Ako otehotnieť a zároveň sa nezblázniť

shaarka
2. máj 2009

Ahojte vsetky zvedavky a buduce mamicky. Tuto temu som chcela zalozit uz dlhsi cas pre vsetky tie, ktore po case (to je jedno, ci po mesiacoch alebo rokoch) prestalo bavit donekonecna rozoberat, preco este nie su tehotne. Pre tie, ktore modrykonik takpovediac a nechtiac trosku znudil, lebo vypadli z diskusie, lebo nestihali vsetko citat, alebo sa im nikto nevenoval alebo preto, lebo zacali byt skratka strasne deprimovane z toho, ze este stale nie su tehotne. Tuto temu som chcela zalozit pre NAS, ktore sa najdu v nizsie uvedenych riadkoch. Pre tie zeny, ktore chcu od diskusie viac nez len uistovanie, ze „tentoraz si uz urcite v tom“. Samozrejme nam drzim palce, ale nezabudajme –
Fazulke sa viac zapaci mamicka - pohodacka, nez vystresovana snazilka

Idealny stav:

1. Ked dostanem menzes, neplacem. Som rada, ze ho mam, som zena, mam maternicu, mam cyklus! Hura. Postazujem sa na krce, na drahe vlozky, pochvalim sa novoobjavenymi tamponmi.
2. Necitim sa previnilo, ked sa mi napriklad v sobotu nechce vstavat o siestej (ako pravidelne cez pracovny tyzden) a odmerat si bazalku. Radsej si pospim, budem mat dobru naladu a potom nasilnim partnera 🙂 Krcok skumam (ak viem), ale neanalyzujem, ci je dostatocne tvrdy alebo makky. Je taky, aky ma byt, ci je hore, alebo dole, podla toho, v akom som leveli 🙂 Hlien sa niekedy nesledovat neda...
Ale neprehanam to, viem, ze krcok ani hlien nie je jedinym indikatorom ovulacie alebo tehotenstva...
3. Nemam velke vycitky, ked si dam vinko alebo idem s kamosmi na pivo... Vyresetujem si trosku hlavu, citim sa prijemne, sebavedomo a sexy, zabavam sa, neriesim pracovne problemy, vyplacem (vygrciam) sa. Viem, ze to nie je zdrave, ale extremizmus nepestujem a partnera sameho v krcme pre istotu nenecham 🙂
Dolezite je nemenit kvoli tuzbe otehotniet svoje navyky natolko, aby to posobilo na psychiku ako blok.
4. Ak mam chut urobit si ovulacny alebo tehotensky test, urobim si ho. Samozrejme ocakavam pozitivny vysledok, lebo CHCEM mat dieta, ale stale mam na mysli, ze sanca je presne 50:50. Preto po spravnom odcitani vysledku necakam, ze sa tam ta ciarka o hodinu zazrakom zjavi, alebo zosilnie, ale test vyhodim a neriesim. Lutujem len vyhodene peniaze (drogeria dm - tehotensky test za 1,33€)... Povolene je odkladat si ovu testy, ale tehotenske vyhadzujem a nevytlacam druhu ciarku kadzu hodinu!
5. Snazim sa zit bezny zivot. Ked do mna niekto rype s otazkou, ze kedy budem tehotna, tak so stoickym kludom odpovedam, ze „neviem“, „ktovie“, „uvidi sa“, ked sa podari“ alebo pouzijem akukolvek vlastnu vtipnu odpoved. Nedam na sebe znat, ze ma to trapi, ze mi lezie pytajuci sa na nervy... Je zvedavy, ako aj ja 🙂 Ale: ked to pride, tak to pride a raz to na mne predsa urcite uvidi!

Je milion tem, o ktorych sa da bavit. O praci, pocasi, politike, vareni, kozmenike, snoch, planoch a sexe... Je toho naozaj dost, cim sa da zamestnat hlava. Je nas tu naozaj pozehnane, kazda z nas je uplne ina, specificka. Roznorodost zivotov nas bude spajat tak, ako aj snaha otehotniet. No nielen to. Spajat nas bude aj fakt, ze otehotnenie je sucastou nespocitatelneho mnozstva nahod a „motylich efektov“ a my, mudre zeny, si to uvedomujeme. Vieme, ze laska, priroda alebo boh je najsilnejsim carodejnikom a tak si chceme uzivat zivot, radosti aj strasti. Chceme sa vasnivo milovat, chceme lubit a pachat dobre skutky. Chceme plakat, zurit, nadavat. To vsetko patri k zivotu. Chceme sa obzrat, chceme dietovat. Chceme ponocovat, ale chceme aj lenosit. Chceme predsa vsetko, uplne vsetko, co nas nevytiahne zo zivota s obrovskou nalepkou SNAZILKA. Nechceme vycnievat z radu, vytrcat, nechceme sa neustale strazit a kontrolovat, analyzovat a donekonecna dufat, ze „co ak“... Sme silne a nechceme si presda rozbit vztah, nechceme byt pre manzela len „buducou tehulkou“. Chceme byt partnerkami, milenkami, kamaratkami, a ked jedna z funkcii otehotnie 🙂, tak si to vychutname tak, ako nic ine na svete.

Nemajme vycitky, ze chodime na konika. Nasi partneri si konecne mozu vydychnut, lebo okrem otehotnenia zbierame v tejto teme rady a skusnosti prekvapivo aj v inych oblastiach. Budme internetove kamosky, ktore nespaja iba tuzba mat dieta, ale aj ine spolocne temy alebo nazory...

Heslo: www.mudrykonik.sk

dzou
4. sep 2009

hej to stare a uz nebavilo a si ma naladila ked si si ty vymenila 😉
nellie vytaj spat

nellie_
4. sep 2009

shaar ty s tvojim MM mi pripominas mna s mojim 😅 😅
my mame tiez take talianske manzelstvo.. 😀 😀 😀 😀
tiez je u nas vymena nazorov na dennom poriadku.... 😅 ale teraz by ste nemali ked mas bobulku v brusku 😕

monika0001
4. sep 2009

ja ešte nie..... a ešte mi asi aj zle bude.... uf....

janemari
4. sep 2009

no mate farebne foto shaar s nelly a nellie s dzou to je uz uplny gulas 😅

shaarka
autor
4. sep 2009

nellie, nechces zhucat na toho mojho trtucha?
a o osmej mame byt v jednom podniku, mame stretko s kamosmi (2 parmi) a ked je taky, tak ja nejdem nikam, ale potom zas ja musim pisat sms, ze neprideme. a MM je otraveny a si riesit nieco na kompe, cize to nevyzera tak, ze sa pride tulit.
skusim este vypnut komp, mozno to zaberie 😀

ja foto zmenim o chvilku, uz sa mi tu nechce svietit 😀 ale moje CB mi nedovoliaaaaaaaaaaa bueeeeeeeee 😢

nellie_
4. sep 2009

no ja som taka miesanica... 😀 😀 😀 tuto foto urobil moj svadobny fotograf.. tam to ruzove okolo je moja kytica... 😀 😀 to len tak pre info.. 😀

shaarka
autor
4. sep 2009

caute zatial 🙂

dzou
4. sep 2009

nellie presne aj my mame take talianske 'manzelstvo' niekedy aj nasi kamosi nechapu ze co vystrajame minuly tyzden so dvakrat zaspala dole na gauci co sme sa povadili 😀

janemari
4. sep 2009

tak sa aj ja pridavam k talianskym manzelstvam,my sme ako pravy makarony 😀 😀 😀

dzou
4. sep 2009

no sak ja si aj myslim ze to je normalne, moja sestra to nazvala, ze zdravy vztah....nechapem ako moze nietko zit tak ze sa ani nepovadia a potom sa cuduju ked zrazu jedne z paru cuvne, alebo si najde bokovku...

janemari
4. sep 2009

neverim na idealnem manzelstvo a dokonca aj psychologovia odporucaju hadky/konzultaciu/ lebo ze to posilnuje vztah a okorenuje ho.Viete si predstavit ze s mm si 100% rozumiete,vo vsetkom s vami suhlasi.Ved to musi byt dobra nuda a ani sa nemusite potom rozpravat lebo viete ze on si mysli to co vy. 😝

dzou
4. sep 2009

presne tak 😉 no my si vymiename nazory-konzultujme dost casto, ale vzdy nas to rychlo prejde este sa nam ale nestalo ako dakomu ze sa aj niekolko dni nerozpravali...to sme nikdy nevydrzali ani jeden den

janemari
4. sep 2009

No nam uz svokra hovorila ze ludia co byvaju v okolitych domoch sa stazuju ze sme hlucny pri konzultaciach 😀 😀 😀

dzou
4. sep 2009

😀 😀 😀 nam nasa suseda hovorila ze tiez naz dost pocut, ale teda fakt vyhoda ze nerozumeju ale povedala ze aj ked nerozumie ze som dobra... teda ze dobre snim konzultujem a vzdy ho sprdnem 😀 😀

nellie_
4. sep 2009

baby vy ste totalne moja krvna skupina 😀 😀
my sa dokazeme povadit behom hodiny aj 5-6 krat 😀 😀 😀 vymena nazorov, zduje sa on, zdujem sa ja.. a o chvilu sa rehoceme... 😀 😀 ale ked mam padny dôvod dokazem byt zduta dobre dlho 😀 😀

no to ma este nenapadlo ze aj nas asi susedia dost musia pocut 😅 😅 predvcerom to teda bolo dost akcne u nas 😀 😀

my teraz byvame s mojou maminou ale uz sa ideme stahovat do vlastneho a niekedy sa obavam, ci by sme nemali mat umele noziky a pribory pre istotu 😀 😀 😀 😀 (ale nie take hrozne to az nie je 😀 )

ale vymeny nazorov su u nas fakt na dennom poriadku.. a mne by asi taky nejaky trtko co nic nehovori a vsetko odkyve vadil.. ja potrebujem mat zivel vedla seba 😀

dzou
4. sep 2009

presne aj ja nellie moja kamoska ma takeho ze vsetko co ona povie tak on sty suhlasi... a tiez sa mi stazovala ze ju to proste nebavi, ze nema svoj nazor... ja by som s takym nevydrzala asi ani den...no sak aj my a ked niekedy ze sme si vypili a vecer sa povadili, vzdy som sa dobre bavila ked moj drahy si ani nepametal rano ze preco 😀 😀 😀 😀

nellie_
4. sep 2009

dzou tak to je dobre 😀 😀 😀
inak minule som sa odula prvy krat na 3 dni od piatka do nedele 😀 😀 😀 bola som na seba pysna ze som to vydrzala..lebo ja som strasne makka a vzdy ma to hned preslo ale teraz som ho potrebovala vytrestat a vlastne cakala som na ospravedlnenie ze kedy mu to trkne v tej hlave 😀 😀

dzou
4. sep 2009

ja som ani nie tak makka ale ked kuknem na ten jeho ksicht(taky je krasny no nemozem mu odolat 😀) proste a on furt do mna potom rype takym sposobom ze nieco povedat musim 😠 a kd naaaaaaaaahodou ze sa vecer tak nase..m a akoze idem spat do vedlajsej izby(buduca detska 😉 ) a ked sa vratim tak povie, ze to uz akoze ani nechces so mnou spat v posteli ci co? to by bol asi najhori trest keby som celu noc spala v inej izbe

lenca.b
4. sep 2009

babule otaaazka tie co ma vas mm zly spg, ktory ma problem s varikokelou?

tinika
5. sep 2009

tak u nas je to tak, ze mm sa zdekuje, ingnoruje ma (zdovodnuje to tym, ze chce aby som sa ukludnila, hoci som mu 1000x povedala ze to ma este viac vytača) a dokaze sa nebavit aj tyzden a zatial za mnou prisiel len raz a bez ospravedlnenia a tak. On tak ze rano vstane povie dobre rano ako by nič a .... ale ja to zase tak nenecham ale musim sa prva ozvat ked chcem doriešiť spor ☹ 😠

shaarka
autor
5. sep 2009

tini, moj tiez. presne tak. s tym uz asi nic neurobime... 😒 🙄

tinika
5. sep 2009

sharka veru, ked uz sme si ich vzali, ale teraz je dobry uz dlho, klop, klop 😉

nellie_
5. sep 2009

dobre ranko 😉

aj moj to dokaze tak urobit, ze ked ideme spat povadeni, rano vstane ako keby nic a ide dalej..niekedy na to pristupim aj ja ked nemam chut sa vadit a pokracujeme ako keby nic ale niekedy mu to nedarujem 😀 😀

ake je super zistenie, ze to neni len u nas tak 😅

tinika
5. sep 2009

mnaamky mnamky

nellie_
5. sep 2009

tini co ranajkujes??? 😉 ci preco mnamky, mnamky?

tinika
5. sep 2009

neellie uz obedujem bo dnes musim skor odniest obed na byt a papam syrovo-porovu polievocku

tinika
5. sep 2009

prvykrat som robila a podarila sa 😀

nellie_
5. sep 2009

mnam ta moze byt super... 😵 😵 😵 to riadne skory obedik 😉
ja som len pred chvilou doranajkovala 😀 😀 😀 😀
a chystam sa upratovat.. len nemozem nakopnut vrtulu a prinutit sa ist zacat.. 😀

shaarka
autor
5. sep 2009

u nas prsi a ja sa o chvilku zvalim do postele s knizkou o tehotenstve. po piatich minutach pri nej zaspavam. mile, ze? 😀 tini, ty mas nejaku? co citas, ako sa vzdelavas? 😀
a syrovo porkova polievka, mnaaam. ja mam rada vsetky polievocky.
my sme ranajkovali parky, a zjedla som 3,5 ks!!! to je rekord na mna. samozrejme plus obrovska spotreba kecupu a horcice 😀
a teraz mam chut na sladke 😝 to som nemavala, kym som nezacala brat euthyrox. je to normalne?? 😕
nellie, mna islo vcera rozhodit od nervov, MM bol strasne naduty a arogantny, a nakoniec som si isla lahnut, lebo ma bolelo brucho a vzdychala som, tak sa dilino asi zlakol a dosiel za mnou a uz ma pusinkoval. len aby som to nezacala zneuzivat! 😎

nellie_
5. sep 2009

shaari no a co teraz mas narok na taketo "zneuzivanie" 😉 😀 😀
ty si veru riadna tehula uz.. ake chute 😀 😀 ja mam take stale, mne hadam ked budem tehu prestanem 😀

u nas krasne svieti slnko - teda zatial... 😅 😅 tak idem vyvesit von pradlo...

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre