Ako otehotnieť a zároveň sa nezblázniť

shaarka
2. máj 2009

Ahojte vsetky zvedavky a buduce mamicky. Tuto temu som chcela zalozit uz dlhsi cas pre vsetky tie, ktore po case (to je jedno, ci po mesiacoch alebo rokoch) prestalo bavit donekonecna rozoberat, preco este nie su tehotne. Pre tie, ktore modrykonik takpovediac a nechtiac trosku znudil, lebo vypadli z diskusie, lebo nestihali vsetko citat, alebo sa im nikto nevenoval alebo preto, lebo zacali byt skratka strasne deprimovane z toho, ze este stale nie su tehotne. Tuto temu som chcela zalozit pre NAS, ktore sa najdu v nizsie uvedenych riadkoch. Pre tie zeny, ktore chcu od diskusie viac nez len uistovanie, ze „tentoraz si uz urcite v tom“. Samozrejme nam drzim palce, ale nezabudajme –
Fazulke sa viac zapaci mamicka - pohodacka, nez vystresovana snazilka

Idealny stav:

1. Ked dostanem menzes, neplacem. Som rada, ze ho mam, som zena, mam maternicu, mam cyklus! Hura. Postazujem sa na krce, na drahe vlozky, pochvalim sa novoobjavenymi tamponmi.
2. Necitim sa previnilo, ked sa mi napriklad v sobotu nechce vstavat o siestej (ako pravidelne cez pracovny tyzden) a odmerat si bazalku. Radsej si pospim, budem mat dobru naladu a potom nasilnim partnera 🙂 Krcok skumam (ak viem), ale neanalyzujem, ci je dostatocne tvrdy alebo makky. Je taky, aky ma byt, ci je hore, alebo dole, podla toho, v akom som leveli 🙂 Hlien sa niekedy nesledovat neda...
Ale neprehanam to, viem, ze krcok ani hlien nie je jedinym indikatorom ovulacie alebo tehotenstva...
3. Nemam velke vycitky, ked si dam vinko alebo idem s kamosmi na pivo... Vyresetujem si trosku hlavu, citim sa prijemne, sebavedomo a sexy, zabavam sa, neriesim pracovne problemy, vyplacem (vygrciam) sa. Viem, ze to nie je zdrave, ale extremizmus nepestujem a partnera sameho v krcme pre istotu nenecham 🙂
Dolezite je nemenit kvoli tuzbe otehotniet svoje navyky natolko, aby to posobilo na psychiku ako blok.
4. Ak mam chut urobit si ovulacny alebo tehotensky test, urobim si ho. Samozrejme ocakavam pozitivny vysledok, lebo CHCEM mat dieta, ale stale mam na mysli, ze sanca je presne 50:50. Preto po spravnom odcitani vysledku necakam, ze sa tam ta ciarka o hodinu zazrakom zjavi, alebo zosilnie, ale test vyhodim a neriesim. Lutujem len vyhodene peniaze (drogeria dm - tehotensky test za 1,33€)... Povolene je odkladat si ovu testy, ale tehotenske vyhadzujem a nevytlacam druhu ciarku kadzu hodinu!
5. Snazim sa zit bezny zivot. Ked do mna niekto rype s otazkou, ze kedy budem tehotna, tak so stoickym kludom odpovedam, ze „neviem“, „ktovie“, „uvidi sa“, ked sa podari“ alebo pouzijem akukolvek vlastnu vtipnu odpoved. Nedam na sebe znat, ze ma to trapi, ze mi lezie pytajuci sa na nervy... Je zvedavy, ako aj ja 🙂 Ale: ked to pride, tak to pride a raz to na mne predsa urcite uvidi!

Je milion tem, o ktorych sa da bavit. O praci, pocasi, politike, vareni, kozmenike, snoch, planoch a sexe... Je toho naozaj dost, cim sa da zamestnat hlava. Je nas tu naozaj pozehnane, kazda z nas je uplne ina, specificka. Roznorodost zivotov nas bude spajat tak, ako aj snaha otehotniet. No nielen to. Spajat nas bude aj fakt, ze otehotnenie je sucastou nespocitatelneho mnozstva nahod a „motylich efektov“ a my, mudre zeny, si to uvedomujeme. Vieme, ze laska, priroda alebo boh je najsilnejsim carodejnikom a tak si chceme uzivat zivot, radosti aj strasti. Chceme sa vasnivo milovat, chceme lubit a pachat dobre skutky. Chceme plakat, zurit, nadavat. To vsetko patri k zivotu. Chceme sa obzrat, chceme dietovat. Chceme ponocovat, ale chceme aj lenosit. Chceme predsa vsetko, uplne vsetko, co nas nevytiahne zo zivota s obrovskou nalepkou SNAZILKA. Nechceme vycnievat z radu, vytrcat, nechceme sa neustale strazit a kontrolovat, analyzovat a donekonecna dufat, ze „co ak“... Sme silne a nechceme si presda rozbit vztah, nechceme byt pre manzela len „buducou tehulkou“. Chceme byt partnerkami, milenkami, kamaratkami, a ked jedna z funkcii otehotnie 🙂, tak si to vychutname tak, ako nic ine na svete.

Nemajme vycitky, ze chodime na konika. Nasi partneri si konecne mozu vydychnut, lebo okrem otehotnenia zbierame v tejto teme rady a skusnosti prekvapivo aj v inych oblastiach. Budme internetove kamosky, ktore nespaja iba tuzba mat dieta, ale aj ine spolocne temy alebo nazory...

Heslo: www.mudrykonik.sk

dzou
3. jan 2010

pipi 😀
no ja som si vas citala a tak pekne ste pisali ze sa mi az nechcelo do toho nejako zasahovat 😅 😀
vavi to je super ze ti to tak vyslo s tou materskou 😉
a ako sa inac mate?

siouxie
3. jan 2010

mňááám puding! 😀 😀 😀
vav, ty si humoristka, ja som po deadline 😀 a čo ešte môj m. 😲 🤐 😀
ahoj, džou 🙂 všetko dobré aj tebe 😵

dzou
3. jan 2010

mnaaaaaaaaam puding aj ja by som si dala 😉
pipi, siou diki 😵 nebij siou ja som vas dnes poctivo sledovala ako flam ked ste si s pumou pisali o pesanoch 😀

flamenga
3. jan 2010

😀 😀 ja som taký tichý pozorovateľ... ale nie... ja furt odbehujem k manželovi a k telke 😀 preto len občas "zapotím" 😝

siouxie
3. jan 2010

džou a ja si ťa zase dobre pamätám, keď som vás niekoľko mesiacov iba čítala a nepísala 😉. No, my sme to tu s pumičkou doobeda "vykryli" aspoň pesanmi 😀 Dosť divné spojenie, čo? 😀 😀

vavenka
3. jan 2010

Cau dzou, mame sa tak fajne, nedelnajsie 🙂
Herec sa akurat chysta do miestnej krcmicky na pivo, ja sa asi vyvalim pred telku...

AAaale siou netrep, jaky dealine u teba, mame este cas, sak este aj brata musim stihnut pre zasranu, ty si to mozes napklanovat 2v1 😉

siouxie
3. jan 2010

ja sa budem tváriť ako večne mladá 😀 😎
Ty si asi šupneš dve materské po sebe, čo? 😀

dzou
3. jan 2010

siou aj ja sa pripajam k tvareniu sa vecne mlado 😀
no sak aj mne sa mm vratil 😅 😀 tak neviem ci este budem pisat zase 😀

vavenka
3. jan 2010

Siou no rada by som, ale tak uvidime ako sa zadari.... A hlavne ako na tom budeme financne, ten dom nas riadne zadlzil......

siouxie
3. jan 2010

vav, chápem, veď uvidíte, ako vám to všetko pôjde. 😉
džou čo, ide sa hrať? Mne sem tiež lietajú nejaké výbuchy z vedľajšej izby 😀

dzou
3. jan 2010

ale nie len on nie je moc za taketo fora 😖 ale sedi za svojim compom tak zatial je klud 😀

flamenga
3. jan 2010

dzou mne sa manžel už viackrát "vyhrážal", že mi zablokuje koňa 🙄 😅

dzou
3. jan 2010

jaj a vavus moja segra tak bola 2 materske za sebou je doma 7r. uz skoro, momentalne si vobec nevie najst zamestanie tak aby robila len na jednu zmenu (jej mm robi na zmeny tak obaja nemozu) ale teda ide o to ze podla celej mojej rodiny aj podla mna je uplne zlenivena, zblbnuta no proste uplne ina ako pred materskymi podla mna je dobre ist aspon na chvilu do prace 😉

dzou
3. jan 2010

flam no moj sa vyhraza stale ale ta to by si nedovolil a ja by som h prinutila odblokovat 😀

dzou
3. jan 2010

no a teraz ste asi odisli 😒 zeby som to mala brat osobne 😅 😀

siouxie
3. jan 2010

džou, ja som tu, len s asnažím niečo vypotiť do tej dipl. ale mám príšerne zanesené cievy a zmäknutý mozok po tom voľne 😠 . Musím sa nejako dostať do formy. Zajtra rizoto a žiadne ťažké jedlá a poriadna prechádzka za každého počasia, lebo by som ostala úplný tuponko 😀 😀
Potím krv a to som inak celkom zbehnutý písalek 😒

dzou
3. jan 2010

jaj no daco mi hovor ja zajtra do prace 😖 uz som celkom zlenivena a najviac sa bojim toho ze posledny den pred vianocami 23.12 sme mali party a ja som sa tam straaaaaaaaaaasne opila 😅 tak to budu reci zajtra od kolegov 😖

siouxie
3. jan 2010

😀 😀 na to hádam aspoň trochu už zabudli...? 😀

dzou
3. jan 2010

no ja sa na to pevne spolieham 😀 😀 😀 😀 a ja robim s asi 20chlapmi 😅tak to budu reci ale nastastie ku koncu uz tam skoro nikto nebol len par ludi a ja samozrejme 😀

siouxie
3. jan 2010

trocha si pamätám, takéto akcie 😀 😉

dzou
3. jan 2010

no a najlepsie ked pre mna prisiel mm a ja zozrata pod obraz bozi 😀 ale prezil to nastastie 😀

lenocka84
3. jan 2010

caute zeny
ako sa mavate?

dzou
3. jan 2010

ahoj leni 😉 ta celkom dobre a ty co ako svadba?uz sa tesis?

siouxie
3. jan 2010

ahoj, leni 🙂 stresuješ? 😀 len rýpem... 🤐 😀

nathali
3. jan 2010

ahoj baby prisla som vas pozret ze co mate nove priatel zaspal na gauci a mne je tu samej smutno

lenocka84
3. jan 2010

siou nestresujem, nemam dovod
a dzou ano tesim sa,
uz nech je to tu

dzou
3. jan 2010

tak to ti verim aj ja by som sa tesila 😉 😵
boze ja len kukam jak vam tie tt pribudaju no normalne nechapem ten cas tak leti

lenocka84
3. jan 2010

dzou mne to podobne tak leti
obcas az neverim

vavenka
3. jan 2010

Dzou to hej, uz to leti teraz 🙂
Inak sme dnes pozerali hangover - teda pařba ve vegas alebo na slovensku to slo pod nazvom vo stvorici po opici a bol tam taky zaber na vegas - hovorim mojmu ze jeej tam by som sa sla pozriet.. A on ze hihi, to on tam pojde s chlapcami pred nasou svadbou 😀 😀 tak ma az tak heklo ze som z jeho ust pocula slovko svadba v kombinacii s nami dvoma 🙂 som sa tvarila ze nic nepocujem 😀 😀

dzou
3. jan 2010

no leti ale mne sa to inak stale vlecie uz 8.kolo 😒 a furt nic .... no to tu nechcem pisat....
vavi ja som ten film videla a je super 😵 a aj my chceme raz ist do vegas ale na svadbu 😀 ak do vtedy nic....

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre