Ako otehotnieť a zároveň sa nezblázniť

shaarka
2. máj 2009

Ahojte vsetky zvedavky a buduce mamicky. Tuto temu som chcela zalozit uz dlhsi cas pre vsetky tie, ktore po case (to je jedno, ci po mesiacoch alebo rokoch) prestalo bavit donekonecna rozoberat, preco este nie su tehotne. Pre tie, ktore modrykonik takpovediac a nechtiac trosku znudil, lebo vypadli z diskusie, lebo nestihali vsetko citat, alebo sa im nikto nevenoval alebo preto, lebo zacali byt skratka strasne deprimovane z toho, ze este stale nie su tehotne. Tuto temu som chcela zalozit pre NAS, ktore sa najdu v nizsie uvedenych riadkoch. Pre tie zeny, ktore chcu od diskusie viac nez len uistovanie, ze „tentoraz si uz urcite v tom“. Samozrejme nam drzim palce, ale nezabudajme –
Fazulke sa viac zapaci mamicka - pohodacka, nez vystresovana snazilka

Idealny stav:

1. Ked dostanem menzes, neplacem. Som rada, ze ho mam, som zena, mam maternicu, mam cyklus! Hura. Postazujem sa na krce, na drahe vlozky, pochvalim sa novoobjavenymi tamponmi.
2. Necitim sa previnilo, ked sa mi napriklad v sobotu nechce vstavat o siestej (ako pravidelne cez pracovny tyzden) a odmerat si bazalku. Radsej si pospim, budem mat dobru naladu a potom nasilnim partnera 🙂 Krcok skumam (ak viem), ale neanalyzujem, ci je dostatocne tvrdy alebo makky. Je taky, aky ma byt, ci je hore, alebo dole, podla toho, v akom som leveli 🙂 Hlien sa niekedy nesledovat neda...
Ale neprehanam to, viem, ze krcok ani hlien nie je jedinym indikatorom ovulacie alebo tehotenstva...
3. Nemam velke vycitky, ked si dam vinko alebo idem s kamosmi na pivo... Vyresetujem si trosku hlavu, citim sa prijemne, sebavedomo a sexy, zabavam sa, neriesim pracovne problemy, vyplacem (vygrciam) sa. Viem, ze to nie je zdrave, ale extremizmus nepestujem a partnera sameho v krcme pre istotu nenecham 🙂
Dolezite je nemenit kvoli tuzbe otehotniet svoje navyky natolko, aby to posobilo na psychiku ako blok.
4. Ak mam chut urobit si ovulacny alebo tehotensky test, urobim si ho. Samozrejme ocakavam pozitivny vysledok, lebo CHCEM mat dieta, ale stale mam na mysli, ze sanca je presne 50:50. Preto po spravnom odcitani vysledku necakam, ze sa tam ta ciarka o hodinu zazrakom zjavi, alebo zosilnie, ale test vyhodim a neriesim. Lutujem len vyhodene peniaze (drogeria dm - tehotensky test za 1,33€)... Povolene je odkladat si ovu testy, ale tehotenske vyhadzujem a nevytlacam druhu ciarku kadzu hodinu!
5. Snazim sa zit bezny zivot. Ked do mna niekto rype s otazkou, ze kedy budem tehotna, tak so stoickym kludom odpovedam, ze „neviem“, „ktovie“, „uvidi sa“, ked sa podari“ alebo pouzijem akukolvek vlastnu vtipnu odpoved. Nedam na sebe znat, ze ma to trapi, ze mi lezie pytajuci sa na nervy... Je zvedavy, ako aj ja 🙂 Ale: ked to pride, tak to pride a raz to na mne predsa urcite uvidi!

Je milion tem, o ktorych sa da bavit. O praci, pocasi, politike, vareni, kozmenike, snoch, planoch a sexe... Je toho naozaj dost, cim sa da zamestnat hlava. Je nas tu naozaj pozehnane, kazda z nas je uplne ina, specificka. Roznorodost zivotov nas bude spajat tak, ako aj snaha otehotniet. No nielen to. Spajat nas bude aj fakt, ze otehotnenie je sucastou nespocitatelneho mnozstva nahod a „motylich efektov“ a my, mudre zeny, si to uvedomujeme. Vieme, ze laska, priroda alebo boh je najsilnejsim carodejnikom a tak si chceme uzivat zivot, radosti aj strasti. Chceme sa vasnivo milovat, chceme lubit a pachat dobre skutky. Chceme plakat, zurit, nadavat. To vsetko patri k zivotu. Chceme sa obzrat, chceme dietovat. Chceme ponocovat, ale chceme aj lenosit. Chceme predsa vsetko, uplne vsetko, co nas nevytiahne zo zivota s obrovskou nalepkou SNAZILKA. Nechceme vycnievat z radu, vytrcat, nechceme sa neustale strazit a kontrolovat, analyzovat a donekonecna dufat, ze „co ak“... Sme silne a nechceme si presda rozbit vztah, nechceme byt pre manzela len „buducou tehulkou“. Chceme byt partnerkami, milenkami, kamaratkami, a ked jedna z funkcii otehotnie 🙂, tak si to vychutname tak, ako nic ine na svete.

Nemajme vycitky, ze chodime na konika. Nasi partneri si konecne mozu vydychnut, lebo okrem otehotnenia zbierame v tejto teme rady a skusnosti prekvapivo aj v inych oblastiach. Budme internetove kamosky, ktore nespaja iba tuzba mat dieta, ale aj ine spolocne temy alebo nazory...

Heslo: www.mudrykonik.sk

tinika
8. okt 2009

vaven ty si mi ho zjedla???? ☹
fly ja mam intoleranciu mozno aj ty mas, alergia ma viac nepriaznivych prejavov ako intoeranciua a potesim ta od kedy mi doky zakazal papat vsetko s laktozou, syrov som sa nevzdala a po polroku som zaala zase jogurty papat a zistila som ze mozem ale izbovej teploty a az poobede, smotanu v pohode uz aj studenu a tak pomaly pridavam, hlavne viem z čoho ma prehanalo tak uz si to viem vysledovat takze asi tak a čo som tehu tak ziadne prehanky, tak sa to asi vstrebalo, som čitala ze počas tehu sa to viacerym babam upravilo a niektorym aj natrvalo

flyangel
8. okt 2009

vavenka to je super sa tesim 😀 tak ale dufam ze atb nebudes musiet brat

lenocka84
8. okt 2009

tinika v pohode, zatial mi je ok

flamenga ake stastie ze nemam tv, huraaaaa

leveretka
8. okt 2009

ahojte,

shaarka ako si dnes dopadla? ja super, teším sa 😀

flyangel
8. okt 2009

noo tini aspon ze tak sa ti to upravilo...ja som nic take nemala...ale mala som casto problemy so zaludkom...a teraz som si urobila taky test...3dni som vylucila mliecne vyrobky...ako hlavne mlieko ,jiogurty,smotanky do kavy...a nemala som problemy...a dnes som si dala na ranajky jogurt tak hned ma nadulo a prehnalo a bolelo brucho...potom to preslo..teraz vecer som si dala kakao a to iste hnes ako som ho dopila,tak som musela ist na wc a potom mi dajak aj od zaludka bolo blbo.. 😖 ale vsimla som si ze syry a tak som zniesla v pohode a tak sa mi zda ze tu robia u mna problemy hlavne surove kravske mlieko a jogurty

vavenka
8. okt 2009

Fly 😒 a bude pre teba velky problem sa vzdat suroveho mlieka a jogurtov?
Leveret no pis, co bolo, ako bolo?
Foto v albe 😉

tinika
8. okt 2009

mne mlieko nechybalo ani predtym ale jogurty a syry to je moje

leveretka
8. okt 2009

babulky ja vám to sem skopírujem, aby som nemusela toľko vypisovať 😉

leveretka • 6tt • Dnes o 19:46

Ahojte babulky,

tak už som tu no som vysmiatá a šťastná videla som fazuľku, je nádherná, veľmi si prajem, aby ste takú videli každá z vás čo najskôr...nezabudnuteľný zážitok...takže poporiadku

išla som tam vystresovaná, infarktné stavy, srdce mi bušilo snáď i v nohaviciach...ešte som čakala v čakárni 15 minút, čo sa nestalo nikdy, lebo som presne na čas objednaná, myslela som , že zinfarktujem a že sa pocikám, lebo som si nechala plný mechúr kvôli sonu, aby bolo všetko pekne vidieť ako sa odporúča no a konečne som sa dostala dovnútra, vystresovaná, ty brďo neviem, či som bola niekedy vo väčších stresoch...
najprv mi dokina spravila výter na cytologiu a potom ultrazvuk (sono)...no a skoro som umrela...lebo vošla dnu a pýta sa ma "a robili ste si tehotenský test? ja: áno ona: a bol pozitívny? ja : áno a ona: zreteľne pozitrívny? ja: áno a už mi bolo zle prečo sa toľko pýta " a potom sa zatvrárila vážne, ja som vtedy ani nedýchala, zástava srdca a mozgu normálne som tam ležala ako obarená a potom mi otočila monitor a ukazala mi fazuľku...a povedala, že si krásne leží v maternici a má krásnu dutinku a predstavte si, že už máme 1cm srdiečko ešte nebolo vidieť, takže ideme na ďalší utrazvuk o dva týždne 22.10. aj s mm (to bola mimochodom až jediná otázka, na ktorú som sa počas celej doby zmohla, či môže prísť aj mm so mnou na ultrazvuk!)...no ako ma tak samozrejme vystresovala tým, čo sa počas sona pýtala a ako sa zatvárila, zabudla som kto som a na čo sa chcem všetko opýtať, takže som nepovedala nič a samozrejme som si ani fotku nevypýtala!!!...proste úplný reset...taká som ja pipina ale povedala mi, že keď o dva týždne uvidíme srdiečko, tak hneď vypíšeme aj tehotenskú knižku, tak si s mm vypýtame prvú spoločnú fotku našej fazuľky taká som bola šťastná a dojatá, že sa to ani popísať nedá! fakt úžasný pocit

dzou
8. okt 2009

vavus 😵 😵 krasa nadhera krasny mrnus alebo mrnuska 😵
ja bez mliecnych vyrobkov si ani zivot neviem predstvit... a ak nejem tyzden nejake bio jog. hned to vidim na pupku ze aka som nafucana ze nespaluje tak ako ma

leveretka
8. okt 2009

vavenka, krásne fotky 😵 😵 😵 gratulujem a držím veľmiii palce

vavenka
8. okt 2009

Lev gratulujem 🙂 jj, super pocit 😅

flyangel
8. okt 2009

nuz vavi mlieka ako takeho ani nie...ale jogurty mam celkom rada..ale vydrzim bez nich..hlavne aby mi nebolo blbo

vavenka
8. okt 2009

Dzou cista mama, vsak? 😉
No ja mlieko nemusim, a jogurty jedavam hlavne preto lebo mam problem ist na velku, ale ze by nejak extremne zaberali, nemozem povedat...
Ale zato syry - tvrde makke plesnive zrejuce zlte biele cervene ochutene sem s nimi 😀 😀

dzou
8. okt 2009

vavus no jasne ze cista mamina 😉 ... no ja jem asi vsetko... ja nelubim asi jedine co nelubim je jahnacina 😝 😝 a fazulova polievka bleeeeeeee 😝 😝 😝 😝 😝 ale inac vavus ja ked som bola mala som mala exzem a s tym aj alergiu na cokoladu(ako este stale mam trochu nesmiem zjest vela cokuny inac som cela vyhadzana 😅) tak mi ocino nosil namiesto cokiny syry 😵 😵 😵 ja tiez zboznujem vsetky syry 😵

flyangel
8. okt 2009

akoze syry aj ja milujem a tych sa vzdat nechcem...ale tak sa mi zda ze syry su ok...len to mlieko.. 😒 tak fajn ja uz idem spinkat..tak dobru noc..papa 😉

tinika
8. okt 2009

bru nock my este nadavame pri tej linke a čim dalej viac a to este len prvu skrinku robime

vavenka
8. okt 2009

Fly bru nocku 🙂
Dzou no ja som tiez vsezravec, ja zas nezjem jedine veci co sa hybu - mastne maso, drzky, huspeninu, aspiky a take srandy 🙂 nieze by mi to nechutilo, ale ta konzistencia 😀 a jedno, z coho by som snad aj povracala, je kozka na teplom mlieku 😝

Idem aj ja zeny pomaly, nejak ma dnesok zmohol 🙂

tinika
8. okt 2009

vaven bru noc

dzou
8. okt 2009

tak bru noc baby 😉 a teda vavus kozku na mlieko fuuuj to ani ja nemusim

tinika
8. okt 2009

kozku ani ja nie bleeeee

dzou
8. okt 2009

tini to asi nikto si pametam jak sme sa v skolke s tym ohadzovali 😀

tinika
8. okt 2009

hej? my sme sa neohadzovali ale v skole s hraskom a lyzičkou hihi

dzou
8. okt 2009

hej a tiez si pametam ako chalani vzdy tak hnusne vytlacali z huby zem.kasu.....potom so ju dlhe roky neznasala zacala som ju jest az tu v anglicku 😀

tinika
8. okt 2009

hihi

puma.sue
9. okt 2009

bre ranko... viiiikend sa blizi

a ja som akurat v takom krci kvoli tomu inspektoratu ☹

flamenga
9. okt 2009

puma ahoj 🙂

a kedy to máš? Či nevieš? To bude taká "tajná" nárazovka?

puma.sue
9. okt 2009

ahoj flam, pridu okolo 10.30 - sef mi sice povedal, ze ma bude volat len ak bude treba...
ale uz tu za mnou dnes bol a zase sa pytal na nejake veci ohladom tej kauzy...
snad to ustoji, verim mu 😉

nellie_
9. okt 2009

ahojteee 😎

ja som tu dnes od 6,00 😅 a nejak sa neviem vyhadzat.. piatok a tolko roboty mam.. strasne dačo 😅

puma.sue
9. okt 2009

ahoj nellie, ja som dnes absolutne nestihala rano, som si nejak moc zvykla, ze si s chlapom delime ulohy... a teraz som bola na vsetko sama. ale dnes sa uz vrati z nemecka a uzijeme si vikend...

uz len dnesok dobojovat a bude pokoj...

nech uz je obeeeeeddddd a nech su henti prec ☹

vavenka
9. okt 2009

Boze aj u vas tak leje? Normalne sa mi oci same od seba zatvaraju, jake pocasie......

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre