Ako otehotnieť a zároveň sa nezblázniť

shaarka
2. máj 2009

Ahojte vsetky zvedavky a buduce mamicky. Tuto temu som chcela zalozit uz dlhsi cas pre vsetky tie, ktore po case (to je jedno, ci po mesiacoch alebo rokoch) prestalo bavit donekonecna rozoberat, preco este nie su tehotne. Pre tie, ktore modrykonik takpovediac a nechtiac trosku znudil, lebo vypadli z diskusie, lebo nestihali vsetko citat, alebo sa im nikto nevenoval alebo preto, lebo zacali byt skratka strasne deprimovane z toho, ze este stale nie su tehotne. Tuto temu som chcela zalozit pre NAS, ktore sa najdu v nizsie uvedenych riadkoch. Pre tie zeny, ktore chcu od diskusie viac nez len uistovanie, ze „tentoraz si uz urcite v tom“. Samozrejme nam drzim palce, ale nezabudajme –
Fazulke sa viac zapaci mamicka - pohodacka, nez vystresovana snazilka

Idealny stav:

1. Ked dostanem menzes, neplacem. Som rada, ze ho mam, som zena, mam maternicu, mam cyklus! Hura. Postazujem sa na krce, na drahe vlozky, pochvalim sa novoobjavenymi tamponmi.
2. Necitim sa previnilo, ked sa mi napriklad v sobotu nechce vstavat o siestej (ako pravidelne cez pracovny tyzden) a odmerat si bazalku. Radsej si pospim, budem mat dobru naladu a potom nasilnim partnera 🙂 Krcok skumam (ak viem), ale neanalyzujem, ci je dostatocne tvrdy alebo makky. Je taky, aky ma byt, ci je hore, alebo dole, podla toho, v akom som leveli 🙂 Hlien sa niekedy nesledovat neda...
Ale neprehanam to, viem, ze krcok ani hlien nie je jedinym indikatorom ovulacie alebo tehotenstva...
3. Nemam velke vycitky, ked si dam vinko alebo idem s kamosmi na pivo... Vyresetujem si trosku hlavu, citim sa prijemne, sebavedomo a sexy, zabavam sa, neriesim pracovne problemy, vyplacem (vygrciam) sa. Viem, ze to nie je zdrave, ale extremizmus nepestujem a partnera sameho v krcme pre istotu nenecham 🙂
Dolezite je nemenit kvoli tuzbe otehotniet svoje navyky natolko, aby to posobilo na psychiku ako blok.
4. Ak mam chut urobit si ovulacny alebo tehotensky test, urobim si ho. Samozrejme ocakavam pozitivny vysledok, lebo CHCEM mat dieta, ale stale mam na mysli, ze sanca je presne 50:50. Preto po spravnom odcitani vysledku necakam, ze sa tam ta ciarka o hodinu zazrakom zjavi, alebo zosilnie, ale test vyhodim a neriesim. Lutujem len vyhodene peniaze (drogeria dm - tehotensky test za 1,33€)... Povolene je odkladat si ovu testy, ale tehotenske vyhadzujem a nevytlacam druhu ciarku kadzu hodinu!
5. Snazim sa zit bezny zivot. Ked do mna niekto rype s otazkou, ze kedy budem tehotna, tak so stoickym kludom odpovedam, ze „neviem“, „ktovie“, „uvidi sa“, ked sa podari“ alebo pouzijem akukolvek vlastnu vtipnu odpoved. Nedam na sebe znat, ze ma to trapi, ze mi lezie pytajuci sa na nervy... Je zvedavy, ako aj ja 🙂 Ale: ked to pride, tak to pride a raz to na mne predsa urcite uvidi!

Je milion tem, o ktorych sa da bavit. O praci, pocasi, politike, vareni, kozmenike, snoch, planoch a sexe... Je toho naozaj dost, cim sa da zamestnat hlava. Je nas tu naozaj pozehnane, kazda z nas je uplne ina, specificka. Roznorodost zivotov nas bude spajat tak, ako aj snaha otehotniet. No nielen to. Spajat nas bude aj fakt, ze otehotnenie je sucastou nespocitatelneho mnozstva nahod a „motylich efektov“ a my, mudre zeny, si to uvedomujeme. Vieme, ze laska, priroda alebo boh je najsilnejsim carodejnikom a tak si chceme uzivat zivot, radosti aj strasti. Chceme sa vasnivo milovat, chceme lubit a pachat dobre skutky. Chceme plakat, zurit, nadavat. To vsetko patri k zivotu. Chceme sa obzrat, chceme dietovat. Chceme ponocovat, ale chceme aj lenosit. Chceme predsa vsetko, uplne vsetko, co nas nevytiahne zo zivota s obrovskou nalepkou SNAZILKA. Nechceme vycnievat z radu, vytrcat, nechceme sa neustale strazit a kontrolovat, analyzovat a donekonecna dufat, ze „co ak“... Sme silne a nechceme si presda rozbit vztah, nechceme byt pre manzela len „buducou tehulkou“. Chceme byt partnerkami, milenkami, kamaratkami, a ked jedna z funkcii otehotnie 🙂, tak si to vychutname tak, ako nic ine na svete.

Nemajme vycitky, ze chodime na konika. Nasi partneri si konecne mozu vydychnut, lebo okrem otehotnenia zbierame v tejto teme rady a skusnosti prekvapivo aj v inych oblastiach. Budme internetove kamosky, ktore nespaja iba tuzba mat dieta, ale aj ine spolocne temy alebo nazory...

Heslo: www.mudrykonik.sk

flyangel
15. okt 2009

caute ako sa mate?

dzou
15. okt 2009

chnaaaaaaaaapem shaari sak presne to si aj nejako myslim ze nejak prebehla zo vcera cca na dnes alebo tak nejak lebo teraz uz vobec nemam pocit ze by akoze dnes mala byt ale tak poistime no nie 😀
a ty inac ako sa mas?
ajoh pimma 😉

dzou
15. okt 2009

joj pes mi hodil taku velku gumenu kost na klavesnicu a vypadla mi klavesa enter 😠 😠 😠 asi ho zasktrim 😠

puma.sue
15. okt 2009

pipi, neviem ci si to vsimnes, ale mam take zltocierne saty 😀
a tmave vlasy 🙂
nie je ma tam spredu vidiet, len od chrbta, ale ved ked mas potrebu vediet, ci sa tvoje predstavy o pume zhoduju s realom, poslem ti do ip nejake foto 😉

zartujem....

ahoj dzou... na shaarku si sa spravne obratila, ona ti vsetko vysvetli... ona je ten pickukovsky guru v tejto teme
😎

dzou
15. okt 2009

hej ja viem 😀 pumma sak preto som sa pyyyyyyyytala sharusky nasej 😉
a inac ty ako sa mas? co tu rozoberta tancovanie? ty tancujes ci ako? nechce sa mi citat 😝 😀

puma.sue
15. okt 2009

som tancovala. neries. velice davno to bolo...
to zacala pipimiska po zhliadnuti mojej novej fotky - sa potrebujem trochen maskovat, bo mam podozrenie, ze ma tu niekto spehuje...

ake mate pocko dzou? este stale mozme asi zavidiet, co? 😒

dzou
15. okt 2009

no dnes ani nie 😒 je tak sychravo... ale urcite mame teplejsie 😀

pipimiska
15. okt 2009

cau flyanjel,tak dnes sa ja mam dobre,len som hladna a mm meska zo surovinami 😉 a ty ?

puma,a preco zartujes? noo dobre tak aspon budem vediet aky mas chrbat 😀 😀

shaarka,no a ja som ta tu cakala,keby ze sa tu vykecas,mozno by ta to preslo rychlejsie a hladsie 😉

dzou
15. okt 2009

joj a inac ahoj fly som ta zabudla pozdravit 🙂

pipimiska
15. okt 2009

dzou,uz ti ide enter?? 😀 ti dam radu ked ti nejde enter pouzivaj delete 😀 😀

puma.sue
15. okt 2009

no tak teplejsie urcite, ja som dnes mala cizmy, klobuk, rukavice...
hruza, sodoVa Komora nastala 😀

normalne zavidim babam co su doma v tomto obdobi...

pipi, je ma tam kustok aj spredu oneee, minuta aj 5 sekund cca... ale len chvilku... 😝

dzou
15. okt 2009

ako on ide ale cele talcitko sa mi teraz hube my vypadla ta kritka a neja som ju tam zasadila ale furt sa to hybe budem musiet pockat na mm aby to opravil on 😉

dzou
15. okt 2009

no tu je ai tak 14stupnov 😉

flyangel
15. okt 2009

ja som tiez tancovalaaaaa 😀

puma.sue
15. okt 2009

DZOU! tu bolo dnes 2,5 a miestami aj prvy sneh skydol... spolu s dazdom... ciste hovno... 😒
nenavidim zimu...

puma.sue
15. okt 2009

flyyyy ano?
a kde a kedy a vobec?
ty si ale isto mladsia odo mna...

flamenga
15. okt 2009

ahojte dievčence 🙂

dzou
15. okt 2009

hej viem z uz mate sniezik... vy uz ste v takej krize ze uz ani jesen ani jar nemate len leto a zimu 😀 😀 😀

pipimiska
15. okt 2009

noo kedze sme tu skoro vsetky tanecnicky vratane shaarky,ktora tanec miluje,navrhujem aby sme si kazdy den dali po teme varenie a jedenie aj temu tanec a cvicenie,budeme mat zo seba naozaj dobry pocit 😀 😀

dzou
15. okt 2009

ahoj flam 😉 ako sa mas?

flyangel
15. okt 2009

puma ja som tancovala v ke..focus...a ty?noo asi budem mladsia od teba

dzou
15. okt 2009

idem dat varit masko ale za chvilu som spaaaaaaaaaaat 🙂

pipimiska
15. okt 2009

ja som tancovala vo vychodniariku ludove tance 😅 a potom aj moderne aj mazuretky 😉

pipimiska
15. okt 2009

puma,a to ste mali povinne vsetky tmave vlasy?? 🙂

flamenga
15. okt 2009

dzou unavene 😀 spala by som ako mačiatko 😀 a v noci budem určite už o druhej čumákovať do tmy 😀 🙄 🙄

puma.sue
15. okt 2009

dzou, ale to je uplna pravda... som to skonstatovala, ze zo saka rovno do paperky ideme...
zleee to je, ale co si pomozeme?

ok pipi, som za...
dnes navrhujem chachacha a salsu - trosku si pripomenieme lettoooooo
the best of celia cruz

https://www.youtube.com/watch?v=pP2tmbkCt3M

ricky ma uku ricinku??? (hej, teplu, ale chutny je, nie?)

puma.sue
15. okt 2009

fly, ja v bratislave. a urcite si mladsia odo mna. ved ja som uz stara briketa... 😀
ja som prastila s tancovanim pred 10 rokmi, to si ty snad len zacinala 😉

pipi, nie, nemali sme to predpisane, ale farbili sme si ich farebnymi lakmi na vlasy. aj chalani aj baby...
aby sme vyzerali akoby nas jedna mater mala 😀
pre ten opticky efekt to bolo potrebne....

flyangel
15. okt 2009

puma tak to je mozne ja som s tancom prestala asi pred 2rokmi 🙂 ja som si nemusela farbit ja mam tmave vlasky vid foto 😀 😀

puma.sue
15. okt 2009

ved aj ja mam tmave vlasy, typovo som udajne cista kubanka (ja hovorim, ze som cigosom z koca vypadla 😉 )
ale mali sme aj baby blondesky a chalanov svetlovlasych, tak ti sa museli dofarbit tym lakom...

flyangel
15. okt 2009

ta co uz aspon raz maju tmavovlasky v niecom vyhodu 😀 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre