Ako otehotnieť a zároveň sa nezblázniť

shaarka
2. máj 2009

Ahojte vsetky zvedavky a buduce mamicky. Tuto temu som chcela zalozit uz dlhsi cas pre vsetky tie, ktore po case (to je jedno, ci po mesiacoch alebo rokoch) prestalo bavit donekonecna rozoberat, preco este nie su tehotne. Pre tie, ktore modrykonik takpovediac a nechtiac trosku znudil, lebo vypadli z diskusie, lebo nestihali vsetko citat, alebo sa im nikto nevenoval alebo preto, lebo zacali byt skratka strasne deprimovane z toho, ze este stale nie su tehotne. Tuto temu som chcela zalozit pre NAS, ktore sa najdu v nizsie uvedenych riadkoch. Pre tie zeny, ktore chcu od diskusie viac nez len uistovanie, ze „tentoraz si uz urcite v tom“. Samozrejme nam drzim palce, ale nezabudajme –
Fazulke sa viac zapaci mamicka - pohodacka, nez vystresovana snazilka

Idealny stav:

1. Ked dostanem menzes, neplacem. Som rada, ze ho mam, som zena, mam maternicu, mam cyklus! Hura. Postazujem sa na krce, na drahe vlozky, pochvalim sa novoobjavenymi tamponmi.
2. Necitim sa previnilo, ked sa mi napriklad v sobotu nechce vstavat o siestej (ako pravidelne cez pracovny tyzden) a odmerat si bazalku. Radsej si pospim, budem mat dobru naladu a potom nasilnim partnera 🙂 Krcok skumam (ak viem), ale neanalyzujem, ci je dostatocne tvrdy alebo makky. Je taky, aky ma byt, ci je hore, alebo dole, podla toho, v akom som leveli 🙂 Hlien sa niekedy nesledovat neda...
Ale neprehanam to, viem, ze krcok ani hlien nie je jedinym indikatorom ovulacie alebo tehotenstva...
3. Nemam velke vycitky, ked si dam vinko alebo idem s kamosmi na pivo... Vyresetujem si trosku hlavu, citim sa prijemne, sebavedomo a sexy, zabavam sa, neriesim pracovne problemy, vyplacem (vygrciam) sa. Viem, ze to nie je zdrave, ale extremizmus nepestujem a partnera sameho v krcme pre istotu nenecham 🙂
Dolezite je nemenit kvoli tuzbe otehotniet svoje navyky natolko, aby to posobilo na psychiku ako blok.
4. Ak mam chut urobit si ovulacny alebo tehotensky test, urobim si ho. Samozrejme ocakavam pozitivny vysledok, lebo CHCEM mat dieta, ale stale mam na mysli, ze sanca je presne 50:50. Preto po spravnom odcitani vysledku necakam, ze sa tam ta ciarka o hodinu zazrakom zjavi, alebo zosilnie, ale test vyhodim a neriesim. Lutujem len vyhodene peniaze (drogeria dm - tehotensky test za 1,33€)... Povolene je odkladat si ovu testy, ale tehotenske vyhadzujem a nevytlacam druhu ciarku kadzu hodinu!
5. Snazim sa zit bezny zivot. Ked do mna niekto rype s otazkou, ze kedy budem tehotna, tak so stoickym kludom odpovedam, ze „neviem“, „ktovie“, „uvidi sa“, ked sa podari“ alebo pouzijem akukolvek vlastnu vtipnu odpoved. Nedam na sebe znat, ze ma to trapi, ze mi lezie pytajuci sa na nervy... Je zvedavy, ako aj ja 🙂 Ale: ked to pride, tak to pride a raz to na mne predsa urcite uvidi!

Je milion tem, o ktorych sa da bavit. O praci, pocasi, politike, vareni, kozmenike, snoch, planoch a sexe... Je toho naozaj dost, cim sa da zamestnat hlava. Je nas tu naozaj pozehnane, kazda z nas je uplne ina, specificka. Roznorodost zivotov nas bude spajat tak, ako aj snaha otehotniet. No nielen to. Spajat nas bude aj fakt, ze otehotnenie je sucastou nespocitatelneho mnozstva nahod a „motylich efektov“ a my, mudre zeny, si to uvedomujeme. Vieme, ze laska, priroda alebo boh je najsilnejsim carodejnikom a tak si chceme uzivat zivot, radosti aj strasti. Chceme sa vasnivo milovat, chceme lubit a pachat dobre skutky. Chceme plakat, zurit, nadavat. To vsetko patri k zivotu. Chceme sa obzrat, chceme dietovat. Chceme ponocovat, ale chceme aj lenosit. Chceme predsa vsetko, uplne vsetko, co nas nevytiahne zo zivota s obrovskou nalepkou SNAZILKA. Nechceme vycnievat z radu, vytrcat, nechceme sa neustale strazit a kontrolovat, analyzovat a donekonecna dufat, ze „co ak“... Sme silne a nechceme si presda rozbit vztah, nechceme byt pre manzela len „buducou tehulkou“. Chceme byt partnerkami, milenkami, kamaratkami, a ked jedna z funkcii otehotnie 🙂, tak si to vychutname tak, ako nic ine na svete.

Nemajme vycitky, ze chodime na konika. Nasi partneri si konecne mozu vydychnut, lebo okrem otehotnenia zbierame v tejto teme rady a skusnosti prekvapivo aj v inych oblastiach. Budme internetove kamosky, ktore nespaja iba tuzba mat dieta, ale aj ine spolocne temy alebo nazory...

Heslo: www.mudrykonik.sk

sweetberry
31. okt 2009

ahoj sue 🙂))

nellie_
31. okt 2009

no uz som tu.. sme sa trocha so segrou zapozerali do albumov kamosek na facebooku.. a len sme potichu slintali.. to tam sama India, kanarske ostrovy, thajsko... no sila ako si niektore baby ziju... 😅 😀 😀

sweetberry
31. okt 2009

jej ahoj nellie 😀

puma.sue
31. okt 2009

nellie, nezavidime, sme skromne a tesime sa s nasich dovoleniek na slovensku 😉

ahoj sweetberry 🙂
slnko je uz vysoko a ty este spis??? 😉

sweetberry
31. okt 2009

kto spi ?

puma.sue
31. okt 2009

sak nikto, ale teraz sa vstava? 😉
ale zartovala som, neurazaj sa hned 😉

nellie_
31. okt 2009

pumi ved jasne ze nezavidime.. my sme si len poslintali nad vozenim na slonoch a nad gycovitymi foto nadhernych plazi... 😀 😀
mne staci aj nase kazdorocne chorvatsko... 😎

puma jej nova fotos... 😉 🙂 aka mortišovska... 😉

vavenka
31. okt 2009

Pumi de mas vlasy? 🙂
Ja som konecne po tyzdni dala do kopy kuchynu, ten sporak si ani predstavit neviete, drahy varil cely tyzden - na take detaily ako po sebe upratat on nemysli 🙂

sweetberry
31. okt 2009

sueee a preco urazat 😅
som sice prispata ale som uz hore 😀

nellie_
31. okt 2009

ja by som mala ist poumyvat kupelku a vecko.. to sa mi vcera uz nechcelo... tak sa asi idem do toho pustit...

puma.sue
31. okt 2009

hej, mam tematicku fotku. to som mala na hlave kapucu a je to v noci fotene, takze tam vyzeram jak skriatok 😉

nellie, aj ja by som mala kupelku s weckom nejak spojazdnit, v utorok pridu potencialni svokrovci prvykrat... nechcem, aby ma mali za spinduru, ale mne sa taaaak nechce.
slubila som kamoske, ze jej pojdem do zahrady pomoct dnes. tak mi snad zavola a pojdem tam - aspon budem na vzduchu. a upratovanie kupelky zostane chlapovi ked pride domov 😉

puma.sue
31. okt 2009

baby, ten kolac je super. som pysna na seba. rychly a chutny...
skoro vsetky kraje som obzrala...
maliari su svine..

a idem kamoske do zahrady pomoct, sa tesim, ze budem na lufte.. jeeejjj

takze vela zdaru pre dnesok, papaaaa

flamenga
31. okt 2009

puma aký koláč? 😕 daj recept, či už si dávala a unikol mi? 😀

flyangel
31. okt 2009

ako sa mate?ja pomaly upratujem a varim...

puma.sue
31. okt 2009

flam, isto to poznas...
jablkovy pernik
take tmave, kakaove cesto a navrchu je dzem a poliate cokinou
http://www.nanicmama.sk/kol-e/jablkov-pern-k

anaxamon
31. okt 2009

awojte kocky, ako vikendujete?

flamenga
31. okt 2009

puma poznám, ale my namiesto jabĺčok dávame do perníka slivkový lekvár 😵 😵 mňaaaaaaaaaaaaaaaam 😀

anaxamon
31. okt 2009

ako tak citam tak vy zasa vyvarate a vypekate🙂)) takze som s citanim radsej prestala bo si clovek zas len chute narobi🙂

ja som dnes rano zaskocila do mesta manzelovi kupit darcek k nastavajucim narodkam a este do drogerie a teraz uz len pomaly si upratujem, perem a sem bludim🙂)) varit nebudem bo mam a piect budem ale zajtra, chlebik a jablkovu strudlu 😝

sweetberry
31. okt 2009

idem makat ako blazon mala je chorucka nasi maju prist aby jej zagratulovali k vcerajsim meninkam nemam navarene a odrazu som sa dozvedela ze o hodinu dojde dalsia rodina ze na kolaudaciu domu no super a doma tank a pracka a vsetko mam tu horenohami akoby sa nedalo dat vediet skor taketo veci
papa

anaxamon
31. okt 2009

sweet nemam rada prepadove navstevy, takze uplne chapem ako sa citis 😔

sweetberry
31. okt 2009

joj nastvana som ako dynamit srsim

anaxamon
31. okt 2009

neboj ono ta to ciastocne prejde...hlavne ak mas aspon dve hodiny na to aby si to stravila 😉 aspon ja to vzdy tak do dvoch hodin stravim aj ked mi to nie je vzdy vsetko jedno...a tiez samozrejme zalezi od cloveka co sa na nav 😉 stevnu prepadovku "nahlasil" 😀

sweetberry
31. okt 2009

no mam len hodinu na vsetko a muza nikde isiel na nakup lebo nemam ani z coho varit
spalna hore nohami detska tak isto a oni si to tu idu obkukavat super

anaxamon
31. okt 2009

sweet tak bez co to este stihnes a co nie tak povies, keby ste sa ohlasili ako sa patri v civilizovanom svete nemate sok z neporiadku 😀 😀 😀 😀 papa 😉

flyangel
31. okt 2009

ja tiez nemam rada prepadovky...fuujj

sweetberry
31. okt 2009

no ja im anax vykam takze asi taka opica byt nemozem.....vytrela som mozem cakat kym mi to vsetko uschne nech mozem pokracovat co by som dala teraz za jednoizbovu kuticu alebo oddelene izby celky clovek ma boli nez to tu spravim asi zacnem chodit do posilky lebo mna tentitko skoli aj upratovanie

sweetberry
31. okt 2009

potom ze vysavat bledu pohovku to ma caka lebo mame macicky tak sami chlp vsade a najlepsie ked mi mm povie ved to nechaj tak a oni sme pridu prvy raz

shaarka
autor
31. okt 2009

ahojte,
tak som si vas zbezne precitala a straaaaaaaasne som sa nasmiala na puberalnych neterach a sesterkach a ich otazkach, na linkoch naseho mladi, a ten posledny pribeh s MS nemal chybu, som sa rehotala a MM so mnou 😀 😀 😀 😀

my sme mali vcera pracovno - spolocensky vecer, fajny, dnes vegetime a ideme uz konecne do toho aska, lebo od babky mam ako darcek 50€ poukazku a MUSIM ist kuknut, ci sa tam vobec da nieco za 50€ kupit... 😒

anaxamon
31. okt 2009

ja som sa prave vytrapila s odpadkovym kosom, co mame taky vysuvny, vzdy ked ho cistim, ho vyvesim aby som ho riadne vycistila ale neviem ho zavesit spat a potom chytam nervy...no ale napokon sa podarilo🙂 a uz som si aj bylinky z balkona schovala dnu uz ostali iba jednorocne, ktore aj tak vymrznu...zima moze zacat🙂))

ahoj shaar, asko to je ten nabytok? mozno dajaku rohozku alebo lampu kupis🙂

pipimiska
31. okt 2009

cautee,ja som sa tiez zasmiala na MS 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre