Ako otehotnieť a zároveň sa nezblázniť

shaarka
2. máj 2009

Ahojte vsetky zvedavky a buduce mamicky. Tuto temu som chcela zalozit uz dlhsi cas pre vsetky tie, ktore po case (to je jedno, ci po mesiacoch alebo rokoch) prestalo bavit donekonecna rozoberat, preco este nie su tehotne. Pre tie, ktore modrykonik takpovediac a nechtiac trosku znudil, lebo vypadli z diskusie, lebo nestihali vsetko citat, alebo sa im nikto nevenoval alebo preto, lebo zacali byt skratka strasne deprimovane z toho, ze este stale nie su tehotne. Tuto temu som chcela zalozit pre NAS, ktore sa najdu v nizsie uvedenych riadkoch. Pre tie zeny, ktore chcu od diskusie viac nez len uistovanie, ze „tentoraz si uz urcite v tom“. Samozrejme nam drzim palce, ale nezabudajme –
Fazulke sa viac zapaci mamicka - pohodacka, nez vystresovana snazilka

Idealny stav:

1. Ked dostanem menzes, neplacem. Som rada, ze ho mam, som zena, mam maternicu, mam cyklus! Hura. Postazujem sa na krce, na drahe vlozky, pochvalim sa novoobjavenymi tamponmi.
2. Necitim sa previnilo, ked sa mi napriklad v sobotu nechce vstavat o siestej (ako pravidelne cez pracovny tyzden) a odmerat si bazalku. Radsej si pospim, budem mat dobru naladu a potom nasilnim partnera 🙂 Krcok skumam (ak viem), ale neanalyzujem, ci je dostatocne tvrdy alebo makky. Je taky, aky ma byt, ci je hore, alebo dole, podla toho, v akom som leveli 🙂 Hlien sa niekedy nesledovat neda...
Ale neprehanam to, viem, ze krcok ani hlien nie je jedinym indikatorom ovulacie alebo tehotenstva...
3. Nemam velke vycitky, ked si dam vinko alebo idem s kamosmi na pivo... Vyresetujem si trosku hlavu, citim sa prijemne, sebavedomo a sexy, zabavam sa, neriesim pracovne problemy, vyplacem (vygrciam) sa. Viem, ze to nie je zdrave, ale extremizmus nepestujem a partnera sameho v krcme pre istotu nenecham 🙂
Dolezite je nemenit kvoli tuzbe otehotniet svoje navyky natolko, aby to posobilo na psychiku ako blok.
4. Ak mam chut urobit si ovulacny alebo tehotensky test, urobim si ho. Samozrejme ocakavam pozitivny vysledok, lebo CHCEM mat dieta, ale stale mam na mysli, ze sanca je presne 50:50. Preto po spravnom odcitani vysledku necakam, ze sa tam ta ciarka o hodinu zazrakom zjavi, alebo zosilnie, ale test vyhodim a neriesim. Lutujem len vyhodene peniaze (drogeria dm - tehotensky test za 1,33€)... Povolene je odkladat si ovu testy, ale tehotenske vyhadzujem a nevytlacam druhu ciarku kadzu hodinu!
5. Snazim sa zit bezny zivot. Ked do mna niekto rype s otazkou, ze kedy budem tehotna, tak so stoickym kludom odpovedam, ze „neviem“, „ktovie“, „uvidi sa“, ked sa podari“ alebo pouzijem akukolvek vlastnu vtipnu odpoved. Nedam na sebe znat, ze ma to trapi, ze mi lezie pytajuci sa na nervy... Je zvedavy, ako aj ja 🙂 Ale: ked to pride, tak to pride a raz to na mne predsa urcite uvidi!

Je milion tem, o ktorych sa da bavit. O praci, pocasi, politike, vareni, kozmenike, snoch, planoch a sexe... Je toho naozaj dost, cim sa da zamestnat hlava. Je nas tu naozaj pozehnane, kazda z nas je uplne ina, specificka. Roznorodost zivotov nas bude spajat tak, ako aj snaha otehotniet. No nielen to. Spajat nas bude aj fakt, ze otehotnenie je sucastou nespocitatelneho mnozstva nahod a „motylich efektov“ a my, mudre zeny, si to uvedomujeme. Vieme, ze laska, priroda alebo boh je najsilnejsim carodejnikom a tak si chceme uzivat zivot, radosti aj strasti. Chceme sa vasnivo milovat, chceme lubit a pachat dobre skutky. Chceme plakat, zurit, nadavat. To vsetko patri k zivotu. Chceme sa obzrat, chceme dietovat. Chceme ponocovat, ale chceme aj lenosit. Chceme predsa vsetko, uplne vsetko, co nas nevytiahne zo zivota s obrovskou nalepkou SNAZILKA. Nechceme vycnievat z radu, vytrcat, nechceme sa neustale strazit a kontrolovat, analyzovat a donekonecna dufat, ze „co ak“... Sme silne a nechceme si presda rozbit vztah, nechceme byt pre manzela len „buducou tehulkou“. Chceme byt partnerkami, milenkami, kamaratkami, a ked jedna z funkcii otehotnie 🙂, tak si to vychutname tak, ako nic ine na svete.

Nemajme vycitky, ze chodime na konika. Nasi partneri si konecne mozu vydychnut, lebo okrem otehotnenia zbierame v tejto teme rady a skusnosti prekvapivo aj v inych oblastiach. Budme internetove kamosky, ktore nespaja iba tuzba mat dieta, ale aj ine spolocne temy alebo nazory...

Heslo: www.mudrykonik.sk

pipussa
22. okt 2009

no, shaarka, a moj prcek ? 🙂

shaarka
autor
22. okt 2009

puma, ja viem, ze v rpaci nemozes jutjub 😒

hehe,

https://www.youtube.com/watch?v=pMpMoeIgwoQ
tinika
22. okt 2009

hej kocky a mne by ste čo tipli?? hihi

pipussa
22. okt 2009

tinika, shaarka na nas zabudla, cooooo...

flamenga
22. okt 2009

prečo mi každý tipuje dievčatko? 😅

tinika
22. okt 2009

hihi flam a ty cches chalana?
a načo sa citis? ja som od začiatku tusila spravne
pipi no ja len tak zo srandy u mna je to uz jasne 🙂

flamenga
22. okt 2009

tini cítim sa na dievčatko 😅 neviem prečo 😎

shaarka
autor
22. okt 2009

pipuss, no este neviem 😅
tini, ty budes mat chlapca, stavime sa?

vavenka
22. okt 2009

Jeej, no tak vas uz je niekolko, ktore si myslia ze budem mat chlapca....
Len aby to nebola lesbicka 😀 😀 😀

pipimiska
22. okt 2009

shaarka - chlapec
vavenka - dievca
pipimiska - dievca
lenocka - chlapec
monky - chlapec
flamenga - chlapec
pipussa - chlapec
tinika - dievca

😀 😀 😀 😀 😀

pipussa
22. okt 2009

a aku mate skusenost, ako to vychadza...
vraj ak zena ospatnie, caka babu
ak chalana opeknie....

a teoria mojej sestry, ak je zene velmi zle, bude to chlapec... akoze ine hormony, ako dievcatko.. a zena tehulka to inak zvlada.....

pipussa
22. okt 2009

no, som zvedava.... ako nam to povychadza...... 🙂 POtom si to porovname....
neuzavrieme aj stavky ? 🙂

bublinka11
22. okt 2009

Vav ty si optimistka 😀 😀 😀
Pocuvajte ja odbocim od temy pohlavie...ako je mozne, ze na vysledky spermiogramu vsetci cakaju 3 dni alebo tyzden a my sme ich mali hned?
Pozeral tie spermose vobec ten doktor???

vavenka
22. okt 2009

Pipi Tinika ma 100% chlapca, o par dni uz rodi 😀

pipimiska
22. okt 2009

pocurajte tehosky,si predstavte ze mne ked robili ten NT sreaning,mne vobec nebrali krv,len podla utz povedal,ze chrbtica je pekna,nt 0,8 a pozrel ci ma secky organy a to je secko 😨

monky a lenocka ,gratulujem k srdieckam a ku knizkam 😵

pipussa
22. okt 2009

bubli
ake podrobne ti ich robili ?
lebo mojmu robili len zakladny spermiogram, lekar len kukol po mikroskop a zhodnotil......
ak to ide do labaku, trva to dlhsie

pipussa
22. okt 2009

no, vavenka, a ze ty mas pravdu 😀
sakris 🙂

pipimiska
22. okt 2009

vavenka,ja som len vtipkovala 😀 😀 secko naschval naopak 😅

bublinka11
22. okt 2009

A na co to ma ist do labaku???
My sme prisli klasicky k mojmu Dr. na vysetrenie spermosov a nic viac mi nepovedal, len ze je s nimi nadmieru spokojny 😀 ze vela a rychle...

pipimiska
22. okt 2009

bubli,tak bud rada 😀

tinika
22. okt 2009

pipi mne na NT brali krv az v 16tt
a nie je pravda ze zena oskaredie ked čaka babu, mala som čest vidieť mm sesterku par dni pred porodom, som sa az zlakla jak oskaredela a ma chlapca 😝

nellie_
22. okt 2009

bubli kliďo piďo nam to robil tak isto urolog.. tiez sme len odovzdali vzorku a pol hodinu nam dal vysledok so zaverom normospermiogram 😉
ten podrobny robia vzdy asi len v specializovanych centrach alebo to poslu az ked su zle vysledky po prvotnej kontrole pod mikroskopom.. ktovie..
ja to v podstate neriesim, hlavne ze ich mal vela a hybali sa vsetky tak ako treba.. 😀 😀

pipussa
22. okt 2009

no, lebo v labaku zistia podrobne vsetky vlastnosti tych spermii... ake maju biciky a ako sa vrtia, a proste kompletna morfologia a podobne
to ti lekar pod mikroskopom nezisti...
pod mikroskopom ti zistia, len ci ziju, ais kolko ich je cca... a ci tam nema leukocyty,bielkoviny..
akoze toto zakladne vysetrenie je fakt len zakladne... Ak mate dlhsie problem otehotniet, treba ist do centra a tam ti spravia podrobny spermiogram

nellie_
22. okt 2009

aha tak pipussa nam to uz vysvetlila.. 😉
teraz neviem ci mam byt nervozna.. 😅 😀 😀

ale my teraz sme si povedali ze neriesime nic... 😎 😎 😎 takze ma to netrapi.. mozno buduci rok sa odhodlame ist do nejakeho CAR ale zatial sa nam nechce... 😀 😀

pipimiska
22. okt 2009

tinika,hej?a v 16 tyzdni ti nebrali triplle testy?ja idem 3.novembra na tie testy a to budem v 16,tom 😉
manzel mi najprv povedal,ze aha ty oskarednievas,aaa najnovsie ty sa vracias ku krase 😀 takze u mna je to striedavo,podla pleti,raz je krajsia a raz vyzeram jak muchotravka bodkovanaa 😀 teraz som v tej lepsej faze 😉

pipussa
22. okt 2009

nellie
kolko mas rokov ?

bublinka11
22. okt 2009

Nellie ani mne sa nechce... 🙂 som si dala cas do konca roka a ked nist...tak nist 😀 😀 😀
Tak potom dam vypoved, zacnem cestovat, splnim si vsetky sny, co som kedy mala...
ale v skutocnosti vam sem budem chodit kazdy den rumazgat 😀 😀 😀

tinika
22. okt 2009

joj pipi si ma dostala, teraz uz som si nie ista hihi a u mna je to tiez na striedačku, kazdy ze som opeknela, ze mi tehu pristane a mamina minule ze sa jej zda ze som zmenila črty a ze na dievčatko skor vyzeram hihi

tinika
22. okt 2009

bubli do tych dni tu budes chodit rumazgat akurat ze ti male nespi, nepapa a bla bla a ostatne podobne vies? 😉

pipimiska
22. okt 2009

ja mam ine informacie aj ja viem tak jak nellie pise,ze ak su dobre vysledky pod mikroskopom,dalej sa tym nezaoberajuu..
mam aj skusenost..
moj mm s bratom isli obaja na vysetrenie,pretoze ani oni nevedeli otehotniet a ani mi vyse roka..
aa mojho potom poslali dalej do tkanivovej banky..
jeho brat mal normospermgram,takze ho dalej neriesil,aaa za kratko sa aj zadarilo..

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre