Ako otehotnieť a zároveň sa nezblázniť

shaarka
2. máj 2009

Ahojte vsetky zvedavky a buduce mamicky. Tuto temu som chcela zalozit uz dlhsi cas pre vsetky tie, ktore po case (to je jedno, ci po mesiacoch alebo rokoch) prestalo bavit donekonecna rozoberat, preco este nie su tehotne. Pre tie, ktore modrykonik takpovediac a nechtiac trosku znudil, lebo vypadli z diskusie, lebo nestihali vsetko citat, alebo sa im nikto nevenoval alebo preto, lebo zacali byt skratka strasne deprimovane z toho, ze este stale nie su tehotne. Tuto temu som chcela zalozit pre NAS, ktore sa najdu v nizsie uvedenych riadkoch. Pre tie zeny, ktore chcu od diskusie viac nez len uistovanie, ze „tentoraz si uz urcite v tom“. Samozrejme nam drzim palce, ale nezabudajme –
Fazulke sa viac zapaci mamicka - pohodacka, nez vystresovana snazilka

Idealny stav:

1. Ked dostanem menzes, neplacem. Som rada, ze ho mam, som zena, mam maternicu, mam cyklus! Hura. Postazujem sa na krce, na drahe vlozky, pochvalim sa novoobjavenymi tamponmi.
2. Necitim sa previnilo, ked sa mi napriklad v sobotu nechce vstavat o siestej (ako pravidelne cez pracovny tyzden) a odmerat si bazalku. Radsej si pospim, budem mat dobru naladu a potom nasilnim partnera 🙂 Krcok skumam (ak viem), ale neanalyzujem, ci je dostatocne tvrdy alebo makky. Je taky, aky ma byt, ci je hore, alebo dole, podla toho, v akom som leveli 🙂 Hlien sa niekedy nesledovat neda...
Ale neprehanam to, viem, ze krcok ani hlien nie je jedinym indikatorom ovulacie alebo tehotenstva...
3. Nemam velke vycitky, ked si dam vinko alebo idem s kamosmi na pivo... Vyresetujem si trosku hlavu, citim sa prijemne, sebavedomo a sexy, zabavam sa, neriesim pracovne problemy, vyplacem (vygrciam) sa. Viem, ze to nie je zdrave, ale extremizmus nepestujem a partnera sameho v krcme pre istotu nenecham 🙂
Dolezite je nemenit kvoli tuzbe otehotniet svoje navyky natolko, aby to posobilo na psychiku ako blok.
4. Ak mam chut urobit si ovulacny alebo tehotensky test, urobim si ho. Samozrejme ocakavam pozitivny vysledok, lebo CHCEM mat dieta, ale stale mam na mysli, ze sanca je presne 50:50. Preto po spravnom odcitani vysledku necakam, ze sa tam ta ciarka o hodinu zazrakom zjavi, alebo zosilnie, ale test vyhodim a neriesim. Lutujem len vyhodene peniaze (drogeria dm - tehotensky test za 1,33€)... Povolene je odkladat si ovu testy, ale tehotenske vyhadzujem a nevytlacam druhu ciarku kadzu hodinu!
5. Snazim sa zit bezny zivot. Ked do mna niekto rype s otazkou, ze kedy budem tehotna, tak so stoickym kludom odpovedam, ze „neviem“, „ktovie“, „uvidi sa“, ked sa podari“ alebo pouzijem akukolvek vlastnu vtipnu odpoved. Nedam na sebe znat, ze ma to trapi, ze mi lezie pytajuci sa na nervy... Je zvedavy, ako aj ja 🙂 Ale: ked to pride, tak to pride a raz to na mne predsa urcite uvidi!

Je milion tem, o ktorych sa da bavit. O praci, pocasi, politike, vareni, kozmenike, snoch, planoch a sexe... Je toho naozaj dost, cim sa da zamestnat hlava. Je nas tu naozaj pozehnane, kazda z nas je uplne ina, specificka. Roznorodost zivotov nas bude spajat tak, ako aj snaha otehotniet. No nielen to. Spajat nas bude aj fakt, ze otehotnenie je sucastou nespocitatelneho mnozstva nahod a „motylich efektov“ a my, mudre zeny, si to uvedomujeme. Vieme, ze laska, priroda alebo boh je najsilnejsim carodejnikom a tak si chceme uzivat zivot, radosti aj strasti. Chceme sa vasnivo milovat, chceme lubit a pachat dobre skutky. Chceme plakat, zurit, nadavat. To vsetko patri k zivotu. Chceme sa obzrat, chceme dietovat. Chceme ponocovat, ale chceme aj lenosit. Chceme predsa vsetko, uplne vsetko, co nas nevytiahne zo zivota s obrovskou nalepkou SNAZILKA. Nechceme vycnievat z radu, vytrcat, nechceme sa neustale strazit a kontrolovat, analyzovat a donekonecna dufat, ze „co ak“... Sme silne a nechceme si presda rozbit vztah, nechceme byt pre manzela len „buducou tehulkou“. Chceme byt partnerkami, milenkami, kamaratkami, a ked jedna z funkcii otehotnie 🙂, tak si to vychutname tak, ako nic ine na svete.

Nemajme vycitky, ze chodime na konika. Nasi partneri si konecne mozu vydychnut, lebo okrem otehotnenia zbierame v tejto teme rady a skusnosti prekvapivo aj v inych oblastiach. Budme internetove kamosky, ktore nespaja iba tuzba mat dieta, ale aj ine spolocne temy alebo nazory...

Heslo: www.mudrykonik.sk

janemari
4. júl 2009

Ahoj shaar dari sa?

sweetberry
4. júl 2009

mate nejake skusenosti s liecbou podla Jonasa ?myslim vseobecne aj na ine ochorenia nielen co sa tyka otehotnenia a podobne
http://www.studiozdravia.info/default.aspx?p=se...
su centra ktore sa touto metodou zaoberaju, ci mate nejaku skusenost

sweetberry
4. júl 2009

ahoj janemari aj tebe pekny podvecer aj shaarke 🙂

janemari
4. júl 2009

sweet nemam skusenost co sa tyka zdravia podla Jonasa.Ale o nejake dva tyzdne ti budem vediet povedat ci funguje jeho vypocet na otehotnenie.Zatial mu to na 50%vyslo. 😉

sweetberry
4. júl 2009

janemari dakujem 🙂 ja som skor premyslala o dcerke a jej liecbe skusit ist do toho centra s nou na vysetrenie
a s tym otehotnenim si myslim ze ak je to pravdou ze to niekomu vyjde asi by tie pary mali byt zdravotne v poriadku aby to bolo pravdepodobne ..neviem len uvazujem
inak moja maminka nemohla otehotniet 5 rokov a otehotnela v te dobe podla nejakej metody jednej lekarky a to pocas mc a som z toho ja 😀

sweetberry
4. júl 2009

tak aspon tolko snahy pre povzbudenie ta 🙂
a podla jonasa konkretne otehotnela jedna konikarka tu 🙂 tak .....neviem je to zvlastne an zamyslenie, kedye sa tiez nejaky cas pokusali a podla jinasa sa podarilo
on ma inka zvlastne tie ovulacne dni co som si vsimla uplne odlisne ako to byva z bezneho lekarskeho hladiska co sa tyka ovulacie po mc a podobne

janemari
4. júl 2009

sweet no ja mam zdrav.problemy a skusila som to podla neho pre zabavu nebrala som to vazne asi tak.A co sa dcerky tyka tak ako on lieci nemam sajnu.Myslela som ze sa zaobera len tehotenstvom a nejakymi predpovedami.Ale verim,ze malinkej pomozes.

sweetberry
4. júl 2009

janemari a otazka nainstalovala som si makebabyme 🙂 a neviem vlozila som tam nase fotky a nejako mi to nejde 😅 poradiiis plosiim 🙂
vsak to aj ja som si jonasa spajala s otehotnenim ale mama mi teraz volala ze ci nepojdme s malou do jedneho centra a ja ze co je to za centruma ona ze sa zaoberaju metodami jonasa tak som chcela vediet ci to niekto nepocul

janemari
4. júl 2009

sweety no ja som si to tiez robila a mala som problemy 😉 A pokade si prisla?Vlozila si fotky?Tak by ti malo ukazat volby ci chces chlapca alebo dievca.Vyberes ramik na foto.Zvolis si a das si urobit.A ono ti urobi a ukaze foto.

sweetberry
4. júl 2009

ale uz som na to prisla 🙂

sweetberry
4. júl 2009

hah a mozes mi teraz poradit ako si to dat prec s prehliadaca ? mam to stale hore na liste a neviem to odstranit 😅 sisnuta

sweetberry
4. júl 2009

z prehliadaca 😠 😢

sweetberry
4. júl 2009

a ja som na to nejako ani neviem ako prisla 😀 😀 😀 ja si tu sama dnes pokecam paraada 😀

janemari
4. júl 2009

sweet bola som trosku off prepac 😉

sweetberry
4. júl 2009

to je oki 🙂

fomarik
4. júl 2009

Zdravím všetky Snažilky...opať po dlhej, dlhej dobe..!!!!!! 😉 😉 😉 😉

janemari
4. júl 2009

Ahoj fomarik. 🙂
sweet nwjak mi blbne net.Este si tu?

fomarik
4. júl 2009

Dakujem za privítanie Janemari.... 😉

sweetberry
4. júl 2009

ahoj formarik 🙂
ano janemari som som 🙂 bola som si vlasy umyt a postavit vodu na cestoviny

janemari
4. júl 2009

No dnes je tu mlkvo.Uz sem sice malo chodim,ale aj vcera vece ticho.Asi vsetci griluju 😀

anaxamon
4. júl 2009

ahojte tak som opat tu🙂

sweetberry
5. júl 2009

dobre ranko 🙂 🙂 🙂 🙂

emka79
5. júl 2009

Ahoj sweetberry 🙂 Co mas dnes v plane?

alzbeta.hod
5. júl 2009

ahojky koukám zatím žádná těhulka ☹

emka79
5. júl 2009

Ale vytrvalo sa snazime 🙂 Ja som mala dnes dostat ms, zatial nic, zajtra bezim do lekarne, kupit test. Necitim sa nijak zvlastne, pobolieva ma brucho, ako keby som mala dostat normalnu mensku, tak neviem, ci z toho tento mesiac nieco bude ☹

alzbeta.hod
5. júl 2009

hmm... tak to držím pěsti ať máš stěstí...
u nás ms zatím očekáváme. Teď beru prášky a 11.7. by měla dorazit

sweetberry
5. júl 2009

ahoj emi 🙂 variim,upratujem spalnu a musim vytriet dlazku u nas je to bezne z denne 😝 🙂 a vecer by mali prist nasi, ocino mal vcera oslavu, na ktoru sme nemohli ist lebo bambulka mala teplotu, mali prist sice vcera ale tak ocinko oslavoval 🙂)) 😀 😀 😀 tak nemohol soferovat
no a polovicku mam v praci ale ochvilocku pride a ako si myslim bude zase s lopatou na zahrade prekladat hlinu a vyrovnavat teren na travnik a my dnu kedze babula berie antibiotika
a vy mate co v plane 🙂 🙂

amka drzim teda palcoky 😵

tinika
5. júl 2009

ahojte kocky, ja vyprazam karfiol na obed a polievka paradajkova este je zo včera. Chystame sa poobede s mm do lesa prest aj s havou trocha do chladku lebo je straaaasne horuco

shaarka
autor
5. júl 2009

ahojte, my len tak hlivieme 😀 mali sme pekne ranajky a teraz sa len tak valame pri filmoch 🙂 a vecer ideme do restiky, MM nezabudol, ze mame vyrocie. som len zvedava, ci mu nebude trapne platit stravnymi listkami, lebo je pred vyplatou 😀 😀 😀 😀

tini, do akeho lesa na prechadzku chodite?

sweet, tak dufam, ze je malej bambulke uz dobre - btw MM ma tak oslovuje - bambulka 😵 😉

emka, daj vediet, ze ako si dopadla. aj ja som dnes chcela pre istotu testovat, i ked ovulka podla bazalky nebola. ale stale je tu nejaka ta mala sanca, ze je teplomer pokazeny, haha 😀 😀 😀 ale bohuzial - ani test nemam doma, tak to musim odlozit na pondelok vecer alebo utorok rano. 😠

fomarik, ty si kde bola tak dlho??? 😨

alz, beries HAK? preco?

a co sa tyka jonasa, tak je to podla mna totalna kravina... jasne, ze obcas sa to moze podarit - ale to je skor zhoda nahod ako vypocet 😀 🙄

martina05
5. júl 2009

Ahojte, Shaar s tým Jonášom s tebou súhlasím, podľa mňa je to kravina.. Ono vždy má 50 percentnú šancu na úspech /dievča/chlapec .... otehotnie/neotehotnie/ no a to je dosť veľká šanca z ktorej sa podľa mňa odvíja aj jeho úspech... Vždy to niekomu vyjde...POdľa mňa by napr. pohlavie bábätka takto mohol tipovať ktokoľvek..

A všetkým pekný víkend..Aj my čumíme na telku, nič sa mi nechce ale mala by som niečo spraviť na obed...Asi Thajské slíže s mäskom...Shaar užite si večeru 😉 😉 😉 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre