Ako otehotnieť a zároveň sa nezblázniť

shaarka
2. máj 2009

Ahojte vsetky zvedavky a buduce mamicky. Tuto temu som chcela zalozit uz dlhsi cas pre vsetky tie, ktore po case (to je jedno, ci po mesiacoch alebo rokoch) prestalo bavit donekonecna rozoberat, preco este nie su tehotne. Pre tie, ktore modrykonik takpovediac a nechtiac trosku znudil, lebo vypadli z diskusie, lebo nestihali vsetko citat, alebo sa im nikto nevenoval alebo preto, lebo zacali byt skratka strasne deprimovane z toho, ze este stale nie su tehotne. Tuto temu som chcela zalozit pre NAS, ktore sa najdu v nizsie uvedenych riadkoch. Pre tie zeny, ktore chcu od diskusie viac nez len uistovanie, ze „tentoraz si uz urcite v tom“. Samozrejme nam drzim palce, ale nezabudajme –
Fazulke sa viac zapaci mamicka - pohodacka, nez vystresovana snazilka

Idealny stav:

1. Ked dostanem menzes, neplacem. Som rada, ze ho mam, som zena, mam maternicu, mam cyklus! Hura. Postazujem sa na krce, na drahe vlozky, pochvalim sa novoobjavenymi tamponmi.
2. Necitim sa previnilo, ked sa mi napriklad v sobotu nechce vstavat o siestej (ako pravidelne cez pracovny tyzden) a odmerat si bazalku. Radsej si pospim, budem mat dobru naladu a potom nasilnim partnera 🙂 Krcok skumam (ak viem), ale neanalyzujem, ci je dostatocne tvrdy alebo makky. Je taky, aky ma byt, ci je hore, alebo dole, podla toho, v akom som leveli 🙂 Hlien sa niekedy nesledovat neda...
Ale neprehanam to, viem, ze krcok ani hlien nie je jedinym indikatorom ovulacie alebo tehotenstva...
3. Nemam velke vycitky, ked si dam vinko alebo idem s kamosmi na pivo... Vyresetujem si trosku hlavu, citim sa prijemne, sebavedomo a sexy, zabavam sa, neriesim pracovne problemy, vyplacem (vygrciam) sa. Viem, ze to nie je zdrave, ale extremizmus nepestujem a partnera sameho v krcme pre istotu nenecham 🙂
Dolezite je nemenit kvoli tuzbe otehotniet svoje navyky natolko, aby to posobilo na psychiku ako blok.
4. Ak mam chut urobit si ovulacny alebo tehotensky test, urobim si ho. Samozrejme ocakavam pozitivny vysledok, lebo CHCEM mat dieta, ale stale mam na mysli, ze sanca je presne 50:50. Preto po spravnom odcitani vysledku necakam, ze sa tam ta ciarka o hodinu zazrakom zjavi, alebo zosilnie, ale test vyhodim a neriesim. Lutujem len vyhodene peniaze (drogeria dm - tehotensky test za 1,33€)... Povolene je odkladat si ovu testy, ale tehotenske vyhadzujem a nevytlacam druhu ciarku kadzu hodinu!
5. Snazim sa zit bezny zivot. Ked do mna niekto rype s otazkou, ze kedy budem tehotna, tak so stoickym kludom odpovedam, ze „neviem“, „ktovie“, „uvidi sa“, ked sa podari“ alebo pouzijem akukolvek vlastnu vtipnu odpoved. Nedam na sebe znat, ze ma to trapi, ze mi lezie pytajuci sa na nervy... Je zvedavy, ako aj ja 🙂 Ale: ked to pride, tak to pride a raz to na mne predsa urcite uvidi!

Je milion tem, o ktorych sa da bavit. O praci, pocasi, politike, vareni, kozmenike, snoch, planoch a sexe... Je toho naozaj dost, cim sa da zamestnat hlava. Je nas tu naozaj pozehnane, kazda z nas je uplne ina, specificka. Roznorodost zivotov nas bude spajat tak, ako aj snaha otehotniet. No nielen to. Spajat nas bude aj fakt, ze otehotnenie je sucastou nespocitatelneho mnozstva nahod a „motylich efektov“ a my, mudre zeny, si to uvedomujeme. Vieme, ze laska, priroda alebo boh je najsilnejsim carodejnikom a tak si chceme uzivat zivot, radosti aj strasti. Chceme sa vasnivo milovat, chceme lubit a pachat dobre skutky. Chceme plakat, zurit, nadavat. To vsetko patri k zivotu. Chceme sa obzrat, chceme dietovat. Chceme ponocovat, ale chceme aj lenosit. Chceme predsa vsetko, uplne vsetko, co nas nevytiahne zo zivota s obrovskou nalepkou SNAZILKA. Nechceme vycnievat z radu, vytrcat, nechceme sa neustale strazit a kontrolovat, analyzovat a donekonecna dufat, ze „co ak“... Sme silne a nechceme si presda rozbit vztah, nechceme byt pre manzela len „buducou tehulkou“. Chceme byt partnerkami, milenkami, kamaratkami, a ked jedna z funkcii otehotnie 🙂, tak si to vychutname tak, ako nic ine na svete.

Nemajme vycitky, ze chodime na konika. Nasi partneri si konecne mozu vydychnut, lebo okrem otehotnenia zbierame v tejto teme rady a skusnosti prekvapivo aj v inych oblastiach. Budme internetove kamosky, ktore nespaja iba tuzba mat dieta, ale aj ine spolocne temy alebo nazory...

Heslo: www.mudrykonik.sk

dzou
15. jan 2010

ja sa chystam zajtra na naaaaaaakupyyyyyyyy este mi ostali nejake prachy od jeziska tak treba to minut 😀

lenuska85
15. jan 2010

Dzou aj ja chcem ist nakupovaaaat. Dufam, ze vyplata pride na ucet uz dnes a zbehnem aspon nieco popozerat 🙂

siouxie
15. jan 2010

shaar, je keď som videla upútavky na district som si myslela, že zase nejakí transformeri alebo podobná somarinka. Ale ono to má normálne dosť slušnú filozofickú myšlienku 😀 district sme ale videli doma, avatar je zase naozaj o dosť lepšie vidieť v kine.

leni a už si doma a oddychuješ?

lenuska85
15. jan 2010

Ale kdeze Siou! Este pol hodky a idem domov. Ale teraz uz mam volnejsie tak som vas prisla kuk a pozeram, ze ste tomu vela nedali 🙂

dzou
15. jan 2010

siou jasne ze to musi byt super a ovela lepsie ako v kine....ale tak my sme s mm v kine ani este nikdy neboli 😀 sme sa dali dokopy hned po jeho vojne a on tam robil kinooperatora takze mal kina az az a teraz uz ani nejak nas nenapadne ze by sme sli... no mozno by som aj pouvazovala 😉

siouxie
15. jan 2010

džou, to je dobrééé 😀 😀 😀 som zvedavá, či ho ešte niekedy dostaneš do kina 😀
Leni aha 😒 a dokedy tam musíš trčať?

dzou
15. jan 2010

no siou o tom pochybujem 😀

lenuska85
15. jan 2010

Siou do 16.30 ale 16.25 sa balim 🙂 Co mas v plane robit cez vikend???

lenocka84
15. jan 2010

baby dajte plan na vikend, nech sa inspirujem

dnes mi vzali doklady, takze jediny dokaz ze som je nejaky zdrap papiera

bibi24
15. jan 2010

Som tu aj ja na chvilku, bola som pozriet v tom Tescu, ale mna nejak nic neoslovilo. A v drogerii, kupila som si lak na nechty, makeup a ocny tien 😵

A este som bola v takom skoro tradicnom zelevoci a kupila som vela zeleninky, aby sme sa zdravo stravovali 😉 A vecer vyskusam ten salatik, co ste tu davali recept - mrkva, por, jablka, atd....

Tak nakoniec sme sa rozhodli pre Sherlocka Holmesa, tak som zvedava 🙂

dzou
15. jan 2010

leni ja nic.... teda zajtra tie nakupy a len tak oddych... niekam sa presjt...neviem nic zvlastne...a co vy budete robit?

siouxie
15. jan 2010

bibi, na sherlocka chceme ísť aj my. budúci týždeň. teda ak to dovtedy nebudeme mať na dvd. 😀 vraj je to dosť dobré a ja mám Downeyho strašne rada. 😉

leni, ja som dnes upratala, navarené máme, aj keď budeme musieť niečo dovariť, leb asi ostane už len polievka. Určite pôjdeme von, na dlhú prechádzku, ja budem asi písať, a možno si niečo dobré pozrieme. Takže "kvázi" oddych 😀

lenočka, asi ja ťa asi moc nemôžem inšpirovať 😀

bibi24
15. jan 2010

Leni, ja tiez nic extra. Dnes ideme do toho kina. Od zajtra mam doma mojho psika (teda, nasho, nasej rodiny, ked som sa odstahovala zostal s nasimi, ma uz 12 rokov), takze budem opatrovat jeho - on nema rad byt sam doma 😒 tak budeme s nim. Mozno sa pojdeme prejst, trochu poupratujem, dam prat, navarim a mozno vecer pojdeme si sadnut s kamaratom. Takze taky kludny vikend. 🙂

Siou, aj ja mam rada Downeyho a aj Lawa 😵

siouxie
15. jan 2010

bibi, akého máte psíka?

a vidíš na Lawa som zabudla, aj jeho mám rada 😉

dzou
15. jan 2010

u nas je dnes skaredo uz sa konecne trochu oteplilo a prsi 😒 tiez som sa chcela ist prejs. .. tak dlhsie ale nic z toho nebude 😒

bibi24
15. jan 2010

Siou, maleho maltezaka 🙂 Teda, ako plemeno nic moc, uz by som si ho nevybrala, ale vtedy sme ho kupovali len preto, lebo to bolo steniatko fenky mojej naj kamaratky. A lubim ho najviac, aj ked je to maly nervacik 🙂 Zato, ked sme s nim len doma, tak ani nevieme, ze ho mame, dokaze prespat cely den 🙂

A ty mas akeho Siou?

floskula
15. jan 2010

jeej, aj ja mam rada Judea Lawa, alebo Johnyho Deep a zo zien hrozne Juliette Binoche a Audrey Tautou. celkovo franc. produkciu mam rada. ziadne rychle, akcne prestrihy, ziadne preexponovane hranie, pekne, dlhe zabery, to je moje, skor klasicka filmova praca, ako mederne efekty.

no a ahojte vsetky. 😀

siouxie
15. jan 2010

flos 😉 videla si Paris (2008)? Tam bola Binochka nádherná 🙂

bibi, ja mám rr. 🙂

floskula
15. jan 2010

siu, no jasne ze videla. aj Kradeze a Vlamania su super. to si videla, to hra s Lawom. a hraju to zase raz skvele. 😉

siouxie
15. jan 2010

jasnéže videla 😀 😉 Ja som Lawa kedysi veľmi nemala rada, ale zmenila som názor 😀 . Tak ako napríklad na Winsletku, keď bol Titanic hitom nemohla som ju ani vidieť, ale je to úžasná herečka a dokáže aj z celkom banálnej úlohy spraviť charakterovú 🙂 . Dosť som o nej čítala a je to zaujímavá osoba s dosť veľkým rozhľadom a zaujímavými názormi. Stále som nevidela Predčítača, čo ma štve. Ale v Revolutionary Road bola dokonalá 🙂

floskula
15. jan 2010

siu, ja som Lawa videla prvy raz vo filme Wilde. o Oscarovi Wildovi. ci ako to mam vysklonovat. inak dobry film. no a kedze tam hral tepleho a velmi presvedcivo, tak nejako mi prisiel taky...no tak dobre to hral, ze som si ho tak zapisala. 😀 potom som ho videla v inych filmoch a zrodila sa moja laska k nemu. 😀 😀

floskula
15. jan 2010

siu, s WInsletkou som to mala presne ako hovoris, kym som nevidela Predcitaca. urcite si to pozri, je to super. my fakt pozerame len take filmy. ziaden akcnak a krvak a lietanie roznych priser a podobne veci u nas nenajdes.
ale od TIma Burtona Predvianocna nocna mora to je moje. 😀

siouxie
15. jan 2010

ja som ho videla tuším prvýkrát v Shopping (94), ale dlho som ho mala zafixovaného ako slizáčika 😀 Trocha divný (no uznaj, v Gattaca, talentovaný pán rippley... 😀 ). Prvýkrát sa mi naozaj páčil asi v Cold Mountain 😀

floskula
15. jan 2010

a Edith Piaf s Marion Cotillard si vedela? hrala aj vo filme Dobry rocnik, to sa mi pacilo.

siu, prihlasim sa zas neskor, prisiel mi drahy a dozaduje sa komunikacie. 😀 😀

siouxie
15. jan 2010

videla, v oboch. A teraz naposledy v Public enemies, ale to ma dosť sklamalo.
Dobrý ročník je dosť slabučký film, ale napriek tomu ho máme veľmi radi. To trdlo Crowe tam sedí ako riť na šerbel. A hláška: "lance armstrong" je u nás už folklór 😀 😀

vavenka
15. jan 2010

Hojte, tak som spat od dvojickovej kamosky, chlapci dnes dali zabrat 🙂
Pozeram ze rozoberate filmy - predcitacku som siou videla, hodne dobre to winsletka zahrala, trosku som sa uz ku koncu nudila, ale dalo sa....
Avatara som videla len doma, slabucky dej - efekty pekne, verim ze zazitok z 3D v kine moze byt, ale kto od toho caka nejaku hlboku myslienku tak ostane sklamanany.... Teda s drahym sme sa zhodli ze prachy by sme za to asi nedali 😅 😅

dzou
15. jan 2010

ahoj vavi.... 🙂 chodis trenovat ku kamoske?

siouxie
15. jan 2010

vavi, ono je to aj dosť rozdiel vidieť doma a v kine. ja keď máme domáce kino, ak už niečo takéto naozaj chceme vidieť, tak radšej v kine. Mne by sa to doma asi tiež nepáčilo. Ono tam myslí aj celkom pokus o myšlienku bol, ale až tak im zase nevyšiel 😀

A videla si aj Revolutionary road s winsletkou a capriom? Tam bola tiež výborná. Z tohlo filmu celkovo dosť mrazí 😀
Ja by som chcela hlavne knihu Predčítač, je vraj výborná.

Máš dosť, alebo sa chystáš na domáce práce? 😀 😉

slniecko77
15. jan 2010

ahojte...vospolok 🙂
siou..ja som videla aj Reader a aj Revolutionary road, teda v oboch pre mna zabodovala..sa som ju od Titanicu doslova nemusela..a teraz vyzera excelentne, nadherna zena 🙂
..ozaj vavi, som ti zabudla pochvalit kocar co mas v albume..sa mi velmi paci, ta potlac je tam velmi zaujimava a aj ta farebna kombinacia je dobra 😵

vavenka
15. jan 2010

Hej hej, bola som zatrenovat 😀 😀
Este rozmyslam ze hodim plienky do pracky aby zas bolo co zehlit 🙂
Herec tu vedla mna dohaduje nejaku zurku na vecer, tak neviem neviem ci zas nebudem sama.... A mozno pojdeme zahrat karty spolu 🙂
Siou no ved tak som to myslela, ze jedine ked na Avatara, tak milovnik efektov a aj to len do kina, ale zas ja niesom moc na taketo 🙂 Ten film co si spominala som nevidela..... Ale teraz sme pozerali - neviem uz ako sa to volalo - nehanebni bastardi tusim (ach tie slovenske preklady) s Brad Pittom, sa mi to celkom pacilo a este jeden - woman neviem co - tematika druhej sv. vojny o zenskych spionkach, to sa mi tiez velmi pacilo 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre