Ako otehotnieť a zároveň sa nezblázniť

shaarka
2. máj 2009

Ahojte vsetky zvedavky a buduce mamicky. Tuto temu som chcela zalozit uz dlhsi cas pre vsetky tie, ktore po case (to je jedno, ci po mesiacoch alebo rokoch) prestalo bavit donekonecna rozoberat, preco este nie su tehotne. Pre tie, ktore modrykonik takpovediac a nechtiac trosku znudil, lebo vypadli z diskusie, lebo nestihali vsetko citat, alebo sa im nikto nevenoval alebo preto, lebo zacali byt skratka strasne deprimovane z toho, ze este stale nie su tehotne. Tuto temu som chcela zalozit pre NAS, ktore sa najdu v nizsie uvedenych riadkoch. Pre tie zeny, ktore chcu od diskusie viac nez len uistovanie, ze „tentoraz si uz urcite v tom“. Samozrejme nam drzim palce, ale nezabudajme –
Fazulke sa viac zapaci mamicka - pohodacka, nez vystresovana snazilka

Idealny stav:

1. Ked dostanem menzes, neplacem. Som rada, ze ho mam, som zena, mam maternicu, mam cyklus! Hura. Postazujem sa na krce, na drahe vlozky, pochvalim sa novoobjavenymi tamponmi.
2. Necitim sa previnilo, ked sa mi napriklad v sobotu nechce vstavat o siestej (ako pravidelne cez pracovny tyzden) a odmerat si bazalku. Radsej si pospim, budem mat dobru naladu a potom nasilnim partnera 🙂 Krcok skumam (ak viem), ale neanalyzujem, ci je dostatocne tvrdy alebo makky. Je taky, aky ma byt, ci je hore, alebo dole, podla toho, v akom som leveli 🙂 Hlien sa niekedy nesledovat neda...
Ale neprehanam to, viem, ze krcok ani hlien nie je jedinym indikatorom ovulacie alebo tehotenstva...
3. Nemam velke vycitky, ked si dam vinko alebo idem s kamosmi na pivo... Vyresetujem si trosku hlavu, citim sa prijemne, sebavedomo a sexy, zabavam sa, neriesim pracovne problemy, vyplacem (vygrciam) sa. Viem, ze to nie je zdrave, ale extremizmus nepestujem a partnera sameho v krcme pre istotu nenecham 🙂
Dolezite je nemenit kvoli tuzbe otehotniet svoje navyky natolko, aby to posobilo na psychiku ako blok.
4. Ak mam chut urobit si ovulacny alebo tehotensky test, urobim si ho. Samozrejme ocakavam pozitivny vysledok, lebo CHCEM mat dieta, ale stale mam na mysli, ze sanca je presne 50:50. Preto po spravnom odcitani vysledku necakam, ze sa tam ta ciarka o hodinu zazrakom zjavi, alebo zosilnie, ale test vyhodim a neriesim. Lutujem len vyhodene peniaze (drogeria dm - tehotensky test za 1,33€)... Povolene je odkladat si ovu testy, ale tehotenske vyhadzujem a nevytlacam druhu ciarku kadzu hodinu!
5. Snazim sa zit bezny zivot. Ked do mna niekto rype s otazkou, ze kedy budem tehotna, tak so stoickym kludom odpovedam, ze „neviem“, „ktovie“, „uvidi sa“, ked sa podari“ alebo pouzijem akukolvek vlastnu vtipnu odpoved. Nedam na sebe znat, ze ma to trapi, ze mi lezie pytajuci sa na nervy... Je zvedavy, ako aj ja 🙂 Ale: ked to pride, tak to pride a raz to na mne predsa urcite uvidi!

Je milion tem, o ktorych sa da bavit. O praci, pocasi, politike, vareni, kozmenike, snoch, planoch a sexe... Je toho naozaj dost, cim sa da zamestnat hlava. Je nas tu naozaj pozehnane, kazda z nas je uplne ina, specificka. Roznorodost zivotov nas bude spajat tak, ako aj snaha otehotniet. No nielen to. Spajat nas bude aj fakt, ze otehotnenie je sucastou nespocitatelneho mnozstva nahod a „motylich efektov“ a my, mudre zeny, si to uvedomujeme. Vieme, ze laska, priroda alebo boh je najsilnejsim carodejnikom a tak si chceme uzivat zivot, radosti aj strasti. Chceme sa vasnivo milovat, chceme lubit a pachat dobre skutky. Chceme plakat, zurit, nadavat. To vsetko patri k zivotu. Chceme sa obzrat, chceme dietovat. Chceme ponocovat, ale chceme aj lenosit. Chceme predsa vsetko, uplne vsetko, co nas nevytiahne zo zivota s obrovskou nalepkou SNAZILKA. Nechceme vycnievat z radu, vytrcat, nechceme sa neustale strazit a kontrolovat, analyzovat a donekonecna dufat, ze „co ak“... Sme silne a nechceme si presda rozbit vztah, nechceme byt pre manzela len „buducou tehulkou“. Chceme byt partnerkami, milenkami, kamaratkami, a ked jedna z funkcii otehotnie 🙂, tak si to vychutname tak, ako nic ine na svete.

Nemajme vycitky, ze chodime na konika. Nasi partneri si konecne mozu vydychnut, lebo okrem otehotnenia zbierame v tejto teme rady a skusnosti prekvapivo aj v inych oblastiach. Budme internetove kamosky, ktore nespaja iba tuzba mat dieta, ale aj ine spolocne temy alebo nazory...

Heslo: www.mudrykonik.sk

someli
19. júl 2009

Holky porádíte mi prosím některá?? Zítra jdu na odběr krve na hormonální profil chodí se na lačno nebo můžu jíst... 😒

monika0001
19. júl 2009

mimo - chudiatko moje malé.... neviem ti poradiť... sakra.. dúfam, že to dobre dopadne a že to prejde..

iaia ja by som si zašla rovno do toho centra.. keby som nemala zdrav. problémy už som tam.. tam Ti to ako Nely vraví urobia rovno...

janemari
19. júl 2009

iaia tak zalezi na tom ake tie cysty su.Aj ja som to tak mala ze folikul nepraskol a urobila sa cysta.Na spermoig.ti vypise papier tvoja gyna a muz pojde k urologovi alebo do centra.

mimo no ak je dlhsie chora a neprachadza jej to tak by bolo dobre ist.Mozno je to aj alergia ak len kasle a nema bolesti.

iaia
19. júl 2009

someli , ja tiez som bola a sestricka mi nehovorila ci mam jest a ci nie. Asi je to jedno, ale ja pre istoru som nejedla.

mimomu
19. júl 2009

jane,dobrala antib.lebo mal zapalene hrdlo a vobec nekaslala.dobrala ich v utorok a traz len kasle.nic ju neboli,len kasle.....mozno sa jej tie hlieny uvolnili,neviem uz. ☹

janemari
19. júl 2009

nel zle som citala to zato ze robim vela veci naraz,sorry 😅

mimo tak to ma asi suchy kasel,ale bo jej to sadlo na priedusky.Tak len davat cajik ale bo sirup,alebo cukriky na vykasliavanie.Ale ak jej to neprejde ani za nejake dva dni tak chos s nou k dokine.Neskusala si ju naparit npr.nad matou?

mimomu
19. júl 2009

jan,ona nema sopel,len kasle a nevie sa vykaslat.

nelynka
19. júl 2009

jane aha tak to sa aj mne stava vpohode 😀
ja som to aj divne napisala, a ked sme sa bavili tu o milenkach tak si automaticky usudila ze ide o mojho mm, ale ide o jej buduceho mm..to je ta co sa idu brat tak skoro a furt tu riesim jej hadky s nim prost je ako decko..
ale som ju uz zamietla, povedala som jej nech si hlada noveho svedka, ked mi napisala ze ju nepoznam...ze svdok by ju mal poznat co u mna neplati.. 😀

janemari
19. júl 2009

nel aj ja idem za svedka 😀 ak ak mu neveri tak nech sa neberu.

mimo tak to je suchy kasel a potrebuje uvolnit to co ju drazdi.Tak len nejake kvapky alebo sirup na vykaslanie.Existuju aj caje na vykasliavanie alebo skus prieduskovy caj ten je dobry.Alebo este mozes skusit dat jej mastny zabal na hrud.

mimomu
19. júl 2009

dnes som jej len prvy krat dala sirup stodal,tak dufam ze jej to prejde,len ma to dost znepokojuje. 😉 ale vdaka ze si poradila

janemari
19. júl 2009

mimo skus aj ten zabal to jej to uvolni

nelynka
19. júl 2009

jane tak ja nejdem..uz
tiez nechapem preco si ho chce vziat ked mu neveri...a ckuse sa boji ale neda si vysvetlit a ziaden dokaz jej nie je dost dobry

ja dneska umrem od hladu..
som chcela ist na chinu ale drahy musel ostat este v robote a pride az pozde, ked uz bude china zavreta ☹

nathali
19. júl 2009

nely tak si nieco podobne sprav doma ja som si teraz dala piect masko na pive mnam mnam taku som nan mala chut a este som si aj pivko naliala 😀 😀 😀 😀

nelynka
19. júl 2009

nathali a odkial si mam ako vziat kuracie mesko na cinu?

nathali
19. júl 2009

a neda sa ti objednat donaskou?to by slo nie? inak uz vazne neviem

nelynka
19. júl 2009

nath neda..my sme trosku mimo civilizaciu 😀 😀 😀
som chcela ze by sme s mm zbehli ale ten len okolo jedenastej z prace vybehne tak to uz bude zarva vsade, ta kaslem na to...

nathali
19. júl 2009

no tak nabuduce 🙂 ja uz niektore veci ani neplanujem nikdy mi nevidu :(

lenca.b
19. júl 2009

ahojte babulky 🙂 aky ste mali vikend?

lenca.b
19. júl 2009

mate niektora skusenosti s ovulacnym testikom?

nathali
19. júl 2009

utiekol raz dva u mna bol skor taky pracovny oddychujem len dnes a ty si bola niekde?

lenca.b
19. júl 2009

no ja som ho mala taky cestovny obehli sme skoro cele cechy kolem dokola 🙂 takze sme toho nacestovali az az

nelynka
19. júl 2009

ehm, cely vikend bol moja jedina laska PC 😀 😀 😀

lenca ovu test som si robila jeden jediny raz v zivote...a bol prvy a posledny

lenca.b
19. júl 2009

nelynka a to preco? zda sa ti to blbost alebo co ?

nelynka
19. júl 2009

lenca mne sa vsetko zda blbost co sa tyka sledovania sa..
pokial to chces len tak ze naozaj jeden alebo dva cykli odsledovat kedy a ci vobec mas ovulku to hej, ale nie uvidiet plnu ciarku a hnat muza do postele..
ja som si ho urobila jedinky krat preto, ze som mala pocit ze ovulku citim..a tak som si ho urobila a naozaj to bola ovulka, kramy chodia pravidelne takze viem ze ovulaciu mam a nic viac nepotrebujem...

ale to uz by som ti skorej odporucala merat BT, je to presnejsie ako ovu testy..

janemari
19. júl 2009

lenca ja som si testy robili skoro kazdy mesiac aj to len na potvrdenie ovulky.Ale aj tak to nemalo vyznam.Preco sa pytas?

lenca.b
19. júl 2009

hmmm no u mna je to tak ze doktori mi tvrdia jedno a realita je ine tak ja uz vazne neviem ze co teda dnes je 15DC a ovu testik stale rovnaka ciarka takze odsledujem aj dalsi cyklus a asi budem mudrejsia a bazalka u mna ziadna slava pretoze jeden mesiac som ju sledovala a od urciteho dna mi teplota zostala na 37.2 az do menzesu ☹

nelynka
19. júl 2009

lenca zvycajne sa takto teplota drzi od ovulky az do menzesu a den pred menzesom by mala klesnut o nejaku desatinku ale nemusi...
a merala si stale v tu istu dobu, na rovankom mieste po minimalne 6hodinovom spanku hen po prebudeni? a rovnakym teplomerom?

lenca.b
19. júl 2009

janemari lebo teraz robim cca od 13DC a vysledok vyzera stale rovnako uplne slaba ciarocka tak neviem veru ze co je dnes je 15DC a stale to iste tak fakt neviem co si mam myslet a doktori mi tvrdia ze vraj ovulku mam tak vazne neviem

nelynka
19. júl 2009

lenca este ovulku nemas..moze byt ze mas ovulku o par dni posunutu...

lenca.b
19. júl 2009

ano presne tak nelynka na to som si dala zvlast pozor lebo viem ze tie veci su dolezite presne ako si ich vypisala 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre