Ako otehotnieť a zároveň sa nezblázniť

shaarka
2. máj 2009

Ahojte vsetky zvedavky a buduce mamicky. Tuto temu som chcela zalozit uz dlhsi cas pre vsetky tie, ktore po case (to je jedno, ci po mesiacoch alebo rokoch) prestalo bavit donekonecna rozoberat, preco este nie su tehotne. Pre tie, ktore modrykonik takpovediac a nechtiac trosku znudil, lebo vypadli z diskusie, lebo nestihali vsetko citat, alebo sa im nikto nevenoval alebo preto, lebo zacali byt skratka strasne deprimovane z toho, ze este stale nie su tehotne. Tuto temu som chcela zalozit pre NAS, ktore sa najdu v nizsie uvedenych riadkoch. Pre tie zeny, ktore chcu od diskusie viac nez len uistovanie, ze „tentoraz si uz urcite v tom“. Samozrejme nam drzim palce, ale nezabudajme –
Fazulke sa viac zapaci mamicka - pohodacka, nez vystresovana snazilka

Idealny stav:

1. Ked dostanem menzes, neplacem. Som rada, ze ho mam, som zena, mam maternicu, mam cyklus! Hura. Postazujem sa na krce, na drahe vlozky, pochvalim sa novoobjavenymi tamponmi.
2. Necitim sa previnilo, ked sa mi napriklad v sobotu nechce vstavat o siestej (ako pravidelne cez pracovny tyzden) a odmerat si bazalku. Radsej si pospim, budem mat dobru naladu a potom nasilnim partnera 🙂 Krcok skumam (ak viem), ale neanalyzujem, ci je dostatocne tvrdy alebo makky. Je taky, aky ma byt, ci je hore, alebo dole, podla toho, v akom som leveli 🙂 Hlien sa niekedy nesledovat neda...
Ale neprehanam to, viem, ze krcok ani hlien nie je jedinym indikatorom ovulacie alebo tehotenstva...
3. Nemam velke vycitky, ked si dam vinko alebo idem s kamosmi na pivo... Vyresetujem si trosku hlavu, citim sa prijemne, sebavedomo a sexy, zabavam sa, neriesim pracovne problemy, vyplacem (vygrciam) sa. Viem, ze to nie je zdrave, ale extremizmus nepestujem a partnera sameho v krcme pre istotu nenecham 🙂
Dolezite je nemenit kvoli tuzbe otehotniet svoje navyky natolko, aby to posobilo na psychiku ako blok.
4. Ak mam chut urobit si ovulacny alebo tehotensky test, urobim si ho. Samozrejme ocakavam pozitivny vysledok, lebo CHCEM mat dieta, ale stale mam na mysli, ze sanca je presne 50:50. Preto po spravnom odcitani vysledku necakam, ze sa tam ta ciarka o hodinu zazrakom zjavi, alebo zosilnie, ale test vyhodim a neriesim. Lutujem len vyhodene peniaze (drogeria dm - tehotensky test za 1,33€)... Povolene je odkladat si ovu testy, ale tehotenske vyhadzujem a nevytlacam druhu ciarku kadzu hodinu!
5. Snazim sa zit bezny zivot. Ked do mna niekto rype s otazkou, ze kedy budem tehotna, tak so stoickym kludom odpovedam, ze „neviem“, „ktovie“, „uvidi sa“, ked sa podari“ alebo pouzijem akukolvek vlastnu vtipnu odpoved. Nedam na sebe znat, ze ma to trapi, ze mi lezie pytajuci sa na nervy... Je zvedavy, ako aj ja 🙂 Ale: ked to pride, tak to pride a raz to na mne predsa urcite uvidi!

Je milion tem, o ktorych sa da bavit. O praci, pocasi, politike, vareni, kozmenike, snoch, planoch a sexe... Je toho naozaj dost, cim sa da zamestnat hlava. Je nas tu naozaj pozehnane, kazda z nas je uplne ina, specificka. Roznorodost zivotov nas bude spajat tak, ako aj snaha otehotniet. No nielen to. Spajat nas bude aj fakt, ze otehotnenie je sucastou nespocitatelneho mnozstva nahod a „motylich efektov“ a my, mudre zeny, si to uvedomujeme. Vieme, ze laska, priroda alebo boh je najsilnejsim carodejnikom a tak si chceme uzivat zivot, radosti aj strasti. Chceme sa vasnivo milovat, chceme lubit a pachat dobre skutky. Chceme plakat, zurit, nadavat. To vsetko patri k zivotu. Chceme sa obzrat, chceme dietovat. Chceme ponocovat, ale chceme aj lenosit. Chceme predsa vsetko, uplne vsetko, co nas nevytiahne zo zivota s obrovskou nalepkou SNAZILKA. Nechceme vycnievat z radu, vytrcat, nechceme sa neustale strazit a kontrolovat, analyzovat a donekonecna dufat, ze „co ak“... Sme silne a nechceme si presda rozbit vztah, nechceme byt pre manzela len „buducou tehulkou“. Chceme byt partnerkami, milenkami, kamaratkami, a ked jedna z funkcii otehotnie 🙂, tak si to vychutname tak, ako nic ine na svete.

Nemajme vycitky, ze chodime na konika. Nasi partneri si konecne mozu vydychnut, lebo okrem otehotnenia zbierame v tejto teme rady a skusnosti prekvapivo aj v inych oblastiach. Budme internetove kamosky, ktore nespaja iba tuzba mat dieta, ale aj ine spolocne temy alebo nazory...

Heslo: www.mudrykonik.sk

monika0001
27. jún 2009

bu bu

monika0001
27. jún 2009

no ako? auticko funguje?

shaarka
autor
27. jún 2009

halo, kde ste?

mimomu
27. jún 2009

jasne mon.....je bombove 🙂
tu tu sme 🙂

mata1001
27. jún 2009

ahojte baby,asi som dosla neskoro.... nikto tu nie je.... ☹

janemari
27. jún 2009

mata som tu

lenca.b
27. jún 2009

ahojte tak uz som dorazila ale tusim mam dlhu absenciu a neviem vas docitat stalo sa tu teda nieco zavazne? ktora je nova tehulka?

sweetberry
28. jún 2009

ja sa tu vzdy pohybuujem ked tu nie ste a naopak nie som tu ked tu byt mam 😀 😀 😀 😀
flamenga 😀 😀 😀 ...... no vsak desat hodin ranko nie ??? 😀 😀 😀 😀 😀 .......ako u koho viem 😉 a akufarbu??

shaarka...... no vidis ja si niekedy hovorim ze taketo hadanie je prejavom ze vam na sebe zalezi ak rozumies ako to myslim kebyze ste ticho mas presne opacny pocit ye vam je vsetko fuk tak naco cosi riesit aj ja riesim ale asi to jen take zufalstvo ked su to hluposti ze uz vrta clovek do somariniek 🙂,,,a co plavky 😀 😀 😀 😀 na mna plavky neexistuju jedine si usit na mieru 😀 😀 😀

sweetberry
28. jún 2009

stavim sa, ze som tu opat v takom case ked tu nik nie je 😅 😅 vsakze

shaarka
autor
28. jún 2009

ja som tuuuuuu 🙂

flamenga
28. jún 2009

😉 😀

shaarka
autor
28. jún 2009

preco na teba plavky neexistuju? vyzeras stihla. ci nie?? 😅

tak hej, som zvedava, co bude, ked sa dnes MM vrati. aj sa nanho tesim, aj som myslela, ze ho pojdem pockat na stanicu (na nete som nasla, ze si pozeral spoje, tak viem, kedy pride)... ale neozval sa, ani jednu sms neposlal, tak mam sto chuti sa mu vykaslat na hlavu a ani nebyt doma, ked dojde... 😠

flamenga
28. jún 2009

shaarka tuším máte echt talianske manželstvo 😀 Ale tvoj manžel má u mňa "obdiv"... nedokázala by som sa celý víkend neozvať 😕

scarlette
28. jún 2009

cawte kocky,
sharka myslis ze tvoj muz trucuje? mozno sa neozval aby ta niecim prekvapil ...

flamenga
28. jún 2009

scarlette a podľa mňa už možno má plné zuby tých večných hádok pre somariny 🤐

nelynka
28. jún 2009

ahojte 😀 😀 😀 😀

nelynka
28. jún 2009

shari cely vikend sa neozval???
ty kokos, by som ho zabila keby ani raz neprezvonil, to by si pekne odsral!! 😠

shaarka
autor
28. jún 2009

flam, ty ho asi poznas, ze si na jeho strane, co? 😀 😀 😀
akokolvek by som sa hnevala, aj keby som odisla bez rozlucky, tak by mi ihned prislo smutno, alebo aspon vecer, alebo aspon samej v posteli, rano... proste viem, ze by som nevydrzala a napisala sms. ved kolkokrat tak uz bolo. ale on nie, on je tvrdohlavec a zjavne ma iny program a netrapi sa, ze je tam sam. 😒
scarr, dost pochybujem, ze by ma niecim prekvapil.

nely a co mam robit? akoze ked je taky, tak nech je. ja sa teraz nezblaznim z toho, ze nevolal a ani nepisal. pravdepodobne povie, ze nebol signal, nemal telefon pri sebe, vybil sa mu... a okrem toho jeho oblubena veta, ked mu vycitam, ze sa neozval z nejakej akcie: ved telefony funguju z oboch stran, mohla si zavolat ty...atd. toto ja nepotrebujem pocuvat. 😠
😀 je skvely, ze? 😀

mimomu
28. jún 2009

ahojte.
aj u vas je tak krasne? 😝

sweetberry
28. jún 2009

shaarka som az prilis stihla co sa tyka dekoltu 😝
mimomu u nas krasne prsi 😅 ale je to otravnee taketo pocasie zvlast ked sa to prenasa trocha na naladu
ahoj nellynka, flamenga, scarlette

sweetberry
28. jún 2009

scarlette prekvapit? najhorsie je cakat ze prekvapi a neprekvapi 😅 to poznam

shaarka
autor
28. jún 2009

mimo, u nas je tiez krasne.
sweet, pekne si to napisala, ze stihla. 😀 tak urcite to ma aj vyhody - napr. ze si tihla aj inde a nenosis so sebou 20-30 kg nadvahy!!! 😠 ale nebavme sa o kilach, lebo odchadzam 😀

sweetberry
28. jún 2009

haha no ok shaarka len neodchadzaj 😉

mimomu
28. jún 2009

sharr,pozname truckovanie 😝 😀

nelynka
28. jún 2009

shari ano, to je mile, telefony funguju aj na opacnej strane, a na to mam jednu jedinu odpoved, preco by som sa ja mala ozyvat vzdy ako prva? ja ti vobec nechybam?

ahoj sweet..
ahoj mimo

shaarka
autor
28. jún 2009

noved, nely. tak tak. ale celkom zbytocne sa tym teraz zaoberame, pride, porozprava ako bolo, normalka. on mi bude vycitat, ze som nesla a ja jemu, ze ma dostatocne nepresviedcal, nerozlucil sa a neoozval. a casom sa na to zabudne. 😀 ja som si celkom uzila, s jellou sme mali babsku jazdu a prisli sme domov az nad ranom 😀 😀 ona tu teraz drichme jak zabita.
idem kupit paradajky, hned som spat 😉

mimo, potesi, ze v tom nie som sama. 😵

sweetberry
28. jún 2009

nellynka a ak si to hovori aj on ze co sa budem ozyvat ved nech sa ozve ona a to je zacarovany kruh potom 😀

sweetberry
28. jún 2009

shaarka a dazdnik zober 😀

nelynka
28. jún 2009

sweetberry nerozoberajme to lebo ja som na taketo temy dost hakliva co sa chlapov a hadok tyka...a prisaham bohu ze dneska na to naladu nemam a tak by som sa rozpajedila ze by som mala cely den doj...any 😀 😀 😀 😀
nech si chlap mysli co chce...mysliet a urobit nieco su dve rozdielne veci..a mne ked moj povie ja som si myslel, tak mu odpoviem ze mysliet nestaci, treba to urobit 😀 😀

shaarka
autor
28. jún 2009

sweet, skor klobucik prosti slnku 😀 dik za tip.

scar, si tu? moja draha segra mi naznacila, ze nema cas. asi jej nieco musim slubi za tu sluzbicku. no chapes? napis mi prosim do IP, ze kedy by ti to najviac vyhovovalo - cas a kam ma prist. ja jej to dam prikazom. ved je to aj pre to, aby sa stala tetou! no. 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre