Ako otehotnieť a zároveň sa nezblázniť

shaarka
2. máj 2009

Ahojte vsetky zvedavky a buduce mamicky. Tuto temu som chcela zalozit uz dlhsi cas pre vsetky tie, ktore po case (to je jedno, ci po mesiacoch alebo rokoch) prestalo bavit donekonecna rozoberat, preco este nie su tehotne. Pre tie, ktore modrykonik takpovediac a nechtiac trosku znudil, lebo vypadli z diskusie, lebo nestihali vsetko citat, alebo sa im nikto nevenoval alebo preto, lebo zacali byt skratka strasne deprimovane z toho, ze este stale nie su tehotne. Tuto temu som chcela zalozit pre NAS, ktore sa najdu v nizsie uvedenych riadkoch. Pre tie zeny, ktore chcu od diskusie viac nez len uistovanie, ze „tentoraz si uz urcite v tom“. Samozrejme nam drzim palce, ale nezabudajme –
Fazulke sa viac zapaci mamicka - pohodacka, nez vystresovana snazilka

Idealny stav:

1. Ked dostanem menzes, neplacem. Som rada, ze ho mam, som zena, mam maternicu, mam cyklus! Hura. Postazujem sa na krce, na drahe vlozky, pochvalim sa novoobjavenymi tamponmi.
2. Necitim sa previnilo, ked sa mi napriklad v sobotu nechce vstavat o siestej (ako pravidelne cez pracovny tyzden) a odmerat si bazalku. Radsej si pospim, budem mat dobru naladu a potom nasilnim partnera 🙂 Krcok skumam (ak viem), ale neanalyzujem, ci je dostatocne tvrdy alebo makky. Je taky, aky ma byt, ci je hore, alebo dole, podla toho, v akom som leveli 🙂 Hlien sa niekedy nesledovat neda...
Ale neprehanam to, viem, ze krcok ani hlien nie je jedinym indikatorom ovulacie alebo tehotenstva...
3. Nemam velke vycitky, ked si dam vinko alebo idem s kamosmi na pivo... Vyresetujem si trosku hlavu, citim sa prijemne, sebavedomo a sexy, zabavam sa, neriesim pracovne problemy, vyplacem (vygrciam) sa. Viem, ze to nie je zdrave, ale extremizmus nepestujem a partnera sameho v krcme pre istotu nenecham 🙂
Dolezite je nemenit kvoli tuzbe otehotniet svoje navyky natolko, aby to posobilo na psychiku ako blok.
4. Ak mam chut urobit si ovulacny alebo tehotensky test, urobim si ho. Samozrejme ocakavam pozitivny vysledok, lebo CHCEM mat dieta, ale stale mam na mysli, ze sanca je presne 50:50. Preto po spravnom odcitani vysledku necakam, ze sa tam ta ciarka o hodinu zazrakom zjavi, alebo zosilnie, ale test vyhodim a neriesim. Lutujem len vyhodene peniaze (drogeria dm - tehotensky test za 1,33€)... Povolene je odkladat si ovu testy, ale tehotenske vyhadzujem a nevytlacam druhu ciarku kadzu hodinu!
5. Snazim sa zit bezny zivot. Ked do mna niekto rype s otazkou, ze kedy budem tehotna, tak so stoickym kludom odpovedam, ze „neviem“, „ktovie“, „uvidi sa“, ked sa podari“ alebo pouzijem akukolvek vlastnu vtipnu odpoved. Nedam na sebe znat, ze ma to trapi, ze mi lezie pytajuci sa na nervy... Je zvedavy, ako aj ja 🙂 Ale: ked to pride, tak to pride a raz to na mne predsa urcite uvidi!

Je milion tem, o ktorych sa da bavit. O praci, pocasi, politike, vareni, kozmenike, snoch, planoch a sexe... Je toho naozaj dost, cim sa da zamestnat hlava. Je nas tu naozaj pozehnane, kazda z nas je uplne ina, specificka. Roznorodost zivotov nas bude spajat tak, ako aj snaha otehotniet. No nielen to. Spajat nas bude aj fakt, ze otehotnenie je sucastou nespocitatelneho mnozstva nahod a „motylich efektov“ a my, mudre zeny, si to uvedomujeme. Vieme, ze laska, priroda alebo boh je najsilnejsim carodejnikom a tak si chceme uzivat zivot, radosti aj strasti. Chceme sa vasnivo milovat, chceme lubit a pachat dobre skutky. Chceme plakat, zurit, nadavat. To vsetko patri k zivotu. Chceme sa obzrat, chceme dietovat. Chceme ponocovat, ale chceme aj lenosit. Chceme predsa vsetko, uplne vsetko, co nas nevytiahne zo zivota s obrovskou nalepkou SNAZILKA. Nechceme vycnievat z radu, vytrcat, nechceme sa neustale strazit a kontrolovat, analyzovat a donekonecna dufat, ze „co ak“... Sme silne a nechceme si presda rozbit vztah, nechceme byt pre manzela len „buducou tehulkou“. Chceme byt partnerkami, milenkami, kamaratkami, a ked jedna z funkcii otehotnie 🙂, tak si to vychutname tak, ako nic ine na svete.

Nemajme vycitky, ze chodime na konika. Nasi partneri si konecne mozu vydychnut, lebo okrem otehotnenia zbierame v tejto teme rady a skusnosti prekvapivo aj v inych oblastiach. Budme internetove kamosky, ktore nespaja iba tuzba mat dieta, ale aj ine spolocne temy alebo nazory...

Heslo: www.mudrykonik.sk

flyangel
11. júl 2009

PIpi chod lietadlom kym by ste dosli do Grecka autom tak by ti aj rohy vyrastli na hlave..Turecko A Egypt je krasny...aj Tunisko odporucam...Kuba?prilis draha... 😉

shaarka
autor
11. júl 2009

aaaaale. pepino mam rada. ved co na tom tolko moze stat, za kolko tie testy predavaju v lekarni!
pepino je dobry. sice neviem, aka citlivost, ale tie kazetkove hriesne drahe podla mna pouzivaju ten isty pasik, len v plastovom obale 😀

monika0001
11. júl 2009

citlivost pepina je 20 ml a možno ho robit už 2-3 dni pred očakávanou menštruáciou...
ten som dnes robila... 😉

flamenga
11. júl 2009

tak na pepine som mala včera "tieň" 😀

flamenga
11. júl 2009

a ten druhý, čo predávajú v Tescu, nejaký Beta Q... neviem čo.. s tým nemáte skúsenosť? 😀 Ten je dokonca drahší ako Pepino 😕 😅

monika0001
11. júl 2009

neviem ani ze aj v tescu predávajú test 😲
Aj ten v bille som zobrala dnes en aby som ušetrila tie čo mám z lekárne... a na tom pepine mám aj ja len taký tienik.... 😉
Včera ten prvý čo som robila je Woman secret "BABY" . To je ten čo je v albume...
No a dnes som robila ráno AXION plus a po obede pepino... tieto dva mi tak skoro na rovnako ukázali.. pepino je trošička silnejší...

flyangel
11. júl 2009

Nuz aj ja som bola spokojna s pepinom...a je lacny...a taktiez skoo vsetky su tie iste pasiky... 😀

monika0001
11. júl 2009

som si na odporúčanie báb z tadeto z jednej témy dnes kúpila aj mama test 😉
Ale ten skúsim až zajtra... a potom sa uvidí....

flyangel
11. júl 2009

jasne moja skus mamatest...ak ti ono ukaze tienik mas to iste...uz idem kolotocovat...papa cmuky a pekny zvysok dna 😀 😀

shaarka
autor
11. júl 2009

uz ste tu nie ste?

mata1001
11. júl 2009

ahojte....

mata1001
11. júl 2009

nikto??? 😢 😢 😢

monika0001
11. júl 2009

nooo dostala som krámy.. dobré ne....?
tri testy pozitívne a čo z toho? nič... len škoda peňazí.... 😠

shaarka
autor
12. júl 2009

ahojteee 😎 krasne ranko prajem. my sme mali krasne ranko tiez - sme skocili do obchodu a dai si v parku ladovu kavu a cerstve pecivo, na slniecku 🙂 a jella nahanala vtaky. zas 😀

moni, tak to mi je luto 😖 a tie testy neboli robene zbytocne... aspon vies, ze tam nieco bolo, ale neudrzalo sa. a treba najst pricinu, preco sa neudrzalo. bola si uz na testoch na zrazanlivost krvi?

nelynka
12. júl 2009

ahojte

shari rodinna idyilka 😀 😀
my od rana po sebe len vrcime ale uz som si zvykla 😀 😀 😀 😀

monik, a nie je mozne ze si mala cystu? predsalen pokial to boli testy po vyschnuti pochybujem ze to bolo tehotenstvo..
pokial sa ti neukazalo v limite..

takychto testov som uz ja mala a vzdy som kramy dostala, dokonca som ich mala aj vtedy ked cely mesiac nic nebolo 😀 😀

shaarka
autor
12. júl 2009

nely, obcas idylka, obcas teatro a obcas kriminalka 😀 dnes to vyslo na idylku, ktovie ako to bude o tyzden 😀
to je strasne s tymi vasimi pozitivnymi testami... 😒

shaarka
autor
12. júl 2009

idem upratat kupelku 🙂

nelynka
12. júl 2009

shari, lenze tieto testy nie su pozitivne...pozitivny je test ktory je vieiste do 5minut nie par hodin po uschnuti..
take mal pozitivne aj moj stary 😀 😀

shaarka
autor
12. júl 2009

hej? tak to som nevedela 😀 ale nenapadlo by ma dat ostat test MM - a on by ma s tym aj tak poslal do riti😀

nelynka
12. júl 2009

tak ja som to vyskusala, len tak pre srandu 😀 😀 😀

shaarka
autor
12. júl 2009

idem sa vyvalit pred telku 🙂

nelynka
12. júl 2009

ja cakam na povel a zaciname grilovacku jaaaaj ci sa tesiiiim

flyangel
12. júl 2009

CAute

shaarka
autor
12. júl 2009

uz som tu 🙂

flamenga
12. júl 2009

😎

shaarka
autor
12. júl 2009

co robite? ja som ospala jak maca. alebo leniva? mali by sme sa ist prejst, ale mne sa tak ako vcera, zas nechce. MM bude dnes robit spagety, tak sa tesim 😉

take pekne su tie vase dva nicky spolu - fly a flam 😀

flamenga
12. júl 2009

viem, že vám tu takéto otázky idú na nervy, ale iná téma momentálne "nežije" a ja neviem, čo robiť 😀 testovala som v piatok... ("tieň"), kedy mám testovať? Dnes večer (zvedavosť) alebo až zajtra ráno? 😒

flyangel
12. júl 2009

No shaari flam... 😖 sme boli na kolotococh super bolo..ale potom sme boli na grilovacke...zjedla som špekačky a zle dopadla...celu noc som nespala..bolesti v brušku,vracanie..... 😒 a boli ma v dolnom pravom podbrusi hlavne...uz som si myslela ze slepák ale ten ma boliet na pravej strane 😒
ups...Monci je mi to strasne luto...chapem ta.. ☹

shaarka
autor
12. júl 2009

my volame grilovacka to, ked sa griluje masko na roste a opekacka, ked sa opekaju spekacky 😀

a ako ti je, flam? uz lepsie? logicky ked si uz vsetko vyvracala, tak by ta brusko nemalo boliet, iba ak by sa predsalen nieco dostalo do creva... nie?
a kolotoce? na som ci bola? mas aj papierovu ruzu vystrelenu? ja mam jednu taku odlozenu, pred 12-13 rokmi mi frajer vystretlil. neskutocna romantika! 😀

flam, ja by som testovala aj dnes, lebo som zvedava a aj zajtra rano, aby som mala istotu. takze ja ti asi velmi neporadim. ak mas dnes nieco na praci, tak sa do toho zahlb a lahsie vydrzis do rana. alebo strasne vela pi tekutiny, potom sa ti fakt neoplati testovat. hehe.
alebo si urob test a budes mat pokoj. neviem, kazdy sme iny. vacsina konikujucich ti asi povie, aby si vydrzala. ja by som ale testla. ak mas 2 testy. ak len jeden, tak by som sa pokusila vydrzat do rana. 😉
idem kuk grafik.

shaarka
autor
12. júl 2009

preco nemas zmerane vcera a dnes? 😨

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre