Ako otehotnieť a zároveň sa nezblázniť

shaarka
2. máj 2009

Ahojte vsetky zvedavky a buduce mamicky. Tuto temu som chcela zalozit uz dlhsi cas pre vsetky tie, ktore po case (to je jedno, ci po mesiacoch alebo rokoch) prestalo bavit donekonecna rozoberat, preco este nie su tehotne. Pre tie, ktore modrykonik takpovediac a nechtiac trosku znudil, lebo vypadli z diskusie, lebo nestihali vsetko citat, alebo sa im nikto nevenoval alebo preto, lebo zacali byt skratka strasne deprimovane z toho, ze este stale nie su tehotne. Tuto temu som chcela zalozit pre NAS, ktore sa najdu v nizsie uvedenych riadkoch. Pre tie zeny, ktore chcu od diskusie viac nez len uistovanie, ze „tentoraz si uz urcite v tom“. Samozrejme nam drzim palce, ale nezabudajme –
Fazulke sa viac zapaci mamicka - pohodacka, nez vystresovana snazilka

Idealny stav:

1. Ked dostanem menzes, neplacem. Som rada, ze ho mam, som zena, mam maternicu, mam cyklus! Hura. Postazujem sa na krce, na drahe vlozky, pochvalim sa novoobjavenymi tamponmi.
2. Necitim sa previnilo, ked sa mi napriklad v sobotu nechce vstavat o siestej (ako pravidelne cez pracovny tyzden) a odmerat si bazalku. Radsej si pospim, budem mat dobru naladu a potom nasilnim partnera 🙂 Krcok skumam (ak viem), ale neanalyzujem, ci je dostatocne tvrdy alebo makky. Je taky, aky ma byt, ci je hore, alebo dole, podla toho, v akom som leveli 🙂 Hlien sa niekedy nesledovat neda...
Ale neprehanam to, viem, ze krcok ani hlien nie je jedinym indikatorom ovulacie alebo tehotenstva...
3. Nemam velke vycitky, ked si dam vinko alebo idem s kamosmi na pivo... Vyresetujem si trosku hlavu, citim sa prijemne, sebavedomo a sexy, zabavam sa, neriesim pracovne problemy, vyplacem (vygrciam) sa. Viem, ze to nie je zdrave, ale extremizmus nepestujem a partnera sameho v krcme pre istotu nenecham 🙂
Dolezite je nemenit kvoli tuzbe otehotniet svoje navyky natolko, aby to posobilo na psychiku ako blok.
4. Ak mam chut urobit si ovulacny alebo tehotensky test, urobim si ho. Samozrejme ocakavam pozitivny vysledok, lebo CHCEM mat dieta, ale stale mam na mysli, ze sanca je presne 50:50. Preto po spravnom odcitani vysledku necakam, ze sa tam ta ciarka o hodinu zazrakom zjavi, alebo zosilnie, ale test vyhodim a neriesim. Lutujem len vyhodene peniaze (drogeria dm - tehotensky test za 1,33€)... Povolene je odkladat si ovu testy, ale tehotenske vyhadzujem a nevytlacam druhu ciarku kadzu hodinu!
5. Snazim sa zit bezny zivot. Ked do mna niekto rype s otazkou, ze kedy budem tehotna, tak so stoickym kludom odpovedam, ze „neviem“, „ktovie“, „uvidi sa“, ked sa podari“ alebo pouzijem akukolvek vlastnu vtipnu odpoved. Nedam na sebe znat, ze ma to trapi, ze mi lezie pytajuci sa na nervy... Je zvedavy, ako aj ja 🙂 Ale: ked to pride, tak to pride a raz to na mne predsa urcite uvidi!

Je milion tem, o ktorych sa da bavit. O praci, pocasi, politike, vareni, kozmenike, snoch, planoch a sexe... Je toho naozaj dost, cim sa da zamestnat hlava. Je nas tu naozaj pozehnane, kazda z nas je uplne ina, specificka. Roznorodost zivotov nas bude spajat tak, ako aj snaha otehotniet. No nielen to. Spajat nas bude aj fakt, ze otehotnenie je sucastou nespocitatelneho mnozstva nahod a „motylich efektov“ a my, mudre zeny, si to uvedomujeme. Vieme, ze laska, priroda alebo boh je najsilnejsim carodejnikom a tak si chceme uzivat zivot, radosti aj strasti. Chceme sa vasnivo milovat, chceme lubit a pachat dobre skutky. Chceme plakat, zurit, nadavat. To vsetko patri k zivotu. Chceme sa obzrat, chceme dietovat. Chceme ponocovat, ale chceme aj lenosit. Chceme predsa vsetko, uplne vsetko, co nas nevytiahne zo zivota s obrovskou nalepkou SNAZILKA. Nechceme vycnievat z radu, vytrcat, nechceme sa neustale strazit a kontrolovat, analyzovat a donekonecna dufat, ze „co ak“... Sme silne a nechceme si presda rozbit vztah, nechceme byt pre manzela len „buducou tehulkou“. Chceme byt partnerkami, milenkami, kamaratkami, a ked jedna z funkcii otehotnie 🙂, tak si to vychutname tak, ako nic ine na svete.

Nemajme vycitky, ze chodime na konika. Nasi partneri si konecne mozu vydychnut, lebo okrem otehotnenia zbierame v tejto teme rady a skusnosti prekvapivo aj v inych oblastiach. Budme internetove kamosky, ktore nespaja iba tuzba mat dieta, ale aj ine spolocne temy alebo nazory...

Heslo: www.mudrykonik.sk

bublinka11
19. okt 2009

Dobre ranko 🙂 tak aj ja dnes pracovny den ☹ dobre mi bolo doma...bola som chvilu po laparke...ale vydrzala by som este tyzden 🙂

puma.sue
19. okt 2009

bre ranko, seruste, som vas docitala pri ranajkach.
my sme mali vcera navstevu, takze superstar bezala len ako podmaz, ale tiez si myslim, ze pojde konvica (lebo ta nikdy nebude hola v NC ako galisova - aj ked konvica ma lepsi hlas) a mala by uz vypadnut istvancova, strasne mi ide na nervy, machala nech sa poruca a zo slovakov bud pussykiller, alebo lacko...
nechame sa prekvapkat 😀
len nech moj milovany Ben nevypadne 😀

vavi, preco si sla do prace? potrebujes nieco dokoncit? odovzdat?

flamenga
19. okt 2009

baby tehule (alebo aj netehule, ktoré máte poznaky od tehotných švagrín, kamarátok, sestier....) neviete nejaký trik proti rannej nevoľnosti? Ja ju mám síce celodennú 😒 , ale ráno je to najhoršie... dnes som to už takmer nepredýchala... viem, že sa tu kdesi na koňovi raz spomínali nejaké sušienky, cukríky.... neviete o niečom? ☹

nellie_
19. okt 2009

flam ja viem o nejakych lizankach proti tehu nevolnosti a mojej svagrine zaberaju homeopatika co su na cestovanie proti nevolnostiam... Ginger sa to vola... 😉 a je aj v letaku napisane ze to môzu tehule brat..

toto su ony... http://www.mojalekaren.sk/ginger-10-toboliek-x-...

shaarka
autor
19. okt 2009

flam, ja mm len jeden tip:
psychika. 😀 treba byt v pohodicke, nepripustat si. a ked uz to na teba pride, vygrgat sa (bublinkova voda, kola), predychat, 5 min. sa poprechadzat (aj po byte), lahnut si - narovnat zaludok.

no a pocuvat, co mi hovori telo: rano pijem na lacno vodu (s tabletkami), potom si uvarim cajik a potom pocuvam, na co mam chut. niekedy az do obeda na nic, niekedy na sladke, niekedy na zeleninu.

toto funguje na mna 🙂

shaarka
autor
19. okt 2009

ale je nejake percento zien, ktore vracaju cele tehotenstvo 😀 😀 😀 😀 😀
😉

nellie_
19. okt 2009

ano to poznam... moja mama pri mne pregrcala poctivych 9 mesiacov 😅 😅
dokonca aj cely pôrod... 😅 dufam ze ak raz otehotniem tak nebudem po nej... 😅
aj ked malo to vyhodu ze pribrala iba 3 kg za cele tehotenstvo ale muselo to byt strasne tak vracat... 😖 😖

shaarka
autor
19. okt 2009

nellie, tak asi preto si taka vyzla 😀 prepokladam, ze moja mama pri mne nezvracala ani raz 😀 😀 😀

puma.sue
19. okt 2009

shaar, uz prestan pistat zase 😀

shaarka
autor
19. okt 2009

no este ty mi budes hovorit, co mam pisat a co nie 😀 😀 😀

puma.sue
19. okt 2009

sak ale vies na co som narazala, ty trubka 😀

dzou
19. okt 2009

bre ranko kocky ako sa mate? ja celkom dobre... inac taka otazocka ze kedy najskor sa moze vajko uhniezdit myslim ktory dpo?

nellie_
19. okt 2009

Shaar no vyzla ako vyzla.. mama sice pribrala iba 3 kg - ale ja som mala 4,10 kg a 53cm... cize riadna bujaňa som bola.. 😀 😀 😀
a dole uz cakala sanitka ze podvyzivenec do trencina do inkubatora a dotkor skoro odpadol ked som sa narodila.. mama ziadne brucho a ja 4 kila 😀 😀

dzou uhniezdenie je tusim tak od 6-7DPO...

dzou
19. okt 2009

ahoj nellie tak asi z toho nic nebude tentokrat som 4 dpo(mozno 5 ak by som sa riadila podla seba a nie podla ff) a uz mam citlive prsia nejako takze sa to urcite nepodarilo 😒

flamenga
19. okt 2009

tak moja mama prevracala 5 mesiacov a raz sa jej dokonca podarilo plakať nad záchodovou misou, že toto sa nidky neskončí 😀 tak dúfam, že ja zase nebudem po nej.... mne začalo byť tak nepríjemne celodenne zle od soboty... dnes ráno som to už skoro nepredýchala.... čistú vodu nemôžem, napína ma z nej... kúpila som si sirup, no smrdí mi to 😖 Teraz ráno som do seba ledva natlačila rožok s maslom... ale stálo ma to život.... trošku mi uľavilo... a zistila som, že mi nechutí sladké 😕 Teda napr. kakauko vypijem 😀 ale pohľad na keksík mi dvíha žalúdok 😀

puma.sue
19. okt 2009

tak to si neviem predstavit, ze mne raz nebude chutit jest 😀

nellie, ja som mala 4.30 kg a 55 cm, perinku som mala do pol hlavy... mama uz na 100 metrov vedela ktora som ja na tom voziku, kde nas bolo 10 deciek v perinke, lebo som zo vsadial trcala 😀

dzou
19. okt 2009

puma 😀 😀 to muselo vyzerat 😀 😀

puma.sue
19. okt 2009

ale ked mi hovorila, ze ma rodila 24 hodin pod kyslikom, lebo nechcela sekciu, tak mi stacilo...
to je tak, ked decko pochybenim lekarov prenasas takmer mesiac a vylezie z teba zelena plodova voda... 😒

dzou
19. okt 2009

takze mamina ta prenasala?... to muselo byt inac hrozne dufam, ze si aspon bola dobre dieta ze si jej to vynahradila 😀

shaarka
autor
19. okt 2009

dzou, myslim, ze je skoro na predcasne zavery.
a mnoho zien podcenuje pohodu v LF... nie je vsetko len o ovulacii. vajicko potom caka dlha cesta, vela roboty, kym sa uchyti... videla som nedavno jeden dokument a samotne delenie buniek v oplodnenom vajicku a uhniezdenie je obrovska veda. takze klidek a doveruj svojmu telu. 😉 DPO su veeeeeelmi dolezite dni.

shaarka
autor
19. okt 2009

puma, no pozeram, ze mozes byt rada, ze zijes 😀

puma.sue
19. okt 2009

hej, prenasala ma. myslim, ze som bola dobra, az na to, ze som nechcela jest, v 12tich som mala original kocky na bruchu a take tie svaly podruskove, ako pink MNAM (teraz si to ale vynahradzam uz par rockov 😀, takze svaly nic 😀 )

dzou
19. okt 2009

shaari ja viem ako inac som v pohode sak co sa ma stat sa stane 😉
puma ty si nechcela jest 😀 😀 😀 😀 to si ani neviem predstavit 😀 😀
shaari inac ako sa mas? ako bytik uz ste predali...tusim predavate ze?

shaarka
autor
19. okt 2009

dzou, dik za opytanie, ale nepredali.
uz ma chyta panika - neviem, ci mam premyslat nad rekonstrukciou - vymena funkcii izby a kuchyne (co ale asi neprichadza do uvahy - v zime), alebo presunom nabytku (co je nelogicke, lebo izba je vacsia ako kuchyna), alebo hypotekou serioznou kompletnou bez eura cash a stahovanim sa v tomto obdobi... ☹ fakt neviem. aaaaaaaaaach jaj.

dnes sa maju prist dvaja kuknut na byt... ale byt je pod strechou a nema balkon. a kazdeho odstrasi male kuchynske okno a klima rovno pod oknom, darmo hovorim, ze v byte byvam 5 rokov a pocut ju fakt len obcas, v lete cez den, ked som v kuchyni 😒 a izba je na severovychod. nik nevie ocenit, ze do izby neprazi juzne alebo zapadne slnko 😒

dzou
19. okt 2009

no tak moc drzim palceky aby to teda vsetko dobre dopadlo a hlavne tak ako vy chcete... v dnesnej dobe je to tazke 😒 a kolko izb. je to byt?

shaarka
autor
19. okt 2009

1 😀

shaarka
autor
19. okt 2009

ale ma 47m2 takze az take strasne to nie je 🙂

puma.sue
19. okt 2009

shaar, celkovo je dnes problem s nehnutelnostami, predavat sa velmi neoplati a asi by som sa na tvojom mieste skusila nejak zariadit v existujucom prostredi. kamosi cakaju teraz koncom novembra synatora, su v jednoizbaku, ktory ma dokonca aj kuchynsky kut v izbe a povedali si, ze chvilu tam s tym mrnusom vydrzia. ten byt ma okolo 40 m2, co je slusne, da sa drobnymi upravami oddelit akoze spacia cast a denna... ja by som to nejak tak riesila a hlavne nestresuj, lebo to nie je dobre pre mle shaarkuliatko!!! 😀

dzou
19. okt 2009

tak to je dost velky ten byt a ja by som to asi tiez riesila ako pise puma napr. tu v uk sa ti teraz vobec neoplati predat nehnut. take nizke su ceny nas skoro porazilo lebo ked sme my kupovali dom a teraz je uz skoro o £10.000 lacnejsi ale tak co uz zase v tomto obdobi by nam velmi tazko dali uver...

puma.sue
19. okt 2009

a inak,ja mam cely byt na severoseverovychod a som HEPI, lebo na opacnej strane domu ludia v lete pokapu... my byvame v takom skoro sklenniku, mame velmi velke okna a v podstate cele steny v izbach si presklenne...
zaluzie na tom vyzeraju na chuja, som zvedava, ako to ti na zapadnej strane poriesia...

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre