Ako otehotnieť a zároveň sa nezblázniť

shaarka
2. máj 2009

Ahojte vsetky zvedavky a buduce mamicky. Tuto temu som chcela zalozit uz dlhsi cas pre vsetky tie, ktore po case (to je jedno, ci po mesiacoch alebo rokoch) prestalo bavit donekonecna rozoberat, preco este nie su tehotne. Pre tie, ktore modrykonik takpovediac a nechtiac trosku znudil, lebo vypadli z diskusie, lebo nestihali vsetko citat, alebo sa im nikto nevenoval alebo preto, lebo zacali byt skratka strasne deprimovane z toho, ze este stale nie su tehotne. Tuto temu som chcela zalozit pre NAS, ktore sa najdu v nizsie uvedenych riadkoch. Pre tie zeny, ktore chcu od diskusie viac nez len uistovanie, ze „tentoraz si uz urcite v tom“. Samozrejme nam drzim palce, ale nezabudajme –
Fazulke sa viac zapaci mamicka - pohodacka, nez vystresovana snazilka

Idealny stav:

1. Ked dostanem menzes, neplacem. Som rada, ze ho mam, som zena, mam maternicu, mam cyklus! Hura. Postazujem sa na krce, na drahe vlozky, pochvalim sa novoobjavenymi tamponmi.
2. Necitim sa previnilo, ked sa mi napriklad v sobotu nechce vstavat o siestej (ako pravidelne cez pracovny tyzden) a odmerat si bazalku. Radsej si pospim, budem mat dobru naladu a potom nasilnim partnera 🙂 Krcok skumam (ak viem), ale neanalyzujem, ci je dostatocne tvrdy alebo makky. Je taky, aky ma byt, ci je hore, alebo dole, podla toho, v akom som leveli 🙂 Hlien sa niekedy nesledovat neda...
Ale neprehanam to, viem, ze krcok ani hlien nie je jedinym indikatorom ovulacie alebo tehotenstva...
3. Nemam velke vycitky, ked si dam vinko alebo idem s kamosmi na pivo... Vyresetujem si trosku hlavu, citim sa prijemne, sebavedomo a sexy, zabavam sa, neriesim pracovne problemy, vyplacem (vygrciam) sa. Viem, ze to nie je zdrave, ale extremizmus nepestujem a partnera sameho v krcme pre istotu nenecham 🙂
Dolezite je nemenit kvoli tuzbe otehotniet svoje navyky natolko, aby to posobilo na psychiku ako blok.
4. Ak mam chut urobit si ovulacny alebo tehotensky test, urobim si ho. Samozrejme ocakavam pozitivny vysledok, lebo CHCEM mat dieta, ale stale mam na mysli, ze sanca je presne 50:50. Preto po spravnom odcitani vysledku necakam, ze sa tam ta ciarka o hodinu zazrakom zjavi, alebo zosilnie, ale test vyhodim a neriesim. Lutujem len vyhodene peniaze (drogeria dm - tehotensky test za 1,33€)... Povolene je odkladat si ovu testy, ale tehotenske vyhadzujem a nevytlacam druhu ciarku kadzu hodinu!
5. Snazim sa zit bezny zivot. Ked do mna niekto rype s otazkou, ze kedy budem tehotna, tak so stoickym kludom odpovedam, ze „neviem“, „ktovie“, „uvidi sa“, ked sa podari“ alebo pouzijem akukolvek vlastnu vtipnu odpoved. Nedam na sebe znat, ze ma to trapi, ze mi lezie pytajuci sa na nervy... Je zvedavy, ako aj ja 🙂 Ale: ked to pride, tak to pride a raz to na mne predsa urcite uvidi!

Je milion tem, o ktorych sa da bavit. O praci, pocasi, politike, vareni, kozmenike, snoch, planoch a sexe... Je toho naozaj dost, cim sa da zamestnat hlava. Je nas tu naozaj pozehnane, kazda z nas je uplne ina, specificka. Roznorodost zivotov nas bude spajat tak, ako aj snaha otehotniet. No nielen to. Spajat nas bude aj fakt, ze otehotnenie je sucastou nespocitatelneho mnozstva nahod a „motylich efektov“ a my, mudre zeny, si to uvedomujeme. Vieme, ze laska, priroda alebo boh je najsilnejsim carodejnikom a tak si chceme uzivat zivot, radosti aj strasti. Chceme sa vasnivo milovat, chceme lubit a pachat dobre skutky. Chceme plakat, zurit, nadavat. To vsetko patri k zivotu. Chceme sa obzrat, chceme dietovat. Chceme ponocovat, ale chceme aj lenosit. Chceme predsa vsetko, uplne vsetko, co nas nevytiahne zo zivota s obrovskou nalepkou SNAZILKA. Nechceme vycnievat z radu, vytrcat, nechceme sa neustale strazit a kontrolovat, analyzovat a donekonecna dufat, ze „co ak“... Sme silne a nechceme si presda rozbit vztah, nechceme byt pre manzela len „buducou tehulkou“. Chceme byt partnerkami, milenkami, kamaratkami, a ked jedna z funkcii otehotnie 🙂, tak si to vychutname tak, ako nic ine na svete.

Nemajme vycitky, ze chodime na konika. Nasi partneri si konecne mozu vydychnut, lebo okrem otehotnenia zbierame v tejto teme rady a skusnosti prekvapivo aj v inych oblastiach. Budme internetove kamosky, ktore nespaja iba tuzba mat dieta, ale aj ine spolocne temy alebo nazory...

Heslo: www.mudrykonik.sk

lenuska85
30. nov 2009

Nellie tak toto som pocula prvy krat 😀 super

nellie_
30. nov 2009

lenus ku tvojej ankete....
- piseme si to v sms-ke (teda iba v tych ked je na jazde v zahranici a vtedy spolu nevolame tak si to vzdy napiseme)
- a aj pred spanim ale nie uplne kazdy vecer vacsinou po dobrom sexiku... 😀 😀 😀
alebo ked ma drahy troska vypite tak vtedy som strasne "lubena a milovana a najlepsia na svete a keby sa mi nieco stalo tak on to neprezije..." 😀 😀

lenocka84
30. nov 2009

lenus niektorych chlapom to len dlhsie trva kym nato pridu
to je vsetko

puma.sue
30. nov 2009

moja kamoska si pred rokmi nabalila anglicana a naucila ho, ze dobre rano sa po slovensky povie "milujem ta" a kazde rano ked otvoril oci jej to povedala... a vraj mala hned krajsi den 😀

ano, povedal... aj taki su... no nic, je to za mnou, aj ked, vzdy ked si na to spomeniem, tak sa mi tak zvlastne stiahne krk....

siouxie
30. nov 2009

puma, dosť veľká pecka 😒 😕

nellie, ešte k tým škutám, to poznám, keď som si ich sušievala fénom, v pohode som o dve tri hodiny siahla zospodu k hlave a tam mokro. Ja som musela fénovať, lebo to by som bola inak pol dňa doma, kým by uschli 😀 😀

no a k ankete, nepočítam to, ale nepoužívam ten výraz. Skôr ľúbim ťa. Pripadá mi to také dôvernejšie 😀 😀 Ale to sú moje mozgochody 😀 😀 😀

lenuska85
30. nov 2009

jaaj Nellie tak to aj moj je taky pritulny ked si vypije. najviac ho vtedy ma rada nasa havina. 😀

nellie_
30. nov 2009

ja si tiez myslim, ze ked sa to hovori len z povinnosti a prilis casto uz to potom strati to svoje čaro...
a koniec koncov ved to o sebe dobre vieme ze sa lubime, ved inak by sme spolu neboli.... 🙂

nellie_
30. nov 2009

siouxie inak aj my vacsinou s MM pouzivame vyraz lubim ta.. to aj mne pride krajsie ako milujem ta... 😉 🙂 🙂

lenuska85
30. nov 2009

U nas v rodine sa zauziva taka veta, ze lubit mozes kazdeho, milovat iba jedneho. Tak preto som pouzila tento vyraz. Ale kolko ludi, tolko chuti, kazdy ma svoj nazor 😀

siouxie
30. nov 2009

jasné lenuš, hovorím, že to sú len také moje haluze. Mne pripadá to prvé trocha strojené, ale to je aj tým, že mne maminka od detstva rozprávala ako ma ľúbi, takže mi to pripadalo také prirodzenejšie. Ale také "mám ťa rada" mi pripadá skôr to, čo píšeš ty, lebo mám rada strašne veľa vecí a ľudí a zvierat 😀 😀 😀

jalanecek
30. nov 2009

Ahojky chcela by som sa vas opitat mam 46 den cyklu.Teotensky test mam negativny a bazalnu teplotu 37,2 este mi to takto nikdy nemeskalo minuly tyzden som bola u doktorky a nic mi ne[povedala len ze mam zveceny vajecnik o 2mm.Teraz neviem ci ist k doktorje nech mi da vyvolavaciu injekciu alebo pockat poradite mi??

lenuska85
30. nov 2009

Nemozme byt vsetci rovnaki 😀 Ale jasne, beriem kazdy jeden nazor.

nellie_
30. nov 2009

jalanecek to je tazko ti takto radit.. vyvolavackou nic nepokazis keby si aj tehu ona praveze pomoze lepsie udrzat plod keby to bolo tehotenstvo.... alebo si mohla mat oneskorenu ovulaciu a ak si aj tehotna tak este ti test nic neukaze, no neviem to je tazko ti takto radit... to ti mala doktorka v tomto hlavne poradit, ked uz si tam bola... moja by mne osobne asi hned pichla vyvolavacku a hotovo....

jalanecek
30. nov 2009

som z toho zmatena pokusame sa o babetko uz 5 rokou a takto mi to este nemeskalo dostavam pravidelnu menstruaciu a teraz toto asi je skoro aj na test vsak?Ked pises ze mi este nic neukaze??

shaarka
autor
30. nov 2009

k ankete:
kedysi sme si to hovorili velmi casto, niekolkokrat denne, pouzivali skratky a tak.
teraz omnoho menej, urcite nie kazdy den. niekedy pred spanim - lubim ta, niekedy ked mi je smutno, alebo ked sa po hadke zmierime. priznam sa, ze to nejak nesledujem, lebo mne tie slova az tak nechybaju. chybaju mi skor skutky, ciny, ktore MM vycitam 😎

nellie_
30. nov 2009

jalanecek - no tak skusaj kazdy druhy den test mozno mas pomalsie vylucovanie HCG hormonu...
tak vela stastia ti prajem 😉 🙂

siouxie
30. nov 2009

Lenočka, kde si? Papáš polievku? 😀 Ja som práve dojedla 😀 😀 😀

A nejako sa nám do... počasie, taký pekný a teplý deň to bol 🙂

shaarka
autor
30. nov 2009

pekny teply? a kde? 😀
v KE je slnecno, ale kosa 🙂

siouxie, az teraz som si vsimla, co mas v pase... mrzi ma to velmi ☹ aky mate dalsi plan?

lenocka84
30. nov 2009

siouxie tu soooom
ano papala som polievocku
ako si uhadla?

siouxie
30. nov 2009

Leni, keď som sa nadžgávala, myslela som na tvoju fazuľovú 😀 😀 😀 .

Shaar no tu bolo slnečno, 15,5 stupňa (na teplomeri v aute okolo pol dvanástej). Trocha pofukovalo, ale inak normálna jar. teraz sa zatiahlo a vyzerá to ako už jesenne 😀 Ale furt je teplo.
K tomu pasu, no čo iné - nejaké vyšetrenia a ďalšie kolo... 😒 😀

lenocka84
30. nov 2009

siouxie a nedostala si chut? 😝 😝 😝

siouxie
30. nov 2009

však to! 😀 😝 Ale vieš čo, predtým spravím hrachovú. Nech nemáme dve kyslé po sebe 😀 😀 😀.

lenocka84
30. nov 2009

siouxie dobre nato ides

siouxie
30. nov 2009

😀

lenocka84
30. nov 2009

jaaaaj nic sa mi nechce

siouxie
30. nov 2009

to sme dve 😉

lenocka84
30. nov 2009

a to ja dnes idem este aj pracovat

siouxie
30. nov 2009

a ja musím niečo porobiť, ale aspoň budem online 🙂

lenocka84
30. nov 2009

ja nie,ale teda zatial cakam na telefonat

siouxie
30. nov 2009

aspoň trocha vytráviš pred robotou. 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre