Ako otehotnieť a zároveň sa nezblázniť

shaarka
2. máj 2009

Ahojte vsetky zvedavky a buduce mamicky. Tuto temu som chcela zalozit uz dlhsi cas pre vsetky tie, ktore po case (to je jedno, ci po mesiacoch alebo rokoch) prestalo bavit donekonecna rozoberat, preco este nie su tehotne. Pre tie, ktore modrykonik takpovediac a nechtiac trosku znudil, lebo vypadli z diskusie, lebo nestihali vsetko citat, alebo sa im nikto nevenoval alebo preto, lebo zacali byt skratka strasne deprimovane z toho, ze este stale nie su tehotne. Tuto temu som chcela zalozit pre NAS, ktore sa najdu v nizsie uvedenych riadkoch. Pre tie zeny, ktore chcu od diskusie viac nez len uistovanie, ze „tentoraz si uz urcite v tom“. Samozrejme nam drzim palce, ale nezabudajme –
Fazulke sa viac zapaci mamicka - pohodacka, nez vystresovana snazilka

Idealny stav:

1. Ked dostanem menzes, neplacem. Som rada, ze ho mam, som zena, mam maternicu, mam cyklus! Hura. Postazujem sa na krce, na drahe vlozky, pochvalim sa novoobjavenymi tamponmi.
2. Necitim sa previnilo, ked sa mi napriklad v sobotu nechce vstavat o siestej (ako pravidelne cez pracovny tyzden) a odmerat si bazalku. Radsej si pospim, budem mat dobru naladu a potom nasilnim partnera 🙂 Krcok skumam (ak viem), ale neanalyzujem, ci je dostatocne tvrdy alebo makky. Je taky, aky ma byt, ci je hore, alebo dole, podla toho, v akom som leveli 🙂 Hlien sa niekedy nesledovat neda...
Ale neprehanam to, viem, ze krcok ani hlien nie je jedinym indikatorom ovulacie alebo tehotenstva...
3. Nemam velke vycitky, ked si dam vinko alebo idem s kamosmi na pivo... Vyresetujem si trosku hlavu, citim sa prijemne, sebavedomo a sexy, zabavam sa, neriesim pracovne problemy, vyplacem (vygrciam) sa. Viem, ze to nie je zdrave, ale extremizmus nepestujem a partnera sameho v krcme pre istotu nenecham 🙂
Dolezite je nemenit kvoli tuzbe otehotniet svoje navyky natolko, aby to posobilo na psychiku ako blok.
4. Ak mam chut urobit si ovulacny alebo tehotensky test, urobim si ho. Samozrejme ocakavam pozitivny vysledok, lebo CHCEM mat dieta, ale stale mam na mysli, ze sanca je presne 50:50. Preto po spravnom odcitani vysledku necakam, ze sa tam ta ciarka o hodinu zazrakom zjavi, alebo zosilnie, ale test vyhodim a neriesim. Lutujem len vyhodene peniaze (drogeria dm - tehotensky test za 1,33€)... Povolene je odkladat si ovu testy, ale tehotenske vyhadzujem a nevytlacam druhu ciarku kadzu hodinu!
5. Snazim sa zit bezny zivot. Ked do mna niekto rype s otazkou, ze kedy budem tehotna, tak so stoickym kludom odpovedam, ze „neviem“, „ktovie“, „uvidi sa“, ked sa podari“ alebo pouzijem akukolvek vlastnu vtipnu odpoved. Nedam na sebe znat, ze ma to trapi, ze mi lezie pytajuci sa na nervy... Je zvedavy, ako aj ja 🙂 Ale: ked to pride, tak to pride a raz to na mne predsa urcite uvidi!

Je milion tem, o ktorych sa da bavit. O praci, pocasi, politike, vareni, kozmenike, snoch, planoch a sexe... Je toho naozaj dost, cim sa da zamestnat hlava. Je nas tu naozaj pozehnane, kazda z nas je uplne ina, specificka. Roznorodost zivotov nas bude spajat tak, ako aj snaha otehotniet. No nielen to. Spajat nas bude aj fakt, ze otehotnenie je sucastou nespocitatelneho mnozstva nahod a „motylich efektov“ a my, mudre zeny, si to uvedomujeme. Vieme, ze laska, priroda alebo boh je najsilnejsim carodejnikom a tak si chceme uzivat zivot, radosti aj strasti. Chceme sa vasnivo milovat, chceme lubit a pachat dobre skutky. Chceme plakat, zurit, nadavat. To vsetko patri k zivotu. Chceme sa obzrat, chceme dietovat. Chceme ponocovat, ale chceme aj lenosit. Chceme predsa vsetko, uplne vsetko, co nas nevytiahne zo zivota s obrovskou nalepkou SNAZILKA. Nechceme vycnievat z radu, vytrcat, nechceme sa neustale strazit a kontrolovat, analyzovat a donekonecna dufat, ze „co ak“... Sme silne a nechceme si presda rozbit vztah, nechceme byt pre manzela len „buducou tehulkou“. Chceme byt partnerkami, milenkami, kamaratkami, a ked jedna z funkcii otehotnie 🙂, tak si to vychutname tak, ako nic ine na svete.

Nemajme vycitky, ze chodime na konika. Nasi partneri si konecne mozu vydychnut, lebo okrem otehotnenia zbierame v tejto teme rady a skusnosti prekvapivo aj v inych oblastiach. Budme internetove kamosky, ktore nespaja iba tuzba mat dieta, ale aj ine spolocne temy alebo nazory...

Heslo: www.mudrykonik.sk

siouxie
4. jan 2010

čaf 😀

puma.sue
4. jan 2010

shaar, Bart? nooo... tazko sa mi takto, ale akoze... je to vasa vec 😀

ja mam tiez z tisic fotiek nejakych 10 pouzitelnych, ale minule sme sa dohodli s kamosom, co ma super cit pre fotenie a porobil nam za vecer tolko krasnych zaberov, sme sa tu normalne vytesovali z toho 😉
ale nechajme uz fotky fotkami...

siou, uz nemen tie fotky, stracam prehlad 😉

siouxie
4. jan 2010

😀 čo Adam? už je dobre?

puma.sue
4. jan 2010

az teraz som si precitala o adamovi. stale nechce nejak moc jest, ale pije trochu. je sranda, ze vodu nechce, ale ked mu do nej cvrknem trochu mlieka, ide sa zabit... nechapem...

a padruh je s nim akurat vonku...
uvidim, co povie na margo kakanice... (boze, to som myslela, ze budeme riesit az s deckami 😉 )
ale pokusil sa zopar granul do seba dostat asi teraz, pred pol hodinou. tak uvidime...

idem aj ja nachystat nieco na veceru...
aby sa nepovedalo, ze som nezodpovedna hausfrau 😉

siouxie
4. jan 2010

to mlieko milujú, len opatrne... Ja idem nachystať večeru šelme 😉

lenocka84
4. jan 2010

ahojte kocice
ako sa mavate?

co porabate? okrem kona?

puma.sue
4. jan 2010

az teraz mi napadlo, ze som este neskolaudovala padruhov tohtotyzdnovy vytvor, vzdy caka, co poviem... tak idem este to precitat a potom sa zaradim do kuchyne...

nechapem to s tym mliekom, ale vzdy som tvrdila, ze nas adam je vlastne teply kocur 😀

siouxie
4. jan 2010

pumi, ale to je normálne, ja nepoznám psa, čo by nemal rád mlieko a mliečne výrobky (aj keď určite sa aj takí nájdu). Len psi ťažko trávia kravské mlieko, najmä v jeho pôvodnej podobe, takže mávajú pekné srajdy.
Nie je jeho pseudonym náhodou na iniciálny B.S.? 😀

ahoj, leni, my väčšinou všetky veselo, a ty? 😀

puma.sue
4. jan 2010

ano, inicialy si "uhadla"... 😉
snad... ale to je jedno... teda ani nie, ale prezijem 😀

s tym mliekom opatrne, to je jasne... len mi je to divne...
ale aspon takto do neho dostanem tekutiny...

leni, ako sa citis? uz sa to blizi a o chvilu je to tu...

siouxie
4. jan 2010

Pumi, tak potom trocha kamufluje vo svojich textoch, ale keďže som z branže, chápem 😀 A čítam ho. (teda, pokiaľ je to fakt on 😀 😀 ).

shaarka
autor
4. jan 2010

jake BS zas?? 😀

joj my mliecko nie... ale nastastie jella je taka zlata, ze sa snazi zjest vsetko, co jej dam pod nos. a ked ju este k tomu hladkam a povzbudzujem, tak skusi aj pomaranc, ci jahodu 😀

siouxie je tu vacsi macher na psiky, ale ked nasi nechceli pit, dostali to do hrdla striekackou a hotovo 🙂 hlavne cierne caje pri hnacke. aspon som mala prehlad, kolko vypil. a inak na sracku jednodnovu dietu a potom ryzu, nie granule... ale zas mozno som mimo a riesiem nieco, co uz ste davno vyriesili 😵

siouxie
4. jan 2010

shaar, jasné máš pravdu. Aj my sme striekačkovali... Raz, keď to bolo nevyhnutné. Ale fintu s cvrkom mlieka som tiež použila (len nie pri priamej srajde).
Ryžu sme riešili včera.

BS nerieš, to už nemôžeme toľko prezrádzať (aby som pumu nekompromitovala 😉 ).

siouxie
4. jan 2010

fuj, jak ja neznášam to slovo nerieš! 😀

lenocka84
4. jan 2010

siou aj ja veselo, co je fajn

pumi zatial som ok, tak uvidime dokedy mi to vydrzi

puma.sue
4. jan 2010

sioxie, dakujem, ze si to "stopla"... viac sa k tomu nechcem vracat...

a este stale su chalosi vonku, som zvedava, v akom stave sa vratia, modlim sa, aby nestretli zase tu adamovu frajerku z druheho vchodu, inak pojdem kupat zase... ma picne...

leni, drz sa, zhlboka dychaj. uz vies, ci ti brusko velmi netrci zo siat? 😉

nellie_
4. jan 2010

baby to čo robite????!!!!! 😀 😀 😀 😀
sak tolko popisat??? 😀 😀 😀

a jake fotky... pumi vaaaaau.. paci sa mi ta foto 😎

puma.sue
4. jan 2010

nellie, dakujem 😉
ja som stale fascinovana z tej tvojej...
inak, asi na veceru spravim ocka podla nellie... mame super pomazanku z nivy a aj na to nieco dokazem vykuzlit.
snad to padruh neofrfle...

puma.sue
4. jan 2010

teraz mi napadlo, ako dlho nas tu budu akceptovat? kto vlastne a za akych podmienok zamyka temu?
viete mi to niekto objasnit?

siouxie
4. jan 2010

pumi, anax bude vedieť. Anax, kde siiii? 😀

puma.sue
4. jan 2010

myslela som na nu, ze mozno ona zariadila to, aby nas pri 1000. strane nestopli 😀

siouxie
4. jan 2010

anax, ako to je? 😀 No, čo prinajhoršom bude pokračovanie, že shaar 😉

lenocka84
4. jan 2010

pumi v satach ani nei je vidiet ze 20tt 😀

puma.sue
4. jan 2010

leni, tak to je parada

hej, dufam, ze shaar sa postara, aby to tu nezakapalo 😀 😀

siouxie, kedy si stihla to rizoto kua?
ti moji chlapi boli takmer hodinu prec, som sa zacala o nich bat... a nakoniec z padruha vyliezlo, ze mi zhanali veterniky (som spominala, ked pisala vavenka, ze by som si dala)... a nakoniec nezohnali, ale nevadi...
strasne ma tym dojal ten moj padruh... co bude robit ked budem tehula? (inak, pouzivam v skutocnosti take psickarske pomenovanie, ze kotna, ale v dobrom akoze, len sa bojim, ze by si to tu niekto prilis bral k srdcu)

siouxie
4. jan 2010

pumi 😀 tak ja som dnes po dvoch týždňoch konečne vstala skôr (pred deviatou 😀 ).
Keď som sa naraňajkovala, dala som robiť ryžu (robí sa dlho, lebo robievam hnedú).
No a tesne predtým, než sme vypadli von som hodila do voku mäso a zeleninu.
Jedla som až po prechádzke a bola som rada, že to je hotové a už nič nemusím robiť 😀 .
Ale zajtra neviem, čo budem variť, nič doma nemáme, takže najprv obchod 😒 🙄 .

puma.sue
4. jan 2010

ja dnes nie som schopna nic.
tak som sa zmohla len na zohriatie polievky zo soboty a ocka su hotovo, ale padruh zatial jest nechce. nechapem...

ale to sladke "volaco" ma stale mata... nie kolacikove, skor zmrzlinove alebo cokoladove... asi vytiahnem milku (brailovo pismo - poznate? http://www.worldofsweets.de/out/1/html/0/dyn_im...)

shaarka
autor
4. jan 2010

helou.
lenocka, mas moj uprimny obdiv, ze este nemas brusko. ja mam take velke, ze mi hovoria: este LEN piaty mesiac? 😀

ja som tiez robila ryzu s cibulkou, k tomu kuracie s paprikou a uhorkou a CDD (co dum dal) 🙂 aj MM je uz doma, prekvapivo 😀

inak o sa tyka temy, tak pokial sa v nej keca, tak nemyslim, ze by ju zamkli... i ked je pravda, ze od prveho prispevku sme uz poriadne daleko (temami) a nik novy k nam nechodi.
a po tisicke sa uz dalsie pokracovanie zakladat nemusi.

nellie_
4. jan 2010

no uz som tu aj ja, lebo MM hral hru - chcelo by to este nejaky notebook... 😀 😀
uz viem co chcem na narodeniny... 😀 😀

ta pizza bola fakt dobra este som na nu nacapala riadne vela syru /sak nam dali v robote pridel, tak s nim treba daco porobit 😀 / a bola fakt prudko jeditelna 😀 😀

a zajtra som vymyslela palacinky.. polievka bude este od dnes fazulova a este je tam aj vcerjsia zeleninova s abecedou (pismenkami) 😀 😀

joj ja krava jak som si zas dokatovala ksicht 😅 a to som sa tak drzala - hadam aj tyzden 😀 😀
teraz zas vypadam tak ze by slepci na mne ine story precitali 😅 😀
este ze zajtra nejdem do roboty... 😅

puma.sue
4. jan 2010

nechapem, ako ze sa nemusi zakladat dalsie pokracovanie?
ja som myslela, ze to jedneho dna zamknu a bude koniec...
alebo teda, pokial to tu "zije" tak sa to v pohode znesie?

nellie_
4. jan 2010

pumi ze brailovo pismo.. 😀 😀 to jak moj ksicht 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀
normalne aka telepatia toto 😀 😀 😀

siouxie
4. jan 2010

nellie, vy ste dnes mali poradu? 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre