Ako otehotnieť a zároveň sa nezblázniť

shaarka
2. máj 2009

Ahojte vsetky zvedavky a buduce mamicky. Tuto temu som chcela zalozit uz dlhsi cas pre vsetky tie, ktore po case (to je jedno, ci po mesiacoch alebo rokoch) prestalo bavit donekonecna rozoberat, preco este nie su tehotne. Pre tie, ktore modrykonik takpovediac a nechtiac trosku znudil, lebo vypadli z diskusie, lebo nestihali vsetko citat, alebo sa im nikto nevenoval alebo preto, lebo zacali byt skratka strasne deprimovane z toho, ze este stale nie su tehotne. Tuto temu som chcela zalozit pre NAS, ktore sa najdu v nizsie uvedenych riadkoch. Pre tie zeny, ktore chcu od diskusie viac nez len uistovanie, ze „tentoraz si uz urcite v tom“. Samozrejme nam drzim palce, ale nezabudajme –
Fazulke sa viac zapaci mamicka - pohodacka, nez vystresovana snazilka

Idealny stav:

1. Ked dostanem menzes, neplacem. Som rada, ze ho mam, som zena, mam maternicu, mam cyklus! Hura. Postazujem sa na krce, na drahe vlozky, pochvalim sa novoobjavenymi tamponmi.
2. Necitim sa previnilo, ked sa mi napriklad v sobotu nechce vstavat o siestej (ako pravidelne cez pracovny tyzden) a odmerat si bazalku. Radsej si pospim, budem mat dobru naladu a potom nasilnim partnera 🙂 Krcok skumam (ak viem), ale neanalyzujem, ci je dostatocne tvrdy alebo makky. Je taky, aky ma byt, ci je hore, alebo dole, podla toho, v akom som leveli 🙂 Hlien sa niekedy nesledovat neda...
Ale neprehanam to, viem, ze krcok ani hlien nie je jedinym indikatorom ovulacie alebo tehotenstva...
3. Nemam velke vycitky, ked si dam vinko alebo idem s kamosmi na pivo... Vyresetujem si trosku hlavu, citim sa prijemne, sebavedomo a sexy, zabavam sa, neriesim pracovne problemy, vyplacem (vygrciam) sa. Viem, ze to nie je zdrave, ale extremizmus nepestujem a partnera sameho v krcme pre istotu nenecham 🙂
Dolezite je nemenit kvoli tuzbe otehotniet svoje navyky natolko, aby to posobilo na psychiku ako blok.
4. Ak mam chut urobit si ovulacny alebo tehotensky test, urobim si ho. Samozrejme ocakavam pozitivny vysledok, lebo CHCEM mat dieta, ale stale mam na mysli, ze sanca je presne 50:50. Preto po spravnom odcitani vysledku necakam, ze sa tam ta ciarka o hodinu zazrakom zjavi, alebo zosilnie, ale test vyhodim a neriesim. Lutujem len vyhodene peniaze (drogeria dm - tehotensky test za 1,33€)... Povolene je odkladat si ovu testy, ale tehotenske vyhadzujem a nevytlacam druhu ciarku kadzu hodinu!
5. Snazim sa zit bezny zivot. Ked do mna niekto rype s otazkou, ze kedy budem tehotna, tak so stoickym kludom odpovedam, ze „neviem“, „ktovie“, „uvidi sa“, ked sa podari“ alebo pouzijem akukolvek vlastnu vtipnu odpoved. Nedam na sebe znat, ze ma to trapi, ze mi lezie pytajuci sa na nervy... Je zvedavy, ako aj ja 🙂 Ale: ked to pride, tak to pride a raz to na mne predsa urcite uvidi!

Je milion tem, o ktorych sa da bavit. O praci, pocasi, politike, vareni, kozmenike, snoch, planoch a sexe... Je toho naozaj dost, cim sa da zamestnat hlava. Je nas tu naozaj pozehnane, kazda z nas je uplne ina, specificka. Roznorodost zivotov nas bude spajat tak, ako aj snaha otehotniet. No nielen to. Spajat nas bude aj fakt, ze otehotnenie je sucastou nespocitatelneho mnozstva nahod a „motylich efektov“ a my, mudre zeny, si to uvedomujeme. Vieme, ze laska, priroda alebo boh je najsilnejsim carodejnikom a tak si chceme uzivat zivot, radosti aj strasti. Chceme sa vasnivo milovat, chceme lubit a pachat dobre skutky. Chceme plakat, zurit, nadavat. To vsetko patri k zivotu. Chceme sa obzrat, chceme dietovat. Chceme ponocovat, ale chceme aj lenosit. Chceme predsa vsetko, uplne vsetko, co nas nevytiahne zo zivota s obrovskou nalepkou SNAZILKA. Nechceme vycnievat z radu, vytrcat, nechceme sa neustale strazit a kontrolovat, analyzovat a donekonecna dufat, ze „co ak“... Sme silne a nechceme si presda rozbit vztah, nechceme byt pre manzela len „buducou tehulkou“. Chceme byt partnerkami, milenkami, kamaratkami, a ked jedna z funkcii otehotnie 🙂, tak si to vychutname tak, ako nic ine na svete.

Nemajme vycitky, ze chodime na konika. Nasi partneri si konecne mozu vydychnut, lebo okrem otehotnenia zbierame v tejto teme rady a skusnosti prekvapivo aj v inych oblastiach. Budme internetove kamosky, ktore nespaja iba tuzba mat dieta, ale aj ine spolocne temy alebo nazory...

Heslo: www.mudrykonik.sk

tinika
26. júl 2009

ako ste víkendovali? Ja som celý víkend lenošila a vyšívala obrázok do detskej a teraz idem kuk film s mm

janemari
26. júl 2009

monika tak ako vas tu citam v temach,vsetko co je na podporu plodnosti chuti bleeeeeeeeeeeeeeee 😝

janemari
26. júl 2009

tini ty si sikovna a aky obrazok?

monika0001
26. júl 2009

jane aspon chudnem este viac.. 😀 😝

nelynka
26. júl 2009

aaahojte 🙂

janemari
26. júl 2009

ahoj nely

moni tak ja somdva dni chudla a teraz sa napchavam cokoladou 😀

nelynka
26. júl 2009

ahoj jane 🙂

ja som este nestihla chudnut 😀

janemari
26. júl 2009

No ja nie dobrovolne som chudla 😀

tinika
26. júl 2009

jane no mam hotove lietadielko male a teraz take dievčatko s plyšovym šašom v rukach take podlhovaste, ked bude hotove ta sfotim a dam do albumu ok?

janemari
26. júl 2009

A ako vysivas krizikom ci plnym stehom?

monika0001
26. júl 2009

Nely čau.. ako?

tini - uz teraz sa tesime..

nelynka
26. júl 2009

monik ahoj
klud, pohoda, az na par vykyvov a ty?

janemari
26. júl 2009

vikend za nami a ani neviem ze bol a to som sa chcela opalovat ☹

monika0001
26. júl 2009

nely ani sa nepýtaj.. ráve som sa cez skpe povadila aj s mamou aj so setsrou... nechápem o čom im ide... ako keby som toho nemala málo... 😠 😠

nelynka
26. júl 2009

monik ja som sa povadila zase s kamoskou a som ju uz posala natotal kade lahsie...
ale inak pohoda

janemari
26. júl 2009

moni kasli na nich venuj sa nam 😉

tinika
26. júl 2009

Jane pytala som si krizikove, ale ekd som to začala vyšívať, tak som zistila, ze križik by vyzeral divne, lebo sú tam malé dierky tak len jedným smerom, neviem ako sa to volá.

janemari
26. júl 2009

jaj nieco ako ked sa vysivaju obrazy

janemari
26. júl 2009

haloooo kde ste sa vsetky podeli 😲

shaarka
autor
27. júl 2009

ahojte kocky! 😎
caka ma docitat vyse 40 stran. tak to vyzera, ze k pisaniu sa dostanem az zajtra 😀

nelynka
27. júl 2009

ahojte

shari som rada ze si vporiadku, mysleli sme moc na teba

shaarka
autor
27. júl 2009

cau nely, uf, to teda hej, bola to strastiplna cesta. smutne, velmi smutne... ked si predstavim, ze sme boli iba kusok od toho nestastia... fffuha 😖 "nastastie" sme sa pohadali a ja, papula, som isla s petom do nasho stanu po prsiplaste. nastastie som isla s nim. a necakala v O2 stane, kym dojde. nechapem. 😢 teda tesim sa.
potom sme ostali v nasom stane, zatazili sme ho vlastnymi telami 😀 lebo stany lietali hore dole - tym, ktori ich mali upevnene len provizorne.
no a potom sme uz poculi ludi sa rozpravat, ze co sa stalo a ze je koniec. ze sa mozme balit. najprv som si myslela, ze je to len hlupa sranda. ale ked zacali hukat sanitky, tak to bolo uz jasne 😢

a potom ta cesta... my sme to este ako tak zvladli, o pol siedmej vecer sme sedeli v aute, prezleceni do sucheho, zbaleni. a do KE sme sa dostali rano o osmej 😀 😀 na parkovisku sme boli 4 hodiny a potom sme este na benzinke spali, lebo peto nevladal soferovat (nikto s tou cestou tak skoro neratal)

ALE: ake mate novinky??? som velmi zvedava. viem, ze 10 dni nie je tak vela, ale predsalen - ako ste sa tu mali?

nelynka
27. júl 2009

shari nezavidim, velmi sme n ateba mysleli ci ste vporiadku a tak...
nebola to sranda o tom poct e vediet ze si tam...

novinky myslim ze ziadne..
teda monik ide na IUI a dalej ani neviem, nejako to dost malo sledujem

shaarka
autor
27. júl 2009

teraz som docitala, ale len tak zbezne, nevladala som dokladne.
este len prvy den v praci a ja mam dost. ked si predstavim, ze by som mohla byt tehu a byt na rizikovom... aaach jaj. len peniaze nie su, takze nakoniec aj tak dobre, ze nie som tehu. 😀 a mozem robit.

shaarka
autor
27. júl 2009

ved my sme si po tom, co sa to stalo, pisali sms so vsetkymi kamosmi, ze ci su ok. kazdy sa o kazdeho bal... dovolat sa nedalo, sice zvonilo, ked som volala, ale dotycnemu prisla len sms o tom, ze sa mu niekto pokusal volat. bola som strasne rada, ze sme vsetci ok... 😔

nelynka
27. júl 2009

shari aspon ze mozes robit..mne uz konci podpora pche a robota veskera zadna..no des
aj ma mrzi ze som sa nepustila hned do dalsieho IVF ako ma prepustili..ale tak co uz

madeline
27. júl 2009

Ahojte babenky 🙂

nelynka
27. júl 2009

ahoj mad, ako sa mas?

madeline
27. júl 2009

celkom fajn, tento tyzden nie je sef v praci, takze parada a uz len 8 pracovnych dni a mam dovcu 😉

a ty ako? som ta nevidela s novym ucesom, si mi neposlala link 😠

nelynka
27. júl 2009

jak ti dobre...
ja stale rovnako..
uz ani nemam fotky, ale posli mi maila do IP, nejake vyhrabem v PC a ti poslem

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre