Ako otehotnieť a zároveň sa nezblázniť

shaarka
2. máj 2009

Ahojte vsetky zvedavky a buduce mamicky. Tuto temu som chcela zalozit uz dlhsi cas pre vsetky tie, ktore po case (to je jedno, ci po mesiacoch alebo rokoch) prestalo bavit donekonecna rozoberat, preco este nie su tehotne. Pre tie, ktore modrykonik takpovediac a nechtiac trosku znudil, lebo vypadli z diskusie, lebo nestihali vsetko citat, alebo sa im nikto nevenoval alebo preto, lebo zacali byt skratka strasne deprimovane z toho, ze este stale nie su tehotne. Tuto temu som chcela zalozit pre NAS, ktore sa najdu v nizsie uvedenych riadkoch. Pre tie zeny, ktore chcu od diskusie viac nez len uistovanie, ze „tentoraz si uz urcite v tom“. Samozrejme nam drzim palce, ale nezabudajme –
Fazulke sa viac zapaci mamicka - pohodacka, nez vystresovana snazilka

Idealny stav:

1. Ked dostanem menzes, neplacem. Som rada, ze ho mam, som zena, mam maternicu, mam cyklus! Hura. Postazujem sa na krce, na drahe vlozky, pochvalim sa novoobjavenymi tamponmi.
2. Necitim sa previnilo, ked sa mi napriklad v sobotu nechce vstavat o siestej (ako pravidelne cez pracovny tyzden) a odmerat si bazalku. Radsej si pospim, budem mat dobru naladu a potom nasilnim partnera 🙂 Krcok skumam (ak viem), ale neanalyzujem, ci je dostatocne tvrdy alebo makky. Je taky, aky ma byt, ci je hore, alebo dole, podla toho, v akom som leveli 🙂 Hlien sa niekedy nesledovat neda...
Ale neprehanam to, viem, ze krcok ani hlien nie je jedinym indikatorom ovulacie alebo tehotenstva...
3. Nemam velke vycitky, ked si dam vinko alebo idem s kamosmi na pivo... Vyresetujem si trosku hlavu, citim sa prijemne, sebavedomo a sexy, zabavam sa, neriesim pracovne problemy, vyplacem (vygrciam) sa. Viem, ze to nie je zdrave, ale extremizmus nepestujem a partnera sameho v krcme pre istotu nenecham 🙂
Dolezite je nemenit kvoli tuzbe otehotniet svoje navyky natolko, aby to posobilo na psychiku ako blok.
4. Ak mam chut urobit si ovulacny alebo tehotensky test, urobim si ho. Samozrejme ocakavam pozitivny vysledok, lebo CHCEM mat dieta, ale stale mam na mysli, ze sanca je presne 50:50. Preto po spravnom odcitani vysledku necakam, ze sa tam ta ciarka o hodinu zazrakom zjavi, alebo zosilnie, ale test vyhodim a neriesim. Lutujem len vyhodene peniaze (drogeria dm - tehotensky test za 1,33€)... Povolene je odkladat si ovu testy, ale tehotenske vyhadzujem a nevytlacam druhu ciarku kadzu hodinu!
5. Snazim sa zit bezny zivot. Ked do mna niekto rype s otazkou, ze kedy budem tehotna, tak so stoickym kludom odpovedam, ze „neviem“, „ktovie“, „uvidi sa“, ked sa podari“ alebo pouzijem akukolvek vlastnu vtipnu odpoved. Nedam na sebe znat, ze ma to trapi, ze mi lezie pytajuci sa na nervy... Je zvedavy, ako aj ja 🙂 Ale: ked to pride, tak to pride a raz to na mne predsa urcite uvidi!

Je milion tem, o ktorych sa da bavit. O praci, pocasi, politike, vareni, kozmenike, snoch, planoch a sexe... Je toho naozaj dost, cim sa da zamestnat hlava. Je nas tu naozaj pozehnane, kazda z nas je uplne ina, specificka. Roznorodost zivotov nas bude spajat tak, ako aj snaha otehotniet. No nielen to. Spajat nas bude aj fakt, ze otehotnenie je sucastou nespocitatelneho mnozstva nahod a „motylich efektov“ a my, mudre zeny, si to uvedomujeme. Vieme, ze laska, priroda alebo boh je najsilnejsim carodejnikom a tak si chceme uzivat zivot, radosti aj strasti. Chceme sa vasnivo milovat, chceme lubit a pachat dobre skutky. Chceme plakat, zurit, nadavat. To vsetko patri k zivotu. Chceme sa obzrat, chceme dietovat. Chceme ponocovat, ale chceme aj lenosit. Chceme predsa vsetko, uplne vsetko, co nas nevytiahne zo zivota s obrovskou nalepkou SNAZILKA. Nechceme vycnievat z radu, vytrcat, nechceme sa neustale strazit a kontrolovat, analyzovat a donekonecna dufat, ze „co ak“... Sme silne a nechceme si presda rozbit vztah, nechceme byt pre manzela len „buducou tehulkou“. Chceme byt partnerkami, milenkami, kamaratkami, a ked jedna z funkcii otehotnie 🙂, tak si to vychutname tak, ako nic ine na svete.

Nemajme vycitky, ze chodime na konika. Nasi partneri si konecne mozu vydychnut, lebo okrem otehotnenia zbierame v tejto teme rady a skusnosti prekvapivo aj v inych oblastiach. Budme internetove kamosky, ktore nespaja iba tuzba mat dieta, ale aj ine spolocne temy alebo nazory...

Heslo: www.mudrykonik.sk

nathali
28. apr 2010

ahojky baby ako sa mate??
vidim ze to tu zijem porodom 😀 gratulujem lenocke k chlapcekovi 🙂
inak co nove??nejak to tu utichlo

chrobulka
29. apr 2010

ahoj nathali...
ja som tiez postrehla, ze to tu trosku zakapalo...
co nove?
cakam, ze sa lenocka ozve ako s malinkym...

nathali
29. apr 2010

u nas je to celkom po starom len balime a upratujeme lebo sa budeme uz v sobotu stahovat tak sa na to tesim len ten bordel by mohol sam zmiznut 😀
co nove u teba??? ja som tiez zvedava na baby a na novinky 🙂

chrobulka
30. apr 2010

takze, shaarka vcera priviedla na svet maleho TEA, 21.10 sa narodil krasny chlapcek s mierami 3550g/50cm
😀 😀 😀 😀 😀

viac vam napise asi ona, ked sa sem dostane - shaar, GRATULUJEME a prepac, ale MUSELA som to sem dat! 😀

nathali, parada, a stahujete sa odkial kam? (z podnajmu do vlastneho, z mensieho do vacsieho, z bytu do domu???)
zvedava som, ja som sa stahovala minuly rok na jesen...
a na ten bordel, ktory budes musiet spratat, rychlo zabudnes, ked sa prestahujete a budete si uzivat v novom 😀

vavenka
30. apr 2010

Shaar gratulujeme z celeho srdca 🙂 😵 😵 😵 😵

monika0001
30. apr 2010

Shaar pridávam sa ku gratulácii!!! 😵 😵 😵 😵

lenuska85
30. apr 2010

Vitaj Teo na svete 🙂 Shaarka-mamina gratulujem!

pipussa
30. apr 2010

shaarka, gratulujem strasne moc..... 🙂
teraz je na rade vavenka a jej vanduska
a potom asi jaaaaaa 😲

nas prcek ma vraj 3100g a to som v 36tt.... ( podla velkosti mi teda dali, ze som 38tt )
idem sekciou, a do 15.maja by mal by na svete...... 😲 aj ked termin mam az 29.maja

neviete, ako rodila shaarka ????

tinika
30. apr 2010

vidim ze z tehto temy sa tehule prebehuju bo u nas sa zase prebehuju kto dlshie vydrži ako kinderko .))

slniecko77
30. apr 2010

Shaarka....velke gratulaaaaaaaacie 😵 😵 😵

nathali
30. apr 2010

shaarka moooc gratullujeeeeeem 🙂 nech ti malinky len samu radost robi 🙂

chrobulka stahujeme s barouna do nitri tam mame byt 2 izbovy je vecsi o nieco nez tento kde sme boli v podnajme a ten bordeeeeeeeel to je hrozne mna uz teraz ide trafit slak ale uz len dnes a zajtra ideme prec tesim sa ako male decko ale chcelo byt to arabelin prsten aby bolo uz vsetko upratane ked otvorim dvere 😀 no clovek asi nemoze mat vsetko 😉

jerrymona
30. apr 2010

jej, aj ja ti shaarka velmi gratulujem. 😵 dufam, ze ta maly velmi nepotrapil a ze sa vam dari dobre. ten cas ale uteka. viem, ze po kratkej dobe (odkedy som ja prihlasena na koniku) si ti otehotnela. a drobec uz je na svete. 😵 tesim sa s tebou.

vavenka, aj tebe vela stasticka pri porode. nech to mas rychlo za sebou. 😵

nelynka
30. apr 2010

ahojte...
tak sharka uz je maminka, ako to rychlo ubehlo ☹
shari velka gratulaciaaaaa 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

chrobulka
30. apr 2010

nathali, drz sa, dobre to dopadne. chvilu to potrva, ale aj my sme boli takmer pol roka v krabiciach, kym sme sa "upratali" 😀

nelynka
30. apr 2010

nath my sme v krabicich este teraz a to uz byvame rok a pol xixi... 😀

sofinka2009
30. apr 2010

🙂 shaar gratulujem.vsetko dobre nech teusko rastie pekne

pipussa
5. máj 2010

Kocky, mame nieco nove ???
vavenka ?
shaarka sa neozvala ??

tinika
6. máj 2010

shaarka v nemocke ta tu nejak ticho čo?

chrobulka
6. máj 2010

pipussa, vavka este stale nic...
kazdym dnom cakame na nejake spravy...

shaar je uz doma s malym teom. vcera pridala nejake foto do albumu...
krasny je 😀

tinika
6. máj 2010

hej tak idem hned kuk 🙂

chrobulka
8. máj 2010

tak a uz je aj Vandulka medzi nami, od vcera - Vavenka nakoniec sla sekciou, ale su ok.
Zatial nevieme nic viac, ale GRATULUJEME Z CELEHO SRDCA...
😀 😀 😀

mimomu
8. máj 2010

shaarka gratulujeme a zelame teovi vela zdravicka a stasticka 🙂

flyangel
8. máj 2010

ahojteee...shaari srdecne blahozelam a zelam vam vela zdravicka a vela krasnych chvil s vasim drobcekom 😀 😀
vela som na teba aj s Vavenkou myslela vzdy ked som presla okolo gyndy 😉 😉

jerrymona
8. máj 2010

vavenka, gratulujem z celeho srdiecka. nech sa vam dari. 😵 😵

lenocka84
8. máj 2010

ahojte
dobre citam, ze shaar uz porodila?
tak srdecne gratulujem, a nech Teo robi len radost, a necha mamu aj vyspat 🙂

nieco nove okrem shaar?

shaarka
autor
8. máj 2010

kocky, dakujem vam vsetkym 😵 😵 😵

jerrymona
8. máj 2010

lenocka a ty si uz mamka? 😕 😕 😕 tak skoro? tvoj maly je zlatucky. dufam, ze je uz vsetko v poriadku. ake si mala problemy, ze musel tak skoro na svet?

sharka, teo je tiez zlaty. taky maly baculko. 😵 hlavne nech je zdravucky a nech sa mu dari.

tinika
9. máj 2010

ahojte, shaarka este raz gratulujem 🙂

leni mala som klienta ktory mal syna Patrika Samuela a aj ja som chcela Samka a nakoniec je Patrik 🙂)

flyangel
9. máj 2010

Jeej vavenka aj tebe blahozelam ku Vanduške..a zelam vam vela zdravíčka a radostne chvile s malou slečinkou 😀 😀
shaari ako sa mas?cerstva mamicka? 😀

lenocka84
9. máj 2010

jerrymona ano uz som mamka
zajtra to budu 3tt, maly sa rozhodol sam ze uz chce ist skor

a dobre citam? ze aj vavenka je uz maminka?
vavi tak srdecne gratulujem

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre