Ako otehotnieť a zároveň sa nezblázniť

shaarka
2. máj 2009

Ahojte vsetky zvedavky a buduce mamicky. Tuto temu som chcela zalozit uz dlhsi cas pre vsetky tie, ktore po case (to je jedno, ci po mesiacoch alebo rokoch) prestalo bavit donekonecna rozoberat, preco este nie su tehotne. Pre tie, ktore modrykonik takpovediac a nechtiac trosku znudil, lebo vypadli z diskusie, lebo nestihali vsetko citat, alebo sa im nikto nevenoval alebo preto, lebo zacali byt skratka strasne deprimovane z toho, ze este stale nie su tehotne. Tuto temu som chcela zalozit pre NAS, ktore sa najdu v nizsie uvedenych riadkoch. Pre tie zeny, ktore chcu od diskusie viac nez len uistovanie, ze „tentoraz si uz urcite v tom“. Samozrejme nam drzim palce, ale nezabudajme –
Fazulke sa viac zapaci mamicka - pohodacka, nez vystresovana snazilka

Idealny stav:

1. Ked dostanem menzes, neplacem. Som rada, ze ho mam, som zena, mam maternicu, mam cyklus! Hura. Postazujem sa na krce, na drahe vlozky, pochvalim sa novoobjavenymi tamponmi.
2. Necitim sa previnilo, ked sa mi napriklad v sobotu nechce vstavat o siestej (ako pravidelne cez pracovny tyzden) a odmerat si bazalku. Radsej si pospim, budem mat dobru naladu a potom nasilnim partnera 🙂 Krcok skumam (ak viem), ale neanalyzujem, ci je dostatocne tvrdy alebo makky. Je taky, aky ma byt, ci je hore, alebo dole, podla toho, v akom som leveli 🙂 Hlien sa niekedy nesledovat neda...
Ale neprehanam to, viem, ze krcok ani hlien nie je jedinym indikatorom ovulacie alebo tehotenstva...
3. Nemam velke vycitky, ked si dam vinko alebo idem s kamosmi na pivo... Vyresetujem si trosku hlavu, citim sa prijemne, sebavedomo a sexy, zabavam sa, neriesim pracovne problemy, vyplacem (vygrciam) sa. Viem, ze to nie je zdrave, ale extremizmus nepestujem a partnera sameho v krcme pre istotu nenecham 🙂
Dolezite je nemenit kvoli tuzbe otehotniet svoje navyky natolko, aby to posobilo na psychiku ako blok.
4. Ak mam chut urobit si ovulacny alebo tehotensky test, urobim si ho. Samozrejme ocakavam pozitivny vysledok, lebo CHCEM mat dieta, ale stale mam na mysli, ze sanca je presne 50:50. Preto po spravnom odcitani vysledku necakam, ze sa tam ta ciarka o hodinu zazrakom zjavi, alebo zosilnie, ale test vyhodim a neriesim. Lutujem len vyhodene peniaze (drogeria dm - tehotensky test za 1,33€)... Povolene je odkladat si ovu testy, ale tehotenske vyhadzujem a nevytlacam druhu ciarku kadzu hodinu!
5. Snazim sa zit bezny zivot. Ked do mna niekto rype s otazkou, ze kedy budem tehotna, tak so stoickym kludom odpovedam, ze „neviem“, „ktovie“, „uvidi sa“, ked sa podari“ alebo pouzijem akukolvek vlastnu vtipnu odpoved. Nedam na sebe znat, ze ma to trapi, ze mi lezie pytajuci sa na nervy... Je zvedavy, ako aj ja 🙂 Ale: ked to pride, tak to pride a raz to na mne predsa urcite uvidi!

Je milion tem, o ktorych sa da bavit. O praci, pocasi, politike, vareni, kozmenike, snoch, planoch a sexe... Je toho naozaj dost, cim sa da zamestnat hlava. Je nas tu naozaj pozehnane, kazda z nas je uplne ina, specificka. Roznorodost zivotov nas bude spajat tak, ako aj snaha otehotniet. No nielen to. Spajat nas bude aj fakt, ze otehotnenie je sucastou nespocitatelneho mnozstva nahod a „motylich efektov“ a my, mudre zeny, si to uvedomujeme. Vieme, ze laska, priroda alebo boh je najsilnejsim carodejnikom a tak si chceme uzivat zivot, radosti aj strasti. Chceme sa vasnivo milovat, chceme lubit a pachat dobre skutky. Chceme plakat, zurit, nadavat. To vsetko patri k zivotu. Chceme sa obzrat, chceme dietovat. Chceme ponocovat, ale chceme aj lenosit. Chceme predsa vsetko, uplne vsetko, co nas nevytiahne zo zivota s obrovskou nalepkou SNAZILKA. Nechceme vycnievat z radu, vytrcat, nechceme sa neustale strazit a kontrolovat, analyzovat a donekonecna dufat, ze „co ak“... Sme silne a nechceme si presda rozbit vztah, nechceme byt pre manzela len „buducou tehulkou“. Chceme byt partnerkami, milenkami, kamaratkami, a ked jedna z funkcii otehotnie 🙂, tak si to vychutname tak, ako nic ine na svete.

Nemajme vycitky, ze chodime na konika. Nasi partneri si konecne mozu vydychnut, lebo okrem otehotnenia zbierame v tejto teme rady a skusnosti prekvapivo aj v inych oblastiach. Budme internetove kamosky, ktore nespaja iba tuzba mat dieta, ale aj ine spolocne temy alebo nazory...

Heslo: www.mudrykonik.sk

janemari
2. sep 2009

pipi no jasne.Ale ved v tomto mojom zivote je uz asi vsetko mozne 😉

annie testovat by sa malo cca 10-11den po ovulacii 🙂

dzou
2. sep 2009

ahojte baby tak dnes konecne dorazila mrcha - no nie zeby som ju chcela, ale teda som to vedela podla teplot a sa jej nejak nechcelo tak sa aspon tesim ze uz konecne dosla a mozem zacat dalsi cyklus...chcem aj poctivo meart tak uvidi ze ako to so mnou je

nellie_
2. sep 2009

dzou to potom mas ako ja.. aj mne prvy krat dosla pri dooost vysokych teplotach... 😅
a tiez sa tesim, ze mam za sebou 45 dnovy cyklus... 😉 😎 😎

flamenga
2. sep 2009

😠 😠

nellie_
2. sep 2009

flam co sa deje??? 😕 😕

shaarka
autor
2. sep 2009

jak som bola rada, ze beriem euthyrox a ze uz ie som unavena tak ako predtym, tak sa mi to teraz vratilo a vyzyvujem od druhej poobede 😀

pipi, nellie, hej, ako na mrchu ☹

dzou, neviem, ci mam gratulovat, ale tak super, ze aspon mrcha dosla (a to viem, o com hovorim 😀 )

flam, co sa deje akoze? co?

jane, skus napisat adminom - ked to ide v jednej teme na koni, tak potom by malo ist aj v druhej a ked nie, tak chyba asi nebude v tvojom PC 😒

flamenga
2. sep 2009

😅 nešiel mi pridať príspevok

janemari
2. sep 2009

Ja som sa rozhodla ze tento tyzden zacnem merat BT a hned na druhy den nam povedali v praci ze ideme robit zase na tri zmeny takze som zase domerala 😀 Co uz aspon nebudem vyrabat deti ale si len uzivat 😉

shaarka
autor
2. sep 2009

ups, hrubka! vyzivujem - zivam 😀

shaarka
autor
2. sep 2009

jane, tak meraj vtedy, ked sa ti da. ved to nevadi, ze nebudes mat kazdy den...
a preco chces vlastne merat? mas pochybnosti o ovule?

flam, to asi naschval, nejde pridat prispevky, asi to niekto kontroluje, kedze je tu najviac prispevkov 😀 😀 😀 😀

nathali
2. sep 2009

tak uz som tu uz mam upratane a aj povysavane 🙂 taaaak sa tesim ta cistota 🙂

nellie_
2. sep 2009

shaari to uz je ta povestna tehu demencia.. 😀 😀 hold uz sa jej asi nevyhnes 😀 😀

a ta bolest maternice je normalna, popisuju ju vsetky tehulky - to sa ti rozthuje maternica... 😉
babo si robi miestečko 🙂 🙂

nellie_
2. sep 2009

mne zas pismena utekaju 😀 - roztahuje nie rozthuje 😅 😅

janemari
2. sep 2009

flam ako vidim niesom sama ktorej to strajkuje 😉

shaar no pochybnosti ako pochybnosti,mrcha po liecbe stale nedorazila tak som chcela skusit pomerat kde sa asi nachadzam.Ale neberiem to ao tragediu.V pohode 🙂

dzou
2. sep 2009

no ja asi nakoniec prijimam gratulacie k tej mrche takto dlho mi nemeskala uz asi 2 roky, keby som si nemreala teplotu este do dnesneho rana by som si myslela ze som tehu... ale tak sa tesim teraz ze jak budem merat sa kazdy den uz neviem dockat, tak ako raz shaarka napisal ze kedy si uz strcim ten teplomer do pisule 😀 a nakoniec si myslim, ze som mala posunutu ovu ked aj mrcha prisla neskor ako obvykle a nie naovulak co ma aspon ukludnilo tak teraz uvidim ale naj naj sprava je ze cez ten cca najplodnejsi tyzden mam dovlonekuuuuuuuuuuu 😀 😀 😀 size nejdeme nikam, ale budem doma oddychovat a aspon bude veeeeeeeeeela prilezitosti na snazilkovanie

shaarka
autor
2. sep 2009

tak ked si v pohode, jane, tak to je najdolezitejsie.
strasne malo sem chodis, teda malo sa ti dari prispievat a tym padom sa musim stale pytat to iste dookola.
takze este raz: kedy si mala MS? resp. kedy si skoncila liecbu? a kedy ides na vyvolavacku? a nemate sa nahodou ihned zacat snazit - teraz hned po liecbe??
nellie, kludne mi to mozes napisat znova a znova, ked sa budem stazovat na bolest brucha lebo mi to pomaha sa ukludnit 😵 😉 a ta demencia... to vies ze hej. keby som pisala perom, hrubku neurobim, ale na klavesnici to obcas ujde, nechapem preco. 😒

dzou
2. sep 2009

mal to byt anovulak a nie naovulak 😀

shaarka
autor
2. sep 2009

nat, ja rada upratujem, ale teraz mam zakaz. tak som aspon umyla umyvadlo a kupila vonu do wc 🙂
ozaj, ake pripravky pouzivate? na riad, na umyvadlo a vanu, do wc... a tak. hm?

janemari
2. sep 2009

dzou tak to mas idealne,budes oddychnuta a vzdy pripravena.A potom zase mozes po snazilkovani oddychovat aby sa to zadarilo

flamenga
2. sep 2009

dzou 😀 😀

jane tak tri zmeny nezávidím 😒 mne robí problémy aj tá moja jedna.... ale to bude tým, že ma tá prekliata firma v ktorej robím vytáča do nepríčetnosti.... preklínam deň, keď ma tam prijali 😀 prisámfakt... hanbím sa za to (v dnešnej krízovej dobe), ale je to tak.... 🙄

dzou
2. sep 2009

no sak aj dobre ze mrcha trochu meskala asi to tak malo byt...inac by mi mozno ovulka vysla este v pracovnom tyzdni... tak to je normalne znamenie ze sa to mozno podariiiii lebo mozem vylihovat po sexiku kolko bude chciet a potapaci budu mat vacsiu sancu juj tesim saaaaaaaa

puma.sue
2. sep 2009

shaar, bola si dnes na tej krvi?

to co za anketa? ake pouzivame pripravky?
ja konkretne nasu dobru jar na riady, tu v podnajme nemame umyvacku... a cif, tekuty krem, ked je "zle" 😉
na umyvadlo a vanu - tiez cif...
do wecka tablety do nadrze, ktore vyrobia modru vodu a fixinelu
raz za mesiac cistim vsetky sifony SIFOM - granulami...

a periem obycajnym praskom, nie tekutym (persil, ariel) a avivaz pouzival lenor...

staci takto? 😉

flamenga
2. sep 2009

jar
visiace čudo do WC
Savo do WC
cif
ariel
silan 😀

flamenga
2. sep 2009

tak toto nasere 😠 😠 https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea... 😠 😅 🙄

dzou
2. sep 2009

tak tomu ver 😠 😠 😠 mi nic nechranime a nicccccccc

puma.sue
2. sep 2009

flam, tak zostavam len cumiet... to musi byt nejaka nastka, ak vobec... ☹

janemari
2. sep 2009

shaar tak pekne po poriadku posledna mrcha bola 19.12.2008,liecba sa skoncila poslednou injekciou ktora bola 7.5. a mrcha mala dorazit po poslednej injekcii do 6-8 tyzdnov.A kedze zajtra je uz 120 den od injekcie tak je to jasne.Zatial sa na vyvolavacku nechystam,lebo ked si aj naplanujem ze pojdem k dokine tak mi do toho nieco pride.A bez mrchy nemozem veci riesit dalej.A malo som chodila lebo som mala vela roboty

flamenga
2. sep 2009

puma jasné, že je to nejaká pätnástka.... ale takéto témy ma vedia nazlostiť, uraziť, proste.... 300 tlak 😅 😠

puma.sue
2. sep 2009

flam, chapem, ale neboj, stale sa spolieham na to, ze bozie mlyny melu... a casom sa to kazdemu vrati...
mne len zostane vzdy rozum stat. viem, ze je vas tu velmi vela, co by ste za to dali majland, len aby sa vam podarilo, a takto sa niekto zahrava s vasim tlakom 😉

shaarka
autor
2. sep 2009

niekedy prispievaju aj ziacky na hodine informatiky. a ten prispevok kludne pisal aj nejaky ziak 😀 😀 😀
puma, na krv som nesla, isla som len oznamit, ze co sa mi stalo z nicoho nic 😀 😀 😀 a citaj dozadu, ak chces (14:07) idem si na chvilku lahnut, lebo mi je fakt divneeeeeeeeee ☹

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre