Ako otehotnieť a zároveň sa nezblázniť

shaarka
2. máj 2009

Ahojte vsetky zvedavky a buduce mamicky. Tuto temu som chcela zalozit uz dlhsi cas pre vsetky tie, ktore po case (to je jedno, ci po mesiacoch alebo rokoch) prestalo bavit donekonecna rozoberat, preco este nie su tehotne. Pre tie, ktore modrykonik takpovediac a nechtiac trosku znudil, lebo vypadli z diskusie, lebo nestihali vsetko citat, alebo sa im nikto nevenoval alebo preto, lebo zacali byt skratka strasne deprimovane z toho, ze este stale nie su tehotne. Tuto temu som chcela zalozit pre NAS, ktore sa najdu v nizsie uvedenych riadkoch. Pre tie zeny, ktore chcu od diskusie viac nez len uistovanie, ze „tentoraz si uz urcite v tom“. Samozrejme nam drzim palce, ale nezabudajme –
Fazulke sa viac zapaci mamicka - pohodacka, nez vystresovana snazilka

Idealny stav:

1. Ked dostanem menzes, neplacem. Som rada, ze ho mam, som zena, mam maternicu, mam cyklus! Hura. Postazujem sa na krce, na drahe vlozky, pochvalim sa novoobjavenymi tamponmi.
2. Necitim sa previnilo, ked sa mi napriklad v sobotu nechce vstavat o siestej (ako pravidelne cez pracovny tyzden) a odmerat si bazalku. Radsej si pospim, budem mat dobru naladu a potom nasilnim partnera 🙂 Krcok skumam (ak viem), ale neanalyzujem, ci je dostatocne tvrdy alebo makky. Je taky, aky ma byt, ci je hore, alebo dole, podla toho, v akom som leveli 🙂 Hlien sa niekedy nesledovat neda...
Ale neprehanam to, viem, ze krcok ani hlien nie je jedinym indikatorom ovulacie alebo tehotenstva...
3. Nemam velke vycitky, ked si dam vinko alebo idem s kamosmi na pivo... Vyresetujem si trosku hlavu, citim sa prijemne, sebavedomo a sexy, zabavam sa, neriesim pracovne problemy, vyplacem (vygrciam) sa. Viem, ze to nie je zdrave, ale extremizmus nepestujem a partnera sameho v krcme pre istotu nenecham 🙂
Dolezite je nemenit kvoli tuzbe otehotniet svoje navyky natolko, aby to posobilo na psychiku ako blok.
4. Ak mam chut urobit si ovulacny alebo tehotensky test, urobim si ho. Samozrejme ocakavam pozitivny vysledok, lebo CHCEM mat dieta, ale stale mam na mysli, ze sanca je presne 50:50. Preto po spravnom odcitani vysledku necakam, ze sa tam ta ciarka o hodinu zazrakom zjavi, alebo zosilnie, ale test vyhodim a neriesim. Lutujem len vyhodene peniaze (drogeria dm - tehotensky test za 1,33€)... Povolene je odkladat si ovu testy, ale tehotenske vyhadzujem a nevytlacam druhu ciarku kadzu hodinu!
5. Snazim sa zit bezny zivot. Ked do mna niekto rype s otazkou, ze kedy budem tehotna, tak so stoickym kludom odpovedam, ze „neviem“, „ktovie“, „uvidi sa“, ked sa podari“ alebo pouzijem akukolvek vlastnu vtipnu odpoved. Nedam na sebe znat, ze ma to trapi, ze mi lezie pytajuci sa na nervy... Je zvedavy, ako aj ja 🙂 Ale: ked to pride, tak to pride a raz to na mne predsa urcite uvidi!

Je milion tem, o ktorych sa da bavit. O praci, pocasi, politike, vareni, kozmenike, snoch, planoch a sexe... Je toho naozaj dost, cim sa da zamestnat hlava. Je nas tu naozaj pozehnane, kazda z nas je uplne ina, specificka. Roznorodost zivotov nas bude spajat tak, ako aj snaha otehotniet. No nielen to. Spajat nas bude aj fakt, ze otehotnenie je sucastou nespocitatelneho mnozstva nahod a „motylich efektov“ a my, mudre zeny, si to uvedomujeme. Vieme, ze laska, priroda alebo boh je najsilnejsim carodejnikom a tak si chceme uzivat zivot, radosti aj strasti. Chceme sa vasnivo milovat, chceme lubit a pachat dobre skutky. Chceme plakat, zurit, nadavat. To vsetko patri k zivotu. Chceme sa obzrat, chceme dietovat. Chceme ponocovat, ale chceme aj lenosit. Chceme predsa vsetko, uplne vsetko, co nas nevytiahne zo zivota s obrovskou nalepkou SNAZILKA. Nechceme vycnievat z radu, vytrcat, nechceme sa neustale strazit a kontrolovat, analyzovat a donekonecna dufat, ze „co ak“... Sme silne a nechceme si presda rozbit vztah, nechceme byt pre manzela len „buducou tehulkou“. Chceme byt partnerkami, milenkami, kamaratkami, a ked jedna z funkcii otehotnie 🙂, tak si to vychutname tak, ako nic ine na svete.

Nemajme vycitky, ze chodime na konika. Nasi partneri si konecne mozu vydychnut, lebo okrem otehotnenia zbierame v tejto teme rady a skusnosti prekvapivo aj v inych oblastiach. Budme internetove kamosky, ktore nespaja iba tuzba mat dieta, ale aj ine spolocne temy alebo nazory...

Heslo: www.mudrykonik.sk

lenocka84
13. okt 2009

baby tak to je sila, a je syry su dobre, sak z mlieka vapnik nie?
to je divne

tinika
13. okt 2009

baby čo so syrami??? nemam čas čitat spat, akoze ja kaslem na tie rady čo by sme mali a čo ne, ked som v knihe čitala ze ziadne pasteky, konzervy, keksy kupovane a bla bla tak reku a čo mam jest????

dzou
13. okt 2009

no tam ide o to dozrievanie syra leni nie o to ze su z mlieka 😉 ale aj tinika ma pravdu keby si sa mala riadit podla toho co nemozes v tehu co pisu na nete tak nejes asi nic
inac kde je dnes shaarka??? a vavus???

pipimiska
13. okt 2009

dzou,no hej obetujes,ale ked zacnes citat co mas obetovat,tak ja neviem ci to niekto vobec dodrzuje 😅
syry skoro ziadne ani karicka,sunky nie,udene nie,rama veto...nie,zivocisny tuk coo je maslo nie,kava nie,niektore caje nie,konzervy nie,huby nie,sladkosti nie,exoticke ovocie nie atd 😀 😀

lenocka84
13. okt 2009

tinika niiiiic mame zit zo vzduchu 😀

dzou
13. okt 2009

no sak uz som napisala co si aj tak o tom myslim 😉

lenocka84
13. okt 2009

ale hlavne ze sa hovori ze mame jest naco mame chut a zbytocne si to neodriekat
no nie??

monky1
13. okt 2009

baby, ja jem vsetko - okrem tych plesnivych syrov - to som pocula, ze sa nema a prestala som pit kavu - bojim sa rizika potratu....tu som prestala na celych 9 mesiacov pit aj pri prvom tehu.....a alkohol, samozrejme 😀

dzou
13. okt 2009

podla mna je to vsetko prehnane ked si das trosku z hocicoho tak nemoze uzkodit podla mna aspon.. 😉

lenocka84
13. okt 2009

tak kavu nepijem uz dlho, alkohol? ja radsej soferujem
a plesnive syry som nejedla vela
ja skor taku klasiku emental, a eidam

dzou
13. okt 2009

no ja tiez vysadim kavu ked budem tehu... alkohol to je jasneeeee

lenocka84
13. okt 2009

kava mi len dobre vonia takze pohodka
to si dam radsej kakao, mnamky

monky1
13. okt 2009

leni, ja som vasniva kavickarka - ale povedala som si, ze sa v tehu kavy vzdam....ale poviem vam, obcas mi to da zabrat, ked citim tu vonu 😀 ...tak ja len Caro a ranajkovu kavu - v tej by som spala, mnaaam

lenocka84
13. okt 2009

monky tak ano vasnive kavickarky to budu mat asi dost tazke
dokazem si predstavit

dzou
13. okt 2009

no aj ja som dost kavickova ale tak prejdem na cajik a kakavko 😵

monky1
13. okt 2009

leni, pipi a beriete aj nejake vitaminy? myslim z lekarne a tak...

lenocka84
13. okt 2009

cajik uz pijem,ten pre tehotne, same bylinky takze len zdrave veci

dzou
13. okt 2009

no mne dnes pisala kamoska ze mozno pride na zaciatku novembra ma kuknut len tak asi na 3-4 dni tak vianocne nakupy uz spravi sak sa jej to aj tak oplati a aj pokecame tak jej napisem asi cely zoznam cajov co mi ma priniest 😀

lenocka84
13. okt 2009

jeeeeeej aj ja chceeeeeem posli aspon fotkou 😀

dzou
13. okt 2009

nechapem 😕 ja mam poslat fotkou 😕 co asi mi nietko stoji na kabli.... 😅 😕

lenocka84
13. okt 2009

ten caj, obal 😝

monky1
13. okt 2009

dzou a kyselinu listovu neberies? ja som zacala brat Femibion 800 - tip mi dala kamoska, ktora je tiez tehu...jej to odporucila sestra - magistra v lekarni, vraj sa najlepsie vstrebava ...tu je to pekne vysvetlene

ja som si to kupila s tym, ze budem brat este ako netehotna a 3 dni na to som zistila, ze som tehu

pytala som sa aj v lekarni, ze co mi este odporucia k tomu a povedali mi, ze nic, lebo to je zatial najlepsie na trhu..a ma to aj vselijake vitaminy...ale aj to dost stoji

monky1
13. okt 2009

ze tu je to pekne vysvetlene ...a ziaden link 😀 😀 😀 😀 😀
....takze tu 😀 http://www.femibion.sk/index.php?pid=femibion800

lenocka84
13. okt 2009

monky ja si pockam na lekara a uvidime co on povie ci nieco treba brat

tinika
13. okt 2009

leni zo vzduchu hej? to povedz mojmu zaludku, sak za posledne dva tyzdne jem kazde dve hodky, a aj tak mi je zle od hladu

lenocka84
13. okt 2009

tinika tak ale ty uz mas narok jest kazdu 1,5hod
aby ste neboli hladni
ja este ani nie, este je priskoro,ale unavu citim kvalitne

tinika
13. okt 2009

leni sak v pohode, ale tu bolest zaludka by som si rada odpustila, sak to je dačo hrozne, ani spat nemozem potom

pipimiska
13. okt 2009

tak som tu 😀 😀

monky,ano beriem tiez ten femibion 800,aj ked je cenovo narocnejsi pre istotu ho beriem koli tomu vsrebavaniu kyseliny 😉
myslim,ze ine vitaminy niesu potrebne,ja pijem aj magnesium on rozsiruje cievy,aa teraz uz aj ascorutin,ale to je len koli tomu hematomu 😉 a este mi pichaju b12 ale to tiez len ja musim 😉

lenocka,urcite zacni brat nejaky preparat s kyselinou listovou..na to cakat netreba,naopak on sa ma zacat brat este pred otehotnenim 😉 😉 \kyselina je strasne dolezita proti rastepu chrbtice babatka,takze urcite ber..bud baby calibrum,alebo cistu kyselinu listovu,alebo femibion 800,on je najdrahsi,ale zevraj najlepsi..keby ze sa ti nahodou nemoze kyselina vstrebat,tak zevraj femibion je zaruceny na vstrebavanie 😉

kraskanz1
13. okt 2009

tato tema sa uz pomali meni ta tehulky. 😀 😀 😀

puma.sue
14. okt 2009

bre ranko babule...
co nove? my uz mame skrine a police, tak sa tesim ako jojo, ujovia boli velmi sikovni, vsetko zmakli za tri hodinky... este stale sa nam vsetko do toho nezmestilo, takze pokracujeme v stadiu Lunik, ale uz len z polovice - aj to je pokrok 😉

mam od rana zaludok ako na vode a dost ma napina... a to dnes mame firemny vecierok vecer, a tak som sa tam tesila. ak ma to neprejde, nikam nejdem ☹

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre