Ako otehotnieť a zároveň sa nezblázniť

shaarka
2. máj 2009

Ahojte vsetky zvedavky a buduce mamicky. Tuto temu som chcela zalozit uz dlhsi cas pre vsetky tie, ktore po case (to je jedno, ci po mesiacoch alebo rokoch) prestalo bavit donekonecna rozoberat, preco este nie su tehotne. Pre tie, ktore modrykonik takpovediac a nechtiac trosku znudil, lebo vypadli z diskusie, lebo nestihali vsetko citat, alebo sa im nikto nevenoval alebo preto, lebo zacali byt skratka strasne deprimovane z toho, ze este stale nie su tehotne. Tuto temu som chcela zalozit pre NAS, ktore sa najdu v nizsie uvedenych riadkoch. Pre tie zeny, ktore chcu od diskusie viac nez len uistovanie, ze „tentoraz si uz urcite v tom“. Samozrejme nam drzim palce, ale nezabudajme –
Fazulke sa viac zapaci mamicka - pohodacka, nez vystresovana snazilka

Idealny stav:

1. Ked dostanem menzes, neplacem. Som rada, ze ho mam, som zena, mam maternicu, mam cyklus! Hura. Postazujem sa na krce, na drahe vlozky, pochvalim sa novoobjavenymi tamponmi.
2. Necitim sa previnilo, ked sa mi napriklad v sobotu nechce vstavat o siestej (ako pravidelne cez pracovny tyzden) a odmerat si bazalku. Radsej si pospim, budem mat dobru naladu a potom nasilnim partnera 🙂 Krcok skumam (ak viem), ale neanalyzujem, ci je dostatocne tvrdy alebo makky. Je taky, aky ma byt, ci je hore, alebo dole, podla toho, v akom som leveli 🙂 Hlien sa niekedy nesledovat neda...
Ale neprehanam to, viem, ze krcok ani hlien nie je jedinym indikatorom ovulacie alebo tehotenstva...
3. Nemam velke vycitky, ked si dam vinko alebo idem s kamosmi na pivo... Vyresetujem si trosku hlavu, citim sa prijemne, sebavedomo a sexy, zabavam sa, neriesim pracovne problemy, vyplacem (vygrciam) sa. Viem, ze to nie je zdrave, ale extremizmus nepestujem a partnera sameho v krcme pre istotu nenecham 🙂
Dolezite je nemenit kvoli tuzbe otehotniet svoje navyky natolko, aby to posobilo na psychiku ako blok.
4. Ak mam chut urobit si ovulacny alebo tehotensky test, urobim si ho. Samozrejme ocakavam pozitivny vysledok, lebo CHCEM mat dieta, ale stale mam na mysli, ze sanca je presne 50:50. Preto po spravnom odcitani vysledku necakam, ze sa tam ta ciarka o hodinu zazrakom zjavi, alebo zosilnie, ale test vyhodim a neriesim. Lutujem len vyhodene peniaze (drogeria dm - tehotensky test za 1,33€)... Povolene je odkladat si ovu testy, ale tehotenske vyhadzujem a nevytlacam druhu ciarku kadzu hodinu!
5. Snazim sa zit bezny zivot. Ked do mna niekto rype s otazkou, ze kedy budem tehotna, tak so stoickym kludom odpovedam, ze „neviem“, „ktovie“, „uvidi sa“, ked sa podari“ alebo pouzijem akukolvek vlastnu vtipnu odpoved. Nedam na sebe znat, ze ma to trapi, ze mi lezie pytajuci sa na nervy... Je zvedavy, ako aj ja 🙂 Ale: ked to pride, tak to pride a raz to na mne predsa urcite uvidi!

Je milion tem, o ktorych sa da bavit. O praci, pocasi, politike, vareni, kozmenike, snoch, planoch a sexe... Je toho naozaj dost, cim sa da zamestnat hlava. Je nas tu naozaj pozehnane, kazda z nas je uplne ina, specificka. Roznorodost zivotov nas bude spajat tak, ako aj snaha otehotniet. No nielen to. Spajat nas bude aj fakt, ze otehotnenie je sucastou nespocitatelneho mnozstva nahod a „motylich efektov“ a my, mudre zeny, si to uvedomujeme. Vieme, ze laska, priroda alebo boh je najsilnejsim carodejnikom a tak si chceme uzivat zivot, radosti aj strasti. Chceme sa vasnivo milovat, chceme lubit a pachat dobre skutky. Chceme plakat, zurit, nadavat. To vsetko patri k zivotu. Chceme sa obzrat, chceme dietovat. Chceme ponocovat, ale chceme aj lenosit. Chceme predsa vsetko, uplne vsetko, co nas nevytiahne zo zivota s obrovskou nalepkou SNAZILKA. Nechceme vycnievat z radu, vytrcat, nechceme sa neustale strazit a kontrolovat, analyzovat a donekonecna dufat, ze „co ak“... Sme silne a nechceme si presda rozbit vztah, nechceme byt pre manzela len „buducou tehulkou“. Chceme byt partnerkami, milenkami, kamaratkami, a ked jedna z funkcii otehotnie 🙂, tak si to vychutname tak, ako nic ine na svete.

Nemajme vycitky, ze chodime na konika. Nasi partneri si konecne mozu vydychnut, lebo okrem otehotnenia zbierame v tejto teme rady a skusnosti prekvapivo aj v inych oblastiach. Budme internetove kamosky, ktore nespaja iba tuzba mat dieta, ale aj ine spolocne temy alebo nazory...

Heslo: www.mudrykonik.sk

shaarka
autor
12. júl 2009

😢 kde ste? MM ma taha von, asi sa budem musiet s vami rozculit. 😀

pipimiska
12. júl 2009

dobry den 🙂 tak sa vam musim pochvalit,ze dnes aj vcera som spala do 13,tej 😵 jak babatko 😝 😀
aa prave som doranajkovala,aaa samozrejme ze sa mi nic nechce,isla by som na grilovacku,ale svokra ma pre nas fazulovu polievku na obed ...
fly,no nezavidim ti,neziedla si ty nahodou najprv spekacku a potom si isla na tie kolotoce? 😉
monik,a tebe sa tie ciarky ziavili do piatich minut???
shaarka,dakujem za vcerajsie povzbudenie a fakt nejdes so mnou? 😝 😀

flamenga
12. júl 2009

shaarka lebo sa mi nechcelo vstávať 😀 a v podstate je to už aj tak jedno, zajtra bude záhada vyriešená... dúfam.. 😀 ak nie dnes 😅

pipimiska
12. júl 2009

flamenga,a preco vecer?testni teraz 😉

flamenga
12. júl 2009

pipi lebo až večer prídeme domov 😀

pipimiska
12. júl 2009

aha 🙂

pipimiska
12. júl 2009

shaarka,uz si zdrhla?

shaarka
autor
12. júl 2009

nene, tu som este.
flam, ved opisat test mozes aj teraz, nie? 😀

pipi, a co za povzbudenie? a kam idem s tebou? ty furt pises na nejake odkazy z minulosti a myslis, ze ja si pamatam, co som povedala/napisala vcera? 😀

pipimiska
12. júl 2009

😀 😀 si ma fakt rozosmiala,fakt...ved ja tocim vzdy o tom istom,do posilky viem ze so mnou nepojdes,takze co ostava? IVF 😀 vcera si ma uistila,ze sa mi to podari,tak ze ci nechces,aby sa aj tebe,hm? 😅

pipimiska
12. júl 2009

inac do tej posilky chodim poctivo 3 krat do tyzdna a vidno ze to stoji za to,takze ak nie na ivf,tak do posilky..vyber si 😀

shaarka
autor
12. júl 2009

pipi 😀 😀 😀
nechaj ma porozmyslat

pipimiska
12. júl 2009

sharikk......este mas 5 minut 😝 😀 😀 😀

monika0001
12. júl 2009

caute...
Nely testy ukázali v limite, všetky tri a cysta nebola bo vo štvrtok som bola u dokiho s tým, že mám bolesti asi mám cystu.. On sa len usmial a povedal, že to vyzerá na tehotenstvo...
ale tak čo už... Som si povedala, že plakať nebudem a nebudem.. ani slzu som nevyronila a ani tak nemienim urobiť... Som naopak rada, že mrcha prišla tak skoro (lebo som čakala, že bude viac meškať, ale asi ma ten tam hore chcel presvedčiť o tm, že tehu sa nekoná) a aspoň sa môžme skôr začať snažiť a stíham to ešte počas dovolenky... a to ma nesmierne teší, bo mám hlavu totálne čistú a aspoň na nič nemyslím.. Iba na to kam pôjdeme zajtra fotiť, kam sa pôjdeme zajtra prejsť, čo budeme variť a čo napečiem...
Je mi proste fajn.. dnes si dám vínko, na ktoré mám už asi týždeň chuť a bude mi ešte lepšie...
😉

monika0001
12. júl 2009

shaar - doki mi robil testy skoro na všetko... no neviem či aj na toto.. Na predposlednej návšteve mi povedal, že z jeho strany som úplne pripravená na tehotenstvo...
A už ani žiadne testy nechcem podstúpiť... Už je toho veľa... teraz kašlem na to... uvidíme čo bude...
Čakáme ešte výsledky z genetiky a uvidíme...

Ale ďakujem vám.... cmuk!

flyangel
12. júl 2009

Monika...a nie je mozne ze mrcha dosla a si tehu aj nadalej?niektore zeny mrchu maju aj napriek tehu..

flyangel
12. júl 2009

Ano shaarka som sa pomylila na opekacke sme boli..ale tie spekacky nam robili na grile 🙂

monika0001
12. júl 2009

Fly - ahoj... 🙂
teoreticky by to mohlo byť možné.. Moja mama to mala so mnou.. včera som to myslím písala... ona mala prvé tri mesiace menzes.. ale neviem.. veď chcem zájsť k dokimu, ale neviem kedy.. neviem kedy je správny čas... čo myslíš?

pipimiska
12. júl 2009

😀 fly na opekacke,ale spekacky na grile? 😀

ahooj monik,je mi luto,uz som myslela,ze si v tom,ale pravda je ,ze zeny mozu mat ms aj ked su tehu..lebo fakt jak mozes mat tri krat ciarku ,nemat cystu atd..
ale inac to co ti spomynala shaarka,ze test na zrazanie krvi,aj to je dost dolezite vysetrenie,ked budes u gyndosa mohla by si sa len tak spytat,ze ci ti to nerobil 😉

flyangel
12. júl 2009

monika pozri..ak sa nechces dlho trapit v neistote..tak zajtra zajdi za nim ..a povedz ze ten ges.vacok videl na sone a aj testiky boli slabo pozitivne aj ukazat mu ich mozes...a povedz mu ze mrcha aj tak dosla...potom by ti mal vziat krv na hcg...a v ut.by si uz mohla vediet na com si 😉 a ak by si tehu bola tak po mrche by si znova sla na sono 😉

monika0001
12. júl 2009

spytam sa ho, ale viem ze veal testov sme robili... no skusim sa spytat....
Pipi - uvidime... je mi to dovne tiez.. cysta neni, doki nieco na sone vidi, tri testy uzkazu //.. uvidime.. musim len cakat co on povie...

janemari
12. júl 2009

Ahojte babenky davno som tu nebola. 😉

flyangel
12. júl 2009

Baby teraz ma napadlo co je so sefinkou,kikinou666,kuspitkou?...mnohe sa tu uz dlho neukazali

monika0001
12. júl 2009

kuspitku som videla dnes v jednej teme, ale neviem ktorá to bola 😅

Fly - ak mi zajtra zoberie krv tak vysledky budem vediet este zajtra... no mas pravdu skocim za nim.
dakujem!

janemari
12. júl 2009

Asi sa snazilkuju,alebo si uzivaju slniecko a nechodia na net.

flyangel
12. júl 2009

jane ale uz mesiace nechodia na net 😒 ci len sem nechodia do tejto temicky?? 😅 😅 monika no super vidis???tak sa nebudes trapit a budes vediet na com si...

monika0001
12. júl 2009

kocky opustam vas pre zatial...
majte sa krasnucko..
Fly dakujem.. 😉

rezancova
12. júl 2009

chcem sa spytat, uz dlhsie tu citam, ale nemala som dovod zasahovat do rozhovorov ostatných. Cosi ma trapi, uz tretikrat sa mi stalo ze po Pohl.styku ma strasne zacalo boliet podbrusko vrazilo mi to az do chrbtice medzi lopatky a strasne ma nafuklo, druhy den mam este slabe bolesti, stalo sa to presne ako predtym v tyzdni pred mrchou, mala som MA konciaci kyretazou v auguste 2008, vraj zla genetika v 10 tt a teraz by som chcela otehotniet ale furt taketo problemy.... neporadite? ma s takymto niecim niekto skusenost?

pipimiska
12. júl 2009

cau jane,sto dvatsat roky sme sa nevideli 😀

rezancova,urcite by som s takymto problemom isla za lekarom ...

monik,cakame zajtra na vysledky 😉

flyangel
12. júl 2009

monika papa a nemas zac 😉

pipimiska
12. júl 2009

fly,aj ja by som kcela vediet co je s nimi,mohli by aspon na skok dojst pochvalit sa ze co nove,a kuspitke neviete ako sa dari?ked dobre pamatam,dvojicky caka ..

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre