Ako otehotnieť a zároveň sa nezblázniť

shaarka
2. máj 2009

Ahojte vsetky zvedavky a buduce mamicky. Tuto temu som chcela zalozit uz dlhsi cas pre vsetky tie, ktore po case (to je jedno, ci po mesiacoch alebo rokoch) prestalo bavit donekonecna rozoberat, preco este nie su tehotne. Pre tie, ktore modrykonik takpovediac a nechtiac trosku znudil, lebo vypadli z diskusie, lebo nestihali vsetko citat, alebo sa im nikto nevenoval alebo preto, lebo zacali byt skratka strasne deprimovane z toho, ze este stale nie su tehotne. Tuto temu som chcela zalozit pre NAS, ktore sa najdu v nizsie uvedenych riadkoch. Pre tie zeny, ktore chcu od diskusie viac nez len uistovanie, ze „tentoraz si uz urcite v tom“. Samozrejme nam drzim palce, ale nezabudajme –
Fazulke sa viac zapaci mamicka - pohodacka, nez vystresovana snazilka

Idealny stav:

1. Ked dostanem menzes, neplacem. Som rada, ze ho mam, som zena, mam maternicu, mam cyklus! Hura. Postazujem sa na krce, na drahe vlozky, pochvalim sa novoobjavenymi tamponmi.
2. Necitim sa previnilo, ked sa mi napriklad v sobotu nechce vstavat o siestej (ako pravidelne cez pracovny tyzden) a odmerat si bazalku. Radsej si pospim, budem mat dobru naladu a potom nasilnim partnera 🙂 Krcok skumam (ak viem), ale neanalyzujem, ci je dostatocne tvrdy alebo makky. Je taky, aky ma byt, ci je hore, alebo dole, podla toho, v akom som leveli 🙂 Hlien sa niekedy nesledovat neda...
Ale neprehanam to, viem, ze krcok ani hlien nie je jedinym indikatorom ovulacie alebo tehotenstva...
3. Nemam velke vycitky, ked si dam vinko alebo idem s kamosmi na pivo... Vyresetujem si trosku hlavu, citim sa prijemne, sebavedomo a sexy, zabavam sa, neriesim pracovne problemy, vyplacem (vygrciam) sa. Viem, ze to nie je zdrave, ale extremizmus nepestujem a partnera sameho v krcme pre istotu nenecham 🙂
Dolezite je nemenit kvoli tuzbe otehotniet svoje navyky natolko, aby to posobilo na psychiku ako blok.
4. Ak mam chut urobit si ovulacny alebo tehotensky test, urobim si ho. Samozrejme ocakavam pozitivny vysledok, lebo CHCEM mat dieta, ale stale mam na mysli, ze sanca je presne 50:50. Preto po spravnom odcitani vysledku necakam, ze sa tam ta ciarka o hodinu zazrakom zjavi, alebo zosilnie, ale test vyhodim a neriesim. Lutujem len vyhodene peniaze (drogeria dm - tehotensky test za 1,33€)... Povolene je odkladat si ovu testy, ale tehotenske vyhadzujem a nevytlacam druhu ciarku kadzu hodinu!
5. Snazim sa zit bezny zivot. Ked do mna niekto rype s otazkou, ze kedy budem tehotna, tak so stoickym kludom odpovedam, ze „neviem“, „ktovie“, „uvidi sa“, ked sa podari“ alebo pouzijem akukolvek vlastnu vtipnu odpoved. Nedam na sebe znat, ze ma to trapi, ze mi lezie pytajuci sa na nervy... Je zvedavy, ako aj ja 🙂 Ale: ked to pride, tak to pride a raz to na mne predsa urcite uvidi!

Je milion tem, o ktorych sa da bavit. O praci, pocasi, politike, vareni, kozmenike, snoch, planoch a sexe... Je toho naozaj dost, cim sa da zamestnat hlava. Je nas tu naozaj pozehnane, kazda z nas je uplne ina, specificka. Roznorodost zivotov nas bude spajat tak, ako aj snaha otehotniet. No nielen to. Spajat nas bude aj fakt, ze otehotnenie je sucastou nespocitatelneho mnozstva nahod a „motylich efektov“ a my, mudre zeny, si to uvedomujeme. Vieme, ze laska, priroda alebo boh je najsilnejsim carodejnikom a tak si chceme uzivat zivot, radosti aj strasti. Chceme sa vasnivo milovat, chceme lubit a pachat dobre skutky. Chceme plakat, zurit, nadavat. To vsetko patri k zivotu. Chceme sa obzrat, chceme dietovat. Chceme ponocovat, ale chceme aj lenosit. Chceme predsa vsetko, uplne vsetko, co nas nevytiahne zo zivota s obrovskou nalepkou SNAZILKA. Nechceme vycnievat z radu, vytrcat, nechceme sa neustale strazit a kontrolovat, analyzovat a donekonecna dufat, ze „co ak“... Sme silne a nechceme si presda rozbit vztah, nechceme byt pre manzela len „buducou tehulkou“. Chceme byt partnerkami, milenkami, kamaratkami, a ked jedna z funkcii otehotnie 🙂, tak si to vychutname tak, ako nic ine na svete.

Nemajme vycitky, ze chodime na konika. Nasi partneri si konecne mozu vydychnut, lebo okrem otehotnenia zbierame v tejto teme rady a skusnosti prekvapivo aj v inych oblastiach. Budme internetove kamosky, ktore nespaja iba tuzba mat dieta, ale aj ine spolocne temy alebo nazory...

Heslo: www.mudrykonik.sk

anaxamon
7. júl 2009

nie nie shaarka orbit, po kazdom jedle 😀 😀

shaarka
autor
7. júl 2009

a kde sa nam tula ohniva divozienka?

anaxamon
7. júl 2009

podla mna je niekde vo vedlajsej teme 😖

anaxamon
7. júl 2009

damy idem do postielky pekne sny prajem

tinika
7. júl 2009

ahojte, len som vam dobehla zazelat pekne sničky, my uz mame skoro vymurovanu kupelnu hihi zajtra sa dokonci a potom sup dalej 😉

shaarka
autor
7. júl 2009

🙂 tini, no konecne sa pomyvate, ze? 😀
bru nocku 😵

nelynka
7. júl 2009

nebola som vo vedlajsej teme ale telefonujeme s kamaratom cez skype a sa to zvrhlo 🙂) tak som musela vypnut kona xixi..
trochu zmeny neuskodi..a starky nech sa potrapi mozno si ma zacne viacej vazit ked sa venujem aj inemu chlapovi ako jemu 😀

nathali
7. júl 2009

ahooj nel a ty nespis???

nelynka
7. júl 2009

ahoj nath nie nespim este 😀

sweetberry
8. júl 2009

dakujem shaarka a anax

barbike
8. júl 2009

waw baby....0053 a vy este ste boli tu....to ja uz som mala pol noci za sebou 🙂

pocujte...ked tu citam vase sklamania z testovania ...normalne ze by sme si mali dat kolektivny zavazok ze kym nebude menz. meskat 10 dni (alebo 5?) tak do testov "investovat" nebudeme...proste je kriza 😀 setrime..haha...
ja sa priznam ze este som si nikdy nekupila teh. test...v tomto som uplna "panna"..hihi..ale je to asi preto ze mam mrchu presnu ako hodiny...den dva mozno posunutu...ale vzdy viem ze pride lebo tak cca 3 dni pretym zacnem trosku spinit a to uz mi je jasne ze to prichadza...cize vzdy uz par dni dopredu pride u mna to sklamanie...a aj bez testu 😖

a dalsie panenstvo mam v merani BT...akoze mam aj kalendarik (sak pracujem vo farma firme co ma najvacsie portfolio antikoncepcie 😲 tak sa nam tu tie brozurky valaju vo velkom 😝) ale merala som si tak asi jeden mesiac a potom ma to prestalo bavit...aj tak som vzdy zabudla ked som rano vstavala...a furt som mala rovnaku..aspon sa mi to zdalo..tazke teraz si len pisem kedy mam menz. kedy sa milujeme a este kedy mam hlien...elbo ten mam velmi silny..
inak odkedy mame ten vysledok spermiogramu...tka som sa prestala uplne na to orientovat...proste akoby mi doslo ze bez ICSI (ak som to dobre napisala) to jednoducho nepojde a tak sa mozeme opat milovat kedy chcem a mame chut a nie "v spravnej dobe robit deti" ..... zvlastne ze ten vysledok mi priniesol take prijemne uvolnenie...jednoducho - ked budeme chciet deti - tak vysadim moje lieky co mam na moju crohnovu chorobu, preliecim si moje uro poblemy a pojdeme do Iscare....je to strasny paradox...ja viem ...ale fakt mi to hrozne psychicky pomohlo...vediet ze dieta normalnou cestou nebude...a ze teraz je to uz len na nas kedy si najdeme cas a najma kedy budem ja zdravotne v poriadku na to aby sme sa do toho pustili...a na teraz to vidim tak na oktober....
pekny den Vam prajem!

shaarka
autor
8. júl 2009

😉 barbik, co sa tyka testovania, tak ja testujem, lebo si chcem byt ista. trosku fajcim, trosku pijem a s mojim anovulacnym cyklom bez menzesu nikdy nevies, co ta prekvapi. takze aj ked mam cyklus riadeny hormonmi, aj tak som kludnejsia, ked si v obdobi MS urobim tehu test a viem naisto, ze nie som tehu 😉

martina05
8. júl 2009

Ahojte ........
Baby ja z vás odpadávam...že 00.53 !!!!!!! To už som mala ze sebou aspoň 5 snov.... 😀 😀 😀
Včera som sa dala na šport, kamoška sa mi vydáva v septembri v Snine, tak nech nie som na svadbe ako guľa...Inak sa strašne teším, ja som v Snine nikdy nebola..iba 1x v Košiciach a 1x v Prešove a toť vsio z východu

Anax, chválim, že si začala merať..Ja som mala prvý mesiac hotové stresy z toho, či meriam správne, či nezabudnem,ako sa to nameralo atď. Tento mesiac meriam druhý cyklus a už to robím automaticky.. MM chytá nervy keď mi ráno 6,30 h. cez víkend pípa budík, ale čo už..Niekedy mám pocit, že to efekt v podobe tehotenstva neprinesie, ale sú to len také depkové vlny..........Aspoň vidím či fungujem ...a či sa ovulke uráčilo..

Barbike, ten pravidelný cyklus ti závidím...u mňa od 35-55 dní ☹ ☹ ☹ ☹ A barbike, myslím, že máš za sebou dôležitý krok k úspechu, vyrovnanosť, kľud atď. To mi chýba....

nelynka
8. júl 2009

ahojte

co odpadavate?
som vam mala asi napisat o pol tretej ked som sla spat 😀 😀 😀
hehe no schvalne, ked este niekedy tam budem pridem sa rozlucit 😀 😀

co sa tyka testov, no neviem, mna uz nejako ten testovy osial presiel nakupit ich a testovat kazdy den od sexu od polovici mesiaca ako sibnuta a mat psychyku z toho na hovno, ee...
ale na to pride kazdy sam 😉

meranie, ja som merala asi dva mesiaca, ale nebavilo ma to,stale som na to zabudala tak som to nechala tak..stacilo mi vediet ze ovulku mam, krami mi pridu relativne nacas..(28-35) a to je hlavne 🙂

martina aj my ideme v auguste na svadbu, tiez som chcela zhodit, zhodila som nejake 4kila ale to ani nevidno 😀 😀 😀 😀
ale to nevadi este mam mesiac 😀

barbike
8. júl 2009

shari...nepochopila som...naco si to testujes? asi este nemam nejake vedomosti co uz ste tu preberali....
ze naco potrebujes naisto vediet ze nie si tehu? to nejako nechapem....

nelynka
8. júl 2009

barb pretoze ftrosku fajci a trosku pije,..a ked bude tehu tak toho chce nechat 😀

sweetberry
8. júl 2009

😀 😀 😀 😀 😀

shaarka
autor
8. júl 2009

tak tak. sice podla vsetkeho ovulu nemam, ale ratam s pokazenym teplomerom, divnym telom a tak. a preto ten test. len divne je, ze vcera/dnes som mala dostat a neboli ma nic. nic necitim, ziadne zmeny. 😒 dufam, ze sa neposerie este aj to. ze ani po liekoch nedostanem. 😖

emka79
8. júl 2009

Ahojte, tak ja som mala dostat mensku v nedelu rano a nic sa nedeje, robila som si vcera test, vysiel negativny ☹ Mam ale take bolesti ako kazdy mesiac, pred tym, ako mam dostat, takze sa zbytocne netesim. Urcite mi len meskaju ☹

barbike
8. júl 2009

ahaaaa...no ale co tam ovplyvni tych par dni? ved ked zistime ze sme tehotne tak ten plod bude mat tak max 20 dni...a to nemoze byt az take silne ovplyvnenie...aspon ja si myslim..a povedala mi to aj teraz gyndoska v iscare..lebo sme sa bavili o jednych agresivnych liekoch co chcem brat..vraj sa urcite nemam chranit.....ked to ma byt silny plod tak prezije vsekto aj fajcenie, aj pitie aj lieky...a este z neho bude valibuk 😉

a to fajcis tak prve dva tyzdne cyklu...potom od plodnych dni az do menz nie? a potom to spustis? alebo ako?
a co psychika ked tam vidis len jednu ciarku? nie je to masochisticke?

nelynka
8. júl 2009

emka, normlany cyklus je 28-35dni bez ohladu na to ze tebe 10rokov pravidelne bude chodit na 30den..
pokial je to dlhsie ako 35dni, ieco nie je vporiadku

emka79
8. júl 2009

Ved toho sa bojim, uz dva roky som mala relativne pokoj, cyklus zhruba 30-32 dni, stalo sa, ze mi meskala aj dlhsie, ale hned som utekala k lekarovi, vsetko je ok, ak mi meskala, tak to boli stresy alebo nejake prechladnutie. Kazde tri mesiace chodim domov na SK a vzdy idem k lekarovi. Teraz za dva tyzdne idem domov, takze ho musim navstivit. Pred dvomi rokmi som mala cystu v maternici /!!!/ odstranili mi to, vsetko je odvtedy ok a teraz mi meskaju, uznaj. Neviem, ci je mozne, ze ak by som aj bola tehotna, ci mozem mat stale predmenstruacne bolesti. Brucho mam nafucane ako balon a prsia ma bolia ☹

shaarka
autor
8. júl 2009

barbi, ja beriem lieky na stimulaciu ovulacie a meriam BT, podla ktorej viem, ze k ovulke nikdy nedoslo. a tak to ide cyklus co cyklus (teda mam za sebou 3) a teraz cakam na zaciatok stvrteho. no a aby som mohla v pokoji brat tie hormony na ovulku zas, tak pre istotu testnem, aby som naaaahodou nebola tehotna, nevedela o tom a brala to svinstvo. ved kolko pripadov bolo, ked zena menstruovala aj pocas tehotenstva. takze toto chcem ako zodpovedna osoba vylucit. a ked najdem // test, tak prestanem fajcit a pit uplne. aspon teda na prvy trimester, potom si mozno dam aj pohar pivka alebo vinka.

barbike
8. júl 2009

ahaaaa...tak toto je to co mi uslo...ze je to kvoli liekom...chapem..som ticho 🙂 a kolko budes tie lieky brat? ymlsim kolko mesiacov? vdaka nim sa spusti ovulacia?

alzbeta.hod
8. júl 2009

ahojky jsem tu zase mezi vámi... 11.7. to mám dostat tak jsem zvědavá

shaarka
autor
8. júl 2009

barbi, tak nielen kvoli liekom.
mne nerobi vidiet jednu ciarku na teste. mne sa ulavi, ze viem, na com som. toto je pre mna podstatne. trpezlivost asi nie je moja silna stranka. ked mozem vediet, na com som, tak to chcem vediet 🙂

alzbet, tka cakame spolu, nie? netestujes? 😉

alzbeta.hod
8. júl 2009

ne ještě ne... nechci být zklamaná a navíc myslím že je ještě brzy... ani teplota není extra vysoká

sweetberry
8. júl 2009

uz som konecne domka 😝

mimomu
8. júl 2009

ahojte ☹

eimmy
8. júl 2009

ahoj holky

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre