Ako otehotnieť a zároveň sa nezblázniť

shaarka
2. máj 2009

Ahojte vsetky zvedavky a buduce mamicky. Tuto temu som chcela zalozit uz dlhsi cas pre vsetky tie, ktore po case (to je jedno, ci po mesiacoch alebo rokoch) prestalo bavit donekonecna rozoberat, preco este nie su tehotne. Pre tie, ktore modrykonik takpovediac a nechtiac trosku znudil, lebo vypadli z diskusie, lebo nestihali vsetko citat, alebo sa im nikto nevenoval alebo preto, lebo zacali byt skratka strasne deprimovane z toho, ze este stale nie su tehotne. Tuto temu som chcela zalozit pre NAS, ktore sa najdu v nizsie uvedenych riadkoch. Pre tie zeny, ktore chcu od diskusie viac nez len uistovanie, ze „tentoraz si uz urcite v tom“. Samozrejme nam drzim palce, ale nezabudajme –
Fazulke sa viac zapaci mamicka - pohodacka, nez vystresovana snazilka

Idealny stav:

1. Ked dostanem menzes, neplacem. Som rada, ze ho mam, som zena, mam maternicu, mam cyklus! Hura. Postazujem sa na krce, na drahe vlozky, pochvalim sa novoobjavenymi tamponmi.
2. Necitim sa previnilo, ked sa mi napriklad v sobotu nechce vstavat o siestej (ako pravidelne cez pracovny tyzden) a odmerat si bazalku. Radsej si pospim, budem mat dobru naladu a potom nasilnim partnera 🙂 Krcok skumam (ak viem), ale neanalyzujem, ci je dostatocne tvrdy alebo makky. Je taky, aky ma byt, ci je hore, alebo dole, podla toho, v akom som leveli 🙂 Hlien sa niekedy nesledovat neda...
Ale neprehanam to, viem, ze krcok ani hlien nie je jedinym indikatorom ovulacie alebo tehotenstva...
3. Nemam velke vycitky, ked si dam vinko alebo idem s kamosmi na pivo... Vyresetujem si trosku hlavu, citim sa prijemne, sebavedomo a sexy, zabavam sa, neriesim pracovne problemy, vyplacem (vygrciam) sa. Viem, ze to nie je zdrave, ale extremizmus nepestujem a partnera sameho v krcme pre istotu nenecham 🙂
Dolezite je nemenit kvoli tuzbe otehotniet svoje navyky natolko, aby to posobilo na psychiku ako blok.
4. Ak mam chut urobit si ovulacny alebo tehotensky test, urobim si ho. Samozrejme ocakavam pozitivny vysledok, lebo CHCEM mat dieta, ale stale mam na mysli, ze sanca je presne 50:50. Preto po spravnom odcitani vysledku necakam, ze sa tam ta ciarka o hodinu zazrakom zjavi, alebo zosilnie, ale test vyhodim a neriesim. Lutujem len vyhodene peniaze (drogeria dm - tehotensky test za 1,33€)... Povolene je odkladat si ovu testy, ale tehotenske vyhadzujem a nevytlacam druhu ciarku kadzu hodinu!
5. Snazim sa zit bezny zivot. Ked do mna niekto rype s otazkou, ze kedy budem tehotna, tak so stoickym kludom odpovedam, ze „neviem“, „ktovie“, „uvidi sa“, ked sa podari“ alebo pouzijem akukolvek vlastnu vtipnu odpoved. Nedam na sebe znat, ze ma to trapi, ze mi lezie pytajuci sa na nervy... Je zvedavy, ako aj ja 🙂 Ale: ked to pride, tak to pride a raz to na mne predsa urcite uvidi!

Je milion tem, o ktorych sa da bavit. O praci, pocasi, politike, vareni, kozmenike, snoch, planoch a sexe... Je toho naozaj dost, cim sa da zamestnat hlava. Je nas tu naozaj pozehnane, kazda z nas je uplne ina, specificka. Roznorodost zivotov nas bude spajat tak, ako aj snaha otehotniet. No nielen to. Spajat nas bude aj fakt, ze otehotnenie je sucastou nespocitatelneho mnozstva nahod a „motylich efektov“ a my, mudre zeny, si to uvedomujeme. Vieme, ze laska, priroda alebo boh je najsilnejsim carodejnikom a tak si chceme uzivat zivot, radosti aj strasti. Chceme sa vasnivo milovat, chceme lubit a pachat dobre skutky. Chceme plakat, zurit, nadavat. To vsetko patri k zivotu. Chceme sa obzrat, chceme dietovat. Chceme ponocovat, ale chceme aj lenosit. Chceme predsa vsetko, uplne vsetko, co nas nevytiahne zo zivota s obrovskou nalepkou SNAZILKA. Nechceme vycnievat z radu, vytrcat, nechceme sa neustale strazit a kontrolovat, analyzovat a donekonecna dufat, ze „co ak“... Sme silne a nechceme si presda rozbit vztah, nechceme byt pre manzela len „buducou tehulkou“. Chceme byt partnerkami, milenkami, kamaratkami, a ked jedna z funkcii otehotnie 🙂, tak si to vychutname tak, ako nic ine na svete.

Nemajme vycitky, ze chodime na konika. Nasi partneri si konecne mozu vydychnut, lebo okrem otehotnenia zbierame v tejto teme rady a skusnosti prekvapivo aj v inych oblastiach. Budme internetove kamosky, ktore nespaja iba tuzba mat dieta, ale aj ine spolocne temy alebo nazory...

Heslo: www.mudrykonik.sk

puma.sue
2. jan 2010

ja si stale myslim (a to sa znova opakujem) ze vsetko sa pre nieco deje. a az casom pochopime, preco sa veci deju ako sa deju... proti nasim planom a tak....

na kazdeho raz pride, siouxie 😉

flamenga
2. jan 2010

puma presne môj názor 🙂

puma.sue
2. jan 2010

flam, ty nas tusim len tak trochu sledujes, a sem tam zasiahnes 😉

serus...

bozie mlyny melu, pomaly, ale iste... tak je to so vsetkym na svete... 😀

siouxie
2. jan 2010

tak aj ja sa budem zase opakovať, že tomu vôbec neverím 😀 .

A už vôbec tomu, že musíme všetko časom pochopiť, Niektoré veci sa nedajú v živote pochopiť, ani vysvetliť, iba sa dejú. 😀 To, že si ich ľudia "nejako" vysvetľujú, je iba barlička na to, aby to vôbec dokázali prežiť. Ale netvrdím, že takéto barličky nemám aj ja 😀 😀

Pumi, dík, budem rada, ak máš pravdu, ale určite sa neobesím, ak nie (ako ty hovoríš) 😀 . Aj keď neviem si to neviem dobre predstaviť, že by som celý život nemala dieťa, ale zase na druhej strane to ani neberiem ako môj životný cieľ a poslanie 😉 😀 .

flam a ty sa ako máš? 😀 😵

flamenga
2. jan 2010

puma odhalila si ma 😀

siou blbie blbie... psychicky sa pripravujem na test na cukor v utorok.... 🙄

siouxie
2. jan 2010

fakt máš stále z toho takú hrôzu? teda, niežeby som sa ti čudovala, ja sladké vôbec nepijem a raz v živote mi tá nechutná cukrová voda stačila. 😒 Ale vraj sa to často rieši citrónom, aspoň na oklamanie jazyka.
A bojíš sa aj výsledkov, či?

puma.sue
2. jan 2010

flam a co ti hrozi, ze to nebude dobre? ci ako?
s tym cukrom?

siouxie, pekne si to napisala. ja som na tom podobne. akoze, viac ako inokedy sa ostatny pol rok uz fakt citim na to, aby to prislo. ale su iste svetske veci, ktore ma kvaria a este ich potrebujeme dotiahnut. ako som pisala, ak to pride teraz, dobre tak... ak neskor, aj tak dobre... ak vobec, budeme riesit neskor...

padruh akurat ide cvicit... budem mat chvilku sama pre seba...

siouxie
2. jan 2010

pumi, ktorá veža je vlastne vaša? Vždy keď ideme okolo (čo je veľmi často) na teba myslím a neviem, kám mám kukať 😀 Aj dnes sme boli v bille pri vás.

flamenga
2. jan 2010

panický strach mám z toho, že ešte stále 🙄 🙄 🙄 ráno vraciam.... kým sa nenajem... no a ten test sa robí nalačno a čo som čítala, tak ti natrepú 75g 😲 hroznového cukru do 300ml vody.... toto musíš vypiť nalačno a potom ešte dve hodiny nič nejesť, nepiť.... čo dosť silno pochybujem, že zvládnem, pretože ja kým sa nenajem, tak vraciam cca každých 10 min.... 😠 takže mám takého tušáka, že táto moja cesta v utorok k lekárovi bude úplne zbytočná.....

puma.sue
2. jan 2010

siouxie, stredna = druha 😉
ale sme otoceny na inter, takze ti nemozem kyvat 😉

este, ze mam pod nosom ten albert konecne otvoreny... billu davame z casu na cas v sobotu, ked chodime na trh a nestihneme v piatok vsetko nakupit v tescu... 😀

flam, a nemozes o tom vopred informovat lekara?
nepomahaju ani tie triky so susienkou na nocnom stoliku?
zavolaj tam v pondelok a spytaj sa, co mas robit... hm?

flamenga
2. jan 2010

puma pôjdem, lebo je to v KE a aj tak musím odniesť zamestnávateľovi PN (robím tiež v KE)... ale určite ich na to hneď upozorním, že to asi vyletí von... tak uvidím, čo mi povie... čítala som tu na koňovi jednu babu, ktorej sa to pokúšali urobiť 2x, no stále to do piatich minút vyvrátila, tak sa potom na to vyprdli.... 🙄 .... ale poviem vám, desí ma to ako čerta kríž.... ja viem, možno si poviete, že som blbá s prehnanými reakciami 😀 ale pre mňa sú tie minúty ráno, kým do seba niečo nenatlačím hororové 😒 dávi ma každých 5-10 min.... ak by som sa nenajedla, až napr. do obeda, tak by som do toho obeda (aj keby bol o jednej poobede) grcala jak divá 😖 😖 🙄

siouxie
2. jan 2010

flam ☹ drž sa...

pumi, myslela som, že ste na druhú stranu, podľa tvojich fotiek (si ich tuším dávala na tvoju tému). To tam máte príjemný pokoj, asi lepšia strana ako opačná, že? Aj ten albert dole poteší, čo?. 😀

puma.sue
2. jan 2010

flam, niektore baby tu pisali, ze si davaju na nocny stolik susienku a pohar vody, este predtym ako vstanu si to daju a udajne je potom klud... tak neviem... zatial to neriesim, a snad ani nebudem musiet...
sa mi zda, ze ti je zle nejak dlho uz, mozno budes ozaj ako nelliena mamina, ktora s nou pregrcala cele tehotenstvo. predpokladam, ze si ani nic nepribrala doteraz...

siouxie
2. jan 2010

flam, bola si grcálek aj predtým (pred tt)? V tom zmysle, že si nemala problém jednu hodiť, keď ti bolo blbo.

flamenga
2. jan 2010

puma nie, ešte stále som +0kg (počas vianoc mi dokonca váha klesla na -1kg 😅, ale už je to späť na +0...)

utešujem sa tým, že ešte necítim pohyby... vraj sa pohybmi vytráca nevoľnosť.... tak pán boh so mnou....

puma.sue
2. jan 2010

nejake fotky su aj na modrej streche...
hej, je to tu ovela lepsie. aj kamosi boli najprv zhrozeni, ked som povedala, kam sa stahujeme, ale nie je to take zle z tejto strany. dokonca mame vyhlad na stromy - samozrejme, teraz nie, kedze listy su opadane 😉
a paci sa mi, ze vsetko, to najnutnejsie, co potrebujes k zivotu, je tu dole. albert, lekaren, trafika, restiky, kaviaren, kvetinarstvo 😉 a navyse aj obe "nase" banky s bankomatmi... uplna parada...
a najdolezitejsie je pre mna, ze k mamine to mame 10 minut pesi... skvele... len tu velmi nie je kde vencit... ale uz sme si nasli cesticky. je to v podstate dan za sirsie centrum...
som padruhovi hovorila, ze mi bude luto asi, ked sa budeme stahovat... nerada by som o tento bytik prisla... ale uvidime ako to vyjde cele, snad tu este par rockov pobudneme...

flamenga
2. jan 2010

siou nie.... to už som musela naozaj popchať piate cez deviate 😀 aby som grcla.... a grcala som za svoj život fakt minimálne... a teraz toto 😠

siouxie
2. jan 2010

Pumi, to poznám s tým centrom, ale my máme aspoň blízko na Kolibu a do parku.
Ale zase nemáme možnosť nakupovať v papučiach 😀 😀 S obchodmi je to tu celkovo na prd, ale som zvyknutá na tie v centre, alebo po ceste od dunaja na Billu či občas ten nemožný kaufloš.
Perspektívne by ste tam mohliu chvíľu ostať aj keď sa rozšírite, nie? 😉 😀

puma.sue
2. jan 2010

flam, drz sa, v ramci moznosti. tie pohyby podla mna cochvila pridu a hadam sa ti ulavi. ani predstavit si to neviem. mam za sebou sice grcacie obdobie (zo strednej skoly)... nechcela by som znova ☹

siouxie
2. jan 2010

flam, aha, som tam videla možnú súvislosť 😒 😀 Tak to teraz musíš trpieť ako kôň, chúďa... nezvyknutá. 😖

puma.sue
2. jan 2010

ale ano, len kym nebude viac otrokov (=deti) a pokial nepojdu do skoly...
je to mini byt, ale je mi jasne, ze keby sme boli olahovci, alebo stojkovci, pokojne by sa nas sem zmestilo aj 12 😀 (snad som nikoho tymi menami neurazila... )

moj ocino byva kusok od vas... viem, ze to nie je nic moc, ja sama som byvala 3 roky v meste (na zilinskej) a bola to bieda... mala som minikramik pod barakom, ale strasne drahy... vacsinou som nakupovala raz tyzdenne v nejakom hypaci a dokupovala v tyzdni len najnutnejsie. ale zase, trh mi chyba a poctivy masiar zo sancovej 😖

siouxie
2. jan 2010

no veď aspoň mäsiarstva sú tu, trh mám rada, aj do tržnice častejšie zájdem. Ve to poznáš 😀 😎

Potraviny nič moc, ale aj tak nakupujeme väčšinou nárazovo a po ceste odniekiaľ. Ja dosť často aj v meste, cestou zo školy.
Koľko izieb vlastne máte?

flamenga
2. jan 2010

najlepšie je, že už aj keď sa mi zdá, že by "to" mohli byť slabulinké bublinkové pohyby, tak sa snažím samú seba presvedčiť, že to URČITE nie je ono... lebo stále grcám 😀

puma.sue
2. jan 2010

mame len kuchynoobyvacku a spalnu... malinke to je, ale viem si predstavit byt ty s jednym malym babom...
http://www.modrastrecha.sk/fotoblog/puma.sue

mamina ma ale domcek, kusok od nas. viem, ze keby bolo najhorsie, ze sa pokojne zmestime. docasne 😉 ale nechceme ju zatazovat, zatial nam je tu dobre. a vies ake to je, cakala som na byt 3 roky, zila som tym, zabila som strasne vela casu a je to take moje male "decko" a luto mi bude ist odtialto prec... 😢

siouxie
2. jan 2010

flam, to už je na palicu, čo? tka ti veľmi držím palce, nech ti to čím skôr prejde, resp. nech už sú čím skôr ozajstné pohyby (nieže presvedčíš telo, že nie sú a budeš si grcať ďalej! 😠 😀 ) ale nie, naozaj, dúfam, že sa toho už zbavíš a ten cukor v zdraví prežiješ... 😵

puma.sue
2. jan 2010

flam, vydrz to, kvoli babatku sa to oplati 😉
uvidis, ze ked sa narodi, ani si nespomenies na tieto neprijemnosti... 😉

siouxie
2. jan 2010

jasné, ale aspoň máte zadné dvierka. My na tom nie sme oveľa lepšie, a to sme v dome...
A máš výhodu, že máš rodičov naozaj blízko, to je veľká podpora vedieť, že sú v dosahu. Hlavne asi mamina, však? 😵

flamenga
2. jan 2010

v utorok ak sa tu objavím, tak som prežila, ak ma nebude, tak sa zo mňa stal jeden veľký hroznový cukor 😀

siouxie
2. jan 2010

flam 😀 😀 😀 😀

puma.sue
2. jan 2010

hej, je to super. dnes som skoro odpadla, ked padruh ako pripitok pri obede zavalasil, ze mojej mame zela aspon 2 vnucata tento rok, skoro sa vykotila 😉
ona sa na to este velmi neciti, ale uz ju na to pripravujeme. pomalicky... vsetky jej kamosky okolo su uz niekolkonasobne babky, ale jej to nechyba... uz vidim, ze to nebude babka, ale wiwa 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre