Ako otehotnieť a zároveň sa nezblázniť

shaarka
2. máj 2009

Ahojte vsetky zvedavky a buduce mamicky. Tuto temu som chcela zalozit uz dlhsi cas pre vsetky tie, ktore po case (to je jedno, ci po mesiacoch alebo rokoch) prestalo bavit donekonecna rozoberat, preco este nie su tehotne. Pre tie, ktore modrykonik takpovediac a nechtiac trosku znudil, lebo vypadli z diskusie, lebo nestihali vsetko citat, alebo sa im nikto nevenoval alebo preto, lebo zacali byt skratka strasne deprimovane z toho, ze este stale nie su tehotne. Tuto temu som chcela zalozit pre NAS, ktore sa najdu v nizsie uvedenych riadkoch. Pre tie zeny, ktore chcu od diskusie viac nez len uistovanie, ze „tentoraz si uz urcite v tom“. Samozrejme nam drzim palce, ale nezabudajme –
Fazulke sa viac zapaci mamicka - pohodacka, nez vystresovana snazilka

Idealny stav:

1. Ked dostanem menzes, neplacem. Som rada, ze ho mam, som zena, mam maternicu, mam cyklus! Hura. Postazujem sa na krce, na drahe vlozky, pochvalim sa novoobjavenymi tamponmi.
2. Necitim sa previnilo, ked sa mi napriklad v sobotu nechce vstavat o siestej (ako pravidelne cez pracovny tyzden) a odmerat si bazalku. Radsej si pospim, budem mat dobru naladu a potom nasilnim partnera 🙂 Krcok skumam (ak viem), ale neanalyzujem, ci je dostatocne tvrdy alebo makky. Je taky, aky ma byt, ci je hore, alebo dole, podla toho, v akom som leveli 🙂 Hlien sa niekedy nesledovat neda...
Ale neprehanam to, viem, ze krcok ani hlien nie je jedinym indikatorom ovulacie alebo tehotenstva...
3. Nemam velke vycitky, ked si dam vinko alebo idem s kamosmi na pivo... Vyresetujem si trosku hlavu, citim sa prijemne, sebavedomo a sexy, zabavam sa, neriesim pracovne problemy, vyplacem (vygrciam) sa. Viem, ze to nie je zdrave, ale extremizmus nepestujem a partnera sameho v krcme pre istotu nenecham 🙂
Dolezite je nemenit kvoli tuzbe otehotniet svoje navyky natolko, aby to posobilo na psychiku ako blok.
4. Ak mam chut urobit si ovulacny alebo tehotensky test, urobim si ho. Samozrejme ocakavam pozitivny vysledok, lebo CHCEM mat dieta, ale stale mam na mysli, ze sanca je presne 50:50. Preto po spravnom odcitani vysledku necakam, ze sa tam ta ciarka o hodinu zazrakom zjavi, alebo zosilnie, ale test vyhodim a neriesim. Lutujem len vyhodene peniaze (drogeria dm - tehotensky test za 1,33€)... Povolene je odkladat si ovu testy, ale tehotenske vyhadzujem a nevytlacam druhu ciarku kadzu hodinu!
5. Snazim sa zit bezny zivot. Ked do mna niekto rype s otazkou, ze kedy budem tehotna, tak so stoickym kludom odpovedam, ze „neviem“, „ktovie“, „uvidi sa“, ked sa podari“ alebo pouzijem akukolvek vlastnu vtipnu odpoved. Nedam na sebe znat, ze ma to trapi, ze mi lezie pytajuci sa na nervy... Je zvedavy, ako aj ja 🙂 Ale: ked to pride, tak to pride a raz to na mne predsa urcite uvidi!

Je milion tem, o ktorych sa da bavit. O praci, pocasi, politike, vareni, kozmenike, snoch, planoch a sexe... Je toho naozaj dost, cim sa da zamestnat hlava. Je nas tu naozaj pozehnane, kazda z nas je uplne ina, specificka. Roznorodost zivotov nas bude spajat tak, ako aj snaha otehotniet. No nielen to. Spajat nas bude aj fakt, ze otehotnenie je sucastou nespocitatelneho mnozstva nahod a „motylich efektov“ a my, mudre zeny, si to uvedomujeme. Vieme, ze laska, priroda alebo boh je najsilnejsim carodejnikom a tak si chceme uzivat zivot, radosti aj strasti. Chceme sa vasnivo milovat, chceme lubit a pachat dobre skutky. Chceme plakat, zurit, nadavat. To vsetko patri k zivotu. Chceme sa obzrat, chceme dietovat. Chceme ponocovat, ale chceme aj lenosit. Chceme predsa vsetko, uplne vsetko, co nas nevytiahne zo zivota s obrovskou nalepkou SNAZILKA. Nechceme vycnievat z radu, vytrcat, nechceme sa neustale strazit a kontrolovat, analyzovat a donekonecna dufat, ze „co ak“... Sme silne a nechceme si presda rozbit vztah, nechceme byt pre manzela len „buducou tehulkou“. Chceme byt partnerkami, milenkami, kamaratkami, a ked jedna z funkcii otehotnie 🙂, tak si to vychutname tak, ako nic ine na svete.

Nemajme vycitky, ze chodime na konika. Nasi partneri si konecne mozu vydychnut, lebo okrem otehotnenia zbierame v tejto teme rady a skusnosti prekvapivo aj v inych oblastiach. Budme internetove kamosky, ktore nespaja iba tuzba mat dieta, ale aj ine spolocne temy alebo nazory...

Heslo: www.mudrykonik.sk

nelynka
28. jan 2010

shari asi hej bo furt mi chodi vysedavat na nohy (sedim na zemi pri stoliku) a ta uz ma 12 kilo ta to neni ziadna babika uz svinucha mala..xixi..

shaarka
autor
28. jan 2010

nely, ta nasa ma 2x tolko, ale na kolena sa trepe stale, hlavne ked sa tlmene rozpravame s MM, alebo si dame pusu 😀 😀 😀

simib, no ja tiez cakam netrpezlivo na tie tvoje tt...
a ako ste teraz na tom? cakate? co robite? ake (nie) su plany?

simib
28. jan 2010

Niesú plány žiadne.Mala som sa v januári objednať k Dr.,ale nešla som.Takže sexujeme kedy chceme.Už nemám prehlad ani o ovulke ani o ničom.Takže asi jak na začiatku,keď som nič nevedela. 😀

nelynka
28. jan 2010

shari to bude aj ta prdka moja tak ked vyrastie, teraz ma len enjake 3 mesiace a uz 12 kilo hehe..
ked bude taka jak denny ta dakujem pekne teda xixix 😀 😀 😀

shaarka
autor
28. jan 2010

no co, budes mat svaly 😀

siouxie
28. jan 2010

nely, čo máš?

nelynka
28. jan 2010

to budem mat aj bez toho 😀 😀

nelynka
28. jan 2010

siouxie hafana, teda dvoch hafanov 😀 krizencov

bublinka11
28. jan 2010

Caute 😉 tak vyzera to, ze perinbaba sa jasi 😀 😀 😀 ...teda tolko snehu som veru dlho nevidela.
Co mame nove?

vavenka
28. jan 2010

Caute, konecne som doma, vonku je katastrofa 🙄
Som sa dala ukecat na tie mimiaukcie, jasne ze som hned nejake kreposti vydrazila a asi v chvilkovom bezvedomi som sa s predavajucimi dohodla ze nee, pohodaaa, neposielaaaj, sak ja si dobehnem 😀 jedna na jednom sidlisku, dalsia na inom 😀 😀 😀 Ale chvalabohu mi tato spravil sofera, a potom sme este boli pre nejake ponuky na okna na dom... A uz som konecne doma!

Co rozoberame? 🙂

nelynka
28. jan 2010

bubli ahoj..
neviem co maju ostatne ale ja nic..a ty?

vavus este ze mas tatika, xixi...dobre padne taky sofer, to mne robi aspon drahy sofera ked treba xixi..
co uz, moje auto, musi posluchat 😀

vavenka
28. jan 2010

Nely ani mi nehovor...
5 rokov som sa vyvazala vo firemnom (mala som ho aj na sukromne ucely), a ako som PN tak som ho musela odovzdat, no jedna vazna tazka odvykacka od auta a privykacka na mhd... Uz je to celkom ok, zvykla som si, ale v takomto pocasi dakujem pekne......

bublinka11
28. jan 2010

No ja tiez nic nove od vcera vecera 🙂 akurat tlacim pomaranc s horkou cokoladou. Divna chut, viem, ale PMS je svina 😀

shaarka
autor
28. jan 2010

jeeeeej vavi, co si vydrazila?

nelynka
28. jan 2010

vavus mi hovor xixi, ked som predala peugeota a drahy jazdi na forde, jaaaaaaaj ale tiez som si uz aj vykla celkom 😀

vavenka
28. jan 2010

Shaar hniezdo s dekou a take pindovinky na stenu ozdobne do detskej.....
http://www.mimiaukcie.sk/aukce.php?id=1730605

shaarka
autor
28. jan 2010

jeeeeej 😵
a ake hniezdo? ukaz

vavenka
28. jan 2010

neukazem 🙂
neviem ho najst, uz ho asi dotycna stiahla..... Ale disney potlac.....

anaxamon
28. jan 2010

halo tetusky mate sa? este vas nezasnezilo?

dnes som dosla do roboty len s 15 min meskanim🙂))

vavenka
28. jan 2010

Cau Anax, tak to mas este celkom slusne meskanie.....Juj no fakt je vonku hnusne.... A teta na markize vravela vcera ze do polovice februara ma byt takto vela do minusu...... No tak super 😖

anaxamon
28. jan 2010

ja sa z toho taaaaaaaaaaak tesim, mna tento sneh a zima straasne bavi🙂 nech je aj do konca februara nebudem sa hnevat... 😀

anaxamon
28. jan 2010

skoda ze tu nie je nell, toto by ju iste potesilo http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=18244#dis...

mne to narobilo take chute ze na vikend budem iste piect 😝 😝

vavenka
28. jan 2010

Anax to fakt? Fuj pre mna keby zima vobec nebola, tvrdim ze som sa mala narodit minimalne niekde na spanielsykch ostrovoch, alebo greckych, kde teplota nejde pod +10 cely rok 😅 😅

Juj a tie bryndzovniky vyzeraju skvelo.....

anaxamon
28. jan 2010

vavi no hej ja zas nemam rada teplo, ked so mna tecie ako z topiaceho sa ladovca pri globalnom oteplovani....radsej chodim ako cibula naobliekana a mrzne mi nos ale citim sa fajne, ked je bielo, sneh a riadny mraz..neznasam zimu ako bola napr. na vianoce ...take to blato a pod. vtedy som casto bez nalady (ak ked celkovo pocasie na mna vplyva malo)

pipimiska
28. jan 2010

dobry den 🙂 ..dnes som sa presĺa ku gyndosovi a hned aj naspat,lebo si odisiel skor,takze mykoza nech sa mi este pekne rozrastie 😎
nechcem ich otravovat telefonatmi,ale uz sa mi to stalo viav krat,takze nech sa na mna hnevaju,budem si to radsej vzdy preverovat,ci je tam 😒 ale aspon mam oholene nohy 😀

anax,dakujem za recept,asi sa prinutim cez vykend,este som kysnute cesto nerobila,ale nevyzera to tazko 🙂

kukulik30
28. jan 2010

Cafce mrafce 😀 ja sem malo prispievam,a le citam sem-tam, ak mam cas 🙂
ako sa mate zenusky, kukam, ze uz kociky kupujete, vyberate pre babuliatka 😵 😵 😵
shaarka, pekny, kde si na neho nadabila, este som taky nevidela?
vavenka a ty co? uz mas vybraty, ci este iba obzeras? 😉
anax, ten recept vyzera bombovo, som sa nechala zlakat, asi ho aj ja urobim v najblizsej dobe 😝 😀
ako sa mate inak?

vavenka
28. jan 2010

Servus kuku, no teba vidiet 🙂 🙂
Ako sa mas, co mas nove?
No jo, vacsinou doobedu sa tu stretneme tehule, kedze pracujuca trieda musi makat na nase socialne davky v ramci PN, takze sa nakupuje, poobede je to uz potom o kadecom moznom 🙂
Inak ja uz mam tiez kociar kupeny, mam ho v albume kociare 😅

Pipi a si si ista ze je to los mykozos?? Lebo mliecny vytok mam aj ja, furt, len ho necitit a ani nic nesvrbi.....
Moja vidim ze tie mykozy ta lubia velmi 😖 😖

kukulik30
28. jan 2010

jej vave..o vidiet ma je malo, ale ja si vas sledujem dievecence, len nestiham az tak pisat, viac som na FB momentalne 🙂 tak tam ma clovek skor zastihne 😀 kludne sa pridaj, napisem ti do IP meno a ma najdes..
hej uz mas, tak to musim pozriet, lebo minule si tam mala viac kocikov 😉

kukulik30
28. jan 2010

aha, takze Atlantic Espiro to vyhral..pekneeee 🙂 videla som ho u nas uz nazivo, super vyzera, rozumna cena.... 😵

anaxamon
28. jan 2010

ale toto to som aj vam narobila take chute ako sama sebe 😀 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre