Ako otehotnieť a zároveň sa nezblázniť

shaarka
2. máj 2009

Ahojte vsetky zvedavky a buduce mamicky. Tuto temu som chcela zalozit uz dlhsi cas pre vsetky tie, ktore po case (to je jedno, ci po mesiacoch alebo rokoch) prestalo bavit donekonecna rozoberat, preco este nie su tehotne. Pre tie, ktore modrykonik takpovediac a nechtiac trosku znudil, lebo vypadli z diskusie, lebo nestihali vsetko citat, alebo sa im nikto nevenoval alebo preto, lebo zacali byt skratka strasne deprimovane z toho, ze este stale nie su tehotne. Tuto temu som chcela zalozit pre NAS, ktore sa najdu v nizsie uvedenych riadkoch. Pre tie zeny, ktore chcu od diskusie viac nez len uistovanie, ze „tentoraz si uz urcite v tom“. Samozrejme nam drzim palce, ale nezabudajme –
Fazulke sa viac zapaci mamicka - pohodacka, nez vystresovana snazilka

Idealny stav:

1. Ked dostanem menzes, neplacem. Som rada, ze ho mam, som zena, mam maternicu, mam cyklus! Hura. Postazujem sa na krce, na drahe vlozky, pochvalim sa novoobjavenymi tamponmi.
2. Necitim sa previnilo, ked sa mi napriklad v sobotu nechce vstavat o siestej (ako pravidelne cez pracovny tyzden) a odmerat si bazalku. Radsej si pospim, budem mat dobru naladu a potom nasilnim partnera 🙂 Krcok skumam (ak viem), ale neanalyzujem, ci je dostatocne tvrdy alebo makky. Je taky, aky ma byt, ci je hore, alebo dole, podla toho, v akom som leveli 🙂 Hlien sa niekedy nesledovat neda...
Ale neprehanam to, viem, ze krcok ani hlien nie je jedinym indikatorom ovulacie alebo tehotenstva...
3. Nemam velke vycitky, ked si dam vinko alebo idem s kamosmi na pivo... Vyresetujem si trosku hlavu, citim sa prijemne, sebavedomo a sexy, zabavam sa, neriesim pracovne problemy, vyplacem (vygrciam) sa. Viem, ze to nie je zdrave, ale extremizmus nepestujem a partnera sameho v krcme pre istotu nenecham 🙂
Dolezite je nemenit kvoli tuzbe otehotniet svoje navyky natolko, aby to posobilo na psychiku ako blok.
4. Ak mam chut urobit si ovulacny alebo tehotensky test, urobim si ho. Samozrejme ocakavam pozitivny vysledok, lebo CHCEM mat dieta, ale stale mam na mysli, ze sanca je presne 50:50. Preto po spravnom odcitani vysledku necakam, ze sa tam ta ciarka o hodinu zazrakom zjavi, alebo zosilnie, ale test vyhodim a neriesim. Lutujem len vyhodene peniaze (drogeria dm - tehotensky test za 1,33€)... Povolene je odkladat si ovu testy, ale tehotenske vyhadzujem a nevytlacam druhu ciarku kadzu hodinu!
5. Snazim sa zit bezny zivot. Ked do mna niekto rype s otazkou, ze kedy budem tehotna, tak so stoickym kludom odpovedam, ze „neviem“, „ktovie“, „uvidi sa“, ked sa podari“ alebo pouzijem akukolvek vlastnu vtipnu odpoved. Nedam na sebe znat, ze ma to trapi, ze mi lezie pytajuci sa na nervy... Je zvedavy, ako aj ja 🙂 Ale: ked to pride, tak to pride a raz to na mne predsa urcite uvidi!

Je milion tem, o ktorych sa da bavit. O praci, pocasi, politike, vareni, kozmenike, snoch, planoch a sexe... Je toho naozaj dost, cim sa da zamestnat hlava. Je nas tu naozaj pozehnane, kazda z nas je uplne ina, specificka. Roznorodost zivotov nas bude spajat tak, ako aj snaha otehotniet. No nielen to. Spajat nas bude aj fakt, ze otehotnenie je sucastou nespocitatelneho mnozstva nahod a „motylich efektov“ a my, mudre zeny, si to uvedomujeme. Vieme, ze laska, priroda alebo boh je najsilnejsim carodejnikom a tak si chceme uzivat zivot, radosti aj strasti. Chceme sa vasnivo milovat, chceme lubit a pachat dobre skutky. Chceme plakat, zurit, nadavat. To vsetko patri k zivotu. Chceme sa obzrat, chceme dietovat. Chceme ponocovat, ale chceme aj lenosit. Chceme predsa vsetko, uplne vsetko, co nas nevytiahne zo zivota s obrovskou nalepkou SNAZILKA. Nechceme vycnievat z radu, vytrcat, nechceme sa neustale strazit a kontrolovat, analyzovat a donekonecna dufat, ze „co ak“... Sme silne a nechceme si presda rozbit vztah, nechceme byt pre manzela len „buducou tehulkou“. Chceme byt partnerkami, milenkami, kamaratkami, a ked jedna z funkcii otehotnie 🙂, tak si to vychutname tak, ako nic ine na svete.

Nemajme vycitky, ze chodime na konika. Nasi partneri si konecne mozu vydychnut, lebo okrem otehotnenia zbierame v tejto teme rady a skusnosti prekvapivo aj v inych oblastiach. Budme internetove kamosky, ktore nespaja iba tuzba mat dieta, ale aj ine spolocne temy alebo nazory...

Heslo: www.mudrykonik.sk

janemari
28. máj 2009

Nely super,tak stastnu cestu 😉 Ja som dostala slinu na prerabanie tak param a idem presit zavesy 😀

nelynka
28. máj 2009

tak ja som vcera prestavila celu spalnu 😀 😀 😀

janemari
28. máj 2009

Super.Aj ja mam strasne rada zmeny stale vymyslam ako co vylepsit,co kde premiestnit,co dorobit,co dokupit a takMy by sme mohli byt aj dizajnerky 😀

nelynka
28. máj 2009

tak mne to nedalo, teraz tu je viacej miesta aj mm sa to lubilo ked prisiel domov 😀 😀 😀
len sa mi nejako divne spalo lebo vo feng shui je ze postel nesmie byt medzi oknom a dverami (nesmies lezat tak ze nohy alebo hlavu mas pri okne a druhe pri dverach ale kolko ma ne..)
a vrch postele ma byt na plnej stene a to nemame
tak neviem ci som bola taka vyspata alebo co ale este o jednej som bola hore...

janemari
28. máj 2009

nely aj ty sa zaujimas o Feng shui 😲 ?Aj ja a prave preto som sa rozhodla urobit nejake zmeny a doplnky.

tinika
28. máj 2009

baby ja som dnes okrem toho ze som umyla riady a bola vonku s hafanom nič neurobila 😒 taka som leniva

tinika
28. máj 2009

nely no feng siu keby som chcela dodržať u nas v spalni ta som skončila, mam postel oproti dveram vedla okna a v novej spalni to bude medzi oknom a dverami

nelynka
28. máj 2009

jane ani nie, len som to niekde raz citala a ja si dost taketo veci berim k srdcu..asi..preto sa mi aj zle spalo, som zvedava co povie mm ako sa spali jemu..

tinika
28. máj 2009

ja som raz spala na opačnej strane postele a tiez som nemohla zaspat hihi

janemari
28. máj 2009

tini ahoj.

nely no ja sa o to zaujimam len amatersky,ale aj kolegyna sa o to zaujima a tak si vymiename info a skusame.

tinika
28. máj 2009

ahoj jane

nelynka
28. máj 2009

tini tak ja som s tym nemala nikdy problem, bezne sme sa vymienali s mm na stranach..vpohode..

janemari
28. máj 2009

No ja mam vseobecne problemy so spanim takze este to musim nejako doriesit.Ale pouzivam levandulovu avivaz a ked ju este tak dobre citit spim dobre.

tinika
28. máj 2009

ja som mavala tiez problemy zo zaspavanim, hlavne v danovom obdobi, ale tento rok ma to nejak obislo hihi a teraz spinkam ako vo vatičke kym ešte mozem

janemari
28. máj 2009

No mne este k nespavosti a problemom so spavanim dopomohli aj injekcie.Ale teraz dufam,ze sa mi telo dostane skoro do normalu a zlepsi sa.Tak uz v jednej izbe mam zavesy hotove este do jednej.

tinika
28. máj 2009

sikovna jane

janemari
28. máj 2009

Dobre babenky,idem ja pesit tie zavesy na masine a musim aj varit.Ale este vecer dobehnem kym pojdem do roboty.Zatial sa mi majte pekne. 😉

janemari
28. máj 2009

Kde ste vsecky? 😲

tinika
28. máj 2009

jane som tu 🙂

janemari
28. máj 2009

Ako sa dari od posledneho zapisku 😀 Ja som to posila,povesala,upratala,navarila a o chvilu sa poberiem do roboty.Som myslela,ze stihnem pozehlit,ale to uz musim nechat na zajtra. 😝

janemari
28. máj 2009

Moniiiiii kde siiiiii? 😅

tinika
28. máj 2009

jane raz mam plny nos a kycham a raz je klud hihi

janemari
28. máj 2009

Tini tak to bude alergia...

tinika
28. máj 2009

no jane to je len nadcha ale ten kasel mam od začiatku tehu, to bude alergia, mam to v jari a jeseni, občas sa to pozabudne a nemam ale teraz na truc ma to neobislo. ale neviem z čoho, bo doky mi dal len tabletky, bo ze na alergiologii by mi robili bla bla testy ..... a teraz tie tabletky neberiem takze tak

janemari
28. máj 2009

No ja som mala dlhe roky taky suchy drazdiva kasel a stale mi doky tvrdil,zeje to ok.Potom som si vybavila alergologicku a nakoniec mi zistila alergiu na vsetkomozne.Ale neberiem ziadne lieky.

janemari
28. máj 2009

No dnes tu nikto nieje len mi dve 😲 A uz tu zostanes sama lebo ja utekam do roboty.Zelam ti dobru nocku.A ak pride monika ze ju pozdravujem a dufam,ze je v poriadku keze sa tu neukazala.Pa pa

tinika
28. máj 2009

jane tak ako ti to preslo? Ci len to pretrpis ked neberies lieky?

nelynka
28. máj 2009

ja som bola na nakup s mm ale monika sa tu dneska neukazala ☹

idem do hajan, rano ideme do prahy ohladne toho darcovstva tak drzte palce..papa

shaarka
autor
29. máj 2009

piškótky, kde ste?
rozhodla som sa, že budem chvíľku používať interpunkciu, aby som sa aj s ňou naučila tak rýchlo písať, ako bez nej. 😀 😀 😀

tinika
29. máj 2009

ahoj kocka
no ja som sa dnes povazila a som na tom rovnako takze včera to papkaničko mi pridalo kilko a som schudla na pase 6cm 😒

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre