Ako otehotnieť a zároveň sa nezblázniť

shaarka
2. máj 2009

Ahojte vsetky zvedavky a buduce mamicky. Tuto temu som chcela zalozit uz dlhsi cas pre vsetky tie, ktore po case (to je jedno, ci po mesiacoch alebo rokoch) prestalo bavit donekonecna rozoberat, preco este nie su tehotne. Pre tie, ktore modrykonik takpovediac a nechtiac trosku znudil, lebo vypadli z diskusie, lebo nestihali vsetko citat, alebo sa im nikto nevenoval alebo preto, lebo zacali byt skratka strasne deprimovane z toho, ze este stale nie su tehotne. Tuto temu som chcela zalozit pre NAS, ktore sa najdu v nizsie uvedenych riadkoch. Pre tie zeny, ktore chcu od diskusie viac nez len uistovanie, ze „tentoraz si uz urcite v tom“. Samozrejme nam drzim palce, ale nezabudajme –
Fazulke sa viac zapaci mamicka - pohodacka, nez vystresovana snazilka

Idealny stav:

1. Ked dostanem menzes, neplacem. Som rada, ze ho mam, som zena, mam maternicu, mam cyklus! Hura. Postazujem sa na krce, na drahe vlozky, pochvalim sa novoobjavenymi tamponmi.
2. Necitim sa previnilo, ked sa mi napriklad v sobotu nechce vstavat o siestej (ako pravidelne cez pracovny tyzden) a odmerat si bazalku. Radsej si pospim, budem mat dobru naladu a potom nasilnim partnera 🙂 Krcok skumam (ak viem), ale neanalyzujem, ci je dostatocne tvrdy alebo makky. Je taky, aky ma byt, ci je hore, alebo dole, podla toho, v akom som leveli 🙂 Hlien sa niekedy nesledovat neda...
Ale neprehanam to, viem, ze krcok ani hlien nie je jedinym indikatorom ovulacie alebo tehotenstva...
3. Nemam velke vycitky, ked si dam vinko alebo idem s kamosmi na pivo... Vyresetujem si trosku hlavu, citim sa prijemne, sebavedomo a sexy, zabavam sa, neriesim pracovne problemy, vyplacem (vygrciam) sa. Viem, ze to nie je zdrave, ale extremizmus nepestujem a partnera sameho v krcme pre istotu nenecham 🙂
Dolezite je nemenit kvoli tuzbe otehotniet svoje navyky natolko, aby to posobilo na psychiku ako blok.
4. Ak mam chut urobit si ovulacny alebo tehotensky test, urobim si ho. Samozrejme ocakavam pozitivny vysledok, lebo CHCEM mat dieta, ale stale mam na mysli, ze sanca je presne 50:50. Preto po spravnom odcitani vysledku necakam, ze sa tam ta ciarka o hodinu zazrakom zjavi, alebo zosilnie, ale test vyhodim a neriesim. Lutujem len vyhodene peniaze (drogeria dm - tehotensky test za 1,33€)... Povolene je odkladat si ovu testy, ale tehotenske vyhadzujem a nevytlacam druhu ciarku kadzu hodinu!
5. Snazim sa zit bezny zivot. Ked do mna niekto rype s otazkou, ze kedy budem tehotna, tak so stoickym kludom odpovedam, ze „neviem“, „ktovie“, „uvidi sa“, ked sa podari“ alebo pouzijem akukolvek vlastnu vtipnu odpoved. Nedam na sebe znat, ze ma to trapi, ze mi lezie pytajuci sa na nervy... Je zvedavy, ako aj ja 🙂 Ale: ked to pride, tak to pride a raz to na mne predsa urcite uvidi!

Je milion tem, o ktorych sa da bavit. O praci, pocasi, politike, vareni, kozmenike, snoch, planoch a sexe... Je toho naozaj dost, cim sa da zamestnat hlava. Je nas tu naozaj pozehnane, kazda z nas je uplne ina, specificka. Roznorodost zivotov nas bude spajat tak, ako aj snaha otehotniet. No nielen to. Spajat nas bude aj fakt, ze otehotnenie je sucastou nespocitatelneho mnozstva nahod a „motylich efektov“ a my, mudre zeny, si to uvedomujeme. Vieme, ze laska, priroda alebo boh je najsilnejsim carodejnikom a tak si chceme uzivat zivot, radosti aj strasti. Chceme sa vasnivo milovat, chceme lubit a pachat dobre skutky. Chceme plakat, zurit, nadavat. To vsetko patri k zivotu. Chceme sa obzrat, chceme dietovat. Chceme ponocovat, ale chceme aj lenosit. Chceme predsa vsetko, uplne vsetko, co nas nevytiahne zo zivota s obrovskou nalepkou SNAZILKA. Nechceme vycnievat z radu, vytrcat, nechceme sa neustale strazit a kontrolovat, analyzovat a donekonecna dufat, ze „co ak“... Sme silne a nechceme si presda rozbit vztah, nechceme byt pre manzela len „buducou tehulkou“. Chceme byt partnerkami, milenkami, kamaratkami, a ked jedna z funkcii otehotnie 🙂, tak si to vychutname tak, ako nic ine na svete.

Nemajme vycitky, ze chodime na konika. Nasi partneri si konecne mozu vydychnut, lebo okrem otehotnenia zbierame v tejto teme rady a skusnosti prekvapivo aj v inych oblastiach. Budme internetove kamosky, ktore nespaja iba tuzba mat dieta, ale aj ine spolocne temy alebo nazory...

Heslo: www.mudrykonik.sk

vavenka
2. mar 2010

Shaar no podla mna sa ta nebudu pytat na tt ale datum PM 😖 tak co povies? realny alebo ovulku minus 14 dni? Respektive sa nebudu pytat nic, ved secko mas v knizke, nem?

shaarka
autor
2. mar 2010

ja si precitam 🙂

shaarka
autor
2. mar 2010

dankovcik mi pri morfo uzv povedal, ze nemam uz nikdy povedat PM, ale TP 😒
no a v knizke mam kriklavo vyznaceny TP 3.5. 🙄

vavenka
2. mar 2010

Shaar 🙂 hej, Dankovcik zjavne pochopil, ze si neovulovala na 14DC - ale - bohvie na koho natrafis v nemocke 😖

shaarka
autor
2. mar 2010

no este to by mi chybalo, keby mi tvrdili, ze uz 3 tyzdne prenasam... alebo ked budem v 45.tyzdni 😀 😀 😀 to mi ani nedovolia, nie? (42+3) 😀 😀
idem do gaucoch, brusko tlaci. papa 😵

vavenka
2. mar 2010

Shaar hehe, no ved o chvilu sa to vsetko dozvieme 😀 😀

Tak pekny vecer 😉

A ja mam nejako prazdne brusko 😅

vavenka
2. mar 2010

A to secky ste zmizli? 😕

pipimiska
2. mar 2010

caves vavi,krasne vecicky 🙂 jooj pre defcatko sa da inac vysalit 😝 citam citam,som na 1339,ale zatvaraju sa mi oci,uz treti tyzdnen navstevujem pracu,ale dnes som sa unavila od 11 tej do siednmej,strasne ma bolel zadok od sedenia 😅
bola som papat v optime,prvy krat mi v tehu smrdelo jedlo konkretne zemiakova kasa,fuj...
ja neviem ci som v poriadku,ale ja nemam vobec zvlastne chute na nic konkretne..takmer vobec na sladke,skor jem ovocie,lebo treba a vyzivu detsku s piskotami a jogurtiky a tak a aj tak priberam 🙂

takk idem citat dalej 🙂

vavenka
2. mar 2010

Cau pipi 🙂

A coze chodis do prace? Musis? Ci len ako dozor?

Ja tiez nemam zvlastne chute - vsetko tak ako predtym, jediny rozdiel je, ze si neodopieram 😀 ale ved priberaj, nech ma Filipko z coho rast a nech mas zasoby na mliecko, potom ked budes kojit tak si uz nebudes moct dovoli jest hocico, tak si to este vychutnaj 😉

Tak len pekne docitaj a pod sem 🙂

Potom napis ako si pokrocila s vyberom kocaru 😉 a nemocnice a ci si uz pokupila nieco do tasky do porodnice a tak 😀

pipimiska
2. mar 2010

vave,nedocitane,lebo som mala este nejaku pracu a este jednu mam,ale to pohodicka iba pisat,ale uz nevladzem sediet na riti..aa do prace len riadit kde co a ako,komandovat,ale nezda sa aj to je ze unavne,vkuse rozpravat niekolko hodin a sediet vkuse,lebo chodit vela nemam 😉
no a kocik teraz ti hodim link ze asi na 90 percent ten,este uvazujem,ale uz neni casu,aaa do tasky sa nic nestihlo,kedze vkuse komandujem 😀
a s nemocnicou to iste,vela roboty bolo,zasobovanie a tak,ale uz sa to zmierni,snad koncom tyzdna doriesim aj to 😉

takze idete malovat cely byt? 😅ale inac nie zly napad,som citala,ze pre babo je to velmi dobre,zbavis sa tak prachu na stenach 😉 ake farby mas rada?
vcera manzel objavil meno ze Fidan 😅 ..ani neviem aky mam nazor,ci je pekne abo nie,na filipka som si uz zvikla,aj ked ho tak este pre istotu nevolam 😅

vavenka
2. mar 2010

No hod link, som zvedava.....

Ale sak ja len tak sa pytam, nechcem ta stresovat, este mas mesiac a pol cas, takze pohodka 😉

Fidan? No nepocula som este take.... Dnes v nejakom filme bol Natan, celkom ma to zaujalo a neviem preco, som si spomenula na TEba... Vy zamerne vyberate meno na F, alebo to je len nahoda?

pipimiska
2. mar 2010

vave,nestresujes ma,uz zacinam stresovat sama a do toho aj mm 😀 ze co ked nestihneme toto a hento,ale potom sa ukludnime,ze hlavne nech sa narodi zdrave a nech je tu s nami 🙂

nie to je len nahoda,inac pred tym som sa pytala ze ci sa mu nepaci felix,nahoda 😀 natan som uz pocula,sranda ze na mna si si spomenula 😅 ale filip sa mi viac paci 😝 ..vcera mi mm cital mena z ich kalendara,tolko sme sa nasmiali,na kazde meno som vedela z fleku vymysliet prezivku 😀 nema to lahke mm a tak kce silou mocou najst lepsie 😝

cakaj idem hodit link a mm ma ide,,pichat,,jooj jak sa tesim 😀

vavenka
2. mar 2010

Pipi 😀 ja som dnes bola na hemato, v podstate sme sa dohodli ze uz len jedna navsteva a idem rodit 😀 a hlavne - po roku a pol koncim pomaly s injekciami, to bude ulava, joj....

A tie farby - no na nic take som neprisla..... Hlavne aby sa to hodilo do inetrieru....

pipimiska
2. mar 2010

vave,pichol ma,ale bolelo 😀 no a farby,kraaasna je na stene fialova 😉
rok a pol pichat,to je ina sila,ja mesiac a uz sa tesim,ze po porode uz len nejake 5 dni ci jak 🙂
ja uz mam tiez len jednu kontrolu,ale napisane mam,ze v pripade predcasneho porodu,kontrola v obdobi sestonedelia 😅 joooj kakat mi treba a slubujem ze uz dam potom link 😀

vavenka
2. mar 2010

Pipi ano fialova je pekna, ale mam pocit ze je teraz az prili "in" a jej vsade strasne vela 🙂

No uz 100x si mi tu ten kociar mohla hodit 🙂

pipimiska
2. mar 2010

vave,mam ho v albume nakonci,teutonia cosmo a vanicka vedla,videla som ho na zivo ale v inej hnusnej farbe,ale podvozok ma uzasny,myslim ovladanie a je velmi stabilny 😵 paci sa mi taky kikiriki len sa bojim aky bude na zivo 😅

pipimiska
2. mar 2010

aaa da sa daat uplne do lahu aj nozky vystriet,aaa je dost priestranny,aa model 2010 tam si mozes namiesat farbu aku kces kuk:

http://www.spuntik.cz/konfigurator-kocarku/

pipimiska
2. mar 2010

len to,ze musim risknut farbu,nemam kde vydiet na zivo 😒

ale viac sa mi paci tento,len je to uplna novinka,aa neda sa ani podvozok objednat,len riskovat,ze je dobry 😒

jane rider 2010 ... http://www.mimibazar.sk/foto_detail.php?id=6551... hlboky

http://www.mimibazar.sk/foto_detail.php?id=6549... sportova cast

pipimiska
2. mar 2010

oprava,podvozok na jane sa neda vidiet,objednat sa samozreejme da 😉

pipimiska
2. mar 2010

teda vyskusat som kcela napisat,ja truba 😀

pipimiska
2. mar 2010

aaa fialova je az velmi in,ale na stene ju nema skoro nikto 😉 aaa o tom to je 😉 🙂

pipimiska
2. mar 2010

vave,fungujes?

pipimiska
2. mar 2010

idem kuk panelak a pisat a pisat 😎

vavenka
2. mar 2010

Pipi fajny kociar, aj ked na moj vkus predrazeny.....
Vyzera byt kvalitny 😉

pipimiska
2. mar 2010

ktory myslis????

a kedy ides hajat?

pipimiska
2. mar 2010

vave,teb teutonia je kvalitny urcite,aa jane je zevraj tiez,len problema je v tom,ze sa neda vyskusat 😉

nellie_
3. mar 2010

dobre ranko 🙂 🙂 🙂

vcera som mala volno a dnes sa mi tu taaaaaak nechce byt... 🙄 🙄 🙄
ale aspon som sama v kancli tak mam klidek tu... 😎 😎
inak ako je to na prd, ked je drahy uz tyzden doma a okupuje mi pocitac.. 😀 😀
takze som zase objavila čaro kníh a po veceroch citavam.. 😅

madeline
3. mar 2010

dobre ranko,

nel - ja mam sama kancelariu, takze ja mam klidek furt 😀

nellie_
3. mar 2010

made tak to mas super... 😀 😀

ja som si dnes rano nasla na stole orieskovu cokoladu a neviem cim som si ju zasluzila ani sa nikto neprihlasil ze mi ju tu nechal... 😀 😀 a idem ju otvorit, dufam ze mi ju tu nenechali iba omylom 😀 😀

flamenga
3. mar 2010

ahojte dievčence 🙂

tak som konečne doma od zubárky.... injekcia na umŕtvenie sa nekonala, ale v podstate ani nebola potrebná... urobila mi so zubom čo mohla (bežne vraj nasadzuje antibiotiká, čo u mňa nie je možné)... a poviem vám... ruky by som jej bozkávala, tak sa mi uľavilo 😀 😀 dúfam, že to tomu prekliatemu zubu vydrží a nezačne ma za chvíľu zase bolieť 🙄 bo si ho sama vytiahnem prvým nástrojom, čo mi pod ruky príde 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre