Ako otehotnieť a zároveň sa nezblázniť

shaarka
2. máj 2009

Ahojte vsetky zvedavky a buduce mamicky. Tuto temu som chcela zalozit uz dlhsi cas pre vsetky tie, ktore po case (to je jedno, ci po mesiacoch alebo rokoch) prestalo bavit donekonecna rozoberat, preco este nie su tehotne. Pre tie, ktore modrykonik takpovediac a nechtiac trosku znudil, lebo vypadli z diskusie, lebo nestihali vsetko citat, alebo sa im nikto nevenoval alebo preto, lebo zacali byt skratka strasne deprimovane z toho, ze este stale nie su tehotne. Tuto temu som chcela zalozit pre NAS, ktore sa najdu v nizsie uvedenych riadkoch. Pre tie zeny, ktore chcu od diskusie viac nez len uistovanie, ze „tentoraz si uz urcite v tom“. Samozrejme nam drzim palce, ale nezabudajme –
Fazulke sa viac zapaci mamicka - pohodacka, nez vystresovana snazilka

Idealny stav:

1. Ked dostanem menzes, neplacem. Som rada, ze ho mam, som zena, mam maternicu, mam cyklus! Hura. Postazujem sa na krce, na drahe vlozky, pochvalim sa novoobjavenymi tamponmi.
2. Necitim sa previnilo, ked sa mi napriklad v sobotu nechce vstavat o siestej (ako pravidelne cez pracovny tyzden) a odmerat si bazalku. Radsej si pospim, budem mat dobru naladu a potom nasilnim partnera 🙂 Krcok skumam (ak viem), ale neanalyzujem, ci je dostatocne tvrdy alebo makky. Je taky, aky ma byt, ci je hore, alebo dole, podla toho, v akom som leveli 🙂 Hlien sa niekedy nesledovat neda...
Ale neprehanam to, viem, ze krcok ani hlien nie je jedinym indikatorom ovulacie alebo tehotenstva...
3. Nemam velke vycitky, ked si dam vinko alebo idem s kamosmi na pivo... Vyresetujem si trosku hlavu, citim sa prijemne, sebavedomo a sexy, zabavam sa, neriesim pracovne problemy, vyplacem (vygrciam) sa. Viem, ze to nie je zdrave, ale extremizmus nepestujem a partnera sameho v krcme pre istotu nenecham 🙂
Dolezite je nemenit kvoli tuzbe otehotniet svoje navyky natolko, aby to posobilo na psychiku ako blok.
4. Ak mam chut urobit si ovulacny alebo tehotensky test, urobim si ho. Samozrejme ocakavam pozitivny vysledok, lebo CHCEM mat dieta, ale stale mam na mysli, ze sanca je presne 50:50. Preto po spravnom odcitani vysledku necakam, ze sa tam ta ciarka o hodinu zazrakom zjavi, alebo zosilnie, ale test vyhodim a neriesim. Lutujem len vyhodene peniaze (drogeria dm - tehotensky test za 1,33€)... Povolene je odkladat si ovu testy, ale tehotenske vyhadzujem a nevytlacam druhu ciarku kadzu hodinu!
5. Snazim sa zit bezny zivot. Ked do mna niekto rype s otazkou, ze kedy budem tehotna, tak so stoickym kludom odpovedam, ze „neviem“, „ktovie“, „uvidi sa“, ked sa podari“ alebo pouzijem akukolvek vlastnu vtipnu odpoved. Nedam na sebe znat, ze ma to trapi, ze mi lezie pytajuci sa na nervy... Je zvedavy, ako aj ja 🙂 Ale: ked to pride, tak to pride a raz to na mne predsa urcite uvidi!

Je milion tem, o ktorych sa da bavit. O praci, pocasi, politike, vareni, kozmenike, snoch, planoch a sexe... Je toho naozaj dost, cim sa da zamestnat hlava. Je nas tu naozaj pozehnane, kazda z nas je uplne ina, specificka. Roznorodost zivotov nas bude spajat tak, ako aj snaha otehotniet. No nielen to. Spajat nas bude aj fakt, ze otehotnenie je sucastou nespocitatelneho mnozstva nahod a „motylich efektov“ a my, mudre zeny, si to uvedomujeme. Vieme, ze laska, priroda alebo boh je najsilnejsim carodejnikom a tak si chceme uzivat zivot, radosti aj strasti. Chceme sa vasnivo milovat, chceme lubit a pachat dobre skutky. Chceme plakat, zurit, nadavat. To vsetko patri k zivotu. Chceme sa obzrat, chceme dietovat. Chceme ponocovat, ale chceme aj lenosit. Chceme predsa vsetko, uplne vsetko, co nas nevytiahne zo zivota s obrovskou nalepkou SNAZILKA. Nechceme vycnievat z radu, vytrcat, nechceme sa neustale strazit a kontrolovat, analyzovat a donekonecna dufat, ze „co ak“... Sme silne a nechceme si presda rozbit vztah, nechceme byt pre manzela len „buducou tehulkou“. Chceme byt partnerkami, milenkami, kamaratkami, a ked jedna z funkcii otehotnie 🙂, tak si to vychutname tak, ako nic ine na svete.

Nemajme vycitky, ze chodime na konika. Nasi partneri si konecne mozu vydychnut, lebo okrem otehotnenia zbierame v tejto teme rady a skusnosti prekvapivo aj v inych oblastiach. Budme internetove kamosky, ktore nespaja iba tuzba mat dieta, ale aj ine spolocne temy alebo nazory...

Heslo: www.mudrykonik.sk

katkaajurko
21. okt 2009

ja neviem odkial ale poznam a dobra je 🙂

monika0001
21. okt 2009

ahojte baby.....
prišla som vás zasa raz kuk.....

a mám jednu taku správu... hm.... no ako vám to povedať..... je to na prd.... bábo stále nikde a kvôli jemu som prišla o prácu... chápete to? po 5 rokoch ma bodnu do chrbta keď to najmenej potrebujem?!
Nechápem zmýšlaniu niektorým ľudí.. fakt nechápem....
Na jedne strane sa aj teším...(už... najprv som plakala... veď ja som bez práce ešte nebola..7 rokov tvrdo makám) ale teraz sa začínam tešiť... po 7 rokch si užijem Vianočne sviatky zo všetkým čo k tomu patrí a dokonca aj Silvester.. juchuuu.. a nemusím sa nikomu prosiť či môžem mať voľno na Vianoce a potom aj na Silvestra... a konečne môžem mať dlhé nechtíky a každý deň na nich inú farbu laku....
(je to asi na zasmiatie sa, ale ja to berem ako plus..aspoň sa netrápim.... )
Ale tak čo už.....
13.11. idem na jedno vyšetrenie a keď mi potvrdia diagnozu tak min. 3 mesiace sa nebudeme moct snažiť.... tak sa teším.... je to proste na prd...
Dúfam, že ju nepotvrdia... lebo zomrem už......

monika0001
21. okt 2009

jáj a prepáčte.. šak som sa rozpísala.... dúfam, že vám to nevadí 😅

Babuchy ktoré ma poznáte pozdravujeeeemmmm a držkám palčeky nech ide všetko ako má.. No vlasten tie palčeky držkám všerkým!!!
Papapapo

rosita3
22. okt 2009

Ahoj monika0001 - ja ťa síce nepoznám (som tu len od včera), ale mrzí ma, že si prišla o prácu - ale páči sa mi, že nestrácaš hlavu, teraz musíš myslieť na seba....a len na seba. a možno si nájdeš novú prácu veľmi rýchlo a potom priletí aj bocian. moja kamarátka (ktorá sa snažila asi 3 roky) zmenila prácu a v novej sa ohriala asi len pár mesiacov a šla na materskú ...

shaarka
autor
22. okt 2009

ahojte pipulky 🙂
prave tlacim vajicka na makko, mnam 🙂 sme boli odovzdat krv - dnes ma pichla takou hrubou ihlou, ze au!
a o 10 hod. ultrazvuk - ideme na "vyšetrenie plodu na vylúčenie vrodených vývojových chýb" a na "vylúčenie chromozómových abnormalít" tak drzte palce, aby nam to vsetko poriadne vylucili... 😵

monik,
tak trosku som to cakala - kedze si z prace velmi casto a na dlho chybala, tak som predpokladala, ze taketo komplikacie im netreba... aspon ti dali odstupne? ak nemate problem s peniazkami, tak si myslim, ze to je prijemna zmena 😉 a co take tajnosti zase? jaka diagnoza??

katkaajurko
22. okt 2009

ahojte

shari drzim palce nech vsetko poriadne vylucia 😵

Moni - tak sa drz a vychutnavaj volno-aj to je niekedy fajn 🙂 ja si stale hovorim pri takych veciach-ze vsetko zle je na nieco dobre a vzdy sa to aj tak nakoniec vyvrbi 😉

mne je ble,unavena,vyhadzana,nervna...hotove PMS 😠

lenuska85
22. okt 2009

Ahojte 😀

Shaarka tiez strasne drzim palceky nech vsetko dobre dopadne 😀

Mne meska MS a som z toho na nervy, citim sa v pohode teda nemam ziadne vyrazne priznaky tehu...

tinika
22. okt 2009

pipi sak mne do teraz tiez zle nebolo z kyslehom, nechapem čo vtedy mi zle bolo

puma.sue
22. okt 2009

bre ranko, len som nakukla.

Moni, dobre to dopadne, nehadz hned flintu do zita.
Ziadna kasa sa neje taka horuca ako sa uvari...

A vsetko zle je na nieco dobre...

Toto bolo frazeologicke okienko 😀

Ako sa mate? My sme boli vcera s kamosmi na veceri v meste. Akoze, ani nohy tam nebolo. V restike sme boli sami... este ze sme mali rezervaciu 😉 Ani v krcmach nikto nebol, nechapem... ☹
Take smutne mi to prislo cele...

monky1
22. okt 2009

Cafte mařenky...je tu niekto?

vavenka
22. okt 2009

Caute zeny 🙂

lenuska85
22. okt 2009

Ahoj monky, ja tu obcas kuk. My sa este ,,osobne" nepozname 😀 😀 😀 aaale nevadi

lenuska85
22. okt 2009

Ahoj vavenka 🙂

monky1
22. okt 2009

lenuska, spoznaaaame 😉 cau

aj tebe cau, vavenka 😀

lenuska85
22. okt 2009

monky uz si bola u lekara? pozeram ze mas v pase potvrdene tehu 🙂 vsetko OK?

monky1
22. okt 2009

Tak babenky, ja som dnes bola u dokiho - takze mame 11 mm, som v 8tt (presnejsie 7tt + 2 dni) a predpokl. den porodu 8.6. 😵 😵 😵

monky1
22. okt 2009

leni, predbehla si ma 😀

lenuska85
22. okt 2009

hej hej bola som rychlejsia 🙂 Takze je vsetko tak ako ma byt, bublinka je v pohode?

lenuska85
22. okt 2009

Inak velka GRATULACIA 🙂

vavenka
22. okt 2009

Jeeeeej Monky super, gratulujeem 🙂

Cau lenus....

monky1
22. okt 2009

ano, vsetko je ok, nastastie bublinka len jedna (ale lepilo mi statocne)....najprv mi urobil ultrazvuk zhora, kde zmeral len vak - 33mm ale sa mu cosi nezdalo, vraj je vacsi cca o 2 tyzdne - pytal sa ma, ci som poslednu MS nemala slabsiu - ze ci som neotehotnela este minuly cyklus a mala aj MS.....ale potom mi robil vagin. ultrazvuk a tam uz bolo vidiet aj srdiecko, aj fazulka sa dala pekne odmerat 😵 ...hlavne, ze je vsetko of kej

lenuska85
22. okt 2009

Vavenka ako sa citis?

Ja si dnes idem robit moj prvy tehu test, tak drzte palceky 😀

monky1
22. okt 2009

lenuska, kolko ti meska? lebo ani ja som nemala ziadne tehu priznaky - jedine vysoku teplotu

lenuska85
22. okt 2009

Zatial len tri dni, ale nikdy sa takto neomeskala. Ale my sme sa s drahym voooobec nesnazili lebo sme si povedali, ze si najprv dame dokopy byvanie a potom babo. Takze som z toho v soku 🙂

monky1
22. okt 2009

juuj, tak testuj...SILNO DRZIM PALCE....a daj vediet potom

inak ja som dnes - podotykam pri prvej navsteve - dostala TEHU KNIZKU a aj KUFRIK 😵 ...hm, dnes je krasny den 😵

lenuska85
22. okt 2009

monky super gratulujem k tehu knizke 🙂 Inak odkial si? Teda myslim kde davaju tak skoro tehu knizky?

Inak uz od pondelka ma pobolieva obcas podbrusko akoby som mala dostat MS, utekaaam na wc a nic a stale nic... takze ... 🙂 uvidim co sa objavi na testiku 😀

vavenka
22. okt 2009

Monky superr 🙂
Lenuss citim sa ok, len tie mocove cesty ma stale trapia, uz mam pocit ze to bude navzdy 😀
Tak daj potom vediet aako test 🙂

monika0001
22. okt 2009

ahojte...
shaar - idem k inemu diabetologovi zasa, lebo dr z centra si mysli, že ten môj stojí za dve veci a že tie výsledky nie sú dobré a ak sa potvrdi to co si ona myslí budem musieť na tri mesiace prerusit snazilkovanie a liecit sa..
ako na to som si zvykla.. teda na tu myšlienku že zahodím tri mesiace, ale aspoň sa to ked tak da do poriadku..
ale to ze som prisla o prácu som niesla tažko... ja by som na tie pnky nešla keby som nebola dohodnuta s veducim... a prisla som o nu preto, lebo nasa pravadzka ide pod sukormnika a moj veduci povedal ze by bolo nefer dat mu na ked chcem rodinu... a tak to vykvakal všetkým ostatným veducim a kto si ma zoberie ? nikto! odsputne mi nedali... oni to totiž urobili tak že ja som ju vlastne ja dala.. lebo inu možnosť som nemala.... preradili ma na taku prevadzku kam sa ja neviem poriadne dostat a teraz v zime ked nahodou napadne sneh to bde ešte horšie.. ale tak kašlať na nich... čo už.. kvôli tomu sa mi svet nezrúti.. a npvu prácu si nájdem až po novom roku.teraz si vychuntám prichádzajuce sviatky (prvý raz po 7 rokoch sa nikomu nemusim prosiť aby som amla volno) a budem si ich uživať.

tak som sa s tým ako tak zmierila a bum... teraz telefonát z Iscaru... a zasa problem.... no a už som zasa tam kde som bola na začiatku.....
nejake vysledky mi zle dopadli....

monky1
22. okt 2009

lenuska - z PO...a knizku mi vypisala sestricka skor, ako ma videl lekar...len som oci otvarala 😨 ..a pri odchode mi dala kufrik do ruky, ze to je pre vas, studujte...nestacila som sa cudovat

vavenka, mas močove problemy? ja beriem probiotika Woman Dophilus - sice omylom, lebo som chcela na zenske veci a dali mi na mocove...pocula si o nich? http://www.pharmaagency.cz/?pg=women&lg=cs

vavenka
22. okt 2009

Monky dik za link, neskusala som to, ale kupim si urcite.....
Hej, uz asi 2 mesiace sa trapim, brala som aj urinaly/urovaly, pijem caje, ale nic nezabera....Teraz mam taky speci caj z bylinkarne, uz ked ten nezaberie tak jedine atb.....A vyzera ze nezabera ☹

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre