Ako otehotnieť a zároveň sa nezblázniť

shaarka
2. máj 2009

Ahojte vsetky zvedavky a buduce mamicky. Tuto temu som chcela zalozit uz dlhsi cas pre vsetky tie, ktore po case (to je jedno, ci po mesiacoch alebo rokoch) prestalo bavit donekonecna rozoberat, preco este nie su tehotne. Pre tie, ktore modrykonik takpovediac a nechtiac trosku znudil, lebo vypadli z diskusie, lebo nestihali vsetko citat, alebo sa im nikto nevenoval alebo preto, lebo zacali byt skratka strasne deprimovane z toho, ze este stale nie su tehotne. Tuto temu som chcela zalozit pre NAS, ktore sa najdu v nizsie uvedenych riadkoch. Pre tie zeny, ktore chcu od diskusie viac nez len uistovanie, ze „tentoraz si uz urcite v tom“. Samozrejme nam drzim palce, ale nezabudajme –
Fazulke sa viac zapaci mamicka - pohodacka, nez vystresovana snazilka

Idealny stav:

1. Ked dostanem menzes, neplacem. Som rada, ze ho mam, som zena, mam maternicu, mam cyklus! Hura. Postazujem sa na krce, na drahe vlozky, pochvalim sa novoobjavenymi tamponmi.
2. Necitim sa previnilo, ked sa mi napriklad v sobotu nechce vstavat o siestej (ako pravidelne cez pracovny tyzden) a odmerat si bazalku. Radsej si pospim, budem mat dobru naladu a potom nasilnim partnera 🙂 Krcok skumam (ak viem), ale neanalyzujem, ci je dostatocne tvrdy alebo makky. Je taky, aky ma byt, ci je hore, alebo dole, podla toho, v akom som leveli 🙂 Hlien sa niekedy nesledovat neda...
Ale neprehanam to, viem, ze krcok ani hlien nie je jedinym indikatorom ovulacie alebo tehotenstva...
3. Nemam velke vycitky, ked si dam vinko alebo idem s kamosmi na pivo... Vyresetujem si trosku hlavu, citim sa prijemne, sebavedomo a sexy, zabavam sa, neriesim pracovne problemy, vyplacem (vygrciam) sa. Viem, ze to nie je zdrave, ale extremizmus nepestujem a partnera sameho v krcme pre istotu nenecham 🙂
Dolezite je nemenit kvoli tuzbe otehotniet svoje navyky natolko, aby to posobilo na psychiku ako blok.
4. Ak mam chut urobit si ovulacny alebo tehotensky test, urobim si ho. Samozrejme ocakavam pozitivny vysledok, lebo CHCEM mat dieta, ale stale mam na mysli, ze sanca je presne 50:50. Preto po spravnom odcitani vysledku necakam, ze sa tam ta ciarka o hodinu zazrakom zjavi, alebo zosilnie, ale test vyhodim a neriesim. Lutujem len vyhodene peniaze (drogeria dm - tehotensky test za 1,33€)... Povolene je odkladat si ovu testy, ale tehotenske vyhadzujem a nevytlacam druhu ciarku kadzu hodinu!
5. Snazim sa zit bezny zivot. Ked do mna niekto rype s otazkou, ze kedy budem tehotna, tak so stoickym kludom odpovedam, ze „neviem“, „ktovie“, „uvidi sa“, ked sa podari“ alebo pouzijem akukolvek vlastnu vtipnu odpoved. Nedam na sebe znat, ze ma to trapi, ze mi lezie pytajuci sa na nervy... Je zvedavy, ako aj ja 🙂 Ale: ked to pride, tak to pride a raz to na mne predsa urcite uvidi!

Je milion tem, o ktorych sa da bavit. O praci, pocasi, politike, vareni, kozmenike, snoch, planoch a sexe... Je toho naozaj dost, cim sa da zamestnat hlava. Je nas tu naozaj pozehnane, kazda z nas je uplne ina, specificka. Roznorodost zivotov nas bude spajat tak, ako aj snaha otehotniet. No nielen to. Spajat nas bude aj fakt, ze otehotnenie je sucastou nespocitatelneho mnozstva nahod a „motylich efektov“ a my, mudre zeny, si to uvedomujeme. Vieme, ze laska, priroda alebo boh je najsilnejsim carodejnikom a tak si chceme uzivat zivot, radosti aj strasti. Chceme sa vasnivo milovat, chceme lubit a pachat dobre skutky. Chceme plakat, zurit, nadavat. To vsetko patri k zivotu. Chceme sa obzrat, chceme dietovat. Chceme ponocovat, ale chceme aj lenosit. Chceme predsa vsetko, uplne vsetko, co nas nevytiahne zo zivota s obrovskou nalepkou SNAZILKA. Nechceme vycnievat z radu, vytrcat, nechceme sa neustale strazit a kontrolovat, analyzovat a donekonecna dufat, ze „co ak“... Sme silne a nechceme si presda rozbit vztah, nechceme byt pre manzela len „buducou tehulkou“. Chceme byt partnerkami, milenkami, kamaratkami, a ked jedna z funkcii otehotnie 🙂, tak si to vychutname tak, ako nic ine na svete.

Nemajme vycitky, ze chodime na konika. Nasi partneri si konecne mozu vydychnut, lebo okrem otehotnenia zbierame v tejto teme rady a skusnosti prekvapivo aj v inych oblastiach. Budme internetove kamosky, ktore nespaja iba tuzba mat dieta, ale aj ine spolocne temy alebo nazory...

Heslo: www.mudrykonik.sk

shaarka
autor
2. okt 2009

a ty kolko XXXXXX nosis?

bezim do obchodu, idem si kupit mega velke teplaky, mozno aj dvoje. a nieco na jedenie, pride k nam dnes nas fotograf, prespi u nas, tak bude zurkaaaaaa 😀
ked sa vratim, ozvem sa, nie ze zmiznete zatial 😉

siouxie
2. okt 2009

o rok viac ako tvoj muž 😉 .

shaarka
autor
2. okt 2009

ta tvoja diakritika, to vidno, ze mas uz co to za sebou 😀 😀 😀 😀
daj nejaky tip na nakup, lebo nekupim nic 😀

puma.sue
2. okt 2009

co potrebujes kupit???
handry?
zranicu?
slopanicu?
kvetinu?

sa vymackni a potom pytaj rady dievca 😉

shaarka
autor
2. okt 2009

😀

pivo nech si kupi MM, ja chcem tipy na zranicu.

siouxie
2. okt 2009

niečo, čo potrebuje tepelnú úpravu? lebo s fastfoodom ti neporadím 😀

shaarka
autor
2. okt 2009

budem si musiet poradit sama, caute zatial 😀

puma.sue
2. okt 2009

vdacne su zapecene toasty s pikantnou natierkou, aspon u nas to vsetkym chuti a ten moj to velakrat pyta aj ako veceru 😉
alebo sprav len oblozenu misu, obsluzia sa aj sami...
teda ak si chcela tip na vecernu zurkovu zranicu

ak na taku pre teba, tak ja mam dnes bezmasovu chut nejaku... kedze cez vikend bude obzerstva masoveho dost 😉
ja by som si dala spenat napriklad 😉 alebo len rizoto zeleninove...

nellie_
2. okt 2009

shaar tak poriadne nakup 😀
a uz aj vcera som vas nazvala shaarkovcami, len si prehliadla.. 😉 😎 😎

baby.. podrzte sa - ja normalne pracujem.. 😀 😀 😀 tabulky pre Jednoty.. neznasam ich robit... 😖

puma.sue
2. okt 2009

nellie, ani ja neznasam niektore rutinne roboty, ktore proste musim riesit...
ale TREBA AJ TO!
zatni zuby, je piatok, dobojujeme poobede a dobre bude.

HURAAAA VIIIKKKEEENNNNDDDD 😉

dzou
2. okt 2009

caute ....uz zase rozoberate jedlo 😀 .... sak som pisala ze tato tema by sa mala premenovat 😀 😀 😀
no ja teda oznamujem ze maliari sa este vcera konecne uracili do pivnice a zacali malovat 😉

dzou
2. okt 2009

co ste sa ma zlakli 😕

puma.sue
2. okt 2009

serus dzou - nezlakli sme sa ta, co si pipi?

pisala som "esej" na pravne, aby pochopili co po nich chcem...
tak som sa kapanek sustredila na to, co im scem vlastne povedat...

inak, neviem, ci ti mam k tym maliarom gratulovat, alebo ta polutovat.
od zajtra v tom ideme spolu - teda dufam, ze sa uracia dostavit aj ku mne. su uz dlhsie objednani 😉

nellie_
2. okt 2009

uz som tu 😎

pumi ved pohoda..uz to mam zmaknute.. a co vcul??? 😀 😀 😀
ja budem mat single vikend.... chystam sa pozerat DVD a lenosit.... 😎 😎 😎
aj ked mi bude MM chybat ☹ ale v podstate som uz zvyknuta.. ibaze davno nebol cez vikend prec...

dzou takze zasa bude v pivnici obnoveny nater.. 😀 😀 😀

dzou
2. okt 2009

to je uz jedno puma....ja som rada ze aspon viem ze mam ovu a ze lf je dosatocne dlha 😉 .....takz ma vobec nemusis lutovat 😀
puma a co ked sa im uraci dojst az o niekolko mesiacov....ci?

puma.sue
2. okt 2009

halooo, dzou... ono, asi tazko, kedze som len teraz prestala s HAK... konkretne v utorok som poslednu zhltla. takze asi tazko by nemali prist... len niekedy chodili v piatok a inokedy v sobotu, alebo aj v nedelu rano.
ale brucho pobolieva, takze asi sa uz pripravuju a vytahuju rebriky a chystaju si valceky a farba pride cochvila 😉

nellie_
2. okt 2009

toto s tymi maliarmi je take genialne 😀 😀 😀 😀
ja ked som brala HAK som vzdy vedela ze kazdy 4-ty piatok medzi 10-12 sa zacne malovka 😀 😀 😀
to je vyhoda ked je zena riadena hormonmi... 😀 😀

dzou
2. okt 2009

jaaj sorry puma som nevedela...sa ospravedlnujem ...chyba systemu 😀 ......tak ze ideme do toho spolu hovoris 😉

dzou
2. okt 2009

ja uz nemam HAK tak dlho ze si uz ani nepametam 😉 ale viem ze tiez chodili v urcity den...

puma.sue
2. okt 2009

neospravedlnuj sa, to je v pohodicke...
som rada, ze maliari sa chutili, pride mi to lepsie ako "mrska" brrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr
no nic, uz som sa dotriasla, zacina ma chytat hlad, chcem obed!!!

nellie co mas dnes dobreho? doniesla si si?
ja pojdem zase niekam von jest. aj s kolegovcami...

dzou, ty mas jack russla??

dzou
2. okt 2009

puma hej 😀 kukla si aj do albumu? je to moje detatko zatial 😉 a neposlusnik velky 😀

nellie_
2. okt 2009

pumi dnes mam suchu stravu 😀 😀 rozky, debrecinka a paprika 😎 😎
pred chvilou som jedla punčove zakusky kolegyna doniesla... 😀 😀
a doma sa tesim na brokolicovu polievku - tu milujem.. 😵 😵 😵

dzou
2. okt 2009

ae co su fotky v albume tak tam ma dlhe chlpy...my ho strihame 😀 sme chceli kratkosrsteho...ked sme volali choatelovi..ze hej hej je kratkosr.....prideme tam a take male cudo na nas kukalo s dlhsimi chlapkami...ale tak odolaj 😀 tak sme ho vzali aj tak a uz by som ho nevymenia za nic na svete 😀 😀 😀

nellie_
2. okt 2009

prave mi tu bola lajdakmi zavlnit nasa "cica" 😀 😀 😀 dnes je prudko sexi.. ma biele tricko a zjavne jej bolo chladno 😀 😀 😀

dzou
2. okt 2009

nellie brokol.polievka 😕 to moze byt dobre hod recept 😉

dzou
2. okt 2009

nellie 😀 😀 aspon ze nemala hackovane 😉

nellie_
2. okt 2009

dzou ja robim podla tohto receptu a je fakt super.. ja este davam do nej aj mrkvu mne to tak chuti viac.. 😉

http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=3494

dzou
2. okt 2009

dik nellie 😉

nellie_
2. okt 2009

a este cesnak do nej pridavam... 😎 😎
a jedla by som ju stale... 😀 😀

no aspon ze neboli hačkovance ale ani toto nebol prave vabny pohlad... 😅 😅

nellie_
2. okt 2009

no a teraz zmenme temu zasa budeme "zvozene" ze len varime.. 😀 😀 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre