Ako otehotnieť a zároveň sa nezblázniť

shaarka
2. máj 2009

Ahojte vsetky zvedavky a buduce mamicky. Tuto temu som chcela zalozit uz dlhsi cas pre vsetky tie, ktore po case (to je jedno, ci po mesiacoch alebo rokoch) prestalo bavit donekonecna rozoberat, preco este nie su tehotne. Pre tie, ktore modrykonik takpovediac a nechtiac trosku znudil, lebo vypadli z diskusie, lebo nestihali vsetko citat, alebo sa im nikto nevenoval alebo preto, lebo zacali byt skratka strasne deprimovane z toho, ze este stale nie su tehotne. Tuto temu som chcela zalozit pre NAS, ktore sa najdu v nizsie uvedenych riadkoch. Pre tie zeny, ktore chcu od diskusie viac nez len uistovanie, ze „tentoraz si uz urcite v tom“. Samozrejme nam drzim palce, ale nezabudajme –
Fazulke sa viac zapaci mamicka - pohodacka, nez vystresovana snazilka

Idealny stav:

1. Ked dostanem menzes, neplacem. Som rada, ze ho mam, som zena, mam maternicu, mam cyklus! Hura. Postazujem sa na krce, na drahe vlozky, pochvalim sa novoobjavenymi tamponmi.
2. Necitim sa previnilo, ked sa mi napriklad v sobotu nechce vstavat o siestej (ako pravidelne cez pracovny tyzden) a odmerat si bazalku. Radsej si pospim, budem mat dobru naladu a potom nasilnim partnera 🙂 Krcok skumam (ak viem), ale neanalyzujem, ci je dostatocne tvrdy alebo makky. Je taky, aky ma byt, ci je hore, alebo dole, podla toho, v akom som leveli 🙂 Hlien sa niekedy nesledovat neda...
Ale neprehanam to, viem, ze krcok ani hlien nie je jedinym indikatorom ovulacie alebo tehotenstva...
3. Nemam velke vycitky, ked si dam vinko alebo idem s kamosmi na pivo... Vyresetujem si trosku hlavu, citim sa prijemne, sebavedomo a sexy, zabavam sa, neriesim pracovne problemy, vyplacem (vygrciam) sa. Viem, ze to nie je zdrave, ale extremizmus nepestujem a partnera sameho v krcme pre istotu nenecham 🙂
Dolezite je nemenit kvoli tuzbe otehotniet svoje navyky natolko, aby to posobilo na psychiku ako blok.
4. Ak mam chut urobit si ovulacny alebo tehotensky test, urobim si ho. Samozrejme ocakavam pozitivny vysledok, lebo CHCEM mat dieta, ale stale mam na mysli, ze sanca je presne 50:50. Preto po spravnom odcitani vysledku necakam, ze sa tam ta ciarka o hodinu zazrakom zjavi, alebo zosilnie, ale test vyhodim a neriesim. Lutujem len vyhodene peniaze (drogeria dm - tehotensky test za 1,33€)... Povolene je odkladat si ovu testy, ale tehotenske vyhadzujem a nevytlacam druhu ciarku kadzu hodinu!
5. Snazim sa zit bezny zivot. Ked do mna niekto rype s otazkou, ze kedy budem tehotna, tak so stoickym kludom odpovedam, ze „neviem“, „ktovie“, „uvidi sa“, ked sa podari“ alebo pouzijem akukolvek vlastnu vtipnu odpoved. Nedam na sebe znat, ze ma to trapi, ze mi lezie pytajuci sa na nervy... Je zvedavy, ako aj ja 🙂 Ale: ked to pride, tak to pride a raz to na mne predsa urcite uvidi!

Je milion tem, o ktorych sa da bavit. O praci, pocasi, politike, vareni, kozmenike, snoch, planoch a sexe... Je toho naozaj dost, cim sa da zamestnat hlava. Je nas tu naozaj pozehnane, kazda z nas je uplne ina, specificka. Roznorodost zivotov nas bude spajat tak, ako aj snaha otehotniet. No nielen to. Spajat nas bude aj fakt, ze otehotnenie je sucastou nespocitatelneho mnozstva nahod a „motylich efektov“ a my, mudre zeny, si to uvedomujeme. Vieme, ze laska, priroda alebo boh je najsilnejsim carodejnikom a tak si chceme uzivat zivot, radosti aj strasti. Chceme sa vasnivo milovat, chceme lubit a pachat dobre skutky. Chceme plakat, zurit, nadavat. To vsetko patri k zivotu. Chceme sa obzrat, chceme dietovat. Chceme ponocovat, ale chceme aj lenosit. Chceme predsa vsetko, uplne vsetko, co nas nevytiahne zo zivota s obrovskou nalepkou SNAZILKA. Nechceme vycnievat z radu, vytrcat, nechceme sa neustale strazit a kontrolovat, analyzovat a donekonecna dufat, ze „co ak“... Sme silne a nechceme si presda rozbit vztah, nechceme byt pre manzela len „buducou tehulkou“. Chceme byt partnerkami, milenkami, kamaratkami, a ked jedna z funkcii otehotnie 🙂, tak si to vychutname tak, ako nic ine na svete.

Nemajme vycitky, ze chodime na konika. Nasi partneri si konecne mozu vydychnut, lebo okrem otehotnenia zbierame v tejto teme rady a skusnosti prekvapivo aj v inych oblastiach. Budme internetove kamosky, ktore nespaja iba tuzba mat dieta, ale aj ine spolocne temy alebo nazory...

Heslo: www.mudrykonik.sk

flamenga
18. sep 2009

pipi, shaarka 😲 😀

pipimiska
18. sep 2009

aha,ved zato,ale ja som myslela z vonku dole,prave som sa pozrela zo zrkadielkom a fakt tam niesu pavuciny 😀 😀
a na sex?ani pomysel,ani nahodou 😅 fuuuj 😀

shaarka
autor
18. sep 2009

ja som sa chystala aspon na aku - taku nahradu, ale prisiel herpes a vsetko mi prekazil 😀 😀 😀
flam, coo? 😅

flamenga
18. sep 2009

shaari nič, smejem sa z vašich pavučín 😀 😀 😀

shaarka
autor
18. sep 2009

no len sa smej, ved pockaj, o chvilku sa dosmejes aj ty! 😀

pipimiska
18. sep 2009

shaarka 😀 myslis felaciu ? 😀 😀 😀

flamenga
18. sep 2009

shaari hej, hej.... na budúci týždeň mi začne cca 10-dňová abstinencia 😠 😀

pipimiska
18. sep 2009

flamenga,a ty si ako na tom? 😀

shaarka
autor
18. sep 2009

jaaaaaaj nie tak som to myslela 😀 a uz si prisla na to, ze co ti to nasli?
pipi 😅 😅 😅 no co ti mam na to napisat? no hej, a vselico ine este 😝 😝 😀

flamenga
18. sep 2009

shaari ne, nebola som pri lekárke.... len sestrička mi do telefónu povedala, že vraj cytológia je v poriadku, ale vraj mám nejaký zápal... hlavne že ma nič nebolí, nesvrbí, výtak žiadny... čo už.... a že si mám prísť pre lieky... nejaký klion či čo 🙄

pipimiska
18. sep 2009

shaarka 😀 aj inee??vauu 😀

shaarka
autor
18. sep 2009

ale pipi, ved nechaj tak, ja sa hanbim tu take pisat. ved je to moj muz, tak nejake tutu mutu by som vymyslela. masaz, sviecocky... a tak. ale teraz o dom moze len snivat, lebo ma bolia uzliny, ucho, brucho, unavena som, ten herpes na brade/lici, depilator uz ani neviem ako vyzera... no skratka des. chudak. 😀

flam, tak ked budes vediet, tak napis. a ked nemas ziadne priznaky... (ja by som asi ziadne lieky nebrala - teda zalezi od diagnozy, ale keby si tam nesla, tak by ti nic nezistili) - urcite to nic vazne nebude 🙂

nellie_
18. sep 2009

jeeeej konecne tu ste 😀 😀

no ale ake debaty.. o la la la.. keby som nejaka mniska tak si hadam teraz idem aj monitor a oči umyt svetenou vodou 😀 😀

inak ja tiez dneska idem na odchlpovaci nalet.. nohy mam jak nejaka panna agneša 😀 😀

nellie_
18. sep 2009

flam ja stale nechapem podla coho ti zistili ten zapal... 😅

shaarka
autor
18. sep 2009

nasla som:
Trichomoniáza: mužský partner nosite¾ky parazita musí byť liečený súčasne, aby sa
zamedzilo opakovanej infekcii ženy. Používajú sa dve schémy dávkovania:
A/ Partneri užívajú jednu tabletu ráno a jednu tabletu veèer poèas 10 dní. Ženy si zároveň
zavedú vaginálnu tabletu KLION D 100 hlboko do pošvy,večer pred spaním. V prípade potreby môže byť kúra opakovaná a denná dávka zvýšená na 3 - 4 tablety
B/ Nárazová terapia: partneri vezmú 8 tabliet,najlepšie pred spaním

Giardióza ( Lambliáza ): Dospelí: 2 krát denne 2 tablety poèas 5 - 7 dní

Amébiáza: a/ nosiči cýst bez príznakov 2 krát denne 2 tablety po dobu 5 - 7 dní
b/ chronická amébiáza 3 krát denne 2 tablety po dobu 5 - 10 dní
c/ amébová úplavica a èrevné infekcie 3 krát denne 3 tablety až do vymiznutia príznakov
d/ pri amébovom abscese je zvyèajná (maximálna) denná dávka 2500 mg ( 10 tabliet). Tieto je možné užiť jednorazovo alebo rozdeliť na dve až tri dávky v priebehu 3 - 5 dní.

Rosacea: 2 krát denne 1 tableta poèas 14 dní, neskôr 1 tableta denne ešte 2 mesiace

Ulcerózna stomatitída ( zápal ústnej dutiny ):
2 krát denne 1 tableta počas 3-5 dní.Prípravok nie je urèený na lieèbu ulceróznej stomatitídy u detí.

...a pohlavna abstinencia. ☹

flamenga
18. sep 2009

shaari dostala som taký nápad 😀 že ich začnem brať (neviem, či mi dá lieky alebo čípky)... až po ovu 😅 🤐

nellie_
18. sep 2009

shaar a to co si nasla ma byt co??? 😕

flamenga
18. sep 2009

shaari 🙂 ja som to hneď hľadala na nete ako mi sestrička povedala do ucha 😀 že mi predpíšu klion.... ozaj, chcem sa opýtať... neviem či máte s niečim takým skúsenosť... ak má byť preliečený aj partner... to ho niekam pošlú alebo mu rovno moja gynekologička predpíše tie lieky alebo ako? 😕

nellie_ netuším 😀 proste mi v rámci preventívnej prehliadky urobila cytológiu a z tej cytológie zistili, že mám zápal 😕

shaarka
autor
18. sep 2009

flam, tak podla davkovania budes vediet, co za potvoru mas.
a myslim, ze len gyndoska povie, kolko a ako ma brat drahy 😉
a treba sa opytat, ze ako to vplyva na embryo, lebo ked to zacnes riesit po ovu, tak mozno to bude mat vplyv aj na putujuce vajko, nie?
a mozno nie. neviem.

nellie, ziletka je tvoja kamaratka?

ja si bezim umyt vlasy, ideme na navstevu 😀

nellie_
18. sep 2009

aha uz chapem co to nasla shaarka... 😀 😀
(a to ani blondina nie som a nejak mi to hned netrklo 😀 )

flam tak s tymto veru skusenost nemam...nas zatial postihla iba mykoza a tam drahy zjedol jednu tabletku preventivne a bolo...

shaarka
autor
18. sep 2009

ved toto, ze vselijaky potvory mozme mat a ani o tom nevieme.

nellie_
18. sep 2009

shaar ani nevrav..lebo ja si ich nahovorim vsetky... 😅 😀 😀

flamenga
18. sep 2009

veď práve... že ani o tom nevieme a.... som myslela že odpadnem.... lebo keby ma niečo bolelo, svrbelo... ale nič.... 🙄 🙄 🙄

vavenka
18. sep 2009

Flam jednoznacne to preliecte (samozrejme podla toho co ti nasli) - a cim skor tym prv...
Ja som mala minuly rok pozitivny ster na ureaplazmu a tiez som nadavala ze musim cakat, ale potom som si uvedomila ze ten messiac ma uz fakt nezabije.... Urcite to preliec.... Mne nasadila liecbu priamo gynekologicka aj pre polovicku a davkovanie dostal vtedy tusim podla vahy...Nesmeli sme mat sex vobec 10 dni a potom este dalsie 2 tyzdne len s kondomom......

flamenga
18. sep 2009

aha čo som našla: Prípravok Klion D 100 obsahuje dve zložky – metronidazol a miconazol. Metronidazol je nitroimidazolové antibiotikum účinkujúce proti niektorým baktériám a prvokom. Po lokálnej aplikácii do pošvy resorbuje (preniká) do organizmu ženy a tiež aj cez placentu k plodu. Na základe doterajších skúseností sa však nepotvrdil teratogénny ani mutagénny účinok (poškodzujúci plod alebo vyvolávajúci zhubné nádorové bujnenie) u narodených detí ani vtedy, keď ho matky užívali aj v prvých troch mesiacoch tehotnosti. Miconazol je antimykotikum (liek proti kvasinkám) zo skupiny imidazolov. Tento liek len v minimálnom množstve resorbuje do organizmu. Maximum účinku lieku sa uplatňuje na postihnutej sliznici pošvy alebo na koži. Na základe doterajších poznatkov a skúseností s jeho používaním v tehotnosti sa nedokázal žiadny embryotoxický účinok (poškodenie plodu vyvolané používaním lieku v I. trimestri tehotnosti). Vo svojej doterajšej praxi som sa zatiaľ tiež nestretol s poškodením plodu, ktoré by bolo možné dať do súvislosti s užívaním tohto lieku v tehotnosti. Preto si myslím, že nemusíte mať obavy, aj keď ste užívali tento liek v čase otehotnenia.

nellie_
18. sep 2009

flam teraz viem presne na co myslis 😀 😀

shaarka
autor
18. sep 2009

lucim sa, ideme, babule, pekny vecer prajem 😵

dzou
18. sep 2009

nany a ked ste tu tak nacali tu temu... to naozaj je sexik pocaes tehu nebezpecny? 😕 ved vsade pisu ze nie, no ak hej tak neviem ze aku nahradu najdem mm sak ten sa zblaaaaaaaaazni az ho ruka bude boliet 😀 😀 😀

dzou
18. sep 2009

ste sa ma zlakli ci cooo 😕

dzou
18. sep 2009

jaaaaaaaaj viem to nellie si uz asi cisti monitor a oci tou svatenou vodou 😀 😀 😀 ale nie, asi uz trha pavuciny, ze?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre