Ako otehotnieť a zároveň sa nezblázniť

shaarka
2. máj 2009

Ahojte vsetky zvedavky a buduce mamicky. Tuto temu som chcela zalozit uz dlhsi cas pre vsetky tie, ktore po case (to je jedno, ci po mesiacoch alebo rokoch) prestalo bavit donekonecna rozoberat, preco este nie su tehotne. Pre tie, ktore modrykonik takpovediac a nechtiac trosku znudil, lebo vypadli z diskusie, lebo nestihali vsetko citat, alebo sa im nikto nevenoval alebo preto, lebo zacali byt skratka strasne deprimovane z toho, ze este stale nie su tehotne. Tuto temu som chcela zalozit pre NAS, ktore sa najdu v nizsie uvedenych riadkoch. Pre tie zeny, ktore chcu od diskusie viac nez len uistovanie, ze „tentoraz si uz urcite v tom“. Samozrejme nam drzim palce, ale nezabudajme –
Fazulke sa viac zapaci mamicka - pohodacka, nez vystresovana snazilka

Idealny stav:

1. Ked dostanem menzes, neplacem. Som rada, ze ho mam, som zena, mam maternicu, mam cyklus! Hura. Postazujem sa na krce, na drahe vlozky, pochvalim sa novoobjavenymi tamponmi.
2. Necitim sa previnilo, ked sa mi napriklad v sobotu nechce vstavat o siestej (ako pravidelne cez pracovny tyzden) a odmerat si bazalku. Radsej si pospim, budem mat dobru naladu a potom nasilnim partnera 🙂 Krcok skumam (ak viem), ale neanalyzujem, ci je dostatocne tvrdy alebo makky. Je taky, aky ma byt, ci je hore, alebo dole, podla toho, v akom som leveli 🙂 Hlien sa niekedy nesledovat neda...
Ale neprehanam to, viem, ze krcok ani hlien nie je jedinym indikatorom ovulacie alebo tehotenstva...
3. Nemam velke vycitky, ked si dam vinko alebo idem s kamosmi na pivo... Vyresetujem si trosku hlavu, citim sa prijemne, sebavedomo a sexy, zabavam sa, neriesim pracovne problemy, vyplacem (vygrciam) sa. Viem, ze to nie je zdrave, ale extremizmus nepestujem a partnera sameho v krcme pre istotu nenecham 🙂
Dolezite je nemenit kvoli tuzbe otehotniet svoje navyky natolko, aby to posobilo na psychiku ako blok.
4. Ak mam chut urobit si ovulacny alebo tehotensky test, urobim si ho. Samozrejme ocakavam pozitivny vysledok, lebo CHCEM mat dieta, ale stale mam na mysli, ze sanca je presne 50:50. Preto po spravnom odcitani vysledku necakam, ze sa tam ta ciarka o hodinu zazrakom zjavi, alebo zosilnie, ale test vyhodim a neriesim. Lutujem len vyhodene peniaze (drogeria dm - tehotensky test za 1,33€)... Povolene je odkladat si ovu testy, ale tehotenske vyhadzujem a nevytlacam druhu ciarku kadzu hodinu!
5. Snazim sa zit bezny zivot. Ked do mna niekto rype s otazkou, ze kedy budem tehotna, tak so stoickym kludom odpovedam, ze „neviem“, „ktovie“, „uvidi sa“, ked sa podari“ alebo pouzijem akukolvek vlastnu vtipnu odpoved. Nedam na sebe znat, ze ma to trapi, ze mi lezie pytajuci sa na nervy... Je zvedavy, ako aj ja 🙂 Ale: ked to pride, tak to pride a raz to na mne predsa urcite uvidi!

Je milion tem, o ktorych sa da bavit. O praci, pocasi, politike, vareni, kozmenike, snoch, planoch a sexe... Je toho naozaj dost, cim sa da zamestnat hlava. Je nas tu naozaj pozehnane, kazda z nas je uplne ina, specificka. Roznorodost zivotov nas bude spajat tak, ako aj snaha otehotniet. No nielen to. Spajat nas bude aj fakt, ze otehotnenie je sucastou nespocitatelneho mnozstva nahod a „motylich efektov“ a my, mudre zeny, si to uvedomujeme. Vieme, ze laska, priroda alebo boh je najsilnejsim carodejnikom a tak si chceme uzivat zivot, radosti aj strasti. Chceme sa vasnivo milovat, chceme lubit a pachat dobre skutky. Chceme plakat, zurit, nadavat. To vsetko patri k zivotu. Chceme sa obzrat, chceme dietovat. Chceme ponocovat, ale chceme aj lenosit. Chceme predsa vsetko, uplne vsetko, co nas nevytiahne zo zivota s obrovskou nalepkou SNAZILKA. Nechceme vycnievat z radu, vytrcat, nechceme sa neustale strazit a kontrolovat, analyzovat a donekonecna dufat, ze „co ak“... Sme silne a nechceme si presda rozbit vztah, nechceme byt pre manzela len „buducou tehulkou“. Chceme byt partnerkami, milenkami, kamaratkami, a ked jedna z funkcii otehotnie 🙂, tak si to vychutname tak, ako nic ine na svete.

Nemajme vycitky, ze chodime na konika. Nasi partneri si konecne mozu vydychnut, lebo okrem otehotnenia zbierame v tejto teme rady a skusnosti prekvapivo aj v inych oblastiach. Budme internetove kamosky, ktore nespaja iba tuzba mat dieta, ale aj ine spolocne temy alebo nazory...

Heslo: www.mudrykonik.sk

flyangel
18. máj 2009

no ved toto mimo...ale uz daco citis?

monika0001
18. máj 2009

jane - tam šlo o to vybrať jednu so svojich naj foto a ja som dlho premýšlala ked som tam dala oni ju nedali... aspoň nebola vidieť.. až teraz večer ked som to pozerala že veď tam vôbec nie je sa zrazu objavila... hm... chcela som si troška zdvihnúť sebavedomie vo foto.... chcela som vedieť či sa bude aj niekomu inému páčiť...niekomu kto ma nepozná a nepovie mi na rovinu nič... iba buď dá hlas abo nie....

tinika
18. máj 2009

mimo krce mi asi nezavidis co?
robila som si 12 dpo a bola / a 15dpo a boli // 🙂

janemari
18. máj 2009

Babenky moje,ja sa poberiem do tej postele lebo to naozaj uz zajtra nezvladnem.A pit niekolko kav denne a este aj energet.napoje nie su spravnou volbou.Zajtra uz pridem s prace rovno domov,takze budem moct konikovat s vami dlhsie.Majte sa krasne,dobru nocku.

monika0001
18. máj 2009

oki jane papap a dobru nôcku...
ja idem s mm a s hafanom vonko... potom ešte kuk na vás a tiež pôjdem do riše snov... 😉

tinika
18. máj 2009

jane pekne sny a vyspinkaj sa do ruzova

janemari
18. máj 2009

moni a do kedy trva ta sutaz?

janemari
18. máj 2009

Tak nist.Pokecame zajtra.Pa pa

nelynka
18. máj 2009

ospravedlnujem sa, bola som piect kolac ale ocividne okrem mimo nikto nezaregistroval ze som dola..

a nie mimo, necitala som novinu, necitam uz pozadu, je to zbytocne 😉

janemari
18. máj 2009

nely este som kuk na chvilu a ja som ta pozdravila kuk do zadu.

a teraz uz ozaj idem-.

nelynka
18. máj 2009

ano ano uz to vidim ale okrem vas nikto ach jaj, uz budem pomalicky ako duch ☹

tak sa mi majte
pa

monika0001
18. máj 2009

nely - neudes ako duch, prepac... ja som riešila tú trapnú súťaž a som chvilu ani nečítala poriadne... a bola som mysšlienkami preč... som sa testovala... 😉

monika0001
18. máj 2009

o.k. tak idem ho hajan...
papapapapaapapapa

shaarka
autor
19. máj 2009

ahojte,
ja len k vcerajsku: jane, som sa dobre nahlas zasmiala (tini no myslim,ze jej ho prelozil preto aby sa konecne vyspal) 😀 😀 😀 😀

anaxamon
19. máj 2009

helou vas tu je dneska ako maku v nedozretej makovici po najazde opiovych maniakov 😀 😀 😀

shaarka
autor
19. máj 2009

😀 hehe, prepacte, ze vas zanedbavam 😅
som pracovala a potom poradovala a potom sa skolila a teraz bezim dom, mam rande s kamoskou.
zajtra idem na UZV, kocky, drzte mi palceeeee!!!! 😉

tinika
19. máj 2009

ahojte
shaarka poradovala v praci alebo na nete?

shaarka
autor
19. máj 2009

no caute. kamoska mala malo casu 😀 tak som tu.
tini, kazdy utorok mame gramialky (skoda, ze tu nie je zivajuci smajlik) 🙄

shaarka
autor
19. máj 2009

gremialky

selyma
19. máj 2009

No tak poraďte, ako otehotnieť a nezblázniť sa 😢

shaarka
autor
19. máj 2009

selyma, take lahke to nebude. 😅
a co ty robis preto, aby si sa nezblaznila? 🙂

selyma
19. máj 2009

MYlsela som si, a isto som nebola sama, že keď sa raz rozhodneš, tak to bude hneď a zaraz. Ale posledný mesiac som sa teda riadne sklamala. čo som počítala. Všetko sa to začalo, keď som nedostala M, tehotenský// ale tá druhá len svetlá, ale predsa. No a po dvoch týždňoch menzes. Akurát dnes som bola na gynde, na krv, zajtra po výsledky, že či nie náhodou spontánny potrat. Ja sama tuším, že áno. A preto stále myslím čo to bolo, nechce sa mi do práce. Už keby som vedela, čo to bolo. Keby bolo na mne, zajtra by som už chcela rodiť. 😖

shaarka
autor
19. máj 2009

kludne sa mohlo stat, ze embryjko nebolo zdrave a preto sa to takto skoncilo. radsej tak. priroda je mocna, vie si to zariadit. tak nesmut a bud rada, ze aspon sa to da, ze sa to uz raz podarilo a sup s nadejou do dalsieho kola. 😉

selyma
19. máj 2009

Ďakujem shaarka. Necieš mi poradiť? Ak by to naozaj bol potrat, možem rýchlo otehotnieť alebo treba čakať. Chcela by som to vedieť, ale predpokladám, že zajtra mi dá dr. vedieť.

mimomu
19. máj 2009

ahooojte som doma.... 🙂
moni,prepac,vcera mi padol net...neboj aj tvojej foto raz zvitazi 😉
shaar,este stale sa so mnou nebavis? 😉

shaarka
autor
19. máj 2009

selyma, nechaj svoje telo, nech sa rozhoduje samo. ak ti nabehne cyklus, nie je preco cakat. a po spontannom potrate cyklus nezvykne haprovat.
alebo - poradi doktor.

mimo, no co ti mam na to povedat? som prilis unavena, aby som strajkovala 😀

monika0001
19. máj 2009

selyma - ja ti poviem ako sme na tom boli my.... teda ak Ti to nevadí...
My sme o to prišli skoro už v treťom mesiaci... (moja kamoška tiež potratila a i napriek tomu, že jej lekári vraveli, že min. pol roka nesmie otehu, kašlala na nich a hned po mesiaci otehotnela a vyšlo jej to..dokonca mal prenášala). No ta sme si aj my povedali... čo ta po lekároch treba sa do toho hneď pustiť.... čuduj sa svete... po 2.týždňovej pauze (bo som bola ako keby po 6 nedelí) sme sa do toho dali a hneď na prvé milovanie sa nám zadarilo... no ale trvalo to veľmi kratučko... a vieš prečo? Lebo sme boli hlúpy a ponáhlali sme sa! Nerob to! Lekár mi vravel, že pol roka je dlhá doba, že stačí len tri mesiace, ale tie musia byť!!!! Ďalej mi povedal, (neviem či ma nestrašil), že keď to zopakujem môžem prísť o maternicu a tým aj o vlastné deti... tak sme si to rozmysleli a pekne krásnučko sme si teraz museli počkať viac ako tri mesiace....
Takže ak to bol potrat, ver tomu, že matka príroda vie prečo a buď šťastná, že si otehotnela klasickým spôsobom bez komplikácií a keď budeš chcieť plakať spomeň si na kočky, ktoré si tu píšu... Niektoré majú veľké problémy... problémy, pre ktoré môžno nikdy nebudú môcť mat vlastné detičky.... ktoré nikdy nezažijú ten nádherný pocit... pocit byť tehotná.... Otehotnela si raz a otehotnieš aj ďalší krát a budeš mať krásne babatenko, ktoré bude mať jednu super, skvelú, najlepšiu maminu.... 😉
Ja som tiež veľmi natrápila, ale osudu žien práve tu na koníkovi ma dostávajú do reality a len za pomoci týchto žien s veľkým Ž, som na tom tak ako som... v pohode.... (občas mám návaly plaču, ale v tedy prídem sem a baby m vrátia do reality a "postavia"ma opäť na nohy.... a ver, že mi tu pre Teba a Tvoje boľavé srdiečko už od teraz budeme stále!!! Keď budeš smutná, prídi sem za nami a uvidíš ako sa Ti uľaví....) 😉
Dúfam, že aspoň troška som Ti pomohla... 😒

mimomu
19. máj 2009

shaarka,nic mi nehovor,som aj tak uz dost znicena 😒

shaarka
autor
19. máj 2009

teraz ja potrebujem podporu.
idem po vysledky z krvi a mocu. to ma az tak netrapi, predpokladam nejaky ten zvyseny cholesterol a tak.
som zvedava na cukor.
no ale idem aj na UZV a som strasne nervozna. pripravujem sa na sklamanie, pripravujem, ale v kutiku duse stale dufam, ze by to vyjst mohlo a ze by mohlo byt vidiet nejaky ten dominantny folikul. lebo ked nie, tak budem veeeeeelmi smutna. 😔

monika0001
19. máj 2009

inak ahojte.... 😉
som sa rozpísala.... 😲
Mimo - neva... ja som aj tak musela do postele... ale vieš čo nás čaká dnes????

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre