Ako otehotnieť a zároveň sa nezblázniť

shaarka
2. máj 2009

Ahojte vsetky zvedavky a buduce mamicky. Tuto temu som chcela zalozit uz dlhsi cas pre vsetky tie, ktore po case (to je jedno, ci po mesiacoch alebo rokoch) prestalo bavit donekonecna rozoberat, preco este nie su tehotne. Pre tie, ktore modrykonik takpovediac a nechtiac trosku znudil, lebo vypadli z diskusie, lebo nestihali vsetko citat, alebo sa im nikto nevenoval alebo preto, lebo zacali byt skratka strasne deprimovane z toho, ze este stale nie su tehotne. Tuto temu som chcela zalozit pre NAS, ktore sa najdu v nizsie uvedenych riadkoch. Pre tie zeny, ktore chcu od diskusie viac nez len uistovanie, ze „tentoraz si uz urcite v tom“. Samozrejme nam drzim palce, ale nezabudajme –
Fazulke sa viac zapaci mamicka - pohodacka, nez vystresovana snazilka

Idealny stav:

1. Ked dostanem menzes, neplacem. Som rada, ze ho mam, som zena, mam maternicu, mam cyklus! Hura. Postazujem sa na krce, na drahe vlozky, pochvalim sa novoobjavenymi tamponmi.
2. Necitim sa previnilo, ked sa mi napriklad v sobotu nechce vstavat o siestej (ako pravidelne cez pracovny tyzden) a odmerat si bazalku. Radsej si pospim, budem mat dobru naladu a potom nasilnim partnera 🙂 Krcok skumam (ak viem), ale neanalyzujem, ci je dostatocne tvrdy alebo makky. Je taky, aky ma byt, ci je hore, alebo dole, podla toho, v akom som leveli 🙂 Hlien sa niekedy nesledovat neda...
Ale neprehanam to, viem, ze krcok ani hlien nie je jedinym indikatorom ovulacie alebo tehotenstva...
3. Nemam velke vycitky, ked si dam vinko alebo idem s kamosmi na pivo... Vyresetujem si trosku hlavu, citim sa prijemne, sebavedomo a sexy, zabavam sa, neriesim pracovne problemy, vyplacem (vygrciam) sa. Viem, ze to nie je zdrave, ale extremizmus nepestujem a partnera sameho v krcme pre istotu nenecham 🙂
Dolezite je nemenit kvoli tuzbe otehotniet svoje navyky natolko, aby to posobilo na psychiku ako blok.
4. Ak mam chut urobit si ovulacny alebo tehotensky test, urobim si ho. Samozrejme ocakavam pozitivny vysledok, lebo CHCEM mat dieta, ale stale mam na mysli, ze sanca je presne 50:50. Preto po spravnom odcitani vysledku necakam, ze sa tam ta ciarka o hodinu zazrakom zjavi, alebo zosilnie, ale test vyhodim a neriesim. Lutujem len vyhodene peniaze (drogeria dm - tehotensky test za 1,33€)... Povolene je odkladat si ovu testy, ale tehotenske vyhadzujem a nevytlacam druhu ciarku kadzu hodinu!
5. Snazim sa zit bezny zivot. Ked do mna niekto rype s otazkou, ze kedy budem tehotna, tak so stoickym kludom odpovedam, ze „neviem“, „ktovie“, „uvidi sa“, ked sa podari“ alebo pouzijem akukolvek vlastnu vtipnu odpoved. Nedam na sebe znat, ze ma to trapi, ze mi lezie pytajuci sa na nervy... Je zvedavy, ako aj ja 🙂 Ale: ked to pride, tak to pride a raz to na mne predsa urcite uvidi!

Je milion tem, o ktorych sa da bavit. O praci, pocasi, politike, vareni, kozmenike, snoch, planoch a sexe... Je toho naozaj dost, cim sa da zamestnat hlava. Je nas tu naozaj pozehnane, kazda z nas je uplne ina, specificka. Roznorodost zivotov nas bude spajat tak, ako aj snaha otehotniet. No nielen to. Spajat nas bude aj fakt, ze otehotnenie je sucastou nespocitatelneho mnozstva nahod a „motylich efektov“ a my, mudre zeny, si to uvedomujeme. Vieme, ze laska, priroda alebo boh je najsilnejsim carodejnikom a tak si chceme uzivat zivot, radosti aj strasti. Chceme sa vasnivo milovat, chceme lubit a pachat dobre skutky. Chceme plakat, zurit, nadavat. To vsetko patri k zivotu. Chceme sa obzrat, chceme dietovat. Chceme ponocovat, ale chceme aj lenosit. Chceme predsa vsetko, uplne vsetko, co nas nevytiahne zo zivota s obrovskou nalepkou SNAZILKA. Nechceme vycnievat z radu, vytrcat, nechceme sa neustale strazit a kontrolovat, analyzovat a donekonecna dufat, ze „co ak“... Sme silne a nechceme si presda rozbit vztah, nechceme byt pre manzela len „buducou tehulkou“. Chceme byt partnerkami, milenkami, kamaratkami, a ked jedna z funkcii otehotnie 🙂, tak si to vychutname tak, ako nic ine na svete.

Nemajme vycitky, ze chodime na konika. Nasi partneri si konecne mozu vydychnut, lebo okrem otehotnenia zbierame v tejto teme rady a skusnosti prekvapivo aj v inych oblastiach. Budme internetove kamosky, ktore nespaja iba tuzba mat dieta, ale aj ine spolocne temy alebo nazory...

Heslo: www.mudrykonik.sk

pipimiska
14. sep 2009

fly,vsade zalezi na akeho doktora natrafis,ja sa kcem prehodit do procare a tam by som navstevovala aj obvodnu aj gyndosa aj stomatologa..je tam zevraj jeden super gyndos,kelly sa vola 😉
v matym uz nemam takju doveru ako pred tym 😒

nelynka
14. sep 2009

ahoj leni

lenocka84
14. sep 2009

ahoj nelyyyyyy aky si mala den?
ja sa dnes tvarim optimisticky aj ked to take super nie je

pipimiska tak to mas pravdu, ja mam super gynekologa,nedam dopustit, aj obvodak

flyangel
14. sep 2009

pipi to je tiez pravda...aj ja premyslam nad procarom..moja obvodna mi vysetrenia nerobila asi 3roky-myslim krv...
dalej ani ja neverim Matyimu a aj kvoli gyn. by som xcela tam ist...

nelynka
14. sep 2009

leni dobre vcelku...
hram sa s vlasmy, davam dole co mam nadpojene nech si moje oddychnu chvilku a este dorabam kasu ku karfiolu zapekanemu...

jituu83
14. sep 2009

ahojky
tak jak začít?! potřebovala bych od vás prozradit, jestli někdo neví za jak dlouho se na utz ukáže srdíčko. moje PM byla 6.července, pozitivní test se ukázal 7.srpna, HCG bylo 28.8. skoro 7800,do toho dne se mi na utz ukazovala jen tečka,pak o něco větší tečka a dnes kdy by už mělo být slyšet srdíčko mi pan Dr. řekl že je tam váček ale zatim mi nic víc k tomu říct nemůže, že za 10 dní bude moudřejší, že se někdy stane že se vytvoří placenta,hcg stoupá ale že plod tam nakonec neni, že až na to tělo přijde tak "to" v mé děloze začne vypuzovat ven krvácením a já mám teď těch 10 dní čekat jak to dopadne?! Má s tím někdo nějaké zkušenosti aby poradil?snad jsem vše napsala ve zkratce srozumitelně, díky za odpověď a radu, jituu

pipimiska
14. sep 2009

fly,odporucili mi kellyho,sa dohodneme tak,ze buddeme mat vzdy rovnakych gyndosov 😀

..inac som teraz volala do nemocnice kde som lezala,mi robili v stredu vyter z poschvy a si predstavte ze mam pody bez nalezu,kvasinky bez nalezu,prosto negativny nalez,pritom raz spinim,inokedy zlty vytok,vcera zistim,ze mi posva krvaca,a ja nemam ziadny nalez 😨 ako tesim sa,ale je to fakt cudneee

pipimiska
14. sep 2009

jituu,nechcem ta znepokojovat,ale v siestom az siedmom tyzdni by malo uz byt srdiecko a doktor by to mal vidiet 😔 nemam dobry pocit z toho lekara,bral ti krv na hcg?

jituu83
14. sep 2009

pipimiska:
nevim jestli to ví on,já to bohužel vím že už by mělo být slyšet ☹ on sám mě na krevní testy neposlal,ale můj obvodní Dr. mi je udělal toho 28.8. a Hcg se ukázalo asi 7800,takže to odpovídalo asi 7-8týdnům. Taky když jsem byla na gyndě poprvé tak mi řekl že mám zánět,udělal mi stěry který dost bolely,nakonec vyšly v pohodě a žádný zánět jsem neměla,následující kontrolu mi udělal cytologii a ta také vyšla ok a dnes následovala další kontrola a to mi řekl že mám přijít za 10 dní.

pipimiska
14. sep 2009

jituu,vobec sa mi nepaci jeho pristup,to ze mal zobrat vytery je v poriadku ale to ze si v jedenastom tyzdni a vidi len vacok,to v poriadku nieje,bud ta mal poslat niekde na iny ultrazvuk,alebo zobrat krv,ale urcite by mal nieco robit 😠 ja by som tiez nemohla vydrzat 10 dni,ak chces vediet na com si skoc za niekym inym,aspon ja by som tak urobila

nelynka
14. sep 2009

jituu to si ako 11tt a nemas srdiecko????

jituu83
14. sep 2009

pipi:
podle PM bych měla být v 11tt, s HA jsem měla cyklus 29dní a pak 30až32 dní,takže přesně nevím kdy jsem mohla mít ovu a kdy jsem mohla otěhotnět 😖 jen doufám že je tahle špatná novina jen díky špatnýmu doktorovi.to si piš že si zajdu i pro jiný názor,deset dní se vydržet nedá.jen mám teď špatný myšlenky že to může být pravda a nakonec tam mimi neni,jen tělo si to ještě neuvědomilo,protože kromě zvětšených a napnutých prsou a navíc 5kg nemám jiné příznaky těhotenství,žádné nevolnosti a tak. ☹

jituu83
14. sep 2009

nelynka:
podle PM bych měla být,a srdíčko nemám ☹
nebo mám debilního doktora 😠

nelynka
14. sep 2009

jitu tak ani by som necakala a sla k inemu lekarovi hned zajtra a ten ked ti potvdi ze srdiecko nemas, tak hold...bohuzial babo sa asi nevyvijalo...
ale HCG si mala teda krasne..ktory DC si vtedy bola?

pipimiska
14. sep 2009

jituu a si si ista,ze si otehotnela vtedy ked hovoris?

lauritka
14. sep 2009

pri podozreni na nevyvijajuce sa tehotenstvo je potrebne urobit dva kontrolne odbery na hcg za sebou. 😔 ak to klesa, tak to odchadza...

flyangel
14. sep 2009

pipi nooo tak to by bola parada...a kedy tam chces ist?

jituu83
14. sep 2009

nelynka:
dnes jsem 71 DC,takže při testu na HCG jsem byla o 14 dní méně,takže 54 DC.a toho se nejvíc bojim že tam mimi bylo a že se nevyvíjelo ☹ ale přece kdyby tomu tak bylo tak bych měla mít nějaké příznaky ne? napadají mě teploty,bolesti břicha a tak???

pipi: jsem si jistá že jsem poslední menstruaci měla 6.července

nelynka
14. sep 2009

jitu nie kazdy ma priznaky...
a neviem odkial mas teploty...to som nezazila ze by tehula mala teploty ako priznaky 😀 😀 😀

tak jedine fakt zajt zajtra niekam, alebo este dneska este na pohotovost...a budes vediet na com si

jituu83
14. sep 2009

nelynka:
měla jsem namysli kdyby se plod dál nevyvíjel a odcházel z těla tak přece nějaké příznaky mít musíš?nevím jestli teploty nebo bolesti břicha,jen se tak domnívám,je mi jasný že krvácení by příznak něčeho špatnýho byl ale ťuk ťuk nekrvácím,teda zatim
no jinak díky moc za rady,nejlepší bude si zajít k jinému lékaři a budu moudřejší a klidnější 😉

pipimiska
14. sep 2009

fly,v stredu idem este ku matymu a potom sa objednam na konzultaciu ku kellymu a uvidim co mi povie a aky dojem na mna spravii a dam ti vediet 😉 😉

jituu,priznaky mat nemusis,len uvazujem,kedy si isla prvy krat ku gyndosovi ze si tehu?kedy si to zistila?

nelynka
14. sep 2009

jitu, plod se mohl zastavit a dal se nevyvijet a ty nemusis mit zadny priznaky, klidne muze v tobe zustat a proto se dela cisteni...

flyangel
14. sep 2009

pipi...ja som teraz tu na konovi o nom citala ze nie je moc dobry...ze vraj je uchyl a ze jednej povedal ze je v prechode a teraz je tehula...no tak skus..konzultacie su zadara 😉 a ak sa ti nebude pozdavat tak sa nato vykasles

monika0001
14. sep 2009

ahojte...niečo na spestrenie.. ak chcete kuknite... Prihlasovacie meno aj heslo su filip... (ten prvý album s názvom filip 😉 )
papapa idem pozerat tv... cmuky!!!

http://monikamartincova.rajce.idnes.cz/

flyangel
14. sep 2009

jituu urcite zajtra chod ku dr. a najdi si ineho gyn. ak nebije srdiecko v 11tt tak mas zamlcany potrat a je nutne ta vycistit..nechapem tvojho gyn.akoze bud je blbý ze nevie zistit dlzku gravidity a vek plodu...alebo je absolutne nezodpovedny lebo ak uz v 9tt nebije srdiecko tak je jasne ze to nie je vitalne tehu a bud plod odumrel z nejakej priciny alebo sa vobec nevyvijal...neodkladaj navstevu gynekologa lebo mozes nato doplatit svojim zdravym ba dokonca plodnostou.lebo mozes dostat otravu z odumreteho plodu..a moze to byt aj zivot ohrozujuce...

pipimiska
14. sep 2009

fly,neviem,ja som lezala v nemocnici s dvomi ktore ho navstevujuu a zevraj ma velmi dobry pristup tak ja uz fakt neviem 😅 ved to nevadi ze je uchyl hlavne ze je odbornik 😀 😀 kde sa mam o nom docitat???

monika0001
14. sep 2009

jitu - ja som mala potrat skoro v 3 MT a nic ma nebolelo.. nic som necitila.. jedine podla sona sme zistili, ze to zomrelo. nemusis pri tom nic citit.. a ako pisala lauritka mali by ti vzat jeden den krv a potom na dalsi opet aby vidieli ako to ide. ci hore ci dolu...

flyangel
14. sep 2009

monci pocuj ako to robis s tymi foto?ako mas nato program ci na nejakej stranke to robis?

pipimiska
14. sep 2009

jituu,ja by som isla asi na pohotovost,pretoze neviem ako to je s navstevou ineho gynekologa,ked nemas u nho kartu

flyangel
14. sep 2009

pipi v teme Dr.Kelij Igor- Košice

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre