Ako otehotnieť a zároveň sa nezblázniť

shaarka
2. máj 2009

Ahojte vsetky zvedavky a buduce mamicky. Tuto temu som chcela zalozit uz dlhsi cas pre vsetky tie, ktore po case (to je jedno, ci po mesiacoch alebo rokoch) prestalo bavit donekonecna rozoberat, preco este nie su tehotne. Pre tie, ktore modrykonik takpovediac a nechtiac trosku znudil, lebo vypadli z diskusie, lebo nestihali vsetko citat, alebo sa im nikto nevenoval alebo preto, lebo zacali byt skratka strasne deprimovane z toho, ze este stale nie su tehotne. Tuto temu som chcela zalozit pre NAS, ktore sa najdu v nizsie uvedenych riadkoch. Pre tie zeny, ktore chcu od diskusie viac nez len uistovanie, ze „tentoraz si uz urcite v tom“. Samozrejme nam drzim palce, ale nezabudajme –
Fazulke sa viac zapaci mamicka - pohodacka, nez vystresovana snazilka

Idealny stav:

1. Ked dostanem menzes, neplacem. Som rada, ze ho mam, som zena, mam maternicu, mam cyklus! Hura. Postazujem sa na krce, na drahe vlozky, pochvalim sa novoobjavenymi tamponmi.
2. Necitim sa previnilo, ked sa mi napriklad v sobotu nechce vstavat o siestej (ako pravidelne cez pracovny tyzden) a odmerat si bazalku. Radsej si pospim, budem mat dobru naladu a potom nasilnim partnera 🙂 Krcok skumam (ak viem), ale neanalyzujem, ci je dostatocne tvrdy alebo makky. Je taky, aky ma byt, ci je hore, alebo dole, podla toho, v akom som leveli 🙂 Hlien sa niekedy nesledovat neda...
Ale neprehanam to, viem, ze krcok ani hlien nie je jedinym indikatorom ovulacie alebo tehotenstva...
3. Nemam velke vycitky, ked si dam vinko alebo idem s kamosmi na pivo... Vyresetujem si trosku hlavu, citim sa prijemne, sebavedomo a sexy, zabavam sa, neriesim pracovne problemy, vyplacem (vygrciam) sa. Viem, ze to nie je zdrave, ale extremizmus nepestujem a partnera sameho v krcme pre istotu nenecham 🙂
Dolezite je nemenit kvoli tuzbe otehotniet svoje navyky natolko, aby to posobilo na psychiku ako blok.
4. Ak mam chut urobit si ovulacny alebo tehotensky test, urobim si ho. Samozrejme ocakavam pozitivny vysledok, lebo CHCEM mat dieta, ale stale mam na mysli, ze sanca je presne 50:50. Preto po spravnom odcitani vysledku necakam, ze sa tam ta ciarka o hodinu zazrakom zjavi, alebo zosilnie, ale test vyhodim a neriesim. Lutujem len vyhodene peniaze (drogeria dm - tehotensky test za 1,33€)... Povolene je odkladat si ovu testy, ale tehotenske vyhadzujem a nevytlacam druhu ciarku kadzu hodinu!
5. Snazim sa zit bezny zivot. Ked do mna niekto rype s otazkou, ze kedy budem tehotna, tak so stoickym kludom odpovedam, ze „neviem“, „ktovie“, „uvidi sa“, ked sa podari“ alebo pouzijem akukolvek vlastnu vtipnu odpoved. Nedam na sebe znat, ze ma to trapi, ze mi lezie pytajuci sa na nervy... Je zvedavy, ako aj ja 🙂 Ale: ked to pride, tak to pride a raz to na mne predsa urcite uvidi!

Je milion tem, o ktorych sa da bavit. O praci, pocasi, politike, vareni, kozmenike, snoch, planoch a sexe... Je toho naozaj dost, cim sa da zamestnat hlava. Je nas tu naozaj pozehnane, kazda z nas je uplne ina, specificka. Roznorodost zivotov nas bude spajat tak, ako aj snaha otehotniet. No nielen to. Spajat nas bude aj fakt, ze otehotnenie je sucastou nespocitatelneho mnozstva nahod a „motylich efektov“ a my, mudre zeny, si to uvedomujeme. Vieme, ze laska, priroda alebo boh je najsilnejsim carodejnikom a tak si chceme uzivat zivot, radosti aj strasti. Chceme sa vasnivo milovat, chceme lubit a pachat dobre skutky. Chceme plakat, zurit, nadavat. To vsetko patri k zivotu. Chceme sa obzrat, chceme dietovat. Chceme ponocovat, ale chceme aj lenosit. Chceme predsa vsetko, uplne vsetko, co nas nevytiahne zo zivota s obrovskou nalepkou SNAZILKA. Nechceme vycnievat z radu, vytrcat, nechceme sa neustale strazit a kontrolovat, analyzovat a donekonecna dufat, ze „co ak“... Sme silne a nechceme si presda rozbit vztah, nechceme byt pre manzela len „buducou tehulkou“. Chceme byt partnerkami, milenkami, kamaratkami, a ked jedna z funkcii otehotnie 🙂, tak si to vychutname tak, ako nic ine na svete.

Nemajme vycitky, ze chodime na konika. Nasi partneri si konecne mozu vydychnut, lebo okrem otehotnenia zbierame v tejto teme rady a skusnosti prekvapivo aj v inych oblastiach. Budme internetove kamosky, ktore nespaja iba tuzba mat dieta, ale aj ine spolocne temy alebo nazory...

Heslo: www.mudrykonik.sk

nathali
21. sep 2009

ahooooooj 🙂 pekny den vsetkym 🙂

dorryska
21. sep 2009

made-dakujem velmi pekne a hadam sa bude aj darit...to by ma celkom aj potesilo 🙂

nellie_
21. sep 2009

toto ma vcelku pobavilo 😀 😀 - takze jeden na dnes... 😀

Manželé chtějí vstoupit do sekty a podmínkou je, že měsíc před vstupem nesmějí mít sex. Přijdou na vstupní pohovor a ptají se manžela, jestli to vydržel."No to víte, první týden to šlo, druhý bylo utrpení a třetí už vyložené peklo. Potom se žena natahovala pro plechovku fazolí, ta jí upadla na zem a jak se pro ní ohýbala, já to nevydržel a ........" "No jo, to už ale k nám nemůžete vstoupit.." "Copak k vám, ale do Kauflandu už taky ne..."

madeline
21. sep 2009

ahoj nat
nellie - dobreeee 😀

shaarka
autor
21. sep 2009

😀 😀 😀 uuuuuuf 🤐 dalsi dovod, preco sa poriadne starat o MM, aj v tehu 😀 😀 😀

nellie_
21. sep 2009

no ved preto som vam to sem hodila.. 😝 😀 😀 😀

mireag
21. sep 2009

nellie, dobreeeee. 😀 Chudaci chlapi, ked sa uz obcas zene neda na konci tehu a potom po porode... 😅

nellie_
21. sep 2009

no moj svagor bol hlavne pocas tych 6 tyzdnov po pôrode nadrzany ako carov cap.. ten by bol pretiahol aj zastrčku keby nekopala... 😀 😀 😀

potom chodil ze aky biceps si vypestoval na pravej ruke... 😀 😀 😀

lenocka84
21. sep 2009

ahojte babulky

ako sa mame?

tak mi aj napriek 12dnovemu meskaniu stale nic, a Dr. mam ide dat vyvolavacku na mrchu 😢

leveretka
21. sep 2009

🙂 ahojte kočky

shaarka ako sa máš? čo máte nového? opar už ustúpil?

na vtipe som sa pobavila 😀 😀 😀

inak nellie, ten tvoj švagor je hrdina, keď sa chválil vypestovanými svalmi na ruke vždy lepšie ako tí, ktorí svoje ženy podvádzajú 😒 😠
takú hromadu ich poznám 😢 😢 😖 😠 😕

dzou
21. sep 2009

ahojte kocky... no lenocka ☹ tak ale aspon nech to pomoze a mrcha neh uz pride ak nie si tehu...
leveretka...no mas pravdu, ze sa niektory nehanbia... inac konecne som nasla niekoho s podobnym cyklom ako ja ja som 20dc 5dpo ty tusim tak podobne, som tu nikoho tak dllllho nevedal najst na cakacku so mnou 😀

vavenka
21. sep 2009

Dobry ftip 🙂
Juj moj chlop chudak nemal sex uz 2 tyzdne, a este dlho mat nebude...Chudak 🙂
Dzou, o tyzden testis? 😉

dzou
21. sep 2009

nooo uvidim co bude robit teplota dufam, ze budem mat bazalnu horucku...

mireag
21. sep 2009

dzou, tak ja som 22dc a 6dpo... 😀. Tak nemam naladu na dalsi biely test... 😔

vavenka
21. sep 2009

Dzou 😀 😀 tak drzim palec 🙂

dzou
21. sep 2009

ahoj mireag no vidim ze tu nas je viac na cakacke az som si vydychla 😉 ...ani ja na nho nemam naladu preto meriam ze uz budem testova ked uz nejaka moznost na // bude 😉
vav diki 😉 som citala ze este stale mas ten hematom 😒 tak len oddychuj a nech sa to vsetko da do poriadku 😉

vavenka
21. sep 2009

Dzou hej mam, ale doktorka bola zlata, vravela ze to nieje az taky problem. Podstatne je ze fazula rastie tak ako ma a ze jej bije srdiecko.. Sak uz ma skoro 1 cm valibuk 😀 😀
Ale musim lezat, kedze sa este nevstrebal.....Je to o drzku.......

mireag
21. sep 2009

dzou a ukazes mi graf? Ja som zacala merat dnes, lebo som bola prec, tak som zvedava, kedy padne bt na hubu... 😀 Ale buduci cyklus budem merat poctivo cely.

vav, tak drzim palce, nech sa coskoro vstrebe a das konecne aj nejaku prechadzku. 😉

leveretka
21. sep 2009

dzou, áno sme na tom rovanako ;) kedy testuješ?

dzou
21. sep 2009

nooo vav tak nech sa drzi valibuk 😉
no tu je moj graf neviem ako to bude kedze ta teplota dnes nic moc 😒 http://www.fertilityfriend.com/home/297b92 leveretka no testovat budem ak na 30dc to budem 15dpo a lf mam tak 14dni teda ak teplota bude hore nechcem uz vidiet biely test 😒 zase
a vy kedy planujete testovat?

flamenga
21. sep 2009

a ja plánujem testovať 8. októbra 😀 😝

dzou
21. sep 2009

hej flam? a co ten zapal? ako nemyslim v zlom, praveze naopak sa to vyriesilo?takze si uz aj mala ovu?

flamenga
21. sep 2009

dzou robím si srandu 🤐 😀

flamenga
21. sep 2009

dnes som nemerala bt... uff 😀 a neplánujem ani testovať.... stojí to majetok (nekradnem, poznámka redaktora 😀) a tie slabé čiarky, čo na mňa v poslednej dobe vykúkali sú mi prd platné 🙂 takže ak bude meškať deň, dva, tri... čo teraz veľmi ani nezistím, keď nebudem merať... tak potom mooožno.... 🙂

dzou
21. sep 2009

no takto flam na nas ty betarka a ja ze uz si vyliecena 😉 no ale tak uvidis a uz vlastne vies ze co to mas za zapal?

flamenga
21. sep 2009

nie neviem, zajtra idem k lekárke, tak snáď mi tú "záhadu" cytologickú objasní 🙂

pekný zvyšok večera dievčence, idem "obťažovať" manžela 😅 😵 😵

dzou
21. sep 2009

tak obtazuj 😉 pa

leveretka
21. sep 2009

dzou, máš celkom peknú divočinu 😅

ja budem testovať teraz vo štvrtok,viem, že je to skoro, ale idem k zubárke, tak chcem vyskúšať, či aspoň slabulinký duch nebude...aby som si dala väčší pozor, teda na to upozornila, ach jo,aj tak budem musieť dostať anestézu 😒
potom skúsim testnúť asi v nedelu...budúci pondelok alebo stredu by som mala dostať mrchu (bud 26 alebo 28DC) tak uvidím, čo príde alebo nepríde 😀

dzou
21. sep 2009

no ja viem 😔 ...ten graf nevyzera moc dobre ☹ ale tak uz som nasla aj take tehu grafy na ff ze este nestracam nadej 😉

mireag
21. sep 2009

dzou, nahodou, tiez som kukala ine grafy a nic nie je stratene. 😉 No tak som zvedava, co nam prinesie koniec tyzdna. 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre