Ako otehotnieť a zároveň sa nezblázniť

shaarka
2. máj 2009

Ahojte vsetky zvedavky a buduce mamicky. Tuto temu som chcela zalozit uz dlhsi cas pre vsetky tie, ktore po case (to je jedno, ci po mesiacoch alebo rokoch) prestalo bavit donekonecna rozoberat, preco este nie su tehotne. Pre tie, ktore modrykonik takpovediac a nechtiac trosku znudil, lebo vypadli z diskusie, lebo nestihali vsetko citat, alebo sa im nikto nevenoval alebo preto, lebo zacali byt skratka strasne deprimovane z toho, ze este stale nie su tehotne. Tuto temu som chcela zalozit pre NAS, ktore sa najdu v nizsie uvedenych riadkoch. Pre tie zeny, ktore chcu od diskusie viac nez len uistovanie, ze „tentoraz si uz urcite v tom“. Samozrejme nam drzim palce, ale nezabudajme –
Fazulke sa viac zapaci mamicka - pohodacka, nez vystresovana snazilka

Idealny stav:

1. Ked dostanem menzes, neplacem. Som rada, ze ho mam, som zena, mam maternicu, mam cyklus! Hura. Postazujem sa na krce, na drahe vlozky, pochvalim sa novoobjavenymi tamponmi.
2. Necitim sa previnilo, ked sa mi napriklad v sobotu nechce vstavat o siestej (ako pravidelne cez pracovny tyzden) a odmerat si bazalku. Radsej si pospim, budem mat dobru naladu a potom nasilnim partnera 🙂 Krcok skumam (ak viem), ale neanalyzujem, ci je dostatocne tvrdy alebo makky. Je taky, aky ma byt, ci je hore, alebo dole, podla toho, v akom som leveli 🙂 Hlien sa niekedy nesledovat neda...
Ale neprehanam to, viem, ze krcok ani hlien nie je jedinym indikatorom ovulacie alebo tehotenstva...
3. Nemam velke vycitky, ked si dam vinko alebo idem s kamosmi na pivo... Vyresetujem si trosku hlavu, citim sa prijemne, sebavedomo a sexy, zabavam sa, neriesim pracovne problemy, vyplacem (vygrciam) sa. Viem, ze to nie je zdrave, ale extremizmus nepestujem a partnera sameho v krcme pre istotu nenecham 🙂
Dolezite je nemenit kvoli tuzbe otehotniet svoje navyky natolko, aby to posobilo na psychiku ako blok.
4. Ak mam chut urobit si ovulacny alebo tehotensky test, urobim si ho. Samozrejme ocakavam pozitivny vysledok, lebo CHCEM mat dieta, ale stale mam na mysli, ze sanca je presne 50:50. Preto po spravnom odcitani vysledku necakam, ze sa tam ta ciarka o hodinu zazrakom zjavi, alebo zosilnie, ale test vyhodim a neriesim. Lutujem len vyhodene peniaze (drogeria dm - tehotensky test za 1,33€)... Povolene je odkladat si ovu testy, ale tehotenske vyhadzujem a nevytlacam druhu ciarku kadzu hodinu!
5. Snazim sa zit bezny zivot. Ked do mna niekto rype s otazkou, ze kedy budem tehotna, tak so stoickym kludom odpovedam, ze „neviem“, „ktovie“, „uvidi sa“, ked sa podari“ alebo pouzijem akukolvek vlastnu vtipnu odpoved. Nedam na sebe znat, ze ma to trapi, ze mi lezie pytajuci sa na nervy... Je zvedavy, ako aj ja 🙂 Ale: ked to pride, tak to pride a raz to na mne predsa urcite uvidi!

Je milion tem, o ktorych sa da bavit. O praci, pocasi, politike, vareni, kozmenike, snoch, planoch a sexe... Je toho naozaj dost, cim sa da zamestnat hlava. Je nas tu naozaj pozehnane, kazda z nas je uplne ina, specificka. Roznorodost zivotov nas bude spajat tak, ako aj snaha otehotniet. No nielen to. Spajat nas bude aj fakt, ze otehotnenie je sucastou nespocitatelneho mnozstva nahod a „motylich efektov“ a my, mudre zeny, si to uvedomujeme. Vieme, ze laska, priroda alebo boh je najsilnejsim carodejnikom a tak si chceme uzivat zivot, radosti aj strasti. Chceme sa vasnivo milovat, chceme lubit a pachat dobre skutky. Chceme plakat, zurit, nadavat. To vsetko patri k zivotu. Chceme sa obzrat, chceme dietovat. Chceme ponocovat, ale chceme aj lenosit. Chceme predsa vsetko, uplne vsetko, co nas nevytiahne zo zivota s obrovskou nalepkou SNAZILKA. Nechceme vycnievat z radu, vytrcat, nechceme sa neustale strazit a kontrolovat, analyzovat a donekonecna dufat, ze „co ak“... Sme silne a nechceme si presda rozbit vztah, nechceme byt pre manzela len „buducou tehulkou“. Chceme byt partnerkami, milenkami, kamaratkami, a ked jedna z funkcii otehotnie 🙂, tak si to vychutname tak, ako nic ine na svete.

Nemajme vycitky, ze chodime na konika. Nasi partneri si konecne mozu vydychnut, lebo okrem otehotnenia zbierame v tejto teme rady a skusnosti prekvapivo aj v inych oblastiach. Budme internetove kamosky, ktore nespaja iba tuzba mat dieta, ale aj ine spolocne temy alebo nazory...

Heslo: www.mudrykonik.sk

vavenka
18. sep 2009

Dzou mozes sexovat kolko sces, ked je tehu bez problemov....
Ked si rizikovka, tak je to na povazenie... Zavisi aj od toho aku opatrnu mas lekarku a diagnozu 😉

dzou
18. sep 2009

noo tak to este bude zaujimave 😉 ale diki za odpoved...cize ked nie je rizikove tak by to nemalo vadit, hej?

vavenka
18. sep 2009

Dzou nie nemalo by 🙂 Ja tiez dufam ze ked vsetko dobre dopadne, hematom zmizne a dostanem sa za magicku hranicu prveho trimestra, tak si to pekne zacneme uzivat...
Dokonca mam kamosku, ktora je teraz asi 16tt a sex si neskutocne pochvaluje, ze je 100x taka citliva ako predtym, ze neskutocny sex teraz maju 😉

pipimiska
18. sep 2009

aj ja som o tom pocula,ze si to zena uziva ovela viac,musime sa fakt presunut za tu hranicu a potom sa budeme pretekat ze kto kde kolko ako s kym 😀 😀

dzou
18. sep 2009

hmmm vav 😀 to je zaujimave... no ja uvidim este ani tehu nie som a uz rozmyslam...ale tak preistotu...lebo ten moj to ma moooooc rad tak nie ze my utecie za nejakou inou 😀 ale nie to by neurobil(dufam 😀 )ale aj ked otehu tiez to urcite obmedzime hlavne v tom prvom trimestri..

vavenka
18. sep 2009

Pipi to sa budu cele Kosice ozyvat, ked sa toho dozijeme, aj spolu so Shaarkou 😀 😀 😀 😀

pipimiska
18. sep 2009

haha 😀

dzou
18. sep 2009

pipi ze s kym ty betarka 😀

pipimiska
18. sep 2009

juuuuuj som sa preriekla 😅 😝 😀 😀

dzou
18. sep 2009

pipi 😀 😀 😀 😀

vavenka
18. sep 2009

Dzou neboj, aj ten moj je riadny sexos, este sa mi nestalo ze by nemal chut, alee hold priority sa momentalne zmenili.....Ozaj ako si na tom teraz? Ktora faza cyklu? 😉

dzou
18. sep 2009

ja som 17dc asi 2dpo ff este nevyznacil...tak uvidime...drz palce aby zjtra stupla teplota a vyznaci ovu 😉
ale momentane uz musim sa ist venovat polovicke tak paaa zajtra 😉

lauritka
18. sep 2009

kuk 🙂 vidim , ze sa bavite o muzickoch, ja mam doma skorpiona 😀 no a ved su aj ine sposoby ako ho uspokojit :
piskajuci smailik 😀

vavenka
18. sep 2009

Lauri no ved jasne 😉 Ja mam doma sice raka, ale v posteli je jak skorpion 😀 😀 😀 😀 😀

lauritka
18. sep 2009

dzou : ak ta ma rad , tak ta nepodvedie, hlavne sa treba dostat na jeho vlnu a jeho fantazie 😝 pripadne mu pust pecko a nech si pomoze sam 😀 chlapi obcas maju radi chvilku sami so sebou 😉

dzou
18. sep 2009

lauri hej ja len ta zosrandy urcite by som vedela najst aj ine sposoby ako ho uspokijit nic neboj lauri....sak ked tak zajdem do sexshopu a kupim mu umelu 😀 😀 😀 😀

pipimiska
18. sep 2009

😀 to ma napriklad nenapadlo 😀

lauritka
18. sep 2009

😀 treba z neho vytiahnut jeho tajne sny

pipimiska
18. sep 2009

ja sa radsej ani nepytam ake ma tajne sny,by som ziarlila aj na nafukovaciu 😀 ..dobru noc

vavenka
19. sep 2009

Dobre ranko, pekne ste vcera potiahli 🙂

shaarka
autor
19. sep 2009

hehe 😀

vavenka
19. sep 2009

hihi 😀

shaarka
autor
19. sep 2009

no co vavi, jake plany?
my ideme na chalupu, ale vecer sme naspat 🙂
musim sa pochvalit, dostala som ranajky do postele. teda skoro. lebo beriem euthyrox a ranajkujem az po pol hodke - az hodke, tak som draheho musela zrusit, ze ranajky su sice super, ale najprv lieky a potom papanica 😀
ale mileeee to bolo. konecne ho mozem aj pochvalit. 😵

vavenka
19. sep 2009

Shaari no super 🙂
Ja mam plan: presunula som sa z postele na gauc, a lezim...Potom budem lezat, potom si zohrejem na obed kapustnicu a budem lezat. A vecer pride drahy od rodicov a budem lezat 😀

shaarka
autor
19. sep 2009

vavi, ber to tak, ze ti je este ako tak dobre. ja mam od vcera chytene od tych uzlin aj hrdlo aj ucho aj lavu nosnu dierku - vsetko spuchnute aj bolave ☹ takze mimo tohto maleho presunu lezim aj ja 😀
prajem pekny den, caute 😵

tinika
19. sep 2009

Ahojte kočky

jituu83
19. sep 2009

ahojky

pipimiska: přála jsem si že se ozvu o něco později, ale bohužel ☹ ten den kdy jsem vám sem psala naposled tak jsem začala krvácet,na nic jsem nečekala a přítel mě odvezl do nemocnice. Tam mě okamžitě vyšetřili, dostala jsem se do rukou jedné moc hodné paní doktorce a na UTZ se ukázalo to nejhorší na co jsem ve snu ani nepomyslela že mě může potkat - NEVYVÍJECÍ SE TĚHOTENSTVÍ ☹ těhotná sice jsem,děloha rostě ale plod nikde.druhý den mi udělají krevní testy na HCG a zvovu UTZ,ale prý by byl zázrak aby se plod objevil,takže mě čeká revize dělohy.kdybych v tu chvíli neseděla tak to se mnou asi šlehne na zem,už na UTZ jsem bulela jak želva,nejsem slepá a sama jsem viděla že něco neni v pořádku.

Paní doktorka si mě pak ještě vzala do ordinace kde mě důsledně prohídla,vše vysvětlila po lopatě co mě čeká a nejspíš nemine ☹ krvácení se zastavilo,žádné bolesti jsem neměla,přijmuli mě na gynekologické oddělení teplické nemocnice. druhý den mi vzali krev,znovu udělali UTZ,paní doktorka si k posouzení přizvala jiného lékaře a nález byl stejný jako den předtím,HCG mi kleslo,tak už bylo 100% jasno-čeká mě revize dělohy.Paní Dr.byla bezvadná,vysvětlila mi že se to někdy stává,sakra ale proč zrovna mě!

S přítelem jsme to obrečeli a taky se shodli že není všem dnům konec a že příště se nám to podaří.

Dne 17.8.09 jsem podstoupila revizi, slabě jsem krvácela, byla bez bolestí břicha. tak snad vše dopadlo dobře. druhý den mě propustili domů,konečně,už mi bylo smutno. dostala jsem doporučení otěhotnět až za 6 měsíců,to nevím jestli se tak dlouhá doba dá vydržet.

teď se jen utěšuju tím, že to tak mělo být a příroda si poradila sama. 😉

tinika
19. sep 2009

JItuu je mi to veeelmi ľuto, ja si to neviem ani predstavit čo zažívaš

vavenka
19. sep 2009

Jituu mrzi ma co sa Ti prihodilo, ja si zial velmi dobre viem predstavit co prezivas.... Neboj, casom to preboli a presne ako si napisala, asi fazula mala dovod, preco sa radsej dalej nevyvijala ☹
A k tym 6tim - mesiacom - to je tak, niektori lekari odporucaju pockat jeden menzes, niektori odporucaju 3 cykly, niektori polroka... Uvidis Ty sama ako sa budes citit, co Ti povedia na kontrole, ako Ti nabehne cykus...
Su dokonca aj zeny, ktore po cisteni uz dalsiu mrchu nedostali, lebo ostali znova tehotne, a maju zdrave deti, ale neodporuca sa to....
Drzim palce 🙂

jituu83
19. sep 2009

tinika:

děkuju

to se nedá ani představit,mě samotnou by to v životě nenapadlo,samozřejmě jsem věděla že se něco může pokazit a proto jsem na sebe dávala pozor,ale tohle...???

jakmile jsem zjistila že jsem těhotná tak jsem na netu sbírala všechny informace co se dali,ale copak ženská co zjistí že je těhotná si zadá do vyhledávače na internetu "nevyvíjecí se těhu"?!nebo se na to zeptá doktora?ani jsem nevěděla že něco takovýho existuje. samozřejmě jsem věděla že hrozí samovolný potrat ale tohle ne. dle PM jsem byla 10+1,jsem celkově zdravá jak rybička,příroda rozhodla jinak.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre