Ako otehotnieť a zároveň sa nezblázniť

shaarka
2. máj 2009

Ahojte vsetky zvedavky a buduce mamicky. Tuto temu som chcela zalozit uz dlhsi cas pre vsetky tie, ktore po case (to je jedno, ci po mesiacoch alebo rokoch) prestalo bavit donekonecna rozoberat, preco este nie su tehotne. Pre tie, ktore modrykonik takpovediac a nechtiac trosku znudil, lebo vypadli z diskusie, lebo nestihali vsetko citat, alebo sa im nikto nevenoval alebo preto, lebo zacali byt skratka strasne deprimovane z toho, ze este stale nie su tehotne. Tuto temu som chcela zalozit pre NAS, ktore sa najdu v nizsie uvedenych riadkoch. Pre tie zeny, ktore chcu od diskusie viac nez len uistovanie, ze „tentoraz si uz urcite v tom“. Samozrejme nam drzim palce, ale nezabudajme –
Fazulke sa viac zapaci mamicka - pohodacka, nez vystresovana snazilka

Idealny stav:

1. Ked dostanem menzes, neplacem. Som rada, ze ho mam, som zena, mam maternicu, mam cyklus! Hura. Postazujem sa na krce, na drahe vlozky, pochvalim sa novoobjavenymi tamponmi.
2. Necitim sa previnilo, ked sa mi napriklad v sobotu nechce vstavat o siestej (ako pravidelne cez pracovny tyzden) a odmerat si bazalku. Radsej si pospim, budem mat dobru naladu a potom nasilnim partnera 🙂 Krcok skumam (ak viem), ale neanalyzujem, ci je dostatocne tvrdy alebo makky. Je taky, aky ma byt, ci je hore, alebo dole, podla toho, v akom som leveli 🙂 Hlien sa niekedy nesledovat neda...
Ale neprehanam to, viem, ze krcok ani hlien nie je jedinym indikatorom ovulacie alebo tehotenstva...
3. Nemam velke vycitky, ked si dam vinko alebo idem s kamosmi na pivo... Vyresetujem si trosku hlavu, citim sa prijemne, sebavedomo a sexy, zabavam sa, neriesim pracovne problemy, vyplacem (vygrciam) sa. Viem, ze to nie je zdrave, ale extremizmus nepestujem a partnera sameho v krcme pre istotu nenecham 🙂
Dolezite je nemenit kvoli tuzbe otehotniet svoje navyky natolko, aby to posobilo na psychiku ako blok.
4. Ak mam chut urobit si ovulacny alebo tehotensky test, urobim si ho. Samozrejme ocakavam pozitivny vysledok, lebo CHCEM mat dieta, ale stale mam na mysli, ze sanca je presne 50:50. Preto po spravnom odcitani vysledku necakam, ze sa tam ta ciarka o hodinu zazrakom zjavi, alebo zosilnie, ale test vyhodim a neriesim. Lutujem len vyhodene peniaze (drogeria dm - tehotensky test za 1,33€)... Povolene je odkladat si ovu testy, ale tehotenske vyhadzujem a nevytlacam druhu ciarku kadzu hodinu!
5. Snazim sa zit bezny zivot. Ked do mna niekto rype s otazkou, ze kedy budem tehotna, tak so stoickym kludom odpovedam, ze „neviem“, „ktovie“, „uvidi sa“, ked sa podari“ alebo pouzijem akukolvek vlastnu vtipnu odpoved. Nedam na sebe znat, ze ma to trapi, ze mi lezie pytajuci sa na nervy... Je zvedavy, ako aj ja 🙂 Ale: ked to pride, tak to pride a raz to na mne predsa urcite uvidi!

Je milion tem, o ktorych sa da bavit. O praci, pocasi, politike, vareni, kozmenike, snoch, planoch a sexe... Je toho naozaj dost, cim sa da zamestnat hlava. Je nas tu naozaj pozehnane, kazda z nas je uplne ina, specificka. Roznorodost zivotov nas bude spajat tak, ako aj snaha otehotniet. No nielen to. Spajat nas bude aj fakt, ze otehotnenie je sucastou nespocitatelneho mnozstva nahod a „motylich efektov“ a my, mudre zeny, si to uvedomujeme. Vieme, ze laska, priroda alebo boh je najsilnejsim carodejnikom a tak si chceme uzivat zivot, radosti aj strasti. Chceme sa vasnivo milovat, chceme lubit a pachat dobre skutky. Chceme plakat, zurit, nadavat. To vsetko patri k zivotu. Chceme sa obzrat, chceme dietovat. Chceme ponocovat, ale chceme aj lenosit. Chceme predsa vsetko, uplne vsetko, co nas nevytiahne zo zivota s obrovskou nalepkou SNAZILKA. Nechceme vycnievat z radu, vytrcat, nechceme sa neustale strazit a kontrolovat, analyzovat a donekonecna dufat, ze „co ak“... Sme silne a nechceme si presda rozbit vztah, nechceme byt pre manzela len „buducou tehulkou“. Chceme byt partnerkami, milenkami, kamaratkami, a ked jedna z funkcii otehotnie 🙂, tak si to vychutname tak, ako nic ine na svete.

Nemajme vycitky, ze chodime na konika. Nasi partneri si konecne mozu vydychnut, lebo okrem otehotnenia zbierame v tejto teme rady a skusnosti prekvapivo aj v inych oblastiach. Budme internetove kamosky, ktore nespaja iba tuzba mat dieta, ale aj ine spolocne temy alebo nazory...

Heslo: www.mudrykonik.sk

puma.sue
10. dec 2009

nellie, ty susis vonku pradlo?
teraz?

nellie_
10. dec 2009

pumi len ked je takto krasne slnecno ako dnes.... a pofukuje aj jemny vetrik... my dedincania sme tak zvyknuti 😀 😀 ono to hned tak inak pekne vonia... jasne ze sa to teraz v zime nevyschne a budem dosusat vnutri ale pri taktomto pocasi ako dnes to vonku celkom fajn obschne.... 🙂

anaxamon
10. dec 2009

fu nel tak to ste mali "velmi mile" rano...drzim palec aby si sa rychlo ukludnila a polovicka nech sa pekne ospravedlni 😉 😵

puma.sue
10. dec 2009

jaj aha, tak u vas je slnecno, ano?
lebo tu nieeeee a je mi z toho smutnooo ☹

shaarka
autor
10. dec 2009

pipussa, AFP su tripple?
ale myslim, ze sa mozes najest kludne 🙂

puma.sue
10. dec 2009

tak a uz zase neviem o com pisete 😀
ale raz to zistim snad 😀

nellie_
10. dec 2009

anax ahoj... dakujem za povzbudenie.... a ty ako sa citis???

baby napisala som MM dobre podrypnu sms tak som zvedava.. som si do nej vyliala vsetky nervy ktore prave vo mne mam vzburene...

pumi hej u nas je fakt nadherne dnes a jak teplucko.. som len v mikine bola vyvesit to pradlo a bolo mi uplne fajn ako slniecko ohrieva.... 😵 😵 aspon daco.... aj ked ku dnesnej nalade by sa mi viac hodilo zamracene s dazdom.... 🙄

pipussa
10. dec 2009

puma, 🙂
su to geneticke testy, krvne testy, mam ich zajtra

puma.sue
10. dec 2009

nellie, nelutuj sa, dobre bude.
neviem, ci je to najlepsie s tou sms, ale dajme tomu... no...

bublinka11
10. dec 2009

Baby caute!!! Zase som tu chvilku nebola, takze neviem, ci vas stihnem docitat...akurat som si vsimla, ze Nellie ma nejaku tichsiu domacnost???????? Hm????? Zreferujte mi... 😉

puma.sue
10. dec 2009

pipuss, diky za objasnenie, dobre to dopadne 😉
bubli, nellien padruh ju vytocil dnes do nepricetna. a nepravom!
tak je teraz u nich tichsie, no 😉

shaarka
autor
10. dec 2009

nellie, daj obsah sms, nech sa pokocham 😀
cau anax, marod nas 😵
ahoooj bubli, de sa flakas?

bublinka11
10. dec 2009

No idem to radsej docitat...toto ma zaujima 🙂

bublinka11
10. dec 2009

Cau Shaari, mala som vela prace...a pomedzi to nejake predvianocne volno...ale myslim na vas 😉

anaxamon
10. dec 2009

mam sa celkom dobre co sa tyka chrbatu, od ponedlku som sa uz vypytala do roboty aj ked neurologicka chcela aby som este minimalne do buduceho piatku ostala na pn...ale uz druhy tyzden som doma a zacina mi byt dost dlho, plus blizia sa vianoce a darceky nemam nakupene este vsetky a hlavne nie pre manzela este nemam...

no a okrem toho sme s manzelom trochu riesili nejake manzelske problemy a inak nic nove pod slnkom.... 😅

vavenka
10. dec 2009

Jooj ja nemam rada taketo smskove dotahovanie hadok, k nicomu to nevedie.... Resp. aspon u mna to nikdy nepadlo na urodnu podu, skor opak nastal, takze ja to uz hodne vela rokov nepraktizujem.....

bublinka11
10. dec 2009

No tak som to teda vsetko docitala...Nellie...ja viem pochopit aj tvojho muza, lebo som prchka ako on a ked ma niekto vytoci, vecne si to zlizne prave moj manzel. Ale to ho neospravedlnuje a neopravnuje po tebe vrieskat. Teraz by mal pekne kupit kyticu ruzi a po kolenach sa ti prist ospravedlnit...aspon ja si to tak predsatavujem...
Ale na druhej strane suhlasim s Vavenkou, ze nemam rada dotahovanie sa cez sms...i ked som to par krat skusila, bolo to bezvyznamne a iba som tym rozputala trapnu smskovu debatu a stalo ma to potom vela prachov 😀
Ale napis, ako pokracujete!

lenca.b
10. dec 2009

nellie tak to ste mali teda riadne huste rano fuj fuj ☹ no ale co uz chlapi suuu uz takii ☹ aaa zabudla som vaas vsetky aj pozdravit napravujem ahojte vsetky babulkyyy a tehulkyyy 😀

anaxamon
10. dec 2009

kam ste sa ostatne schovali? mate nejake povinnosti? podte kecaaaat 😀

shaarka
autor
10. dec 2009

anax, ja trosku upratujem, na 12 pridu z realitky

anaxamon
10. dec 2009

mate nejakych novych zaujemcov o kupu bytiku?

bublinka11
10. dec 2009

Aj ja som tuuuuuuuuuuu 😀 o com chces Anax kecat???

shaarka
autor
10. dec 2009

anax, som to pisala dozadu (ale asi si necitala) - oslovila som straaasne vela RK v KE a uvidime. viem, ze takto sa to nema robit, ale 3 RK od leta neurobili dokopy nic a otec na mna tlacil... takze teraz sa to rozbieha - zatial sa boli pozriet len makleri z tych realitiek a dnes by mal prist ze vraj zaujemca o oba byty naraz - tak som zvedava...

anaxamon
10. dec 2009

ja pokecam samozrejme o vselicom ale zaujimalo by ma ci si ozdobujete pred vianocami nejako byt, a ked ano kedy a hlavne ako, bo ja som v tomto nejaka gramblava, jemi luto dat peniaze za tie gyce co su v obchodoch a tu v okoli pezinka zas nie je nejako moc ihlicnanov, resp. nemozem teraz ist na vychadzka do lesa na nejake prirodne dekoracie...

anaxamon
10. dec 2009

shaar veru necitala som dozadu, prepac...ale som rada ze si mi to zhrnula🙂)
no veru vsade hovoria ze sa nema byt nukat do vela realitiek...ale tak to je o tom ze kazdy ma svoj specificky problem a rozne poziadavky takze nie vzdy sa da riadit tym co sa vseobecne odporuca...tak drzim palec nech sa to dobre rozbehne a mate prijemne spravy pred vianocami 😉

bublinka11
10. dec 2009

Anax ja uz mam byt ozdobeny, mam to len tak light, moja velmi dobra kamoska vie krasne dekorovat, tak mi spravila svietnik. Ja som si nakupila veci a ona spravila...potom mam len take mini dekoracne predmety, sviecky a podobne, naaranzovane pomarance so siskami a skoricou v ovocnej mise. Ale paci sa mi to!
Shaar hlavne nepodpis zmluvu s niektorou realitkou, ktora si bude vyhradzovat pravo na predaj bytu...moji svokrovci tak cakali pol roka, kym im vyprsi zmluva...

anaxamon
10. dec 2009

ja som premyslala nad susenymi platkami citrusov ale asik ich uz nestihnem vysusit...nikdy sa neviem pred vianocami riadne rozhybat aby som byt vyzdobila...mozno je to tym ze si hovorim, ze nemam koli komu, kedze sme vzdy sami dvaja....ale to je urcite len vyhovorka pre moju lenivost 😖

akurat sledujem na spektre nigela vari, a az sa clovekovi zbiehaju slinky z jej vytvorov🙂 aj ked ma rozculuje obcas ze pouziva strasne vela praskovych a poloumelych veci...ale tak na anglicanku aj tak fajn 😀

shaarka
autor
10. dec 2009

nene, bubli, exkluzivnu zmluvu nehodlam s nikym podpisat.
a tento klient je celkom dobry, vysoko potencialny kupec, lebo vlastni budovu vedla nas, takze by z bytu mohol prejst aj k sebe vedla - jednymi dverami 😀 😀 len som zvedava, ako bude trvat na znizeny ceny ☹

shaarka
autor
10. dec 2009

ja tu nigelu nemam rada, mne sa vidi, ze ona tak vsetko dzabe do seba, patla hore dole, vselico jej vyskakuje z misky, pada, a vyzera to nechutne, proste dzabe. po vychodniarsky.

vavenka
10. dec 2009

Shaari jeej tak drzim palec, bodaj by kupujuci moc nevymyslal a do vianoc ste podpisali zmluvu 🙂 to by bolo skvele....
Ja som prave dokuchtulia brokolicovo-zemiakovu smotanovu, zas som to prehnala s korenim, takze torchu pali 🙂 ale inak fajna......

Ja zdobim byt - milujem tieto vianocne gyce, mne sa pacia aj svietiaci snehuliaci, ja tazitkove sneziace gule, proste ja som jeden velky gyc na vianoce 🙂 My vesame gi/yrlandy po celej dlzke kuchyno-obyvacky, tie zdobim zvoncekovou retiazkou /cervenou/ a zlatymi mesiacmi ; a potom uz len mini pindovinky (mam super snehuliaka 🙂 ), vianocne obrusy, sviecky, a - hlavne - zivy stromcek, ktory mam klasika v cerveno zlatom prevedeni a je pomaly na pol izby 😀 ... Uz sa tesim 😅 😅

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre