujem si trosku hlavu, citim sa prijemne, sebavedomo a sexy, zabavam sa, neriesim pracovne problemy, vyplacem (vygrciam) sa. Viem, ze to nie je zdrave, ale extremizmus nepestujem a partnera sameho v krcme pre istotu nenecham 🙂
Dolezite je nemenit kvoli tuzbe otehotniet svoje navyky natolko, aby to posobilo na psychiku ako blok.
4. Ak mam chut urobit si ovulacny alebo tehotensky test, urobim si ho. Samozrejme ocakavam pozitivny vysledok, lebo CHCEM mat dieta, ale stale mam na mysli, ze sanca je presne 50:50. Preto po spravnom odcitani vysledku necakam, ze sa tam ta ciarka o hodinu zazrakom zjavi, alebo zosilnie, ale test vyhodim a neriesim. Lutujem len vyhodene peniaze (drogeria dm - tehotensky test za 1,33€)... Povolene je odkladat si ovu testy, ale tehotenske vyhadzujem a nevytlacam druhu ciarku kadzu hodinu!
5. Snazim sa zit bezny zivot. Ked do mna niekto rype s otazkou, ze kedy budem tehotna, tak so stoickym kludom odpovedam, ze „neviem“, „ktovie“, „uvidi sa“, ked sa podari“ alebo pouzijem akukolvek vlastnu vtipnu odpoved. Nedam na sebe znat, ze ma to trapi, ze mi lezie pytajuci sa na nervy... Je zvedavy, ako aj ja 🙂 Ale: ked to pride, tak to pride a raz to na mne predsa urcite uvidi!

Je milion tem, o ktorych sa da bavit. O praci, pocasi, politike, vareni, kozmenike, snoch, planoch a sexe... Je toho naozaj dost, cim sa da zamestnat hlava. Je nas tu naozaj pozehnane, kazda z nas je uplne ina, specificka. Roznorodost zivotov nas bude spajat tak, ako aj snaha otehotniet. No nielen to. Spajat nas bude aj fakt, ze otehotnenie je sucastou nespocitatelneho mnozstva nahod a „motylich efektov“ a my, mudre zeny, si to uvedomujeme. Vieme, ze laska, priroda alebo boh je najsilnejsim carodejnikom a tak si chceme uzivat zivot, radosti aj strasti. Chceme sa vasnivo milovat, chceme lubit a pachat dobre skutky. Chceme plakat, zurit, nadavat. To vsetko patri k zivotu. Chceme sa obzrat, chceme dietovat. Chceme ponocovat, ale chceme aj lenosit. Chceme predsa vsetko, uplne vsetko, co nas nevytiahne zo zivota s obrovskou nalepkou SNAZILKA. Nechceme vycnievat z radu, vytrcat, nechceme sa neustale strazit a kontrolovat, analyzovat a donekonecna dufat, ze „co ak“... Sme silne a nechceme si presda rozbit vztah, nechceme byt pre manzela len „buducou tehulkou“. Chceme byt partnerkami, milenkami, kamaratkami, a ked jedna z funkcii otehotnie 🙂, tak si to vychutname tak, ako nic ine na svete.

Nemajme vycitky, ze chodime na konika. Nasi partneri si konecne mozu vydychnut, lebo okrem otehotnenia zbierame v tejto teme rady a skusnosti prekvapivo aj v inych oblastiach. Budme internetove kamosky, ktore nespaja iba tuzba mat dieta, ale aj ine spolocne temy alebo nazory...

Heslo: www.mudrykonik.sk

flamenga
15. mar 2010

pipi nieeeeeeeeeeee nevadí 😀 mne proste na pohľad vadí, že vyzerá široko.... proste vždy som sa vyhýbala kočíkom štýlu "obrnený transportér" 😀 a tento mi na prvý pohľad tak pripadal... ako tie klasické staré široké takko, ale s vaničkou, nie len s tým "oplotením" okolo 😀 chápete.... ale hovorím, už sa mi celkom pozdáva 🙂

shaarka
autor
15. mar 2010

cau siou, no ja uz chapem ako si to myslela. ale ja som si zas myslela, ze pregnyl sa picha tak, aby zaucinkoval o tych cca 36 hodin. proste som si myslela, ze sa picha dobre nacasovany, pre pripad, ze by sa foliku nechcelo prasknut samemu, alebo prilis neskoro.

flam, no mne by napr. viac vadilo, ze je nizko pri zemi... teda babatko ze sa vozi nizko. 😒

pipi, hej hej, tvoje meno je eva kalisova, uuuups, pardon, ze som ho sem prezradila 😀 😀

flamenga
15. mar 2010

shaar no aj to... sa mi zdalo, čo som našla na nete foto (dala som teraz aj do albumu), že keď na konštrukciu nakliknem vajíčko, tak je dosť nízko 😒

siouxie
15. mar 2010

no šaaaaak 😀, presneeee 😀 a keď ťa tak vidím, idem robiť, čo som ti sľúbila 🤐 😉 😀

flyangel
15. mar 2010

cauko baby..ako sa mate?ja ako vzdy... 🙂 shaari netestujem ani nemeriam budem od bud.mesiaca...tento mesiac som mala ovulku na pravej strane a asi na 13dc..posudzujem podla hlienu a podla folikulometrie..

shaarka
autor
15. mar 2010

caaaaaau fly, cize si v LF? a kedy bude den D, ked ti zacne chybajuca MS chybat? 😀
siou, dik.

flam, hej hej, ani mne sa to nepaci, ked je babatko nizko. mozno je to pocit, ale zda sa mi to nebezpecnejsie a nezdravsie. a co je fakt, tak ten nakupny kosik sa omnoho viac spini, lebo je par cm od zeme.

shaarka
autor
15. mar 2010

?? 😲

siouxie
15. mar 2010

no čo, je anča, anča? 😀 😀
upadáme 😀

shaarka
autor
15. mar 2010

🙄 veru

pipimiska
15. mar 2010

sharka,nevadi,aaa kde si po nu mozem prist?odmenu dostanes ked mi povies aj pin-kod 😀

siouxie
15. mar 2010

pipi 😀 😀

ja som napríklad dnes nestíhala, keby bubli nekričala, tak ani neprídem (potom som letela do školy na poslendú chvíľu 😀 ). Pondelky sú na prd 😀

siouxie
15. mar 2010

🙄 aby som sa furt neškerila 😅 😲

shaarka
autor
15. mar 2010

pipi, tam, kde si nou platila poslednykrat 😀 😉

dzou
15. mar 2010

Ahojte zienky... ja ani nemam naladu nejak vypisovat... uz som na nervy z toho co sa mi deje 😠
dnes som uz 45dc... grafik s dnesnou teplotou... http://www.fertilityfriend.com/home/dzou
no dnes rano som si robila ten digi test co som si setrila ze ked uz budem mat // tak si spravim a ukazem mm ako tam bude napisane pregnant.... skusila som ho spravit ze co sa stane... jasne ze napisal ''not pregnant'' no ked som ho rozobrala(ako pisu baby na nete ze robievaju) tak tam bola pekna // a tak som hladala nejake info na nete a ze vraj to nemusi nic znamenat lebo tieto digi testy pracuju nejak inak ci co a ze zachytavaju aj LF a ze sa mozu ukazat // aj ked nie som tehu a teda to nemam brat do uvahy... tak som si poobede kupila dooooost drahy test co vsade pisu ze je dobry pred chvilou som si ho spravila a nic ani dusik ☹ .....ja uz neviem co si mam mysliet zajtra zavolam k dr a snad ma coskoro objednaju a dostanem lepsieho dr...
inac ako sa mate?

slniecko77
15. mar 2010

ahojte..
no dzou ty si chodiaca zahada 😒 ale pockaj ako ti Shaarka radila, teoreticky mozes byt 12DPO, pockaj 5 dni co z toho vylezie a potom chod k doktorke a nenechaj sa odbit 😠
aj ja by som bola z toho rozhadzana a nahnevana, najhorsie je ked clovek nevie na com je

dzou
15. mar 2010

no teoreticky mozem byt ale ako som viackrat pisala neverim tomu ze sa my ovulka posunula o 16dni!!!!!!!!
no sak ja zavolam zajtra a predpokladam ze aj tak ma obejdnaju na bohvie kedy takze uvidim...

shaarka
autor
15. mar 2010

jooooooooj to je skoda! a este doriti s tymi UK (nie ukrajinskymi) testami!
no tak budes musiet minut este nejake bubaky na dalsie testy. a co ta napadlo tie digitalne kupovat? 😅
chcela by som vidiet, ako beru do uvahy LF... zadavas tam nieco? 😀

cau slni 🙂

shaarka
autor
15. mar 2010

dzou, no ked sa ti posunula, tak to uz je jedno, ze o kolko dni...
hadam to bude IBA posunuta ovula! drzim palce. 😵

slniecko77
15. mar 2010

no dzou, kazdopadne sa nedaj odbit..viem, ze sa mi lahko radi
shaarka ako sa ma Teo? 😵

dzou
15. mar 2010

nie ten digi som mala len tak lebo tam tak pekne napise ze pregnant... chcela som ho robit az ked by som si bola ista no teraz som skusila skor kedze je taka situacia aka je.... no oni to myslia podla luteizacne(ci ako sa to pise 😀 )hormonu....

slniecko77
15. mar 2010

neviem co ti poradit dzou...len cakat..a kedy sa ides objednat k lekarke?

dzou
15. mar 2010

no uvidim kedy budu mat volny termin min.tyzden ked som volala tak mali uz len na tento piatok a ten co som bola ale v piatok uz nechcem ist 😠 takze neviem kedy ma objednaju ako zajtra rano spravim dalsi test 😠

dzou
15. mar 2010

baby mne je uz normalne az do placu ☹ nidky sa mi nestalo aby mi takto meskali ... ved to uz je neskutocne dlho 😠 aspon keby tie sproste testy boli poz ale nic!!! mna uz asi porazi z toho ☹

shaarka
autor
15. mar 2010

no hej, tak pregnant je krajsie ako blednuce ciarky 😉
a to je na baterky, ci ako to funguje?? 😀

slni, dali sme s MM kyslu kapustu a pecene zemiaky, tak sa mechril, az mi skoro prestalo chutit. MM tvrdi, ze on to do krvneho obehu este nemohol dostat, ze sa to najprv u mna musi stravit... tak neviem, asi ma pravdu.
v pondelok je poradna, uvidime, ze co a ako, lebo som sa snazila obmedzit cukor 😅

a kde su dnes vsetky? busy pondeok?

slniecko77
15. mar 2010

a co na to chlap?

shaarka
autor
15. mar 2010

dzou, ja ti nerozumiem, vies, ja som kramy nemala aj pol roka, takze viem prd o tom, co je to byt nervozna z meskania 😀 😀 😀 😎
ale tak dufam s tebou, ze sa to coskoro vsetko vysvetli 😵

slniecko77
15. mar 2010

zrejme..
my sme tu dnes zase mali hotovu jar 😵 tak nech uz aj na SVK pride a ked dojdeme nech si ju mozeme plnymi duskami uzivat aj tam

slniecko77
15. mar 2010

tak vies Shaarka, dzou je nadstavena co najskor otehotniet a taketo nevysvetlitelne meskania rozculuju, obzvlast ked mala predtym pravidelnu periodu

dzou
15. mar 2010

hej shaari je to na baterku ale tak to som chcela ukazat chlapovi aby pochopil 😀 // mu asi vela nepovadia 😀 😀 ale tak uz mu nemam co ukazat a dalsie prachy za tento digi nevyhodim lebo je priserne drahy 😠
slni no chlap je tiez uz nervozny lebo sak ma pozna roky a vie ze nikdy tak nemeskala ... takze ten si aj tak zacina mysliet ze som tehu... no najviac ho vytocila ta dr 😖
shaari no chapem ze nechapes a beries to tak v poho ale tak ja som 4 roky od kedy som vysadila HAK nemala dlhsi cyklus ako 32dni tak to trosku nasere ked takto meska a este sa to aj tvari ze ani tehu niesom 😠
no nic idem varit este nakuknem...

shaarka
autor
15. mar 2010

cakame tu jak na koniec hodiny na strednej 😀

slni, dufam, ze dojde(s) aj k nam! my sme mali obrovske vlocky, slnko, vichricu, zas snezenie a tak stale dookola. stavim sa, ze toto je akoze april a ked toto pominie, nastane leto. krute sucho.
ach, to globalne oteplovanie. myslim, ze sme s prelomom roka 2010 prisli o 4 rocne obdobia. 😒

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre