Ako otehotnieť a zároveň sa nezblázniť

shaarka
2. máj 2009

Ahojte vsetky zvedavky a buduce mamicky. Tuto temu som chcela zalozit uz dlhsi cas pre vsetky tie, ktore po case (to je jedno, ci po mesiacoch alebo rokoch) prestalo bavit donekonecna rozoberat, preco este nie su tehotne. Pre tie, ktore modrykonik takpovediac a nechtiac trosku znudil, lebo vypadli z diskusie, lebo nestihali vsetko citat, alebo sa im nikto nevenoval alebo preto, lebo zacali byt skratka strasne deprimovane z toho, ze este stale nie su tehotne. Tuto temu som chcela zalozit pre NAS, ktore sa najdu v nizsie uvedenych riadkoch. Pre tie zeny, ktore chcu od diskusie viac nez len uistovanie, ze „tentoraz si uz urcite v tom“. Samozrejme nam drzim palce, ale nezabudajme –
Fazulke sa viac zapaci mamicka - pohodacka, nez vystresovana snazilka

Idealny stav:

1. Ked dostanem menzes, neplacem. Som rada, ze ho mam, som zena, mam maternicu, mam cyklus! Hura. Postazujem sa na krce, na drahe vlozky, pochvalim sa novoobjavenymi tamponmi.
2. Necitim sa previnilo, ked sa mi napriklad v sobotu nechce vstavat o siestej (ako pravidelne cez pracovny tyzden) a odmerat si bazalku. Radsej si pospim, budem mat dobru naladu a potom nasilnim partnera 🙂 Krcok skumam (ak viem), ale neanalyzujem, ci je dostatocne tvrdy alebo makky. Je taky, aky ma byt, ci je hore, alebo dole, podla toho, v akom som leveli 🙂 Hlien sa niekedy nesledovat neda...
Ale neprehanam to, viem, ze krcok ani hlien nie je jedinym indikatorom ovulacie alebo tehotenstva...
3. Nemam velke vycitky, ked si dam vinko alebo idem s kamosmi na pivo... Vyresetujem si trosku hlavu, citim sa prijemne, sebavedomo a sexy, zabavam sa, neriesim pracovne problemy, vyplacem (vygrciam) sa. Viem, ze to nie je zdrave, ale extremizmus nepestujem a partnera sameho v krcme pre istotu nenecham 🙂
Dolezite je nemenit kvoli tuzbe otehotniet svoje navyky natolko, aby to posobilo na psychiku ako blok.
4. Ak mam chut urobit si ovulacny alebo tehotensky test, urobim si ho. Samozrejme ocakavam pozitivny vysledok, lebo CHCEM mat dieta, ale stale mam na mysli, ze sanca je presne 50:50. Preto po spravnom odcitani vysledku necakam, ze sa tam ta ciarka o hodinu zazrakom zjavi, alebo zosilnie, ale test vyhodim a neriesim. Lutujem len vyhodene peniaze (drogeria dm - tehotensky test za 1,33€)... Povolene je odkladat si ovu testy, ale tehotenske vyhadzujem a nevytlacam druhu ciarku kadzu hodinu!
5. Snazim sa zit bezny zivot. Ked do mna niekto rype s otazkou, ze kedy budem tehotna, tak so stoickym kludom odpovedam, ze „neviem“, „ktovie“, „uvidi sa“, ked sa podari“ alebo pouzijem akukolvek vlastnu vtipnu odpoved. Nedam na sebe znat, ze ma to trapi, ze mi lezie pytajuci sa na nervy... Je zvedavy, ako aj ja 🙂 Ale: ked to pride, tak to pride a raz to na mne predsa urcite uvidi!

Je milion tem, o ktorych sa da bavit. O praci, pocasi, politike, vareni, kozmenike, snoch, planoch a sexe... Je toho naozaj dost, cim sa da zamestnat hlava. Je nas tu naozaj pozehnane, kazda z nas je uplne ina, specificka. Roznorodost zivotov nas bude spajat tak, ako aj snaha otehotniet. No nielen to. Spajat nas bude aj fakt, ze otehotnenie je sucastou nespocitatelneho mnozstva nahod a „motylich efektov“ a my, mudre zeny, si to uvedomujeme. Vieme, ze laska, priroda alebo boh je najsilnejsim carodejnikom a tak si chceme uzivat zivot, radosti aj strasti. Chceme sa vasnivo milovat, chceme lubit a pachat dobre skutky. Chceme plakat, zurit, nadavat. To vsetko patri k zivotu. Chceme sa obzrat, chceme dietovat. Chceme ponocovat, ale chceme aj lenosit. Chceme predsa vsetko, uplne vsetko, co nas nevytiahne zo zivota s obrovskou nalepkou SNAZILKA. Nechceme vycnievat z radu, vytrcat, nechceme sa neustale strazit a kontrolovat, analyzovat a donekonecna dufat, ze „co ak“... Sme silne a nechceme si presda rozbit vztah, nechceme byt pre manzela len „buducou tehulkou“. Chceme byt partnerkami, milenkami, kamaratkami, a ked jedna z funkcii otehotnie 🙂, tak si to vychutname tak, ako nic ine na svete.

Nemajme vycitky, ze chodime na konika. Nasi partneri si konecne mozu vydychnut, lebo okrem otehotnenia zbierame v tejto teme rady a skusnosti prekvapivo aj v inych oblastiach. Budme internetove kamosky, ktore nespaja iba tuzba mat dieta, ale aj ine spolocne temy alebo nazory...

Heslo: www.mudrykonik.sk

bibi24
16. mar 2010

Joj, baby dakujem 🙂 Ale nebojte, som v pohode. Zatial 🙂

No u mna je to take komplikovane, skusim to strucne napisat. Podla ovu testov a BT ovulujem (a dokonca aj folikulometrie z 1 cykla), aj ked trocha neskor. Cize toto by malo byt ok.
Lavy vajecnik bol vzdy ok, priam ukazkovy, tak neviem co teraz straskuje.
Pravy - na tom mam dlhsie pretrvavajucu malu cysticku, resp. neprasknuty folikul, cca 20-22 mm, nic co by bezne branilo v otehotneni.
Ten polyp je na krcku, resp. v jeho vnutri, nikdy som ho predtym nemala a to chodim pravidelne na prehliadky (naposledy na cyto u svojej Dr pred 2 tyzdnami). Teraz som bola na prvej konzultacii v Iscare. Cipky su na to, keby nahodou tam bol nejaky zapal, aby sa to preliecilo, s tym polypom asi nic nemaju.
Uvidime co ta kontrola o dalsie cca 2-3 tyzdne. Mozno tam ani nic nebude. Sam Dr povedal, ze v tejto faze cyklu nemusi vidiet to, co by videl v inej faze, na zaciatku a pod.
A este hovoril nieco o krehkej sliznici, neviem co to znamena, ale podla mna bola pekna - 9 mm 🙂

A ked uz by musela byt ta laparka, tak radsej nech je, aspon budem spokojna, ze som pre otehotnenie spravila maximum....Aj sa sama sebe cudujem, ze nie com z toho v soku a ze to beriem nejak uplne v pohode.

bublinka11
16. mar 2010

Bibi treba len vydrzat...uvidis o tie 2-3 tyzdne. A co sa tyka laparky, viem, ze po boji je kazdy general, ale ja mam na nu len v pohode spomienky, nebolo to nic strasne...takze hlavu hore, dobre bude!
Nechcem byt za premudrelu, ale citam 1 knihu, ktora mi celkom pomaha a tu je veta: Svoje uspechy mozete este posilnit, ked budete vedome MYSLIET POZITIVNE. Tymto sposobom k sebe automaticky pritiahnete pozitivne udalosti... 🙂 Tak to spolu skusme!

bibi24
16. mar 2010

Bubli, ok 😉
Ja uz zacinam pozitivne mysliet tym, ze som sa po tomto verdikte nezosypala 😀 A dokonca som od manzela dostala pozvanie do vybornej restauracie na veceru, ako bolestne Asi preto, lebo tam sedel v tej istej miestnosti, ked ma Dr vysetroval a chudak, asi mal dost uz len z tych reci, hehe 😀

Inak, ja som minule citala peknu veticku od p. Einsteina: "Neplac, ze zapadlo slnko, lebo slzy ti brania uvidiet hviezdy" Moje nove motto 😀 Som zvedava, kedy ja uvidim tie hviezdy 😀

vavenka
16. mar 2010

Ja idem pozitivne mysliet na to loto 🙄

Ale bubli cista pravda - aj shaar potvrdi - v tom cykle, ked sa to nam podarilo, som si od zaciatku povedala ze teda posledny cyklus kedy do toho idem naplno - kupila som ovulacne testy, pripravila teplomer, obmedzila alkoholicke radovanky 😀 herec mal za sebou skoro 3 mesiace uzivania profertilu, bolo leto, a som si povedala ze uz ked to teraz nevyjde, tak nikdy! Ze proste musi.... A kotuhy spermose sa posnazili 😉 asi tyzdén v kuse som poctivo kazdy vecer znasilnovala herca a pekne po sexe si polezkala, ked henten odisiel zo spalne, tak som aj nohy o stenu oprela 🙂 (nechcela som aby bol svedkom mojich nasilnickych metod 😀 )...
Nejak som verila ze to vyjde 🙂

bibi24
16. mar 2010

Vavi, asi sa zlakli, ze? 🙂 Ja este nemam to pozivitne myslenie az na takej urovni, ale aj to je lepsie, ako som mala predtym...ze som si myslela, ze nam to nikdy nevyjde 😀 Takze, ja sa zlepsujem 😉

vavenka
16. mar 2010

Bibi - mozno 🙂

bibi24
16. mar 2010

Uvazujem tak, ze ja som sa v tejto teme (v tom nazve) fakt nasla 😉 😀

anaxamon
16. mar 2010

jasne ze pozitivne myslenie prinasa pozitivne vysledky, to je logicky neodskriepitelny fakt...a toho sa drzim aj ja 😀 😀 😀

vavenka
16. mar 2010

A keby mne niekto povedal, ze by som 2 roky vydrzala cakat na nieco, po com velmi tuzim, tak by som povedala ze neexist - ja som hrozne nedockava a ked si nieco zmyslim, tak vcera bolo neskoro... A Tato mala vochechula v mojom bruchu na seba pekne dlho nechala cakat,..... Ani neviem ako tie mesiace plynuli jeden za druhym.... Kokso....

madeline
16. mar 2010

vave - hlavne je, ze je tam a za par tyzdnov pojde von 😉

bublinka11
16. mar 2010

Vavi...tak ja som si tiez povedala, ze to vyjde teraz...mna vcera vratilo spat to, ze IUI vychadzalo na dnes a muselo byt prelozene...takze ja som zacala pochybovat. Keby sa to dalo zrealizovat dnes, tak myslenie je uplne v pohode....a k vcerajsiemu veceru...mna mm vyslovene donutil spravit sviecku, lebo ja sa stazujem, ze to zo mna vzdy vytecie (hanblivy smajlik) 😅 tak ze na...a budes tak 10 min...ako svihnuta... 😀 😀 😀

nellie_
16. mar 2010

aj ja som sa v tejto teme nasla... 😀 😀 😀
dneska som si to zasa raz potvrdila... 😅

bibi24
16. mar 2010

Kde ste ktooo?

Ja uz som na dnes dopracovala...uz idem len netovat. Prave som bola na sekretariate a ochutnali sme novu dodavku propagacneho predmetu - ribezlovica 😀 Dobre padlo. Mozem spokojne este presediet 2 hodiny, cakat na draheho a robit si chute na tu fajnu veceru co ma caka 🙂

vavenka
16. mar 2010

Ja som prave vyprevadila tatka, este mam asi na 2 hodky roboty a je hotovo 🙂 som spokojna, vsade je cisto, vymalovane, v byte rozvoniava avivaz zo zaclon....

Aj ked toto ukladanie debiliniek asi neznasam najviac, ale paradoxne v Tstave je to jedna z mala cinnosti, pri ktorej sa brutalne nezadycham a nepotrebujem pomoc, takze celkom rada sa tomu venujem - a hlavne - netlaci ma cas, takze sa splochtam, motkam, s jednou vecou tam a spat, umyt, utriet, ulozit 🙂 celkom upokojujuce 🙂

A vyzera to tak, ze sulance pockaju, ruky ma bolia jak keby som 8 hodin kopala kanal 🙄

shaarka
autor
16. mar 2010

no konecne som tu. pospala som si trosku, vyvencila jellu, stupila do hovna (nie jej) 😖 a cakam MM.

bibi, tak nalez uplne ze nenormalny! som nevedela, ci sa mam smiat (cez slzy), alebo plakat. v kazdom pripade povzbudzujuce je to, ze polyp este nie je potvrdeny. nemam ziadne skusenosti, tak ani neviem, co na to napisat, ze co ak by bol. jeden vajecnik polycysticky - to je nalez, ktory moze o mesiac vyzerat uplne inac, teda normalne. a cysta je tiez v pohode, mozno bude stacit odmenstruovat. tak sa na to pozeram ja 😉 a aj zapal sa da preliecit. takze v podstate si ok! 😀 😀 😀
hlavne je vies co. ze ovulujes!!! 😵

vavi, gratulujem 😎 a teraz oddyyyyyych!

ostatnym sa budem hned venovat, len docitam 🙂

vavenka
16. mar 2010

Kokso som teraz dotelefonovala s kamoskou co vcera rodila - cele tehotenstvo bola pozitivne naladena, absolvovala kurzy , naucila sa dychat a tak, mala napisany porodny plan /v Brne ho akceptuju/ mangel pri porode, secko dohodnute - bola proste pripravena - a nakoniec po 5tich hodinach od vyvolania porodu v neskutocnych bolestiach aj tak sla sekciou - maly bol zle otoceny..... Hotova je z toho, uplne ze nikdy v zivote uz toto nechce zazit a ze najhorsi zazitok na svete ☹ no mam dost..... Ako je mi jasne, ze to nebude moj pripad, lebo ja budem mat lahky a rychly porod s okamzitou rekonvalescenciou a bezproblemovou laktaciou 😀 - ale aj tak....

bibi24
16. mar 2010

Shaari, dakujem, ved tak sa na to aj ja pozeram, ze v podstate som v pohode...manzel si da par studenych sprch na gulky a pocitam, ze tam za mesiac, dva otehotnieme prirodzene 😀 😉
No ale nie, kazdopadne, znie to hrozne a vazne, ale tak...ako pises, ovulovat ovulujem, vajcia sa tvoria...a to ostatne sa hadam vyriesi laparkou. 😉 Zatial este nehadzem flintu do zita.

Vavi, inak taky vyupratovany, vycisteny a vyvonaveny bytik, to zboznujem 😵 Ale uz sa setri 😉

bublinka11
16. mar 2010

Vavi pocuj, ale ty budes mat taky bezproblemovy porod...lebo aj Vanda bude predsa bezproblemove dieta, nie? 🙂 Ja pocuvam okolo seba o porodoch vselico, ale neverim nicomu 😀 pokial sa sama nepresvedcim, lebo ja som straaasne zvedava 😀 aj na laparku som sa celkom tesila...akoze dovolenka v nemocnici, lebo som tam nikdy nelezala a chcela som vediet, ci to chodi naozaj ako v serialoch 😀

dzou
16. mar 2010

Ahojte zienky som tu len na skok idem potom daco porobit doma a tak 😉 no uz sa asi zacina zahada vyjasnovat dnes som trochu klesla takze uvidim co bude zajtra a pravdepodobne uz pride konecne mrcha... ani neviem uz ci sa mam tesit alebo nie ale teda skor sa konecne citim tak uvolnenejsie po par dnoch ze aspon sa uz nieco deje 😀 http://www.fertilityfriend.com/home/dzou a teda budem moct konecne ist do dalsieho kola takze to vyzera tak ze preda len shaarka mala pravdu a ze sa ovu ale brutaaaaaaaaaaaaaaaalne posunula a ak dojde mrcha do piatku tak sa niet co cudovat ze zase nic kedze to bude vychadzat tak ze ovu bola akurat vtedy co som tu mala kamosky a vtedy teda sexik skoro vobec nebol 😒
no shaari ak pride mrcha smekam pred tebou klobuk 😅 ze tak poznas aj cez net kedy som mala ovu 😀

vavenka
16. mar 2010

Hoj dzou 🙂

Tak uvidime, ale ako tvrdis, hlavne ze sa uz nieco konecne zacina diat 🙂

Bubli jasnee 🙂 Vanda bude zdrave krasne dobre a nadane babatko 🙂

shaarka
autor
16. mar 2010

dzou 😀 😀 😀 a mozno este stupne 😉

dzou
16. mar 2010

shaari 😀 😀 😀 no sak uvidime ale asi uz e e sak aj tak dobre hlavne nech uz zase mozem zacat a serie ma hlavne to ze som kopec prachov minula na testy 😠 ale tak co uz 😀 a asi tento mesiac teda zase odmeriam aby som vedela ci sa zase posunie alebo sa to vrati do normalu

vavenka
16. mar 2010

Taak ale uz nieje pondelok 🙂 kde ste vsetky?

nellie_
16. mar 2010

ja tu ... 😀 😀 😀
som vyhostena od TV.. drahy ma fotbal... 🙄 🙄 do 20,40 mi dovolil panelakovat a potom ma drasticky vyhodil.... a cakam kym mame skonci ordinacia a pojdem vyhodit ja ju a pozerat Odsudene.. ved na ne cakam ako kura na sopel uz od decembra 😀 😀 😀

je to krute - sme traja a 2 telky 😀 😀

nellie_
16. mar 2010

joooj mam chut na daco sladke.. 😀 😀 😀 svine maliarske...prebudia vzdy moje horsie ja... 😀
Dnes sme mali super veceru - hranolky a vyprazane sampinony... 😵 😵 a potom som bola na povinnej navsteve u svokrovcov - asi po mesiaci.. tak som si vypocula kto s kym kedy a ako v svokrinej robote.. 😅

Fuuu a teraz som aku hnusne skrikla na MM 😅 😅 idem sa mu povtierat a ospravedlnit sa.. joooj taka som nervna jak stara dievka pred vydajom.. ale to za to mozu kramosíny nie ja... 😅

pipimiska
16. mar 2010

nelie 😀
..aj mna mm vyhodil,tiez kuka fotbal 😝 ale chapem,ja si to kuknem na nete,takze si idem pustit panelak a skladat milion ponoziek 🙄 rada si zamastavam ruky pri panelaku,ale radsej by som luskala slnecnice 😀

vave,gratulujem k finisu aa vidim ze asi filip a vanda nebudu frajeri,predsa nemoze mat vetsiu frajerku ako bude on 😀
ale vcera sa narodila mojej znamej dievcatko 😵 ...pozname sa z nemocnice co som lezala v 7tt,ona bola o 2tt starsia,ty koki vsak to uz je blizko 😅 tiez cakam kedy mozem zavolat,ona tusim isla CS,tak som zvedavaa 😕

vavenka
16. mar 2010

nell a uz sa akoze aj rozbehli maliari?
aj ja jcem sladkost 🙂

pipimiska
16. mar 2010

vave a tiez mam 76 🙂

slniecko,ze vecer 😀 dik za recept,spytam sa mm ci na take nieco nema chut,aaa musi tam ist kopor? 😉

vavenka
16. mar 2010

cauko pipi 🙂 aky si mala den? 😉

slniecko77
16. mar 2010

caute
..nie Pipi ani kopor som tam nedavala 😉 je to take kyselkave a my sme to mali aj pikantne, kedze take mame radi a robila som k tomu ryzu..

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre