Ako otehotnieť a zároveň sa nezblázniť

shaarka
2. máj 2009

Ahojte vsetky zvedavky a buduce mamicky. Tuto temu som chcela zalozit uz dlhsi cas pre vsetky tie, ktore po case (to je jedno, ci po mesiacoch alebo rokoch) prestalo bavit donekonecna rozoberat, preco este nie su tehotne. Pre tie, ktore modrykonik takpovediac a nechtiac trosku znudil, lebo vypadli z diskusie, lebo nestihali vsetko citat, alebo sa im nikto nevenoval alebo preto, lebo zacali byt skratka strasne deprimovane z toho, ze este stale nie su tehotne. Tuto temu som chcela zalozit pre NAS, ktore sa najdu v nizsie uvedenych riadkoch. Pre tie zeny, ktore chcu od diskusie viac nez len uistovanie, ze „tentoraz si uz urcite v tom“. Samozrejme nam drzim palce, ale nezabudajme –
Fazulke sa viac zapaci mamicka - pohodacka, nez vystresovana snazilka

Idealny stav:

1. Ked dostanem menzes, neplacem. Som rada, ze ho mam, som zena, mam maternicu, mam cyklus! Hura. Postazujem sa na krce, na drahe vlozky, pochvalim sa novoobjavenymi tamponmi.
2. Necitim sa previnilo, ked sa mi napriklad v sobotu nechce vstavat o siestej (ako pravidelne cez pracovny tyzden) a odmerat si bazalku. Radsej si pospim, budem mat dobru naladu a potom nasilnim partnera 🙂 Krcok skumam (ak viem), ale neanalyzujem, ci je dostatocne tvrdy alebo makky. Je taky, aky ma byt, ci je hore, alebo dole, podla toho, v akom som leveli 🙂 Hlien sa niekedy nesledovat neda...
Ale neprehanam to, viem, ze krcok ani hlien nie je jedinym indikatorom ovulacie alebo tehotenstva...
3. Nemam velke vycitky, ked si dam vinko alebo idem s kamosmi na pivo... Vyresetujem si trosku hlavu, citim sa prijemne, sebavedomo a sexy, zabavam sa, neriesim pracovne problemy, vyplacem (vygrciam) sa. Viem, ze to nie je zdrave, ale extremizmus nepestujem a partnera sameho v krcme pre istotu nenecham 🙂
Dolezite je nemenit kvoli tuzbe otehotniet svoje navyky natolko, aby to posobilo na psychiku ako blok.
4. Ak mam chut urobit si ovulacny alebo tehotensky test, urobim si ho. Samozrejme ocakavam pozitivny vysledok, lebo CHCEM mat dieta, ale stale mam na mysli, ze sanca je presne 50:50. Preto po spravnom odcitani vysledku necakam, ze sa tam ta ciarka o hodinu zazrakom zjavi, alebo zosilnie, ale test vyhodim a neriesim. Lutujem len vyhodene peniaze (drogeria dm - tehotensky test za 1,33€)... Povolene je odkladat si ovu testy, ale tehotenske vyhadzujem a nevytlacam druhu ciarku kadzu hodinu!
5. Snazim sa zit bezny zivot. Ked do mna niekto rype s otazkou, ze kedy budem tehotna, tak so stoickym kludom odpovedam, ze „neviem“, „ktovie“, „uvidi sa“, ked sa podari“ alebo pouzijem akukolvek vlastnu vtipnu odpoved. Nedam na sebe znat, ze ma to trapi, ze mi lezie pytajuci sa na nervy... Je zvedavy, ako aj ja 🙂 Ale: ked to pride, tak to pride a raz to na mne predsa urcite uvidi!

Je milion tem, o ktorych sa da bavit. O praci, pocasi, politike, vareni, kozmenike, snoch, planoch a sexe... Je toho naozaj dost, cim sa da zamestnat hlava. Je nas tu naozaj pozehnane, kazda z nas je uplne ina, specificka. Roznorodost zivotov nas bude spajat tak, ako aj snaha otehotniet. No nielen to. Spajat nas bude aj fakt, ze otehotnenie je sucastou nespocitatelneho mnozstva nahod a „motylich efektov“ a my, mudre zeny, si to uvedomujeme. Vieme, ze laska, priroda alebo boh je najsilnejsim carodejnikom a tak si chceme uzivat zivot, radosti aj strasti. Chceme sa vasnivo milovat, chceme lubit a pachat dobre skutky. Chceme plakat, zurit, nadavat. To vsetko patri k zivotu. Chceme sa obzrat, chceme dietovat. Chceme ponocovat, ale chceme aj lenosit. Chceme predsa vsetko, uplne vsetko, co nas nevytiahne zo zivota s obrovskou nalepkou SNAZILKA. Nechceme vycnievat z radu, vytrcat, nechceme sa neustale strazit a kontrolovat, analyzovat a donekonecna dufat, ze „co ak“... Sme silne a nechceme si presda rozbit vztah, nechceme byt pre manzela len „buducou tehulkou“. Chceme byt partnerkami, milenkami, kamaratkami, a ked jedna z funkcii otehotnie 🙂, tak si to vychutname tak, ako nic ine na svete.

Nemajme vycitky, ze chodime na konika. Nasi partneri si konecne mozu vydychnut, lebo okrem otehotnenia zbierame v tejto teme rady a skusnosti prekvapivo aj v inych oblastiach. Budme internetove kamosky, ktore nespaja iba tuzba mat dieta, ale aj ine spolocne temy alebo nazory...

Heslo: www.mudrykonik.sk

nelynka
4. máj 2009

mimo ty rob co ti kazde srdce, ked ta praca znervoznuje a chces sa doma ucit s malou tak daj vypoved, nad cim rpemyslas? ked chces aby ste sa mali financne dobre tak najdi robotu a daj vypoved...a vyser sa na tehotenstvo, stale hovorim, cim viac sa na to upinas tym pozdejsie to bude a tym viac si uberas energiu pre samu seba ktoru mozes venovat inym veciam..

a to plati aj pre teba monik..

ked takto budete pisat stale pojdem prec a uz sa naozaj nevratim 😠

lenca.b
4. máj 2009

nelynka nechod preeeeeeeeeec chybala by si tu 😲

nelynka
4. máj 2009

lenca ked budu stale tak pisat tak prisaham bohu ze pojdem..mi pridu ako 5rocne deti co im mama nechce kupit babiku 😀 😀 😀

lenca.b
4. máj 2009

heheh no ja sa tak niekedy tiez spravam ale uz som vo faze ze mam v p... skaredo povedane ale pravdivo pretoze kazdy den sa nieco dodrbka a za mesiac mam laparku takze svet je suuuuuper

nelynka
4. máj 2009

leni asi tak, ja teraz riesim odkial vziat peniaze aby bolo na splatky a nie este si odoberat energiu tym ze nie som uz 2roky tehotna..

tinika je zdravy dokaz ze to funguje, vyprdla sa na snazenie a hned ostala tehu 😀 😀

ale na dneska mi stacilo, idem do hajan a mozno zase rano o 5h som tu ako na koni ak nezaspim 😀 😀 😀
tak bru nocku

lenca.b
4. máj 2009

tak dobru nocku teda nelynka

pipimiska
4. máj 2009

ja este furt varim 😝 😝 😀

mimomu
5. máj 2009

dobre rano

shaarka
autor
5. máj 2009

ahoj mimo

mimomu
5. máj 2009

sharr ako?
citala som a je mi to luto aj ked presne neviem o co ide.
ja som dala malu do skolky,vcera sme boli na ockovani a boli ju rucina,tak ufam ze prejde.

shaarka
autor
5. máj 2009

zle. nema vyznam to rozoberat - pokial nemas miliony, ktore by si chcela investovat do dobrej veci, z ktorej by profitovali az tvoje vnucata... ak mas a chces, ozvi sa.

tinika
5. máj 2009

Ahojte kočky
sharka 😠

tinika
5. máj 2009

nely tak tak, a ani som sa nepretrhla od snazenia, len 2x bolo tutu mutu a vyslo to

tinika
5. máj 2009

ja verim ze pri druhom to uz bude lahsie, lebo uz aspon jedno bude, dufam, tak sa na to nebudem tak upýnať

tinika
5. máj 2009

ups, chybička se vloudila, ze upínať som chcela

nelynka
5. máj 2009

tini ahoj
ale si zivi dokaz ze sa na to staci vykaslat a ide to 😀

tinika
5. máj 2009

jojo nely, ani sama som tomu neverila, a dlho mi trvalo kym som to z hlavy vypustila ale vo februari to uz bolo fakt vonku z hlavy hihi

nelynka
5. máj 2009

hehe...tak vidis 😀

tinika
5. máj 2009

nely a ty sa mas ako? Praca zatiaľ žiadna? A brigada?

nelynka
5. máj 2009

mam sa naprd...robota nikde nic a ani brigada tu na okoli..

tinika
5. máj 2009

nely 😠 to je fakt na nic

janemari
5. máj 2009

Ahojte 🙂 Ako sa mavate?Ale idem si vlastne docitat tak sa hadam dozviem.

janemari
5. máj 2009

Tak uz som docitala.A kde ste sa stratili.Ja ze si pri vas vypijem kavicku kym sa pustim do varenia.

Nely a co dovolenka v zahradke 😉

Tini a ty sa ako citis,vsetko ok?

tinika
5. máj 2009

jane občas sa cítim divne, točí sa mi hlava a je mi nevoľno ale ked si sadnem, ľahnem prejde to

nelynka
5. máj 2009

jane ziadna sa nekona. lebo je hnusne vonku

janemari
5. máj 2009

Tini tak pekne oddychuj nech sa fazulka drzi a rastie.

nely ja som dnes konecne do foliovnika posadila vsetky sadenicky papriky a uz sa tesim ked bude po zamrznutych a budem moct posadit von paradajky.

Inak baby pred vcerom sa narodil kamoske syn 😉 Konecne sa mozno stretneme aj s jej sestrou ktorej sa narodil syn v septembri.Este som ho nevidela 😀 a pojde sa oslavovat,ked dostanem robotu.

nelynka
5. máj 2009

jane ja budem zajtra si rylovat a presadim karfioly a dine a posadim uhorky konecne..len musim urobit policko 😀 😀 😀

mimomu
5. máj 2009

ahojte po druhykrat

janemari
5. máj 2009

No mne este este len schadza aj karfiol aj brokolica.A dine este nepresadim,lebo je chladno.

mata1001
5. máj 2009

ahojte baby neviete mi poradit?chcela by som si kupit kvapky gynex.pomohli niektorej z vas?alebo je to blbost a nemam sa s tym zaoberat.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre