Ako otehotnieť a zároveň sa nezblázniť

shaarka
2. máj 2009

Ahojte vsetky zvedavky a buduce mamicky. Tuto temu som chcela zalozit uz dlhsi cas pre vsetky tie, ktore po case (to je jedno, ci po mesiacoch alebo rokoch) prestalo bavit donekonecna rozoberat, preco este nie su tehotne. Pre tie, ktore modrykonik takpovediac a nechtiac trosku znudil, lebo vypadli z diskusie, lebo nestihali vsetko citat, alebo sa im nikto nevenoval alebo preto, lebo zacali byt skratka strasne deprimovane z toho, ze este stale nie su tehotne. Tuto temu som chcela zalozit pre NAS, ktore sa najdu v nizsie uvedenych riadkoch. Pre tie zeny, ktore chcu od diskusie viac nez len uistovanie, ze „tentoraz si uz urcite v tom“. Samozrejme nam drzim palce, ale nezabudajme –
Fazulke sa viac zapaci mamicka - pohodacka, nez vystresovana snazilka

Idealny stav:

1. Ked dostanem menzes, neplacem. Som rada, ze ho mam, som zena, mam maternicu, mam cyklus! Hura. Postazujem sa na krce, na drahe vlozky, pochvalim sa novoobjavenymi tamponmi.
2. Necitim sa previnilo, ked sa mi napriklad v sobotu nechce vstavat o siestej (ako pravidelne cez pracovny tyzden) a odmerat si bazalku. Radsej si pospim, budem mat dobru naladu a potom nasilnim partnera 🙂 Krcok skumam (ak viem), ale neanalyzujem, ci je dostatocne tvrdy alebo makky. Je taky, aky ma byt, ci je hore, alebo dole, podla toho, v akom som leveli 🙂 Hlien sa niekedy nesledovat neda...
Ale neprehanam to, viem, ze krcok ani hlien nie je jedinym indikatorom ovulacie alebo tehotenstva...
3. Nemam velke vycitky, ked si dam vinko alebo idem s kamosmi na pivo... Vyresetujem si trosku hlavu, citim sa prijemne, sebavedomo a sexy, zabavam sa, neriesim pracovne problemy, vyplacem (vygrciam) sa. Viem, ze to nie je zdrave, ale extremizmus nepestujem a partnera sameho v krcme pre istotu nenecham 🙂
Dolezite je nemenit kvoli tuzbe otehotniet svoje navyky natolko, aby to posobilo na psychiku ako blok.
4. Ak mam chut urobit si ovulacny alebo tehotensky test, urobim si ho. Samozrejme ocakavam pozitivny vysledok, lebo CHCEM mat dieta, ale stale mam na mysli, ze sanca je presne 50:50. Preto po spravnom odcitani vysledku necakam, ze sa tam ta ciarka o hodinu zazrakom zjavi, alebo zosilnie, ale test vyhodim a neriesim. Lutujem len vyhodene peniaze (drogeria dm - tehotensky test za 1,33€)... Povolene je odkladat si ovu testy, ale tehotenske vyhadzujem a nevytlacam druhu ciarku kadzu hodinu!
5. Snazim sa zit bezny zivot. Ked do mna niekto rype s otazkou, ze kedy budem tehotna, tak so stoickym kludom odpovedam, ze „neviem“, „ktovie“, „uvidi sa“, ked sa podari“ alebo pouzijem akukolvek vlastnu vtipnu odpoved. Nedam na sebe znat, ze ma to trapi, ze mi lezie pytajuci sa na nervy... Je zvedavy, ako aj ja 🙂 Ale: ked to pride, tak to pride a raz to na mne predsa urcite uvidi!

Je milion tem, o ktorych sa da bavit. O praci, pocasi, politike, vareni, kozmenike, snoch, planoch a sexe... Je toho naozaj dost, cim sa da zamestnat hlava. Je nas tu naozaj pozehnane, kazda z nas je uplne ina, specificka. Roznorodost zivotov nas bude spajat tak, ako aj snaha otehotniet. No nielen to. Spajat nas bude aj fakt, ze otehotnenie je sucastou nespocitatelneho mnozstva nahod a „motylich efektov“ a my, mudre zeny, si to uvedomujeme. Vieme, ze laska, priroda alebo boh je najsilnejsim carodejnikom a tak si chceme uzivat zivot, radosti aj strasti. Chceme sa vasnivo milovat, chceme lubit a pachat dobre skutky. Chceme plakat, zurit, nadavat. To vsetko patri k zivotu. Chceme sa obzrat, chceme dietovat. Chceme ponocovat, ale chceme aj lenosit. Chceme predsa vsetko, uplne vsetko, co nas nevytiahne zo zivota s obrovskou nalepkou SNAZILKA. Nechceme vycnievat z radu, vytrcat, nechceme sa neustale strazit a kontrolovat, analyzovat a donekonecna dufat, ze „co ak“... Sme silne a nechceme si presda rozbit vztah, nechceme byt pre manzela len „buducou tehulkou“. Chceme byt partnerkami, milenkami, kamaratkami, a ked jedna z funkcii otehotnie 🙂, tak si to vychutname tak, ako nic ine na svete.

Nemajme vycitky, ze chodime na konika. Nasi partneri si konecne mozu vydychnut, lebo okrem otehotnenia zbierame v tejto teme rady a skusnosti prekvapivo aj v inych oblastiach. Budme internetove kamosky, ktore nespaja iba tuzba mat dieta, ale aj ine spolocne temy alebo nazory...

Heslo: www.mudrykonik.sk

nellie_
27. aug 2009

flam - no typicky chlap 😀 😀

toto je taka vdacna tema tie nase polovičky 😀 😀 😀

nellie_
27. aug 2009

no a sak naco by sa mali prezliekat.. sak to je dobre..aj ked ponozky stoja pomaly same v kute, ale ved su dobre a pouzitelne aj na dalsi den, no nie??? 😀 😀

flamenga
27. aug 2009

ako v kameňáku:

ona: zbaľ si dvoje trenky a tri ponožky...

on: ts.... nejdu na tyden... to hravě zvládnu v jednech 😀 😀

janusa127
27. aug 2009

😀 😀 ja mám chlapa úplne opačného ako vy 😅 😅 😅 a ked sa dakde ide balí sa sám alebo mi len dá veci ktoré treba mu pobaliť😀 😀 😀

flamenga
27. aug 2009

hej a ešte si zbalil ťapky, ktoré k dlhým rifliam odmieta nosiť... a krátke rifle si nezbalil 😀 .... aj tak ho milujem 😀 😀

nelynka
27. aug 2009

nell
moj co dostane to ma, nikdy neprisiel a nezobral lebo sam dobre vie ze by nedostal 😀
preto ja ani nikdy nic neocakavam na moje sviatky co by a dalo kupit...
ma predsa hlavu, nech nieco vymysli, ale kedze sa on trapit koli mne nebude, nevymysli nic 😀 😀

nellie_
27. aug 2009

janusa tak to bud rada 😀

inak aj môj sa v pohode pobali sam ked ide na jazdu do prace, ale ked ideme na dovolenku tak to by som neriskla 😀 😀 😀
predsa len ked je v tom ivecu tam mi je jedno ako sa dohabe ale na dovolenke ide reprezentovať mna 😀

dzou
27. aug 2009

flam to asi vsetky.. hubujeme ale aj tak ich milujeme tie trdielka nase 😎

nelynka
27. aug 2009

no..my na dovolenky nechodime tak nastatsie s balenim problemy nemam 😀 😀 😀

janusa127
27. aug 2009

nellie šak ja som rada 😀 😀 😀 svokra ho pre mňa dobre vychovala 😀 😀 😀 😀

nellie_
27. aug 2009

nely to by si ani moj nedovolil zobrat bez opytania 😅 teraz tu vypadam ako nejaka hitlerova manzelka, ale proste mame to tak zauzivane, ze s peniazmi hospodarim iba ja.... 😀 😀

on je este nezodpovedne decko...a po tyzdni po vyplate by sme chodili zobrat pri jeho mintašovani 😀

takto uznal, ze to mame dobre vymyslene 😀

nellie_
27. aug 2009

veru tak, ved co by sme bez nich robili 😉 🙂 a dokonca ani samooplodnitelne nie sme... 😀 😀

flamenga
27. aug 2009

však každý sme nejaký... 🙂 ja zase napr. neviem matiku 😀 😀 niekedy mi je až smiešno, jak mu pravidelne z roboty vypisujem na skype, že ako sa počíta marža 😀 za ten svet si to neviem zapamätať 🙄 😀

nellie_
27. aug 2009

janusa jeeeej tvoj syn Kubko ma narodeniny na moje meniny 😉
ake super mena maju Maťko a Kubko 😵 😵 😵

nelynka
27. aug 2009

nellie presne o tom pisem aj ja, on ne ze nezodpovedny ale proste viem ze kym by mal tak by kupoval blbosti a hulil by nie jednu krabicku ale minimalne 2 denne...
a ja nemam rada ked nemam prehlad o "transakciach" mimo mna..
preto vzdy ked nieco, ideme kupovat spolu a do prace dostane "vreckove" co mu musi stacit na obed, na vodu a popripade na cigarety ked mu dochadzaju a samozrejme na tie jeho poondiate kavicky..

nellie_
27. aug 2009

nelynka to ako keby o nas citam... 😀 😀
tiez dostava "vreckove" na cigy a kavičky a podobne chujovinky... ale ked si to niekedy tak v hlavne prepocitam aj tak pomina nehorazne vela.. ale isto menej ako keby si vybera peniaze mirnix dirnix bezo mna... 😀

nelynka
27. aug 2009

nellie presne tak 😀
som rada ze nie som v tom jedina..

a co sa tyka toho samooplodnovania, tak bohuzial moj chlap si pravdepodobne mysli ze ja samooplodnitelna asi som tha smola 😠

nellie_
27. aug 2009

nely ako vidim nemame podobne iba nase nicky tu na konovi 😀 😀

ale ten moj zasa sa k oplodnovaniu stavia ako spravny chlap.... 😎 sice je doma malo ale ked pride z jazdy tak vzdy si splni svoje chlapske povinnosti, ze aby som nahodou nezacala zhaňať, tak ma obstastni radsej on ako nejaky sused 😀 😀 😀 to vzdy tak sranduje 😀 😀

nelynka
27. aug 2009

nellie veru, nie su len nicky podobne 😀

tak bohuzial, moj je bud gay, alebo ma inu alebo mu proste sibe..
priklanam sa k poslednej moznosti, ale ked nechce navstivit psiychiatriu, inak sa mu pomoct neda 😀 😀 😀

katherine27
27. aug 2009

Ahojte dievčence..všetkým držím palce a moja skúsenosť, ktorá priniesla šťastie:

Jemný popis, dúfam že nikoho neurazím a, že ma admin nevyrazí

...partner leží na boku, vy ležíte na chrbátiku kolmo na neho a zadočkom k nemu, spolu tvoríte písmeno T..nožičky hore, na partnera alebo čo najväčšie V...

Neviem, či som sa vyjadrila jasne...

Nenašla som k tejto polohe žiadne pomenovanie..

Akosi prirodzene sme sa k tejto polohe dostali a mňa neskutočne bavila, celý mesiac nič iné nebolo ...
možno prinesie šťastie aj Vám..vyskúšajte...

nellie_
27. aug 2009

nelynka to je az take vazne...??? 😅

treba ho poslat na tyzdnovky a pocka ako by mu take preplnene vajčiska nedali spavat a hned by sa na teba vrhol.. 😀

nelynka
27. aug 2009

katherine dakujeme ale neuraz sa teraz ty..ale myslim ze na polohe aaaaaaaaabsoluuutne nezalezi!! 😀 😀 😀 😀

nelynka
27. aug 2009

nellie, nieco ti napisem do IP, potom som zvedava ako zhodnotis tie tyzdnovky 😀 😀 😀

nelynka
27. aug 2009

a uz ked sme pri duplovani prospevkov, neznasam to!!
ked niekto nieco chce nech to napise, ale nech to nekopiruje do kazdej temy kde su zufale zenske co by urobili cokolvek..
tym ze to pomohlo jedenemu cloveku neznamena ze to pomoze setkym a este k tomu jedine co pomaha pri otehotneni je sa na to setko zvysoka vykaslat 😉

katherine27
27. aug 2009

V poho, ja sa neurážam.....len som sa chcela podeliť o skúsenosť..do júla sme tak nesexovali, sme spolu 5 rokov a už sme si mysleli, že vieme čo robí druhému dobre a pod..

nelynka
27. aug 2009

pokial to robi dobre vam tak OK
ale nemusi to robit dobre aj inym

nelynka
27. aug 2009

ja tuto polohu poznam uz dobre dlho a mne osobne teda nevyhovuje...
a nepotrebujem sa s tym delit 😀 😀 😀 😀
keby niekto chcel nove polohy, otvori si kamasutru 🙂 🙂

katherine27
27. aug 2009

Mne sa to zase zdalo byť sebecné dať to len do 1 témy..a nedalo som to až do takého veľkého množstva..
..ale súhlasím, my sme sa vôbec nesnažili a nemysleli pri tom na to..absolutne sme to nečakali..jednoducho sme si užívali S..

flamenga
27. aug 2009

peace 😀

nellie_
27. aug 2009

nelynka IP 😉

katherine aj ja tuto polohu pozam uz velmi davno 😅

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre