Ako otehotnieť a zároveň sa nezblázniť

shaarka
2. máj 2009

Ahojte vsetky zvedavky a buduce mamicky. Tuto temu som chcela zalozit uz dlhsi cas pre vsetky tie, ktore po case (to je jedno, ci po mesiacoch alebo rokoch) prestalo bavit donekonecna rozoberat, preco este nie su tehotne. Pre tie, ktore modrykonik takpovediac a nechtiac trosku znudil, lebo vypadli z diskusie, lebo nestihali vsetko citat, alebo sa im nikto nevenoval alebo preto, lebo zacali byt skratka strasne deprimovane z toho, ze este stale nie su tehotne. Tuto temu som chcela zalozit pre NAS, ktore sa najdu v nizsie uvedenych riadkoch. Pre tie zeny, ktore chcu od diskusie viac nez len uistovanie, ze „tentoraz si uz urcite v tom“. Samozrejme nam drzim palce, ale nezabudajme –
Fazulke sa viac zapaci mamicka - pohodacka, nez vystresovana snazilka

Idealny stav:

1. Ked dostanem menzes, neplacem. Som rada, ze ho mam, som zena, mam maternicu, mam cyklus! Hura. Postazujem sa na krce, na drahe vlozky, pochvalim sa novoobjavenymi tamponmi.
2. Necitim sa previnilo, ked sa mi napriklad v sobotu nechce vstavat o siestej (ako pravidelne cez pracovny tyzden) a odmerat si bazalku. Radsej si pospim, budem mat dobru naladu a potom nasilnim partnera 🙂 Krcok skumam (ak viem), ale neanalyzujem, ci je dostatocne tvrdy alebo makky. Je taky, aky ma byt, ci je hore, alebo dole, podla toho, v akom som leveli 🙂 Hlien sa niekedy nesledovat neda...
Ale neprehanam to, viem, ze krcok ani hlien nie je jedinym indikatorom ovulacie alebo tehotenstva...
3. Nemam velke vycitky, ked si dam vinko alebo idem s kamosmi na pivo... Vyresetujem si trosku hlavu, citim sa prijemne, sebavedomo a sexy, zabavam sa, neriesim pracovne problemy, vyplacem (vygrciam) sa. Viem, ze to nie je zdrave, ale extremizmus nepestujem a partnera sameho v krcme pre istotu nenecham 🙂
Dolezite je nemenit kvoli tuzbe otehotniet svoje navyky natolko, aby to posobilo na psychiku ako blok.
4. Ak mam chut urobit si ovulacny alebo tehotensky test, urobim si ho. Samozrejme ocakavam pozitivny vysledok, lebo CHCEM mat dieta, ale stale mam na mysli, ze sanca je presne 50:50. Preto po spravnom odcitani vysledku necakam, ze sa tam ta ciarka o hodinu zazrakom zjavi, alebo zosilnie, ale test vyhodim a neriesim. Lutujem len vyhodene peniaze (drogeria dm - tehotensky test za 1,33€)... Povolene je odkladat si ovu testy, ale tehotenske vyhadzujem a nevytlacam druhu ciarku kadzu hodinu!
5. Snazim sa zit bezny zivot. Ked do mna niekto rype s otazkou, ze kedy budem tehotna, tak so stoickym kludom odpovedam, ze „neviem“, „ktovie“, „uvidi sa“, ked sa podari“ alebo pouzijem akukolvek vlastnu vtipnu odpoved. Nedam na sebe znat, ze ma to trapi, ze mi lezie pytajuci sa na nervy... Je zvedavy, ako aj ja 🙂 Ale: ked to pride, tak to pride a raz to na mne predsa urcite uvidi!

Je milion tem, o ktorych sa da bavit. O praci, pocasi, politike, vareni, kozmenike, snoch, planoch a sexe... Je toho naozaj dost, cim sa da zamestnat hlava. Je nas tu naozaj pozehnane, kazda z nas je uplne ina, specificka. Roznorodost zivotov nas bude spajat tak, ako aj snaha otehotniet. No nielen to. Spajat nas bude aj fakt, ze otehotnenie je sucastou nespocitatelneho mnozstva nahod a „motylich efektov“ a my, mudre zeny, si to uvedomujeme. Vieme, ze laska, priroda alebo boh je najsilnejsim carodejnikom a tak si chceme uzivat zivot, radosti aj strasti. Chceme sa vasnivo milovat, chceme lubit a pachat dobre skutky. Chceme plakat, zurit, nadavat. To vsetko patri k zivotu. Chceme sa obzrat, chceme dietovat. Chceme ponocovat, ale chceme aj lenosit. Chceme predsa vsetko, uplne vsetko, co nas nevytiahne zo zivota s obrovskou nalepkou SNAZILKA. Nechceme vycnievat z radu, vytrcat, nechceme sa neustale strazit a kontrolovat, analyzovat a donekonecna dufat, ze „co ak“... Sme silne a nechceme si presda rozbit vztah, nechceme byt pre manzela len „buducou tehulkou“. Chceme byt partnerkami, milenkami, kamaratkami, a ked jedna z funkcii otehotnie 🙂, tak si to vychutname tak, ako nic ine na svete.

Nemajme vycitky, ze chodime na konika. Nasi partneri si konecne mozu vydychnut, lebo okrem otehotnenia zbierame v tejto teme rady a skusnosti prekvapivo aj v inych oblastiach. Budme internetove kamosky, ktore nespaja iba tuzba mat dieta, ale aj ine spolocne temy alebo nazory...

Heslo: www.mudrykonik.sk

lenocka84
31. jan 2010

caute babizne
ako sa tu mate?

slniecko77
31. jan 2010

..ahoj Leni, hm nova fotka...pekna 🙂
..ako sa mate?

flamenga
31. jan 2010

shaarka 🙂 zo všetkého.... nemôžem kapustu, smotanu, mlieko, sýtené vody, zemiaky... takže sa tlačím max. ryžou a mäso na prírodno mi už lezie krkom, pretože mi vadí napr. aj hrášok... takže ani mäsko na zelenine neprichádza do úvahy.... nedávno som mala karfiól na obed a myslela som, že do rána skončím..... Ak by bolo možné dostať to von, tak neboj 🙂 dostanem.... ale nejde.... a keď cca tri-štyri noci po sebe nespíš, lebo sa nevládzeš z plynov ani nadýchnuť, nemôžem si nájsť polohu, lebo v každej ma to tlačí a mám pocit, že sa to derie až medzi lopatky... hm... neviem, či by si neskúsila espumisan, ktorý môžu aj tehotné 🙂 Ono sa asi ľahko hovorí niekomu, kto má len sebemenšie problémy.... 🙂 A čerešnička na torte je, keď mi to množstvo plynov, ktoré sa vo mne točia až niekde pri pľúcach spôsobujú to, že ma napína, proste plyny cítim všade.... nehovoriac o žalúdku a nemožnosti grgnúť si... čo žiaľ tiež neviem ovplyvniť a myslím si, že snáď za to nemôžem, že to mám.... Ja by som bola tiež rada, keby mi nič nebolo, žiadne nevoľnosti, žiadne nafukovanie... momentálne sa vytešujem, že už tri dni negrcám... 🙂

A áno... dôležitá je zelenina, ovocie.... ale ak ste radi, že ste ustáli ráno bez lavóra na hlave po rožku s lekvárom (lebo nič iné do vás nevlezie).... ťažko si vyberať, čo zjem, aby som ulahodila črevám 🙂 Ovocie mi spôsobuje kyselinu... nenormálnu.... dýka medzi lopatkami je šuviks... ale to je tiež jedno, to si tiež asi len namýšľam 🙂

slniecko77
31. jan 2010

..no Flam, vsetky strukoviny (aj hrasok), kapusta, karfiol, brokolica...z toho ja mna nafukuje

shaarka
autor
31. jan 2010

ozaj flam, ked uz mas tie starosti - ako sa teraz stravujes? myslim cim 😒

inak verite activii? teda reklame, informaciam a napr. ze 70% imunity je v bruchu? ci coho vlastne 😅

siouxie
31. jan 2010

flam, nie som tehotná, ani nemávam nejaké extra problémy s nadúvaním, teda pokiaľ si nedám extra výbušnú kombináciu 😀 Čo si dávam dosť často, ale aspoň viem, z čoho to je (lebo sú tie veci väčšinou aj zdravé 😉 ).
Ale ani si nemyslím, že si niečo namýšľaš.
Naozaj je každý organizmus iný a aj to každý inak vnímame, niekto citlivejšie (jedného takého mám doma 😉 ), niekto menej (ja mám dosť vysoký prah bolesti a niekedy neviem, kedy a ako som prišla k rane, modrine... 😀 ).

pipimiska
31. jan 2010

dakujem za odpovede,ja cesnak jem casto,milujem cesnakove chute..v tom jedle co som jedla v piatok bola vyvarena cela hlavka cesnaku a ked som si to nabrala,tak som si tam este strucik cesnaku popucila,sak nech som zdravaaa 😅 ..no ako shaarka pise,prdky by mali ist von,no ale bola to tazka praca,ja drepy robit nemozem,ja skoro nic nemozem robit,len papkat 😎
..takze ja uz to radsej neriskujem,od vtedy mam tie cudne pocity ako na tvrdnutie...

cau lenocka,som ta citala na prvy krat tehotnee,este v zaciatkoch som tam prispievala,som hladala nove info o bianke co sa narodila 23tt,ako sa maju momentalne,nevies????
no a co ten tvoj,nemposlucha? 😠

flamenga
31. jan 2010

shaarka biedne sa stravujem... pretože donedávna mi ešte všetko smrdelo, zo všetkého ma napínalo 😔 Napr. milujem a vždy som milovala nenormálne množstvá čerstvej zeleniny a ovocia, čo je pre mňa teraz utrpenie, že ju proste v žalúdku neustojím a ak ustojím, tak potom lietam kdesi pod plafónom... Hovorím... už tri dni negrcám, tak snáď sa to už nevráti, lebo si myslím, že od 6tt by už hádam aj stačilo.... 😠

a presne... niekedy sú to proste neznesiteľné kŕče... takže ak si predstavím, že by ma to malo čakať znovu, tak si radšej to ovocie alebo jogurt alebo mlieko proste nedám... len nech sa nafukovaniu vyhnem....

shaarka
autor
31. jan 2010

som sa opytala akurat jak si napisala 😅
no ani neviem, co na to napisat... mas to tazke 😖 treba len dufat, ze babatku nic nechyba.
sice babatku urcite nie, ved vsetko si vezme ono, - no len aby ty si potom nemala problem s vasmi, zubami, kostami a tak 😖 z tohto pohladu je tehotenstvo fakt des 😀

slniecko77
31. jan 2010

..neviem Shaarka, ci tomu verit..
..ale niekde som pocula sa vyjadrit Dr. Bukovskeho, ze mnozstvo probiotik co obsahuje je velmi male a dporucoval probiotika v tabletkach ked uz....ale urcite tie jogurty neuskodia 😉

shaarka
autor
31. jan 2010

no napriklad ja actimel, ci jaku gutu nekupujem, ale myslim, ze ak je to pravda, tak rovnaku ulohu splni aj acidko, nie? a z neho sa aspon najem a nemusim zjest 5 ks 😀

vavenka
31. jan 2010

Fakt sa narodilo babo v 23tt? Juuuuj 😕 tak snad je v poriadku.....

pipimiska
31. jan 2010

ja papam activiu,striedam s actimelom,ale pre istotu beriem probiotika v tabletkach a raz tyzdenne ju supnem do susky..aj tak mi je to prd platnee lebo bakterie ma milujiiu ,, 😵 ,, 😠

slniecko77
31. jan 2010

..my actimel obcas kupujeme, ale preto, ze nam chuti 🙂
..acidko tu nemame, ale je mnam...ja zastavam teoriu, ze organizmus si mnohokrat vypyta co potrebuje..preto nase stare mami mali obcas chut aj na omietku xixi obsahovala vapnik.. 😀

shaarka
autor
31. jan 2010

pipi, tak skus acidko 😀 😀 😀
a nepisala som ti o tabletkach FemiVaxin?

a kde je pribeh 23tt?

shaarka
autor
31. jan 2010

slni 😀

slniecko77
31. jan 2010

..Shaarka, to vies..este nepoznali vitaminove a mineralne doplnky vo forme tabliet 😀
..inac o tom dievcati som to uz zachytila, ona potatila (alebo predcasne porodila, uz si nespominam) dvojcatka, tesne predtym ako dalsi krat otehotnela..

vavenka
31. jan 2010

Dr. Bukovsky - fuk a uz sa mi otvoril nozik vo vrecku, ked ho pocujem - tie jeho nazory, tak sa furt len rozculim a musim prepnut 😀
Ja som citala nejake vysledky vyskumu - aj ked neviem ci neboli podplatene 😀 a tam vraj actimel a activia obsahovali najviac zivych probiotickych kultur... Ale ja som od prirody neveriaci tomas, a hlavne - z principu odmietam veci, ktore prehnane reklamuju 😀 teda ak sa na to mam dat, potrebujem ovela viac dokazov ze to funguje 😉

pipimiska
31. jan 2010

shaar,sak nakupene mam,skoro za kazdym ked ideme do obchodu,teraz su v chladnicke 3 ks asi secky po zaruke 😅
nie o femi.. si mi nic nepisla jak to???
😅
a ten pribeh neviem kde je,ja si s jednou kockou pisem cez ip a ta mi posunula tuto infosku...
zo vcera viem,ze babo sa zatial drzi,narodilo sa asi pred vcerom 520g,aaa ma nevivinute srdiecko a pluca,lezia v taliansku...velmi im drzim palce 😔

slniecko77
31. jan 2010

..ja tiez Bukovskeho nemusim a mam podobny tik...otvara sa mi nozik vo vrecku, ale Vavi ma velmi dobre vyzerajuceho brata 😀 viem, znie to neuveritelne xixi
..ja tiez reklamam nejak zo zasady neverim...len on to spominal v suvislosti kolko probiotik by sa malo denne zjest a niekto sa ho spytal a Activiu..zasmial sa a povedal, ze sice obsahuju probiotika, ale nie v pozadovanom mnozstve...aaale to je fuk 🙂

pipimiska
31. jan 2010

ano pred tym potratila dvojicky v 18tt 😔

shaarka
autor
31. jan 2010

jaaj, tak jej drzi palce cely konik, mne o nej pisala uz monky 😔
len jedno nechapem, ze ona isla na cisarak. a preco? no ze preco ju nenechali lezat a kolko vydrzi, tolko vydrzi. proste ze preco ju vzali na cisarsky tak skoro. ved aj tyzden by pomohol 😖 lekari asi vedia, len ja nie 😀

pipi,
http://www.femivaxin.sk/o-pripravku-femivaxinhp
nedam na to dopustit a uz ked pisem, zajtra si hend bezim kupit.
ide o to, ze to je kura na 3 mesiace, v ktorych po 10 dni beries tabletky 🙂

pipimiska
31. jan 2010

shaarka,co viem,tak jej odtiekla hlienova zadka,dali jej injekciu ale nepomohla a aj tak sa uplne otvorila,takze asi museli 😔

slniecko77
31. jan 2010

..Shaarka, vraj ta mala mala obtocenu pupocnu snuru okolo krku, takze asi preto 😒
..kazdopadne, drzim prst..nech to dopadne pre to babo co najlepsie

shaarka
autor
31. jan 2010

:( smutneeeeee 😔

vavenka
31. jan 2010

Co veceriame? 😀

Ja by som mlsala, ale neviem definovat na com presne 🙂 sme spukali zmrslinu - Sarisan lesne ovocie so slahackou - prvykrat po 100 rokoch som kupila Sarisana a kokso, po prdeli dobre to bolo! Lepsie ako C'art de ... neviem co alebo vienetty a ine reklamovane zmrzky.. A v zasobe mame este jeden jahodovy 🙂
A uz som spukala 3 mandarinky, ale este by si mala Vanda nieco dala, len ako pisem, neviem co 😀

shaarka
autor
31. jan 2010

my sme mali rusku zmrzku 🙂 mnaaaaaaam 😀 a milujeme Primu, jogurt s mandarinkovym sirupom, ci jaky to je druh. a tiez premyslam, ze co si dat... priznavam, ze dnes som si uz supla vifonku 😅 😅 tak teraz by som mala nieco zdravsie.
zeby tuniak s kecupom? vela na vyber nemam 😒

vavi, a ty jak? co vyhrava u vas?

slniecko77
31. jan 2010

..vavi to je najhorsie ked by si clovek nieco zmlsol, ale nevie co 😀
..ja som robila jablckovo-mrkvovy salat, ka ti to pomoze 😉 uz skoro nie je

pipimiska
31. jan 2010

ja obedujem praave svokrine holubky,nieco neskutocne chutneee 😵 oni to mlete masko s ryzou obaluju do kapusty ale kyslej,oni totizto nakladaju kapustu celu,nie postruhanu a super to je 😎 a este medzi to slaninka a k tomu som si urobila zemiakovu kasu 😵 no neviete si predstavit jak mi je teraz dobre 😀

vavenka
31. jan 2010

Tuniak? hmm,..... To nie.... Mam v chladnicke tresku, ale nechavam si ju na zajtra 🙂
Jooj salatik fajny fajny, len kto ho spravi 😀
Mam na vyber: horalku, koko, sojovu tycinku a deli + tu hnusnu roladu, co mi kamos doniesol vo stvrtok 😀
nejake ovocie v konzerve - tusim jahody a mandarinky tam su, potom cerstve ovocie - ale mandarinky nezabrali... neviem fakt.... som nad toastom fajnym rozmyslala, s natahovacim zapecenym syrom a salamkou, ale nemam tatarku, a to musi byt 🙂
Potom musli tam mam orieskove zapekane, nejake jogurty..... Ale ako to tak pisem tak ma zatial pri predstave danej chuti nic neoslovilo..... 🙄 🙄 🙄

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre