Ako otehotnieť a zároveň sa nezblázniť

shaarka
2. máj 2009

Ahojte vsetky zvedavky a buduce mamicky. Tuto temu som chcela zalozit uz dlhsi cas pre vsetky tie, ktore po case (to je jedno, ci po mesiacoch alebo rokoch) prestalo bavit donekonecna rozoberat, preco este nie su tehotne. Pre tie, ktore modrykonik takpovediac a nechtiac trosku znudil, lebo vypadli z diskusie, lebo nestihali vsetko citat, alebo sa im nikto nevenoval alebo preto, lebo zacali byt skratka strasne deprimovane z toho, ze este stale nie su tehotne. Tuto temu som chcela zalozit pre NAS, ktore sa najdu v nizsie uvedenych riadkoch. Pre tie zeny, ktore chcu od diskusie viac nez len uistovanie, ze „tentoraz si uz urcite v tom“. Samozrejme nam drzim palce, ale nezabudajme –
Fazulke sa viac zapaci mamicka - pohodacka, nez vystresovana snazilka

Idealny stav:

1. Ked dostanem menzes, neplacem. Som rada, ze ho mam, som zena, mam maternicu, mam cyklus! Hura. Postazujem sa na krce, na drahe vlozky, pochvalim sa novoobjavenymi tamponmi.
2. Necitim sa previnilo, ked sa mi napriklad v sobotu nechce vstavat o siestej (ako pravidelne cez pracovny tyzden) a odmerat si bazalku. Radsej si pospim, budem mat dobru naladu a potom nasilnim partnera 🙂 Krcok skumam (ak viem), ale neanalyzujem, ci je dostatocne tvrdy alebo makky. Je taky, aky ma byt, ci je hore, alebo dole, podla toho, v akom som leveli 🙂 Hlien sa niekedy nesledovat neda...
Ale neprehanam to, viem, ze krcok ani hlien nie je jedinym indikatorom ovulacie alebo tehotenstva...
3. Nemam velke vycitky, ked si dam vinko alebo idem s kamosmi na pivo... Vyresetujem si trosku hlavu, citim sa prijemne, sebavedomo a sexy, zabavam sa, neriesim pracovne problemy, vyplacem (vygrciam) sa. Viem, ze to nie je zdrave, ale extremizmus nepestujem a partnera sameho v krcme pre istotu nenecham 🙂
Dolezite je nemenit kvoli tuzbe otehotniet svoje navyky natolko, aby to posobilo na psychiku ako blok.
4. Ak mam chut urobit si ovulacny alebo tehotensky test, urobim si ho. Samozrejme ocakavam pozitivny vysledok, lebo CHCEM mat dieta, ale stale mam na mysli, ze sanca je presne 50:50. Preto po spravnom odcitani vysledku necakam, ze sa tam ta ciarka o hodinu zazrakom zjavi, alebo zosilnie, ale test vyhodim a neriesim. Lutujem len vyhodene peniaze (drogeria dm - tehotensky test za 1,33€)... Povolene je odkladat si ovu testy, ale tehotenske vyhadzujem a nevytlacam druhu ciarku kadzu hodinu!
5. Snazim sa zit bezny zivot. Ked do mna niekto rype s otazkou, ze kedy budem tehotna, tak so stoickym kludom odpovedam, ze „neviem“, „ktovie“, „uvidi sa“, ked sa podari“ alebo pouzijem akukolvek vlastnu vtipnu odpoved. Nedam na sebe znat, ze ma to trapi, ze mi lezie pytajuci sa na nervy... Je zvedavy, ako aj ja 🙂 Ale: ked to pride, tak to pride a raz to na mne predsa urcite uvidi!

Je milion tem, o ktorych sa da bavit. O praci, pocasi, politike, vareni, kozmenike, snoch, planoch a sexe... Je toho naozaj dost, cim sa da zamestnat hlava. Je nas tu naozaj pozehnane, kazda z nas je uplne ina, specificka. Roznorodost zivotov nas bude spajat tak, ako aj snaha otehotniet. No nielen to. Spajat nas bude aj fakt, ze otehotnenie je sucastou nespocitatelneho mnozstva nahod a „motylich efektov“ a my, mudre zeny, si to uvedomujeme. Vieme, ze laska, priroda alebo boh je najsilnejsim carodejnikom a tak si chceme uzivat zivot, radosti aj strasti. Chceme sa vasnivo milovat, chceme lubit a pachat dobre skutky. Chceme plakat, zurit, nadavat. To vsetko patri k zivotu. Chceme sa obzrat, chceme dietovat. Chceme ponocovat, ale chceme aj lenosit. Chceme predsa vsetko, uplne vsetko, co nas nevytiahne zo zivota s obrovskou nalepkou SNAZILKA. Nechceme vycnievat z radu, vytrcat, nechceme sa neustale strazit a kontrolovat, analyzovat a donekonecna dufat, ze „co ak“... Sme silne a nechceme si presda rozbit vztah, nechceme byt pre manzela len „buducou tehulkou“. Chceme byt partnerkami, milenkami, kamaratkami, a ked jedna z funkcii otehotnie 🙂, tak si to vychutname tak, ako nic ine na svete.

Nemajme vycitky, ze chodime na konika. Nasi partneri si konecne mozu vydychnut, lebo okrem otehotnenia zbierame v tejto teme rady a skusnosti prekvapivo aj v inych oblastiach. Budme internetove kamosky, ktore nespaja iba tuzba mat dieta, ale aj ine spolocne temy alebo nazory...

Heslo: www.mudrykonik.sk

nellie_
28. okt 2009

vave - v tvojom stave je uplne jasne ze ti to nechyba... 😵 😵 😵 😵

pipi ja pozeravam odsudene.. a je mi jasne ze to je kilometer od reality ale bavi ma to celkom... vcera ma riadne sokli, ze Madarka je poliska v prestrojeni... 😀 😀

pipimiska
28. okt 2009

kraskanz,sak prave,pred tym som bola relativne zdravaa,potom nedostatok estrogenu a progesteronu,zvysil sa mi testosteron a zacali sa mi robit bolave hnisave vyrasky,kazdy mesiac pravidelne 😒
aaa este sa mi zmenil menstruacny cyklus,pred tym pravidelny kazdych 28 dni dlzka 5 dni,potom rozhadzane od 28 do 35 dni a mrcha strasne slaba a kratsia,len jeden den normalna a 4 dni ako keby koncila..
umele oplodnenie je srasny zasah do organizmu a navyse ked je v poriadku 😒

nellie_
28. okt 2009

vave - nebudem sa vam tu predsa priznavat ku vsetkemu... 😀 😀 😀

kraskanz hlavu hore, hlavne nech ti zistia pricinu preco neovulujes a neboj urcite sa ju coskoro podari nastartovat... 😉 ja som si o sebe myslela ze som beznadejny pripad.. a tento rok od aprila uz ovulujem uplne bez hormonov a pravidelne kazdy mesiac... 😉 sice niekedy sa dostavi az na 30DC ale hlavne ze je... 😉
a sice este bez uspechu ale verim, ze aj ten sa coskoro dostavi... 😅

vavenka
28. okt 2009

Lucim sa s vami, idem pozriet moje oblubene kosti 🙂

Tak zajtraaaa 😵 😵 😵

pipimiska
28. okt 2009

nellie aj mna to bavi,ale vcera som sa trosku smiala,ze je akoze zrazu policajtka,to urcite pred tym reziser nemal v plane,inak by sa pred tym nenechala takto zmlatit,aa potom si myslim aj podrezala zili 😀 aa kludne mohla splatit dlh a nie sa zbytocne bat,kedy ju zas zmlatia...
ale potrebovali zrazu polisku tak tam je zrazu 😀

pipimiska
28. okt 2009

vave,baj baj zajtra 😀

nellie_
28. okt 2009

vave aj ja idem pozerat tak ahoj 🙂 😵 😵

pipi inak aj ja mavam take bolestive vyrazky... ☹ ☹ aj teraz ich mam dole na licnych kostiach.. a je to fakt neprijemne... 😒 este ze mam dlhe vlasy a nie je ich vidiet ale riadne mi idu na nervy.... 🙄

nellie_
28. okt 2009

pipi hej to si vystihla s tou poliskou.. presne toto sme vcera rozoberali s MM ked sme to dopozerali 😀 😀
ze poliske by urcite dali peniaze aby splatila dlh a isto by si podrezavala zily a nechala sa dobodat do brucha..
proste zmena planov.. 😀 😀

kraskanz1
28. okt 2009

ale asi viem kde je pricina bude to mojimi kileckami takze som nasadila dietu ale doky povedal ze liecit mozme dalej... 😝
pipi no dakujem pekne za tie zdravotne problemi ale aspon si to dotiahla kam si chcela tak hadam uz bude vsetko v poriadku 😀

nellie_
28. okt 2009

no takze este tu asi zostanem chvilu, drahy mi nechce prepnut na Kosti 😠 😠

bublinka11
28. okt 2009

Madarka je poliska? A ja som co vcera pozerala? 🙂 Kurnik, musim zacat poctivo tieto serialy kukat, nech mam o com pisat 😀
Kraska je to moc zle s kileckami? Aj ja mam nejake tie naviac, ktorych by som sa rada zbavila, ale cyklus mam v pohode...

kraskanz1
28. okt 2009

pipi to s tymi odsudenymi som sa aj ja strochu zarazila tiez mi neslo do hlavy preco po tom vsetko zrazu policajtka ee.... 😲

bublinka11
28. okt 2009

Nellie a co pozera drahy...Radio? 🙂 ci ako sa to vola...

pipimiska
28. okt 2009

kraska,no a dokonca prirodzene 😀 tehotenstvom by vyrasky mali zmiznut 😝

nellie,pozdravujem manzela a povedz mu ze dobre robi,aspon tu s nami zostanes 😝 😝 😀

bublinka11
28. okt 2009

No ale ja uz idem do hajan, lebo rano nevstanem...takze dobru nocku zlaticka 🙂

nellie_
28. okt 2009

bubli nie radio nepozeravame to je trapne... 😀 😀 😀
my zerieme iba jojkove serialy panelak, odsudene a keby bolo keby... 😀 😀
teda drahy kukne iba sem tam odsudene ale keby bolo keby doslova zerie 😀 😀

on pozera prave fotbal nejaky... 😒

ale ved ja sa nestazujem, mne je tu s vami dobre 😎

pipimiska
28. okt 2009

bubli,dobruuuuuuuu 😎

kraskanz1
28. okt 2009

no dost zle asi 20kg navyse...na endok. mi povedala doktorka ze hormonalny profil v poriadku okrem toho progesteronu a to je preto ze mam kilecka...no a povedala mi ked neschudnem tak urcite neotehotniem viem ze su kocky aj s vacsou vahou a maju mimi ale smola to neni moj pripad...a este k tomu nechcem mat problemy s klbami som pocula o jednej kocke co nema ani 30 rockou a ma sice dve deti ale ma aj dve barle lebo jej odysli klby koli tomu ze ma velku nadvahu a bola tehotna...a doktora na endok povedala ze telo sa brani otehtoneniu a preto mam anovulacne cykli teda koly mojej vahe a tak isto to funguje aj u podvyzivenych a u vrcholovych sportovkyn 😖

nellie_
28. okt 2009

bubli - good night... 🙂 🙂

no ja som nemala tu koconinu jest... uz som si 2x zuby rajbala a aj listerinovala a tu cibulu nemozem prebit.. 😖
pipi ale mala si fakt pravdu je to dobra papanica.. 😀 😀
som si povedala ze asi na tom daco bude ked to tak ospevujete tak som dnes odhodila predsudky 😀

pipimiska
28. okt 2009

vypadol mi net 🙄

nellie, 😀 ved som sa z teba skoro pocurala,ked som ta citala ze si jedla studenu stuhnutu polievku hnusnuu 😀
uvidis aj zajtra si das 😀
kasli na cibulu,bud trosku charakterna,nenechas predsa manzela sameho 😝 😀

pipimiska
28. okt 2009

kraska,aj to nejak riesis,chudnes??

kraskanz1
28. okt 2009

ano ano zmenila som jedlanicek a zacala som plavat a fitkovat...ale som v tom asi len tyzden v pondelok skocim na vahu ze ci sa nieco zmenilo 😀

nellie_
29. okt 2009

no dobre ranko 😎 😎
dnes som uz zasa v kancli... 😖 a jak by sa super spalo, lebo u nas leje ako sproste... 🙄 🙄
uplne den ako stvoreny na bolenie hlavy... 🙄
tak sa idem poctivo zalievat tekutinami nech ma nezacne... 😎

puma.sue
29. okt 2009

bre ranko, ja som dnes posledny den v tomto tyzdni (a vlastne aj mesiaci) v praci 😉
zajtra mam volno, potrebujem lekarov pobehat.
nellie, inak aj tu mrholi, nic si z toho nerob.
dnes mam konecne vytuzene "volno" a idem si poklabosit po robote ku kamoske...
chlap postrazi "decko" doma a spravia si chlapsky vecer...

a ja sa budem tuuulat 😉

shaarka
autor
29. okt 2009

ahojte, ja dne sznova pracovne, tak budem zaostavat 😠
puma, ticha domacnost skoncila?
aj my tu mame take nijake pocasie, ale mne to nejako zvlast nevadi 😅

puma.sue
29. okt 2009

dufam, ze robis doma shaar a zabavas sa s foteckami 😉

ticha domacnost? akoze, je stale "dusno" ale bavime sa medzi sebou.
zostalo a asi aj zostane to cele nevypovedane.
ale evidentne na to musime dozriet... obaja...
vcera sa snazil uz aj srandovat a tak, ale ja som sa tvarila, ze akoze o co mu ide?
dost prekvapene...

shaarka
autor
29. okt 2009

u nas tiez nejak podobne, vcera som si vyplakala vsetky sily, porozpravala som vsetko mozne, tak nech si to chlapec urovna v hlave... viac som uz nevladala a okrem toho som urobila take bozske francuzske zemiaky, ze som nemala to srdce mu nenalozit 😀 😀 a on to zobral ako uzmierovaci manever (zas z mojej strany samozrejme, ja ako prva) a potesil sa 😀 😀 😀

puma.sue
29. okt 2009

ja som tiez vcera varila, ale ja som nejedla. vedela som, ze dnes bude po robote doma sam a bude hladny a nechcela som, aby sa flakal po vonku a po veceriach a doma nebolo ozaj NIC.
tak nech ma. dal si aj vcera a strasne chvalil.. som to akoze nepocula...
ale sak dobre. ono, bavit sa bavime, ale zrovna sa mu nehadzem kolo krku aj keby on asi velmi chcel.
potrebujem cas to spracovat...

bublinka11
29. okt 2009

Ahojte...tak ja chcem dnes vyskusat tie "Vavenkine" zemiaky, uvidime, ako sa mi podaria 🙂
Shaari a ako to vlastne vcera dopadlo? Zavolal nakoniec a bol na tom utz ci nie?

shaarka
autor
29. okt 2009

bubli, zavolal, ze co robim. 😔 tak som sa znova vytocila, ze co to je za otazka. proste ako keby sa nic nestalo, len otazka, ahoj, co robis? takze na UZV nebol. 😠 a myslim, ze nas to mrzi oboch rovnako.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre