Ako otehotnieť a zároveň sa nezblázniť

shaarka
2. máj 2009

Ahojte vsetky zvedavky a buduce mamicky. Tuto temu som chcela zalozit uz dlhsi cas pre vsetky tie, ktore po case (to je jedno, ci po mesiacoch alebo rokoch) prestalo bavit donekonecna rozoberat, preco este nie su tehotne. Pre tie, ktore modrykonik takpovediac a nechtiac trosku znudil, lebo vypadli z diskusie, lebo nestihali vsetko citat, alebo sa im nikto nevenoval alebo preto, lebo zacali byt skratka strasne deprimovane z toho, ze este stale nie su tehotne. Tuto temu som chcela zalozit pre NAS, ktore sa najdu v nizsie uvedenych riadkoch. Pre tie zeny, ktore chcu od diskusie viac nez len uistovanie, ze „tentoraz si uz urcite v tom“. Samozrejme nam drzim palce, ale nezabudajme –
Fazulke sa viac zapaci mamicka - pohodacka, nez vystresovana snazilka

Idealny stav:

1. Ked dostanem menzes, neplacem. Som rada, ze ho mam, som zena, mam maternicu, mam cyklus! Hura. Postazujem sa na krce, na drahe vlozky, pochvalim sa novoobjavenymi tamponmi.
2. Necitim sa previnilo, ked sa mi napriklad v sobotu nechce vstavat o siestej (ako pravidelne cez pracovny tyzden) a odmerat si bazalku. Radsej si pospim, budem mat dobru naladu a potom nasilnim partnera 🙂 Krcok skumam (ak viem), ale neanalyzujem, ci je dostatocne tvrdy alebo makky. Je taky, aky ma byt, ci je hore, alebo dole, podla toho, v akom som leveli 🙂 Hlien sa niekedy nesledovat neda...
Ale neprehanam to, viem, ze krcok ani hlien nie je jedinym indikatorom ovulacie alebo tehotenstva...
3. Nemam velke vycitky, ked si dam vinko alebo idem s kamosmi na pivo... Vyresetujem si trosku hlavu, citim sa prijemne, sebavedomo a sexy, zabavam sa, neriesim pracovne problemy, vyplacem (vygrciam) sa. Viem, ze to nie je zdrave, ale extremizmus nepestujem a partnera sameho v krcme pre istotu nenecham 🙂
Dolezite je nemenit kvoli tuzbe otehotniet svoje navyky natolko, aby to posobilo na psychiku ako blok.
4. Ak mam chut urobit si ovulacny alebo tehotensky test, urobim si ho. Samozrejme ocakavam pozitivny vysledok, lebo CHCEM mat dieta, ale stale mam na mysli, ze sanca je presne 50:50. Preto po spravnom odcitani vysledku necakam, ze sa tam ta ciarka o hodinu zazrakom zjavi, alebo zosilnie, ale test vyhodim a neriesim. Lutujem len vyhodene peniaze (drogeria dm - tehotensky test za 1,33€)... Povolene je odkladat si ovu testy, ale tehotenske vyhadzujem a nevytlacam druhu ciarku kadzu hodinu!
5. Snazim sa zit bezny zivot. Ked do mna niekto rype s otazkou, ze kedy budem tehotna, tak so stoickym kludom odpovedam, ze „neviem“, „ktovie“, „uvidi sa“, ked sa podari“ alebo pouzijem akukolvek vlastnu vtipnu odpoved. Nedam na sebe znat, ze ma to trapi, ze mi lezie pytajuci sa na nervy... Je zvedavy, ako aj ja 🙂 Ale: ked to pride, tak to pride a raz to na mne predsa urcite uvidi!

Je milion tem, o ktorych sa da bavit. O praci, pocasi, politike, vareni, kozmenike, snoch, planoch a sexe... Je toho naozaj dost, cim sa da zamestnat hlava. Je nas tu naozaj pozehnane, kazda z nas je uplne ina, specificka. Roznorodost zivotov nas bude spajat tak, ako aj snaha otehotniet. No nielen to. Spajat nas bude aj fakt, ze otehotnenie je sucastou nespocitatelneho mnozstva nahod a „motylich efektov“ a my, mudre zeny, si to uvedomujeme. Vieme, ze laska, priroda alebo boh je najsilnejsim carodejnikom a tak si chceme uzivat zivot, radosti aj strasti. Chceme sa vasnivo milovat, chceme lubit a pachat dobre skutky. Chceme plakat, zurit, nadavat. To vsetko patri k zivotu. Chceme sa obzrat, chceme dietovat. Chceme ponocovat, ale chceme aj lenosit. Chceme predsa vsetko, uplne vsetko, co nas nevytiahne zo zivota s obrovskou nalepkou SNAZILKA. Nechceme vycnievat z radu, vytrcat, nechceme sa neustale strazit a kontrolovat, analyzovat a donekonecna dufat, ze „co ak“... Sme silne a nechceme si presda rozbit vztah, nechceme byt pre manzela len „buducou tehulkou“. Chceme byt partnerkami, milenkami, kamaratkami, a ked jedna z funkcii otehotnie 🙂, tak si to vychutname tak, ako nic ine na svete.

Nemajme vycitky, ze chodime na konika. Nasi partneri si konecne mozu vydychnut, lebo okrem otehotnenia zbierame v tejto teme rady a skusnosti prekvapivo aj v inych oblastiach. Budme internetove kamosky, ktore nespaja iba tuzba mat dieta, ale aj ine spolocne temy alebo nazory...

Heslo: www.mudrykonik.sk

monika0001
16. sep 2009

mad - neviem.. uvidíme v piatok.. idem opäť na sono a na krv... tak to bude 100%...
Ja som mala (od vysadenia HAK) najviac 36 DC... dnes som 33DC...
A že 41DC... uf...

shaarka
autor
16. sep 2009

caute 🙂
pipussa 😵 😵 😵 gratulujem 😉 potom sa nam pochval testom v albume, hej?
monik, ja som mala skusenosti len s testom pepino z dorgerky (citl. 20) a este som si jedenkrat kupila rapiclear, citl. 10 a bol super, lebo vysiel pozitivne 😀 ine testy som neskusala. mozno kedysi davno.

shaarka
autor
16. sep 2009

monik, ty teraz kasli na to, ake dlhe cykly si mala/nemala.
ovu si mala 3.9. (ak si dobre pamatam), takze 3+14 = 17.9. by tu mohla byt MS, alebo teda //
dnes je 16.9., a obavam sa, ze test by uz mal byt pozitivny ☹ ale zas mohlo sa uhniezdit neskor, mohla byt ovu posunuta este o den a hlavne by si mala mat co najcitlivejsi test.
takze este nic nie je stratene.

daida
16. sep 2009

Pribik:krvácet po transferu můžeš z víc důvodů: pozdější zahnízdění embryí, jedno embryo se odlučuje a druhé zůstává nebo se odlučují obě. Utrogestan rozhodně nevysazuj, dokud Ti to sám doktor neřekne. Pokud krvácíš, tak bych hned zavolala do toho CAR a řekla jim to, obvykle si hned zvou do ordinace a berou krev na HCG-zda klesá nebo ne a za pár hodin znáš výsledek. Ale tím, že krvácíš-ještě nemusí být všechno ztracené.

pipussa
16. sep 2009

sharka, dost nechapem.... ze tak skoro a tak vidiet..... poobede skusim dalsi... Uvidime
hm, akoze 26.dc... nechapem....
snad to nebudu dvojicky....... moja babka mala dvojicky... otcova mama

monika0001
16. sep 2009

shaar - ovu nemohla byt posunuta.. bola potvrdená aj krvou..
shaar to je jedno.. neverím tomu už... 😉

vavenka
16. sep 2009

Pipuss ja som mala pozit. uz na 25 DC 😉 nie je podstatne kolky DC si, ale kedy bola ovulacia, od 10-11 DPO pri citlivom ceste uz zvykne byt pozitivny.....

dzou
16. sep 2009

shari chcem sa spytat priamo teba co si myslis...(lae kludne odpovedajte vsetky...) na 585.strane som dala graf s 2 teplotmi ktore som merala v inom case... a teraz som ich skusila vymazat tu je ten graf http://www.fertilityfriend.com/home/297b92 no c myslite bude to anovulak, alebo to tak ukazuje rozhadzane kvoli tomu ze som nemerala v tom istom case

pipimiska
16. sep 2009

no co shaarka,bola si???

shaarka
autor
16. sep 2009

dzou, ten link, co posielas, sa ti aktualizuje podla toho, co na FF robis - cize stale ten isty link ale stale ine udaje, podla toho, co tam napises 😉 a vyzera to dnes na ovu 😉

shaarka
autor
16. sep 2009

pipi, bola som.
u obvodacky, na koznom (ano, herpes), na krcnom, na UZV, na krcnom a znova u obvodacky. mam ti silne zapalene, chytene uzliny, lymfadenitida. 😢 dali mi len vit c a B komplex a gafrovu mast. keby sa zhorsilo, mam prist na kozne... a este mam cosi v uchu, tak si mam robit kazdy den 20min. olejovy vyplach. no uzasne!! 😠
a herpes boli jak svina, vyzera to strasne a celu lavu cast sanky mam spuchnutu.

dzou, tvoja segra ho mala, ked bola tehu?

shaarka
autor
16. sep 2009

pipussa, odfot test do albumu a napis, aku ma ciltivost 😉
monik, neviem, co ti mam na to napisat... psychika je "svina" a u teba treba primarne liecit a vyliecit asi prave ju. 😒 si myslim... 😨

dzou
16. sep 2009

hej to mi uz doslo 😅 ale sa hnevam sak sme sa snzili jak blazni a ovu je asi dnes uz ani nemam chut 😠
nie moja segra nema deti... mala ho lebo sa zle stravovala, no ale nech sa rychlo vyliecis

madeline
16. sep 2009

shaar - to co? pasovy herpes???? ja mavam "normalny" herpes, ale nie na pere, ale bud v nose, alebo na nose, je to brrrrrrr

monika0001
16. sep 2009

ja neviem co furt mate s mojou psychikou... myslim si ze su baby ktore su na tom horsie.. keby som bola na tom psychicky az tak zle tak necakam mrchu.. ja ju cakam a je mi jedno co pride...a myslim to vazne. ja mam najväčší strach z toho, že ak tam niečo bude odíde to.. nemam strach z toho že dostanem mrchu... ak príde aspon sa zacnem venovat foteniu. uz mam termin na vytvorenie mojej www adresy... tesim sa to ako male decko..
a je mi jendo co si myslite. Moja psychika je na tom tentokrát veľmi dobre....

anaxamon
16. sep 2009

ahojte, ako sa mavate?

anaxamon
16. sep 2009

ja som si akurat volala o vysledky z hormonalneho profilu a sestricka ma v podstate potesila, lebo vsetky hodnoty mam v norme, jedine co dr. odporuca je klasika, zhodit kila...takze zas sa raz pytam ako mam verit tej povodnej diagnoze, ked ovulku mavam, menzes v podstate na cas a HP je v norme.. 😖 🙄

shaarka
autor
16. sep 2009

monik, nechcela som sa ta dotknut, len sa mi to podla prispevkov nezdalo, lebo si dost naladova. no ale tak sa na tuto temu nebudem vyjadrovat, ok?

cau made, no hej. nie je to na pere, ale je to proste kdekolvek na tele a ja to mam pod bradou vlavo, tesne nad sankou. vyzeralo to najprv ako vyrazky, klasika, ale zacalo to svrbiet a spravila sa z toho plocha. to je cast, ktoru vidno a je dost nechutna. no a potom sa mi to taha, ale pod kozou, az smerom pod usny lalocik ☹ ☹ a mam to spuchnute a strasne bolave a velmi velmi dufam, ze to nevylezie na povrch! a z toho mam chytene uzliny a Dr sa boji, aby to nepreslo aj do ucha ☹

dzou
16. sep 2009

inac o pasovom opare sme sa ucili na virologii...riadna potvora nechcem ta strasit, ale je to vaznejsie ako klasicky par 😒 hlavne ze ti na to prisli dost skoro a ze ta zacali skoro liecit

madeline
16. sep 2009

shaar - co na to pomaha? to tehu asi oslabilo tvoju imunitu, co? no liec sa a nech je fazulka v poriadku.

shaarka
autor
16. sep 2009

anax, tak potom to mas fajn - PCO su polycysticke vajecniky. ale ked mas menzes a mas aj ovu, dokonca mas ok aj HP, tak by nemal byt problem otehotniet 😉 super!

dzou
16. sep 2009

shari a co mysllis mam vymazat tie teploty co som merala v inom case ale ich tam nechat ako to je lepsie?

anaxamon
16. sep 2009

shaar no ved hej, len potom si asik dva krat rozmyslim ci sa este vratim do toho centra keby ze daco niekedy (ze sa extra dlho nebude darit a tak) alebo, dnes uz clovek ani tolko chvalenym dr. nemoze verit... 🙄

este vyskusam asik folikometriu nech som si ista ze ja som ok...a potom uz len budeme asik spokojne cakat kedy sa manzelovi chlapici rozhodnu riadne rozhybat a jeden sa v spravny cas zatulat (ale zas nemusia sa ponahlat🙂))

monika0001
16. sep 2009

shaar - mozes sa vyjadrovat, len proste ja som tento krat naozaj pripravena na mrchu... naozaj, naozaj!!! asi to je tým fotenim. konecne som si to skusila a viem ze je to nieco co chcem robit.. a ked teraz otehu tak to nebudem moct robit ... tak ked to teraz nevyslo nevadi mi to... preto som vcera pisala, ze nie som uplne presvedcena ci chcem ist do centra... viem, že chcem fotit... a moooc sa na to tesim... idem si dat urobit stranku, dam si inzeraty a pomalycky pomaly sa to hadam rozbehne.. a ked sa popri tom zadari budem len rada.. ale uz to nebudem sledovat. nebudem sledovat ani len ovulaciu... to sme si s mmm slubili spolu.. takze budeme sa milovat kedy budeme mat na to chut.. nie podla toho kedy povie dr a kalendár...
chcem fotit a urobim všetko preto.... 😉
A mrcha nech si príde.... ja ju čakám.... čo už sňou... som rada, že ju mám.. sú ženy, ktoré po nej márne túžia a nemajú ju.. ja ju mám.. s bolesťami ako sviňa, ale je a je moja a je prirodzená.. toto ma na nej teší...
naozaj som rada a som spokojna!!!
a Ďakujem Ti za tvoje nározy.. veľa krát mi pomúžu viac ako si kto myslí.... 😉
Veď ja sama Ťa ne o ne koľkokrát prosím... 😉

shaarka
autor
16. sep 2009

dzou, je to fuk, ci su tam, alebo tam nie su. je jasne, ze boli merane neskor, a to aj vidno, cize tak sa to berie do uvahy. teda neberie. fakt na tom velmi nezalezi.

made, no popis prosim, co mi hrozi.
viem, ze je to riadna pliaga, viem, ze je to zle, ze to nie je normalny herpes, a ze som to teraz dostala prvykrat... a ze som tehu. a nedali mi na to nic, len tu masticku... telo sa s tym musi popasovat samo. strasne sa bojim, ze z toho budem mat poskodeny plod, ale asi sa s tym teraz nic neda robit 😔

monky1
16. sep 2009

ahojky, my sme uz doma od lekarky - paradne sme sa vysedeli - 2 a pol hodky 😠 ...ledva stojim na nohach, tak ma brucho boli ☹ ...a kedze som zabudla penazenku, tak sme sa stavili doma a ideme este do lekarne

...ovu test vysiel negativne - len jedna /...asi tomu zacnem verit, ze ovulka prebehla na 8DC 😒

dzou
16. sep 2009

shari myslim ze najlepsie spravis ked si ho vygooglis po latinsky je to tusim herpes zoster, ale nie som si uplne ista to bolo z viaz ako 3 roky co som sa o tom ucila ...a nepametam presne, ale viem ze je to jeden z najhorsich herpesov je mi to luto ☹

anaxamon
16. sep 2009

shaarka s tym herpesom je mi to luto, ale ja mavam velmi zle variacie herpesov, najcastejsie pod nosom a v nose mimo pier a vtedy mne pomaha najviac kombinacia b komlexu, potierania slivovicou a nasledne na to med a na med si davam vazelinu, ktora mi ten med fixuje....sice sa to lieci asi tyzden, zalezi od velkosti, a cerveny flak vybledne po mesiaci ale zabera to celkom...neviem celkom ci tebe nieco podobne zabere ale asi nemas velmi na vyber, kedze nejake silne lieky ako napr. tabletkovy herpesin ci ako sa to vola ti nedaju...a take male povzbudenie, ber to ako pozitivne v negativnom, predstav si ze ho mas fakt okolo pasu, blizko maternice a plus ani sa nemozes ulozit a pospat si 😔

shaarka
autor
16. sep 2009

tak docitala som sa, ze su z toho VVCH - razstepy chrbtice. toho sa samozrejme bojim najviac. ☹

monky, a co sa ti nezda na tej skorej ovule?
mas graf?

anaxamon
16. sep 2009

shaar prosim ta nemaluj certa na stenu a necitaj radsej nic na googli, iba ti to nasadi vseliakych chrobakov do hlavy ani to nepotrebujes a ani to nemusi byt pravda 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre