Ako otehotnieť a zároveň sa nezblázniť

shaarka
2. máj 2009

Ahojte vsetky zvedavky a buduce mamicky. Tuto temu som chcela zalozit uz dlhsi cas pre vsetky tie, ktore po case (to je jedno, ci po mesiacoch alebo rokoch) prestalo bavit donekonecna rozoberat, preco este nie su tehotne. Pre tie, ktore modrykonik takpovediac a nechtiac trosku znudil, lebo vypadli z diskusie, lebo nestihali vsetko citat, alebo sa im nikto nevenoval alebo preto, lebo zacali byt skratka strasne deprimovane z toho, ze este stale nie su tehotne. Tuto temu som chcela zalozit pre NAS, ktore sa najdu v nizsie uvedenych riadkoch. Pre tie zeny, ktore chcu od diskusie viac nez len uistovanie, ze „tentoraz si uz urcite v tom“. Samozrejme nam drzim palce, ale nezabudajme –
Fazulke sa viac zapaci mamicka - pohodacka, nez vystresovana snazilka

Idealny stav:

1. Ked dostanem menzes, neplacem. Som rada, ze ho mam, som zena, mam maternicu, mam cyklus! Hura. Postazujem sa na krce, na drahe vlozky, pochvalim sa novoobjavenymi tamponmi.
2. Necitim sa previnilo, ked sa mi napriklad v sobotu nechce vstavat o siestej (ako pravidelne cez pracovny tyzden) a odmerat si bazalku. Radsej si pospim, budem mat dobru naladu a potom nasilnim partnera 🙂 Krcok skumam (ak viem), ale neanalyzujem, ci je dostatocne tvrdy alebo makky. Je taky, aky ma byt, ci je hore, alebo dole, podla toho, v akom som leveli 🙂 Hlien sa niekedy nesledovat neda...
Ale neprehanam to, viem, ze krcok ani hlien nie je jedinym indikatorom ovulacie alebo tehotenstva...
3. Nemam velke vycitky, ked si dam vinko alebo idem s kamosmi na pivo... Vyresetujem si trosku hlavu, citim sa prijemne, sebavedomo a sexy, zabavam sa, neriesim pracovne problemy, vyplacem (vygrciam) sa. Viem, ze to nie je zdrave, ale extremizmus nepestujem a partnera sameho v krcme pre istotu nenecham 🙂
Dolezite je nemenit kvoli tuzbe otehotniet svoje navyky natolko, aby to posobilo na psychiku ako blok.
4. Ak mam chut urobit si ovulacny alebo tehotensky test, urobim si ho. Samozrejme ocakavam pozitivny vysledok, lebo CHCEM mat dieta, ale stale mam na mysli, ze sanca je presne 50:50. Preto po spravnom odcitani vysledku necakam, ze sa tam ta ciarka o hodinu zazrakom zjavi, alebo zosilnie, ale test vyhodim a neriesim. Lutujem len vyhodene peniaze (drogeria dm - tehotensky test za 1,33€)... Povolene je odkladat si ovu testy, ale tehotenske vyhadzujem a nevytlacam druhu ciarku kadzu hodinu!
5. Snazim sa zit bezny zivot. Ked do mna niekto rype s otazkou, ze kedy budem tehotna, tak so stoickym kludom odpovedam, ze „neviem“, „ktovie“, „uvidi sa“, ked sa podari“ alebo pouzijem akukolvek vlastnu vtipnu odpoved. Nedam na sebe znat, ze ma to trapi, ze mi lezie pytajuci sa na nervy... Je zvedavy, ako aj ja 🙂 Ale: ked to pride, tak to pride a raz to na mne predsa urcite uvidi!

Je milion tem, o ktorych sa da bavit. O praci, pocasi, politike, vareni, kozmenike, snoch, planoch a sexe... Je toho naozaj dost, cim sa da zamestnat hlava. Je nas tu naozaj pozehnane, kazda z nas je uplne ina, specificka. Roznorodost zivotov nas bude spajat tak, ako aj snaha otehotniet. No nielen to. Spajat nas bude aj fakt, ze otehotnenie je sucastou nespocitatelneho mnozstva nahod a „motylich efektov“ a my, mudre zeny, si to uvedomujeme. Vieme, ze laska, priroda alebo boh je najsilnejsim carodejnikom a tak si chceme uzivat zivot, radosti aj strasti. Chceme sa vasnivo milovat, chceme lubit a pachat dobre skutky. Chceme plakat, zurit, nadavat. To vsetko patri k zivotu. Chceme sa obzrat, chceme dietovat. Chceme ponocovat, ale chceme aj lenosit. Chceme predsa vsetko, uplne vsetko, co nas nevytiahne zo zivota s obrovskou nalepkou SNAZILKA. Nechceme vycnievat z radu, vytrcat, nechceme sa neustale strazit a kontrolovat, analyzovat a donekonecna dufat, ze „co ak“... Sme silne a nechceme si presda rozbit vztah, nechceme byt pre manzela len „buducou tehulkou“. Chceme byt partnerkami, milenkami, kamaratkami, a ked jedna z funkcii otehotnie 🙂, tak si to vychutname tak, ako nic ine na svete.

Nemajme vycitky, ze chodime na konika. Nasi partneri si konecne mozu vydychnut, lebo okrem otehotnenia zbierame v tejto teme rady a skusnosti prekvapivo aj v inych oblastiach. Budme internetove kamosky, ktore nespaja iba tuzba mat dieta, ale aj ine spolocne temy alebo nazory...

Heslo: www.mudrykonik.sk

pipimiska
31. jan 2010

vavi,chceme vidiet,kceme vidiet 😀 nam nevadi ze si holaaa 😝 😀

vave,ze ,,spaci vak sa pouziva na spanie,, 😀 😀 😀
slniecko ,vavenka diki moc,zaobstaram si to,ale az neskor,kedze sa to nepouziva od narodenia 😉 ..teraz riesim veci co treba hned od zaciatku

slniecko77
31. jan 2010

..Vavi, mne nahota nevadi 😀 ale jasne, na verejne forum sa nehodi 😎
..uz sa tesime na fotky
..ja by som do spacieho vaku dala aj novorodenca, ale je to na uvazeni kazdej z nas

pipimiska
31. jan 2010

no ale sak mame e-maili tak sak to nemusime riesit takto forovo aby setci kukali,len VIP,len este neviem ci sme abo nie 😀 😀

pipimiska
31. jan 2010

slniecko,sak ono to uz potom pride samo,ze kedy a co a jak je najlepsie,ale kedze to nieje nevyhnutne,tak to teda este neriesim 😎

pipimiska
31. jan 2010

vave a shaar,tvrdne vam niekedy brusko?
..neviem to posudit ale sa mi zda ze od piatku vecera sa to par krat stalo,ale ista si niesom 😅

flamenga
31. jan 2010

pipi mne tvrdne cca od 18tt 😔 hlavne večer.... ale odkedy som začala brať vitamíny pre tehotné, kde je aj magnezium (možno si to len nahováram, neviem), tak sa mi zdá, že je toho tvrdnutia a "bolestí" v podbrušku menej..... už mi totiž bolo tak, že ma brucho bolelo celý deň, už som bola zúfala ☹ a tu na koňovi mi jedna baba poradila, nech si dám šumivé magnézium... cca do pol hodinky mi po ňom bolo krásne....

shaarka
autor
31. jan 2010

tu soooom okupkana, odchlpena, namazana 😀
pipi, mne tvrdne ked sa hadam s MM, vtedy ma aj picha 😒 no a take naozaj stvrdnute, ako v krci, som mala asi len raz, po orgazme 😅 😅 😅

pipimiska
31. jan 2010

flam a spomenula si to dokimu??co ti na to povedal?
ja pijem magnezium od zaciatku tehu,najprv som pila sumive,potom mi to zmenili na tabletkove 3 krat 1,ale od piatku som si pre istotu zvysila davku na 5 krat denne..

a citite ckanie,cikutku babatka?ja asi desat dni,dva krat denne najmenej..je to take cudne,kcete mu pomoct,ale neda sa,pit
ie vody dajako nezaberaa 😅

pipimiska
31. jan 2010

shaar,tak sa uz nehadaj a nesexuj 😅 ...ja to pocitujem len po stranach,ako keby sa naplo brusko a ani neviem porovnat ci to prestane a kedy,lebo mma pri tom nic neboli a nemam krc...len ma to cuduje,ze mam taky pocit ci stojim,alebo cely den lezim 😒

vavenka
31. jan 2010

Flam tak to je vseobecne zname ze treba preventivne brat v tehu magnezium, kvoli krcom a stahom maternice, co ma za nasledok aj tvrdnutie brucha, ak sa nemylim... Moja dvojickova kamoska brala Magnesium laktici /neviem ako sa to pise/ tusim 4 tbl rano, 4tbl na obed a 4tbl vecer... Ja mam doma magne B6 na odporicenie gynekologicky a mam si davat 2tbl rano a 2tbl vecer..... Ale zatial nemam problem s tvrdnutm, tak si davam len jednu 🙂

Zeny vydrzte, fotky dodam v dohladnom case 🙂

flamenga
31. jan 2010

pipi môj drobec zvykne čkať 😀 chudáčik malinký

shaarka
autor
31. jan 2010

flam, aj ja mam magne B6, vypytala som si este v 1. trimestri daaaaavno v lekarni, potom som vysadila.
a teraz mam aj tabletky aj sumive tablety 😉
ale zas mas stastie, ze si to potrebovala az teraz 😉 😵

pipi 😀 😀 tak ved nech si brusko zvykne, nie?

flamenga
31. jan 2010

baby a to môžem do seba hrknúť aj šumivé magnézium, keď beriem tehotenské vitamíny?

vavenka
31. jan 2010

Flam 🙂 🙂 🙂

Si necitala moj prispevok? 😉

flamenga
31. jan 2010

vave takže môžem 😀 😀

pipimiska
31. jan 2010

shaar 😀 ja sa bojim orgazmu 😎
aj ja beriem magne b6 premium...tak uvidim

..najhorsie,ze 5 januara mi dr povedal ze mi zmakol krcok a teraz v piatok som bola u nho,ze pocitujem vo vnutri sem tam skrabanie,palenie svrbenie ale ze len sem tam..sa ho pytam,ze ako spoznam,keby ze sa otvara krcok a on ze pri tom tvrdne brusko..no ale brusko moze tvrdnut koli 100 dovodom a mne zacalo az vecer v piatok,ale ako hovorim silne to nieje...uz mi je to trapne zas sa knemu natrepat,ale ma nasral,mohol ma v piatok aspon kuknut,bolo vidno ze sa mu nekce 😒

monika0001
31. jan 2010

avojteeeeee

babulky od dnes začínam stimulovaťť........ 😎

pipimiska
31. jan 2010

flam ja som sumivy magnezium brala 2 krat denne a samozrejme aj vitaminy tehotenskee

inac baby pozor na mliecne vyrobky ked beriete magnezium,dve hodiny pred a po sa nemaju konzumovat mliecne vyrobky,pretoze zabranuju dobremu vstrebaniu magnezia...

flamenga
31. jan 2010

keď ja niekedy ani neviem, či je to tvrdnutie bruška alebo len veeeeľké množstvo nahromadených plynov 😅 Fakt to neviem občas rozoznať 😔 ale snáď mám na to ako prvorodička nárok 😅

pipimiska
31. jan 2010

flam,presne toto trapi aj mna 😅 ..aj preto som sa pytala v piatok ci ma moze naduvat z cesnaku,ale nie jedneho ale ked toho cesnaku bolo v jedle hodne...
mozno by mi shaarka vedela odpovedat 😉

caf monik,no vidis,tak si sa dockala tohto casu 😵

vavenka
31. jan 2010

Pipi 🙂

http://poradne.rodinka.sk/viewtopic.php?t=809 myslim ze to nebude az take dramaticke.. Asi sa nic nestane, ked sa ti tie 2 hodinky nepodari dodrzat 🙂 ale je dobre o tom vediet, to je pravda.....

flamenga
31. jan 2010

pipi zistila som, že takmer nič nemôžem, zo všetkého ma nafukuje 😠 a nezaberá ani espumisan veľmi, ani feniklový čaj (grc).... a občas mám pocit, že som taká naplnená plynmi, že mi explóduje brucho... normálne cítim, ako to po mne kade tade lieta, len nie tým správnym smerom, aby sa uľavilo 😀 Bože, niekedy mám pocit, že na tehotenstvo treba vysokú školu 😒 😅

pipimiska
31. jan 2010

vave,no ved to,ze v letaku to nespominaju,ale tak snazim sa to pre istotu dodrzat 😉

pipimiska
31. jan 2010

flam heh asi tak nejak 😅

shaarka
autor
31. jan 2010

flam, znie to az neuveritelne, co pises... niezeby som ti neverila, ale zacinam mat taky certikovsky pocit, ze si vela veci vsugeruvas 😅
alebo som krava, lebo tomu fakt nerozumiem, ci neverim? neviem... 😝
jak zo vsetkeho nafukuje? a prdkas? musis prdkat aby ta nenaduvalo 😀 jasne, ze aj mna nafukuje, ked pomiesam napr. somariny 😎 ale aby som si davala espumisan? no neviem. par drepov, napit sa, vykakat a mam po probleme. fyzika 😝

ale skor to bude asi tym, ze ja si z toho tehotenstva velku hlavu nerobim, pachy mi nevadia, potraviny mi nevadia, proste si nejak nepripustam, ze by mi malo byt zle z dobrych alebo zdravych veci. flam, ak by to slo, velmi rada by som sa s tym podelila s tebou 😉 😵

pipi, a cesnak? no neviem - je pravda, ze je tazky na travenie, ale ci prave z cesnaku naduva, to teda neviem. nech povie niekto, kto ma problem s cesnakom. ja som kedysi mavala, ale postupne som sa naucila cesnak jest, zvysovat davky a teraz mi je uz dobre. akurat ze napr. po takych hriankach s cesnakom mam potom obrovsku chut na sladke 🙂

siouxie
31. jan 2010

čaute 🙂

pipi cesnak nadúva a zároveň dokáže dosť prudko znížiť tlak.
Ja cesnak milujem a doslova žeriem po strúčikoch. Ale už si musím dávať pozor, aby som ho nezjedla príliš neskoro, Lebo ho potom na druhý deň veľmi cítim v žalúdku. A tiež sa mi už stalo, že mi tak znížil môj už celkovo dosť nízky tlak, že mi bolo fakt blbo.
No ale to hlavné, čo si sa pýtala, naozaj nadúva (možno to ale závisí aj od kombinácie ostatných potravín).

vavenka
31. jan 2010

Pridavam sa k shaarke, tiez sa snazim nepripustat si fyziologiu ohladom tehotenstva - resp. brat to s nadhladom, hned sa potom lepsie dycha 😅 😅
A fakt ta zo vsetkeho nafukuje? Mozno skusit nejake rozumnejsie kombinovat potraviny.....

Inak ja mam s cesnakom problem odkedy sa pamatam - a mam na to aj papier od lekarky 😀 takze akokolvek som sa snazila naucit sa ho jest - nepodarilo sa mi to....Co ma mrzi, lebo mi chutia cesnakove veci...
Takze tym ze ho nejem, ani neviem posudit ci naduva 😖

slniecko77
31. jan 2010

..Shaarka, nechcem sa stavat na nikoho stranu, ale ja mam tieto problemy s nafukovanim a to nie som tehotna 😅
..tiez sa mi to niekedy stava ked pomiesam nejake jedla, niekedy ked som velmi hladna a jem rychlo, niekedy ked jem neskoro vecer...kazdopadne mam potom dost velke krce a niekedy su tak silne, ze neviem stat vzpriamena...mne najlepsie spravi ked si lahnem do ulavovej polohy...pokrcim nohy, kolena si pritiahnem k bruchu a lezim na boku...a feniklovy caj tiez nemusim, ale pomaha 😉
..tot moja skusenost 😉 a nanestastie si nic nevsugerovavam..zrejme bude chyba niekde v mojich crievkach 🙄

vavenka
31. jan 2010

Slni ale prave si aj vymenovala pravdepodobne priciny 😉 takze to zjavne nieje "z nicoho nic"...
A o creva sa treba starat - B vitaminy, probiotika, jogurty, sem tam kefir a uvidite ako sa vam secko upravi 😉
Vela ovocia suroveho, nejaku tu vlakninu, vsetko v rozumnych mnzstvach a vhodnych kombinaciach - vseobecne zname veci a fakticky funguju, ja mam tiez traviaci system ako novorodenec, ale upravou stravy sa da vela veci napravit 😉

slniecko77
31. jan 2010

..Vavi, urcite mas pravdu..ale niekedy mam pocit, ze je to z nicoho nic 😅 len som tym chcela povedat/napisat, ze asi viem ako sa Flam citi...aj mne to obcas neviem z brucha vyjst samo...ja mam s tym problem uz od narodenia...mamina a stara mama mi museli masirovat brucho ked som bola malicka..v podstate tym zijem cely zivot..zacinam si zvykat heheh
..mna to vzdy boli len na jednej strane...u mna bude aj problem s crevom...ale to je jedno 😎
..ale suhlasim s tebou, urcite uprava stravy velmi pomoze
..a tiez suhlasim s vyjadrenim ''tehotenstvo je fyziologicky stav, nie choroba'' 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre