Ako otehotnieť a zároveň sa nezblázniť

shaarka
2. máj 2009

Ahojte vsetky zvedavky a buduce mamicky. Tuto temu som chcela zalozit uz dlhsi cas pre vsetky tie, ktore po case (to je jedno, ci po mesiacoch alebo rokoch) prestalo bavit donekonecna rozoberat, preco este nie su tehotne. Pre tie, ktore modrykonik takpovediac a nechtiac trosku znudil, lebo vypadli z diskusie, lebo nestihali vsetko citat, alebo sa im nikto nevenoval alebo preto, lebo zacali byt skratka strasne deprimovane z toho, ze este stale nie su tehotne. Tuto temu som chcela zalozit pre NAS, ktore sa najdu v nizsie uvedenych riadkoch. Pre tie zeny, ktore chcu od diskusie viac nez len uistovanie, ze „tentoraz si uz urcite v tom“. Samozrejme nam drzim palce, ale nezabudajme –
Fazulke sa viac zapaci mamicka - pohodacka, nez vystresovana snazilka

Idealny stav:

1. Ked dostanem menzes, neplacem. Som rada, ze ho mam, som zena, mam maternicu, mam cyklus! Hura. Postazujem sa na krce, na drahe vlozky, pochvalim sa novoobjavenymi tamponmi.
2. Necitim sa previnilo, ked sa mi napriklad v sobotu nechce vstavat o siestej (ako pravidelne cez pracovny tyzden) a odmerat si bazalku. Radsej si pospim, budem mat dobru naladu a potom nasilnim partnera 🙂 Krcok skumam (ak viem), ale neanalyzujem, ci je dostatocne tvrdy alebo makky. Je taky, aky ma byt, ci je hore, alebo dole, podla toho, v akom som leveli 🙂 Hlien sa niekedy nesledovat neda...
Ale neprehanam to, viem, ze krcok ani hlien nie je jedinym indikatorom ovulacie alebo tehotenstva...
3. Nemam velke vycitky, ked si dam vinko alebo idem s kamosmi na pivo... Vyresetujem si trosku hlavu, citim sa prijemne, sebavedomo a sexy, zabavam sa, neriesim pracovne problemy, vyplacem (vygrciam) sa. Viem, ze to nie je zdrave, ale extremizmus nepestujem a partnera sameho v krcme pre istotu nenecham 🙂
Dolezite je nemenit kvoli tuzbe otehotniet svoje navyky natolko, aby to posobilo na psychiku ako blok.
4. Ak mam chut urobit si ovulacny alebo tehotensky test, urobim si ho. Samozrejme ocakavam pozitivny vysledok, lebo CHCEM mat dieta, ale stale mam na mysli, ze sanca je presne 50:50. Preto po spravnom odcitani vysledku necakam, ze sa tam ta ciarka o hodinu zazrakom zjavi, alebo zosilnie, ale test vyhodim a neriesim. Lutujem len vyhodene peniaze (drogeria dm - tehotensky test za 1,33€)... Povolene je odkladat si ovu testy, ale tehotenske vyhadzujem a nevytlacam druhu ciarku kadzu hodinu!
5. Snazim sa zit bezny zivot. Ked do mna niekto rype s otazkou, ze kedy budem tehotna, tak so stoickym kludom odpovedam, ze „neviem“, „ktovie“, „uvidi sa“, ked sa podari“ alebo pouzijem akukolvek vlastnu vtipnu odpoved. Nedam na sebe znat, ze ma to trapi, ze mi lezie pytajuci sa na nervy... Je zvedavy, ako aj ja 🙂 Ale: ked to pride, tak to pride a raz to na mne predsa urcite uvidi!

Je milion tem, o ktorych sa da bavit. O praci, pocasi, politike, vareni, kozmenike, snoch, planoch a sexe... Je toho naozaj dost, cim sa da zamestnat hlava. Je nas tu naozaj pozehnane, kazda z nas je uplne ina, specificka. Roznorodost zivotov nas bude spajat tak, ako aj snaha otehotniet. No nielen to. Spajat nas bude aj fakt, ze otehotnenie je sucastou nespocitatelneho mnozstva nahod a „motylich efektov“ a my, mudre zeny, si to uvedomujeme. Vieme, ze laska, priroda alebo boh je najsilnejsim carodejnikom a tak si chceme uzivat zivot, radosti aj strasti. Chceme sa vasnivo milovat, chceme lubit a pachat dobre skutky. Chceme plakat, zurit, nadavat. To vsetko patri k zivotu. Chceme sa obzrat, chceme dietovat. Chceme ponocovat, ale chceme aj lenosit. Chceme predsa vsetko, uplne vsetko, co nas nevytiahne zo zivota s obrovskou nalepkou SNAZILKA. Nechceme vycnievat z radu, vytrcat, nechceme sa neustale strazit a kontrolovat, analyzovat a donekonecna dufat, ze „co ak“... Sme silne a nechceme si presda rozbit vztah, nechceme byt pre manzela len „buducou tehulkou“. Chceme byt partnerkami, milenkami, kamaratkami, a ked jedna z funkcii otehotnie 🙂, tak si to vychutname tak, ako nic ine na svete.

Nemajme vycitky, ze chodime na konika. Nasi partneri si konecne mozu vydychnut, lebo okrem otehotnenia zbierame v tejto teme rady a skusnosti prekvapivo aj v inych oblastiach. Budme internetove kamosky, ktore nespaja iba tuzba mat dieta, ale aj ine spolocne temy alebo nazory...

Heslo: www.mudrykonik.sk

monika0001
3. aug 2009

hm.. tak večer..... dohodnuté.... 😉
cmuk....

shaarka
autor
3. aug 2009

je tu niekto? napiste konecne nieco 😀 ze co a ako 🙂

janemari
3. aug 2009

ok,aj tak tu nikto nieje.Vsetky asi pracuju,alebo dovolenkuju niekde pri vode 😉 No keby tu neboli ... tak idem aj ja von na slnko 😎

monika0001
3. aug 2009

Shaar - ahoj...
no ja sa možem pochváliť... moje pracovné hodnodenie dopadlo fantastiky.. a tááák som sa bála.... 🙂
Ako si víkendovala?

flyangel
3. aug 2009

no a ja si idem urobit nejake tie ranajky...

monika0001
3. aug 2009

Fly - vitaj! ja mam po... sušienky s kakaom to istili.. kedže som lenivá. konečne mám voľno jeden deň, tak sa flákam a nič nerobím.. poriadok včera mmm urobil... 😉
Ja dnes nič nemusím.juchu.. teda iba obedik mu navarím kedže je dnes prvý den v novej práci... 😎

Baby ako ste víkendovali?

flyangel
3. aug 2009

nuz Monci my sme boli v Madarsku na par dni 😉 takze to bolo super 🙂 ja este si musim vybalit veci,vcera sa mi nechcelo..

janemari
3. aug 2009

Moni a co ides varit?

monika0001
3. aug 2009

francuzske zemiaky...stráášnu chuť mám na ne...

fly - tak troska ti závidím.. aj ja chcem niekam ísť....

janemari
3. aug 2009

fly bola si na dovci?

shaarka
autor
3. aug 2009

piskotky,
takze fly bola v madarsku, na nakupoch? alebo balaton?
jane, a ty si taka malo zhovorciva, vacsinou sa len pytas a nic nenapises. ber si priklad z moniky 😀 😝 tak sa mi to paci 😀 😀 😀
a ake to je fantasticke pracovne ohodnotenie? nemam ponatia. ze kolkokrat sa ti nieco pripalilo, ci si nemala manko, alebo ako sa usmievas na zakaznikov? zjavne to je ten americky styl, i ked niekedy mi to pripomina skor casy nie tak davno minule a slovenske. 😀
monik, my sme mali vcera predsvadobne fotenie septembroveho paru a v sobotu mame zas ozajstnu svadbu, tak uz zacinam byt vzrusena 😅 este aj tricka sme robili, takze to bol viacmenej pracovny vikend. ale bola tu segra s frajerom, tak sme boli zurovat a veeeelmi fajne bolo 🙂

janemari
3. aug 2009

shaar a co by si chcela tak vediet 😉 No ja stale cakam na mrchu a kedze v sobotu ideme na svadbu a hlasia tropicke horucavy tak ju uz radsej ani necakam 😀 .Pomaly mi bude koncit dovca,som aspon trochu poopekana a tento tyzden bude rychly.Zajtra ideme zaniest kolace,stretnem sa z nevestou a budeme sa dohodovat co a ako kedze idem za svedka.Zaroven pozriem aj starku,bola v nemocnici.Nejake mensie nakupy,v piatok zaniest torty a uz len sa dobre vyspat na svadbu 😎 staci?.....

monika0001
3. aug 2009

shaar - ono je tam a tom hodnoteni vela faktorov.. je to na dlho.. mas rozne plany napr. plany restiky a tak.. a ty sa musis snait aby sa co najpresnejsie splnyli, mas svoje oddelenie, ktore vedies a aj za to si hodnotena a vela, vela dalsich.... je to zaujimave.... dostlala somvšak čstú 2tak sa z toho strašne teším.. 1 má malokto... 2 je naj.. super...

a čo sa vojho vikendu týky, ale tak to je taka pohodička ci nie? Neviem.. sná%d už si to skoro vyskusam... 😉

Ja som ukecany človek... ja stále.... 😅

flyangel
3. aug 2009

nuz bola som shaari na Balatone odkial vies ty nezbednica? 😀 a cestou domov sme sa stavili aj na nakupoch 😉 pocasicko nam vyslo a bolo super...ale dufam ze bud.rok to uz bude zas more 🙂

shaarka
autor
3. aug 2009

tak to fotenie je velka zodpovednost - musi byt sranda, pohoda, k tomu musis vychytavat moment, mat namakanu techniku, byt mily, nenapadny a fotky musia byt take, aby sa zakazky len tak hrnuli. okrem toho musis ustrazit, aby sa ti prave vtedy nepokazil fotak, nespadol, nedosli baterky, nezaplnila karta, prip. neskratovala karta, aby sa dali foto priebezne zalohovat do laptopu a tak. to su veci, ktore ma desia. ale zazitok a hobby je to super, takze sa hadam raz dostaneme do rutiny. je fajn, ze sa s MM mozme navzajom na seba spolahnut a ked si zarobime, kupime este jeden fotak, nech sa nemusime hadat 😀 😀 😀

tak k hodnoteniu gratulujem! a to ti na zaklade toho zvysia plat? mali by, nie?

jane, staci, tak sa mi to paci, nech mam aky taky prehlad 😀

baby, neviete mi poradit - kamoskinmu syncekovi idem robit krstnu, spolu s nasim spoluziakom (on je gay a bude krstny) - trosku divna situacia, ale nech. monik, viem, ze ty si krstna filipkovi, ale toto je trosku ina situacia, je to kamoska a nie sestra a my vobec vobec nemame prachy. neviete mi poradit, ako sa to teraz robi? mam mu nieco kupit? darovat? peniaze? hracku? plagat? netusim... a este k tomu to bude v nejakom kostole na dedine a ja som total ateista a bude to pre mna dost stres. no hadam to maly janicko raz oceni 😀

monika0001
3. aug 2009

no a ani písať neviem... 😅

shaarka
autor
3. aug 2009

fly, rada by som povedala, ze viem vsetko, ale nechcem vas provokovat 😀 😀 😀 neneeee, nechcem klamat. 😀 proste som si tipla, lebo do madarska sa chodi na nakupy (ale to nie je na par dni), tak potom jedine ze balaton. blizko a fajne (i ked som tam nebola, ale nasi hovorili). a vies aj po madarsky?

monika0001
3. aug 2009

hej na zaklade toho mi zvysiť plat....

ja som mila a nenapadna.... 😝 😀 😀 😀

Shaar - neboj raz budeme slávne!

Kočky opučťam vás.. mmm poslali domov, že majiteľ sa vráti z dovo až v utork tak v stredu ma prist mmm do práce až.. tak ideme slniť... a šlnkovať..
cmuky vám..
papap večer

flyangel
3. aug 2009

tak pekny dnik monci,ano shaari viem a ty tiez vies?je to pre mna dost velka vyhoda v nemocnici,lahsie dorozumievanie sa s niektorymi pacientkami 😉

shaarka
autor
3. aug 2009

nie, neviem, ale ked som bola mala, tak som vedela este skor ako po slovensky. len som zabudla. ale mam to tak v hlave, ako melodiu, troska rozumiem, velmi sa mi to paci a keby som bola v madarsku par tyzdnov, urcite by som sa do toho dostala, aspon do tej hovorovej. lebo pisat a citat po madarsky neviem. aj radio, ci TV mi robi problem 😀 ja len taku kuchynsku asi ovladam 😀 dokonca ked su nejake vety, tak ich ani neviem na slova rozdelit - mam to v hlave nejako zautomatizovane 🙂
na laparku idem do starej 😉

flyangel
3. aug 2009

shaari tak aspon ze rozumies,to znamena ze nikto ta nebude moct ohovarat,budes tomu hned rozumiet...vazne?a kto ta bude operovat?a co ze si sa takto rozhodla,ci to dr ti odporucila?

madeline
3. aug 2009

ahojte, no nejako sa tu nezvycajne rozprudila debata,tak dufam, ze ked som prisla, ze to tu utichne,ako vzdy 😠

flyangel
3. aug 2009

ahoj made 😉 ako sa mas?

mimomu
3. aug 2009

ahojte 🙂
fly dik 😉
my sme boli vcera v tom rakuskom marchenparku.....bolo suprovo 🙂 🙂 🙂
viki nas povodila po vseliakych kolotococh.....v noci som vracala ako divy satan 😝
najviac sa jej pacila horska draha.....mne najmenej.......a mm pri pohlade na nas preguloval ocami 😀
dnes sme boli u dokyny s viki a povedala ze tento tyzden mame prestravku v uzivani ant. a berieme probiotika.
a na bud,tyzden este 3 dni.tak uvidime.inak zacinam kaslat aj ja,tak dufam ze ma to neobide. 😀

flyangel
3. aug 2009

Ahoj mimo,vidim moja ze mas super naladu,velmi sa z toho tesim...aj ja milujem kolotoce 😉 tak snad to nebudu chlamosky mimo

flyangel
3. aug 2009

zajtra idem na prac.pohovor-dnes mi pisali z nemocky ze mam prist a dohodla som sa s nimi teraz na zajtra rano...uvidime kolko budu ponukat platovo,ak to bude lepsia cena tak pojdem asi robit tam 😵

mimomu
3. aug 2009

fly,mna boli hrdlo asi tyzden ale nekaslem,len tochu ma obcas nabada ku kaslu.mm tiez tak isto,ono to asi zalezi od toho,aku ma kto imunitu.mna skor skrabe v hrdle a vcera sme vyskali ako dive,tak mozno aj z toho.
mam dovcu,tak sa tesim 🙂 cely tyzden 🙂
vy sa mate ako baby?

madeline
3. aug 2009

fly - no, tak cakam na ms, minuly utorok som dostala agolutin, tento piatok ideme k moru, tak dufam, ze sa to uz rozbehne

mimomu
3. aug 2009

ty sa mas fly.ja stale zohanam pracu......len musim prihliadat na prac.cas,koli malej.dufam ze sa mi coskoro podari 🙂

madeline
3. aug 2009

caf mimo a co planujes cez dovcu?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre