Ako otehotnieť a zároveň sa nezblázniť

shaarka
2. máj 2009

Ahojte vsetky zvedavky a buduce mamicky. Tuto temu som chcela zalozit uz dlhsi cas pre vsetky tie, ktore po case (to je jedno, ci po mesiacoch alebo rokoch) prestalo bavit donekonecna rozoberat, preco este nie su tehotne. Pre tie, ktore modrykonik takpovediac a nechtiac trosku znudil, lebo vypadli z diskusie, lebo nestihali vsetko citat, alebo sa im nikto nevenoval alebo preto, lebo zacali byt skratka strasne deprimovane z toho, ze este stale nie su tehotne. Tuto temu som chcela zalozit pre NAS, ktore sa najdu v nizsie uvedenych riadkoch. Pre tie zeny, ktore chcu od diskusie viac nez len uistovanie, ze „tentoraz si uz urcite v tom“. Samozrejme nam drzim palce, ale nezabudajme –
Fazulke sa viac zapaci mamicka - pohodacka, nez vystresovana snazilka

Idealny stav:

1. Ked dostanem menzes, neplacem. Som rada, ze ho mam, som zena, mam maternicu, mam cyklus! Hura. Postazujem sa na krce, na drahe vlozky, pochvalim sa novoobjavenymi tamponmi.
2. Necitim sa previnilo, ked sa mi napriklad v sobotu nechce vstavat o siestej (ako pravidelne cez pracovny tyzden) a odmerat si bazalku. Radsej si pospim, budem mat dobru naladu a potom nasilnim partnera 🙂 Krcok skumam (ak viem), ale neanalyzujem, ci je dostatocne tvrdy alebo makky. Je taky, aky ma byt, ci je hore, alebo dole, podla toho, v akom som leveli 🙂 Hlien sa niekedy nesledovat neda...
Ale neprehanam to, viem, ze krcok ani hlien nie je jedinym indikatorom ovulacie alebo tehotenstva...
3. Nemam velke vycitky, ked si dam vinko alebo idem s kamosmi na pivo... Vyresetujem si trosku hlavu, citim sa prijemne, sebavedomo a sexy, zabavam sa, neriesim pracovne problemy, vyplacem (vygrciam) sa. Viem, ze to nie je zdrave, ale extremizmus nepestujem a partnera sameho v krcme pre istotu nenecham 🙂
Dolezite je nemenit kvoli tuzbe otehotniet svoje navyky natolko, aby to posobilo na psychiku ako blok.
4. Ak mam chut urobit si ovulacny alebo tehotensky test, urobim si ho. Samozrejme ocakavam pozitivny vysledok, lebo CHCEM mat dieta, ale stale mam na mysli, ze sanca je presne 50:50. Preto po spravnom odcitani vysledku necakam, ze sa tam ta ciarka o hodinu zazrakom zjavi, alebo zosilnie, ale test vyhodim a neriesim. Lutujem len vyhodene peniaze (drogeria dm - tehotensky test za 1,33€)... Povolene je odkladat si ovu testy, ale tehotenske vyhadzujem a nevytlacam druhu ciarku kadzu hodinu!
5. Snazim sa zit bezny zivot. Ked do mna niekto rype s otazkou, ze kedy budem tehotna, tak so stoickym kludom odpovedam, ze „neviem“, „ktovie“, „uvidi sa“, ked sa podari“ alebo pouzijem akukolvek vlastnu vtipnu odpoved. Nedam na sebe znat, ze ma to trapi, ze mi lezie pytajuci sa na nervy... Je zvedavy, ako aj ja 🙂 Ale: ked to pride, tak to pride a raz to na mne predsa urcite uvidi!

Je milion tem, o ktorych sa da bavit. O praci, pocasi, politike, vareni, kozmenike, snoch, planoch a sexe... Je toho naozaj dost, cim sa da zamestnat hlava. Je nas tu naozaj pozehnane, kazda z nas je uplne ina, specificka. Roznorodost zivotov nas bude spajat tak, ako aj snaha otehotniet. No nielen to. Spajat nas bude aj fakt, ze otehotnenie je sucastou nespocitatelneho mnozstva nahod a „motylich efektov“ a my, mudre zeny, si to uvedomujeme. Vieme, ze laska, priroda alebo boh je najsilnejsim carodejnikom a tak si chceme uzivat zivot, radosti aj strasti. Chceme sa vasnivo milovat, chceme lubit a pachat dobre skutky. Chceme plakat, zurit, nadavat. To vsetko patri k zivotu. Chceme sa obzrat, chceme dietovat. Chceme ponocovat, ale chceme aj lenosit. Chceme predsa vsetko, uplne vsetko, co nas nevytiahne zo zivota s obrovskou nalepkou SNAZILKA. Nechceme vycnievat z radu, vytrcat, nechceme sa neustale strazit a kontrolovat, analyzovat a donekonecna dufat, ze „co ak“... Sme silne a nechceme si presda rozbit vztah, nechceme byt pre manzela len „buducou tehulkou“. Chceme byt partnerkami, milenkami, kamaratkami, a ked jedna z funkcii otehotnie 🙂, tak si to vychutname tak, ako nic ine na svete.

Nemajme vycitky, ze chodime na konika. Nasi partneri si konecne mozu vydychnut, lebo okrem otehotnenia zbierame v tejto teme rady a skusnosti prekvapivo aj v inych oblastiach. Budme internetove kamosky, ktore nespaja iba tuzba mat dieta, ale aj ine spolocne temy alebo nazory...

Heslo: www.mudrykonik.sk

alzbeta.hod
11. okt 2009

nerozčiluj se prosím... nic si tím nepomůžeš a není dobrý být takto nervozní v těhu... aspoň si myslím.

flamenga
11. okt 2009

alzbet pekná ovu 🙂

monky1
11. okt 2009

ahojte, teda vy ste sikulky, vy stihate vsetko..... ci obed nevarite 😀

flamenga, ja odkedy viem, ze som tehu, teplotu uz nemeram 😒...a vobec mi nenapadlo, ze by sa mohlo nieco zmenit...hlavne pokoj, pockaj na na to, co povie doki 😉

idem sa konecne pustit do krkovicky, lebo mm ma dnes nechal vyspavat do 10h....ale za 35 minut je hotova, takze obed v pohodke stihame 🙂

flamenga
11. okt 2009

monky počkám 🙂

katkaajurko
11. okt 2009

shari ja na pohlad nie som ulta - lenze ja mam siroky boky,zadok a silnejsie nohy - ale pas-driek utly mam odjakziva - ja priberiem vsade inde -ale tam az naposledy - cize tam nemam tuk - preto mam pocit ze som neni moc na to stvorena 😔 ale viem-ze aj nizsie zeny maju deti... no i tak mi to niekedy vrta v hlave...

alzbet-mne pride tvoj cyklus ako dvojita ovulacia 😅

barcaldine
11. okt 2009

Ahoj holky, pardon ze tu vstupujem ale hladam tu Alzbet :D
Alzebt , prosim ta kde mame temu? Uz ju dva dni marne hladam, dnes som tu objavila teba a ziadam o pomoc, nieco tam napis prosim ked ju najdes 🙂
Inak vam drzim vsetkym palceky a pozdravujem 😀

nellie_
11. okt 2009

alzbet tak to som teraz rozculena rovnako ako shaarka... 😠 😠 😠 😠
toto robila aj moja doktorka ze mi davala utrogestan od 11DC ale potom som zistila ze sice mam nadherny 28 dnovy cyklus ale neovulujem.. potom som zacala merat a nasadzovala som si ho AZ po prebehnutnej ovu....
jooooooj toto je fakt postup 😠 😠 😠
a ked ti ho da aj 15DC - to nemusis byt po ovu.. ja mavam napr. ovu az 17DC a posledne 2 mesiace som mala 31DC a 27DC a zober si ze si buchnem utrogestan od 15DC tak je jasne ze by ani neprebehla...

to radsej budem mat 40dnove ovulacne cykly ako 28dnove s bloknutou ovu... 😒

alzbet a prave som pozrela tvoj akutalny graf a uz som kludna... teraz mas krasnu ovu a utrogestan nasadeny kedy treba 😉 🙂 😵 😵

flamenga
11. okt 2009

katka moja mama má 152cm a rodiť išla s váhou 52kg... mala som 3,20kg a 52cm... takže pohoda 😉

nellie_
11. okt 2009

jej a vy uz ste na dalsej strane... 😅

ja uz mam zemiaky ocistene, nakrajane a uz ich idem supnut robit na masielko 😎 😎

flyangel
11. okt 2009

Ahoojte...ako nedelujete kocky moje?

katkaajurko
11. okt 2009

flam a nevratis si aspon fotku 😝 ? sharka to napisala pekne...sme dospele zeny-co chcu vychovavat dalsiu generaciu..mali by sme vediet zvladat samy seba 🙂 hystercenie nam nepomoze a ten test mas pekny - tak ma nestvi 😠 🙂

a monky mas pravdu-idem varit obed - (my obedujeme az okolo druhej) takze staci zacat teraz 😀

flyangel
11. okt 2009

flam preco stresujes moja?ja tiez varim obedik... 😉

flamenga
11. okt 2009

katka ja nehysterčím, len ma tá dnešná teplota veľmi vyľakala, keďže pri tejto teplote mávam bežne menzes... a to že som si vymazala tt? No uvedomila som si, že je to "trápne" mať tt pri mene, keď ešte ani nemám potvrdené tehu... a fotku? Na tú momentálne nemám náladu 🙂

a test je síce pekný (ale ako všetci vieme, hcg sa v tele drží určitý čas...) pre mňa // na teste sa nerovnajú tehotenstvo... žiaľ, asi som taká povaha, že kým nebudem mať tehotehstvo potvrdené lekárom, tak budem hysterčiť....

a možno ma desí tá predstava, že ak to zase nevyjde, tak je zaručene niekde problém... a možno sa mi ho nechce riešiť... pretože v živote som už riešila toľko problémov, že už ma to nebaví 🙂 Ale ináč som v pohode baba, ktorá sa teší z každého dňa 😉

shaarka
autor
11. okt 2009

caaaaau fly 🙂 co dobreho varis? ste ma nakazili, musim ist tie zemiaky urobit 🙂

nam vypadol prud! MM akurat kopiroval fotky do PC, vypadlo absolutne vsetko, to bola supa!
3x PC, 4 monitory vratane telky a svetlo 😀 😀 😀

alzbet, nebola by si taka dobra a nepustila ma do svojho FF, nech sa pozriem? 😅

nellie_
11. okt 2009

shaar ze 3PC to moja mama by bola z vas uplne sediva... 😀 😀 😀
ona je teraz uplne chora z nasho jedneho ze kolko to elektriky žere... 😀 😀 😀 😀 a vzdy frfle ked je zapnuty dlhsi cas.. 😀 😀
preto sa uz nenormalne tesim ked doprerabame a prestahujeme sa do svojho kde budem mat bozsky klud 😀

katkaajurko
11. okt 2009

no hej-ale jedna teplota nie je dovod na mazanie vsetkeho..(myslim fotku nie tt-ale zase tak si ich tam nedavaj vobec ked mas obavy) ved mat obavy je prirodzene - aj sa s nimi podelit - to je aj zdrave podla mna..len vsetko zase mazat a tak...to je presne to - "zduvanie " sa na svet.. to je to - co by sme sa mali snazit ustat s pevnymi nohami 😉 nemyslim to zle...

mne to pride - ze ty mas pocit-ze ked si tam tie tt das-tak o babo prides,a ked si ich tam nedas-tak zostane v brusku - ale ved to je uplna hlupost... jedno s druhym nesuvisi....

shaarka
autor
11. okt 2009

kati, moje slova, tak nejak som to myslela 😵

nellie, povedz mamke, ze 1 PC je ok. take 3, to uz je ako rychlovarna konvica 😀
ale musime, to su zial pracovne naklady 😀

flyangel
11. okt 2009

ahooj shaari 😉 nuz ja robim kuraciu polievocku a tiez karé plnené sunkou syrom a sampinonmi....a ktomu si dame opekane zemiacky a aj trosku ryze a vy co budete papat?
ako tehulkujes moja?ja mam trosku stresy l....uz asi 2dni som mala v noci take pocity akoby na ms...a aj prsia ma akosi bolia a vcera pri mojkani som zacala krvacat...mm si myslel ci som nedostala mrchu ale ja som vedela ze este nedosla ze toto bude nieco ine..a je to tak dnes uz nekrvacam len trosku take spinenie mam no skratka este vychadza to co vcera nevyslo 😒 dnes som 25dc..posledne 2mesiace sa mi cyklus predlzil z 29dc na 31dc..takze ms ocakavam az okolo soboty...stale nieco je..clovek nikdy nema klud 😖

katkaajurko
11. okt 2009

aj my mame tri notebooky 😀 ale idu len dva -jeden je stary - nahradny 😀 ja mam taky malicky-netbook a povedz mame - ze tie vela nezeru taka plazma alebo LCD telka zerie viac 🙂

ale viem si predstavit- starsia generacia je hakliva na spotrebice-mam to v okoli v priamom prenose... vypina sa aj adapter domacej pevnej linky-koli setreniu 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

nellie_
11. okt 2009

shaar uz som jej to pretlmocila.. ze ako to ma jedna "kamoska z netu" 😀 😀 😀

fly mame podobne obediky.. ja som robila zeleninovu polievku a zemiaky na masle a plnim kare sunkou, syrom a kys.uhorkou a tiez mame aj ryzu co ostala este od vcerajsieho peceneho kurata... 😀 😀

shaarka
autor
11. okt 2009

ja som kamoska? jeeeej 😅
tak odkedy sa ku mne MM nastahoval, mame vsade setriace ziarovky, vkuse zhasina. ja to neznasam, chodit poslepiacky vo vlastnom byte 😀 tak mame taky zlaty stred. a na stene nad postelou (matracom 😀 ) mame svietiaceho hada, jeho svetlo milujem, take makke, vianocne, a robim MM napriek, ked ho zapnem, lebo vela zere 😀 😀 😀

fly, ja som kupila fasirku v celku 😅 nie som leniva, ale mala som chut - a k tomu uz len zemiakovu kasu a kysle uhorky. 🙂 a mrzi ma to krvacanie, mas pravdu, nikdy nie je vsetko ok 😒 ale aj to pride. a nemohlo to byt uhniezdovanie? 😎 😵

katkaajurko
11. okt 2009

ja robim opekane zemiacky a kuriatko zapekane so syrom a broskynou 🙂

shaarka
autor
11. okt 2009

mnaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaam

alzbeta.hod
11. okt 2009

katkaajurko: jedna holka co se v měření fakt vyzná říkala že stačí stres a rozeběhlá ovu se přeruší a po pár dnech se opět rozeběhne... jako u mě tento měsíc...

shaarka
autor
11. okt 2009

rozbehnuta ovulacia sa prerusit neda. ovulacia je prasknutie folikulu a vypudenie vajicka do vajcovodu a trva tak 20 min.
cize mozno sa prerusi produkcia FSH alebo LH a po par dnoch nabehne znova, ale ovulka nie. 😉

vavenka
11. okt 2009

Caute, moj chlop akurat riesi kuraciu polievku 🙂
A inak netusim co budeme papat..... Ale asi nieco z kuracich ciciek a ryzu.....
Dnes sme vstali o 10:30 ! Nepamatam kedy som tak dlho spala......

alzbeta.hod
11. okt 2009

barcaldine: alčo taky ji nemohu najít... založím ji asi znovu. hledala jsem ji asi 5x a nikde není.

vavenka
11. okt 2009

Shaari 11tka 🙂 super 😉

alzbeta.hod
11. okt 2009

tak to možná bude ono, to víš pro mě je to španělská vesnice... 😀

flyangel
11. okt 2009

shaari,nuz sice si davame pozor ale vsetko je mozne 😉 ale ja si skor myslim ze budem musiet zajst na gyndu ci je vsetko v poriadku s kckom maternice...

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre