Ako otehotnieť a zároveň sa nezblázniť

shaarka
2. máj 2009

Ahojte vsetky zvedavky a buduce mamicky. Tuto temu som chcela zalozit uz dlhsi cas pre vsetky tie, ktore po case (to je jedno, ci po mesiacoch alebo rokoch) prestalo bavit donekonecna rozoberat, preco este nie su tehotne. Pre tie, ktore modrykonik takpovediac a nechtiac trosku znudil, lebo vypadli z diskusie, lebo nestihali vsetko citat, alebo sa im nikto nevenoval alebo preto, lebo zacali byt skratka strasne deprimovane z toho, ze este stale nie su tehotne. Tuto temu som chcela zalozit pre NAS, ktore sa najdu v nizsie uvedenych riadkoch. Pre tie zeny, ktore chcu od diskusie viac nez len uistovanie, ze „tentoraz si uz urcite v tom“. Samozrejme nam drzim palce, ale nezabudajme –
Fazulke sa viac zapaci mamicka - pohodacka, nez vystresovana snazilka

Idealny stav:

1. Ked dostanem menzes, neplacem. Som rada, ze ho mam, som zena, mam maternicu, mam cyklus! Hura. Postazujem sa na krce, na drahe vlozky, pochvalim sa novoobjavenymi tamponmi.
2. Necitim sa previnilo, ked sa mi napriklad v sobotu nechce vstavat o siestej (ako pravidelne cez pracovny tyzden) a odmerat si bazalku. Radsej si pospim, budem mat dobru naladu a potom nasilnim partnera 🙂 Krcok skumam (ak viem), ale neanalyzujem, ci je dostatocne tvrdy alebo makky. Je taky, aky ma byt, ci je hore, alebo dole, podla toho, v akom som leveli 🙂 Hlien sa niekedy nesledovat neda...
Ale neprehanam to, viem, ze krcok ani hlien nie je jedinym indikatorom ovulacie alebo tehotenstva...
3. Nemam velke vycitky, ked si dam vinko alebo idem s kamosmi na pivo... Vyresetujem si trosku hlavu, citim sa prijemne, sebavedomo a sexy, zabavam sa, neriesim pracovne problemy, vyplacem (vygrciam) sa. Viem, ze to nie je zdrave, ale extremizmus nepestujem a partnera sameho v krcme pre istotu nenecham 🙂
Dolezite je nemenit kvoli tuzbe otehotniet svoje navyky natolko, aby to posobilo na psychiku ako blok.
4. Ak mam chut urobit si ovulacny alebo tehotensky test, urobim si ho. Samozrejme ocakavam pozitivny vysledok, lebo CHCEM mat dieta, ale stale mam na mysli, ze sanca je presne 50:50. Preto po spravnom odcitani vysledku necakam, ze sa tam ta ciarka o hodinu zazrakom zjavi, alebo zosilnie, ale test vyhodim a neriesim. Lutujem len vyhodene peniaze (drogeria dm - tehotensky test za 1,33€)... Povolene je odkladat si ovu testy, ale tehotenske vyhadzujem a nevytlacam druhu ciarku kadzu hodinu!
5. Snazim sa zit bezny zivot. Ked do mna niekto rype s otazkou, ze kedy budem tehotna, tak so stoickym kludom odpovedam, ze „neviem“, „ktovie“, „uvidi sa“, ked sa podari“ alebo pouzijem akukolvek vlastnu vtipnu odpoved. Nedam na sebe znat, ze ma to trapi, ze mi lezie pytajuci sa na nervy... Je zvedavy, ako aj ja 🙂 Ale: ked to pride, tak to pride a raz to na mne predsa urcite uvidi!

Je milion tem, o ktorych sa da bavit. O praci, pocasi, politike, vareni, kozmenike, snoch, planoch a sexe... Je toho naozaj dost, cim sa da zamestnat hlava. Je nas tu naozaj pozehnane, kazda z nas je uplne ina, specificka. Roznorodost zivotov nas bude spajat tak, ako aj snaha otehotniet. No nielen to. Spajat nas bude aj fakt, ze otehotnenie je sucastou nespocitatelneho mnozstva nahod a „motylich efektov“ a my, mudre zeny, si to uvedomujeme. Vieme, ze laska, priroda alebo boh je najsilnejsim carodejnikom a tak si chceme uzivat zivot, radosti aj strasti. Chceme sa vasnivo milovat, chceme lubit a pachat dobre skutky. Chceme plakat, zurit, nadavat. To vsetko patri k zivotu. Chceme sa obzrat, chceme dietovat. Chceme ponocovat, ale chceme aj lenosit. Chceme predsa vsetko, uplne vsetko, co nas nevytiahne zo zivota s obrovskou nalepkou SNAZILKA. Nechceme vycnievat z radu, vytrcat, nechceme sa neustale strazit a kontrolovat, analyzovat a donekonecna dufat, ze „co ak“... Sme silne a nechceme si presda rozbit vztah, nechceme byt pre manzela len „buducou tehulkou“. Chceme byt partnerkami, milenkami, kamaratkami, a ked jedna z funkcii otehotnie 🙂, tak si to vychutname tak, ako nic ine na svete.

Nemajme vycitky, ze chodime na konika. Nasi partneri si konecne mozu vydychnut, lebo okrem otehotnenia zbierame v tejto teme rady a skusnosti prekvapivo aj v inych oblastiach. Budme internetove kamosky, ktore nespaja iba tuzba mat dieta, ale aj ine spolocne temy alebo nazory...

Heslo: www.mudrykonik.sk

bublinka11
8. nov 2009

Halo halo ako sa dnes mame?
Tu bolo od rana kraaasne slnecno a teraz sa zamracilo, takze zase tmavy den 😠
A baby, aj ja mna dobru imunuty, podla gyndy az moc, ze nepustim nic cudzie do seba 😀

vavenka
8. nov 2009

Caute,

my sa pojdeme dnes prevetrat do Optimy - aj nam chladnicka zyva prazdnotou, aj uz nejake darceky mozno pojdeme popozerat, aj na kolacik skocit a tak 🙂 sa tesiiimmm 😀

vavenka
8. nov 2009

ziva, nie zyva, ospravedlnujem sa, kokso asi tehotenska demencia na mna ide 😀 😀

flyangel
8. nov 2009

ahaaa uz viem kt.lekaren shaari...tak to je fakt bomba cena 😀

puma.sue
8. nov 2009

ahojte, uz sme skonzumovali obed, chlap sa isiel vysantit na hokejbal a zostala som sama.
pozvala som dnes kamosku k nam na obed, dojata bola a chutilo jej...
zije sama a aj rodinu ma daleko od BA, tak bola rada, ze v nedelu neobeduje sama.
a ja som rada, ze som niekomu skraslila den...
tu svieti slniecko, aj ked take zubate.
ja sa idem asi pred telku zvalit na chvilu, malo som spala...

shaarka
autor
8. nov 2009

to je tooooooooolkoooooo hodin? 😠
idem si nabrat polievocku mnaaaaaaaaam.

pumi, ste zurovali vcera?

fly, a co nam este napises? zo svojho zivota? 😀

flyangel
8. nov 2009

z mojho zivota shaari asi tolko ze je hnusne pocasie a nic sa mi nechce robit..zajtra mam akurat skusky...tak drzte palce 😉 inac zatial vsetko ok 😉

puma.sue
8. nov 2009

aby malo nebolo, tak nam elektriku vypli, chuji... ze luxusne byvanie, sme tu dva mesiace, ani nie, a uz dvakrat vypli elektriku, nasla som si rozbitu loggiu, no ciste... oneee...

hej, boli sme vonku s kamosmi po dlhej dobe, dosli jedni z Luxu, kvoli rodinnej oslave, ktoru maju dnes, ale teda sme posedeli pri miesanych drinkoch a vybornej kubanskej muzicke. baby sme si aj trochu trsli...

😀

vavenka
8. nov 2009

aj ja kcem miesany drink ! mi slinka tecie pri pomysleni na kombinaciu bacardi+grep 😀 😀 no este si chvilu pockam, ale potom - ruka hore košuľa von šeja hoja 😀 😀

Pumi no ziadna vyha bez elektriny.... Ale urcite nie horsie ako s farbou na hlave zistit ze nejde tepla voda - ako ja v pondelok 😅 😅

My sme boli trochen na nakup, sme si dali zmrzku z mcdonaldu, to je taka dobrotka 🙂 a drahy si zapol futbal 🙄

dzou
8. nov 2009

ahoj vavuska ako sa mas? joj zmrzku z meku by som si dala aj ja 😵 ale tu predavaju taku aj v tych autickach a je mooooooooooooooooooooc dobra 😵

shaarka
autor
8. nov 2009

vavi, a co ste este nakupiliiiiiiiii? poveeeec 🙂
ja sedim za totym picitacom a pracujem. jella je znudena, uz ma dlhe pazury dokonca aj na zadnych nohach, to sa uz davno nestalo 😠

cau dzou, jak mame?

dzou
8. nov 2009

joj ja dobre... uz len odychujem zase 🙂 papam jablkovy kolac mnam mnam 😀

shaarka
autor
8. nov 2009

joj jaka si strucna 🙂 ale jablkovnik je mnam. ani nepoviem nahlas, nech MM nepocuje 😀
dnes sme si robili marhulove gomboce (gulky zo zemiakoveho cesta) od babky, boli mnaaaaaaaaaaaam a slubila som MM, ze cez tyzden mu spravim take, slivkove, ako mi robievala mamka, ked som bola mala 😵

dzou
8. nov 2009

joj niesom strucna 😀 ale dnes bol taky nezaujimavy den... polievku som robila... kolacik... vysavala... no nic vzrusujuce 😀
a ty co mas nove?

shaarka
autor
8. nov 2009

hehe, asi take vzrusujuce veci ako ty 😀 😀 😀

vavenka
8. nov 2009

Shaari hlavne zradlo - ryby sme nakupili, ovocne kompoty - jahodovy, mandarinkovy, slahacku 🙂 ovocie, a tak 🙂
A som sa tebou inspirovala a direkt na ranajky som si kupila sunku, maslo a taky fajny chlebik a paradicky 🙂
A drahotka si kupila botasky na sport a ja jedno tricko - obyc cierne s dlhym rukavom, taky krajsi natelnik 🙂
A milion ludi bolo, som bola v HaM, maju tam oddelenie pre tehotenske veci, mali aj zlavy, ale aj tak nenormalne ceny.... A drahy nejak nemal nakupovaciu naladu, tak tam mozno skocim sama, takto sa neviem sustredit, ked mi niekto funi za chrbtom 😀 😀
A potom uz nic, sme sa pomotkali, v kine nic normalne neslo.....

A jasne ze ho uz vytiahli na pivo, ze dopozerat fotbal 🙄 🙄 🙄

Zajtra sa chystam robit svieckovu 🙂

Dzou naahodou, na nedelu si az moc akcna 😀

dzou
8. nov 2009

no som sa nejak nudila 😅 ja som bola v piatok shopingovat a kupila som si rifle a mikinku a 2 nove podprdy 😀 som sa tesila jak male decko a vybrala som si vonavku na narodky co chcem nina rici 😵

vavenka
8. nov 2009

Dzou no ja si najblizsie kupim aso podprsenku na kojenie 😀 nejak mi je luto investovat teraz do veci ktore nosim len v tehotenstve, takze vydrzime teraz s tymi starymi 🙂

dzou
8. nov 2009

no ja este mozem 😀

shaarka
autor
8. nov 2009

vavi, same dobroty ste nakupili 😵 a este ti poradim ku chlebiku so sunkou a paradickami si dat aj lučinu 😀 prave tlacim. som na nej zavislaaa 😀
a chcem si kupit nejake nohavice. jedny co mam, su pohodlne ale skarede a druhe su mi trosku velke a hlavne dlhe. nema mi kto podhnut 😠

dnes uz nevarim, Mm bude musiet zajtra prezit "len" na kuracej bozskej polievocke a zajtra nasi donesu prekladanu kapustu. uz mi tecu slinky 😝 😝

dzou
8. nov 2009

mnaaaaaam no ja mam masko zo vcera a dnes strukovu bielu polievku 😵

vavenka
8. nov 2009

Ja mozno zajtra sa prinutim sulance nasulat....
To je aka prekladana kapusta?
My sme konecne dnes dojedli tu karfiolovu polievku, zajtra drahy mozno uvari kuraciu, ten vie tiez bozske tieto masove poievocky 😅 A este fut mame tie morcacie rezne v chladnicke 😕
Lucina je syr natieraci? Ci? Neviem teraz 😅 No ja nedam dopustit nas klasicke maslo, ziadne Veto Rama, naozajstne kravske maslo 😀

monky1
8. nov 2009

ahojte, uf, vecer je tu, mm nedavno odisiel do prace, pride okolo 21.30 😵

ako sa mate, co nove? mna este caka jedna povinnost - ulozit malicku a potom veget so superstar

shaarka
autor
8. nov 2009

cau monky, no vidim, ze uz je tam trosku usmevu 🙂 to som rada 😵
vavi, lucina je akoze syr (25% tuku), ale neviem to prirovnat k NICOMU. fakt k nicomu. a milujem to uz od detstva. ale je to kurrrva drahe. doslova!

puma.sue
8. nov 2009

ahojte, celkom akcne ste pozili dnes. ja som ani nos nevystrcila. ak nepocitam, ze som na balkon vysla 😉
adama mame u mamy, takze ani vencit som nebola nutena

je mi nejak divne od brucha, ale asi kvoli tomu, ze cely den kofolu popijam a moje telo moc neznasa kofein...
a cakam teraz na superstar, snad nam pocas toho nevypadne znova prud, lebo uz budem robit cirkus...

a varila som tu tekvicovu polievku, perkelt a halusky.
a teraz vecer taky eintopf - prekladane zemiaky, cibula, paradajka, paprika, krkovicka, upecene v pekaci hodinu v rure a na zaver posypane syrom. spolubyvajuci bol spokojny...

vavenka
8. nov 2009

Spolubyvajuci 😀 😀 😀

puma.sue
8. nov 2009

vavi, a ako som ho mala nazvat? ved vies, ze vase skratky "mm" nepouzivam, lebo ved nie sme manzelia 😀
a vcera ma tak nastval, ze POMOC... to pomenovanie je este slusne 😀

monky1
8. nov 2009

a mam veget 😅

shaarka, usmev ako usmev - zajtra rano palim k dokimu - dnes som myslela, ze to babo vykaslem...som sa nezastavila, tak ma dusi...a najhorsie je to, ze uz ma boli cela prava strana - chrbat od pazuchy az po zadok...uz sa ani hnut nemozem, tak ma vsetko picha...a uz aj ked nekaslem
sme sa s mm smiali, ze ked tento kasel ten drobec prezije, prezije aj zemetrasenie

puma, plne chapem spolubyvajuceho, aj ja by som bola spokojna, keby mi niekto taku fajnotu uvaril.....vlastne celkovo - hocico uvaril......my sme dnes tlacili kolozvarsku, polievka klasika - vyvar a poobede namiesto kolaca orechove keksy 😀

puma.sue
8. nov 2009

ja som v piatok slubovala ako dezert puding s mandarinkovym kompotom a piskotami, ale vcera sme boli v rakusku na nakupoch a prezieravo som kupila taky ten hotovy pudng aj so slahackou, bol za taku cenu, ze tu by som ani mlieko na ten domaci puding nekupila... no co, ked sa da, treba si pomoct 😉

mon, chod sa dat pozriet, aby prdola netrpel hned od uvodu 😉

vavenka
8. nov 2009

Pumi no ja tiez nemam mm, aj my sme v podstate splubyvajuci, a teraz ked ani nesexujeme tak uz doslova 😀 😀 A co vcera vyviedol?? Somar jeden, nasu sue takto nasierat 🙄 🙄 🙄
Monky fuu tak nech ti to cim skor prejde, daj vediet ako si dopadla, a teraz ani velmi atb by si este nemala, joj to je na porazenie 🙄

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre