Ako otehotnieť a zároveň sa nezblázniť

shaarka
2. máj 2009

Ahojte vsetky zvedavky a buduce mamicky. Tuto temu som chcela zalozit uz dlhsi cas pre vsetky tie, ktore po case (to je jedno, ci po mesiacoch alebo rokoch) prestalo bavit donekonecna rozoberat, preco este nie su tehotne. Pre tie, ktore modrykonik takpovediac a nechtiac trosku znudil, lebo vypadli z diskusie, lebo nestihali vsetko citat, alebo sa im nikto nevenoval alebo preto, lebo zacali byt skratka strasne deprimovane z toho, ze este stale nie su tehotne. Tuto temu som chcela zalozit pre NAS, ktore sa najdu v nizsie uvedenych riadkoch. Pre tie zeny, ktore chcu od diskusie viac nez len uistovanie, ze „tentoraz si uz urcite v tom“. Samozrejme nam drzim palce, ale nezabudajme –
Fazulke sa viac zapaci mamicka - pohodacka, nez vystresovana snazilka

Idealny stav:

1. Ked dostanem menzes, neplacem. Som rada, ze ho mam, som zena, mam maternicu, mam cyklus! Hura. Postazujem sa na krce, na drahe vlozky, pochvalim sa novoobjavenymi tamponmi.
2. Necitim sa previnilo, ked sa mi napriklad v sobotu nechce vstavat o siestej (ako pravidelne cez pracovny tyzden) a odmerat si bazalku. Radsej si pospim, budem mat dobru naladu a potom nasilnim partnera 🙂 Krcok skumam (ak viem), ale neanalyzujem, ci je dostatocne tvrdy alebo makky. Je taky, aky ma byt, ci je hore, alebo dole, podla toho, v akom som leveli 🙂 Hlien sa niekedy nesledovat neda...
Ale neprehanam to, viem, ze krcok ani hlien nie je jedinym indikatorom ovulacie alebo tehotenstva...
3. Nemam velke vycitky, ked si dam vinko alebo idem s kamosmi na pivo... Vyresetujem si trosku hlavu, citim sa prijemne, sebavedomo a sexy, zabavam sa, neriesim pracovne problemy, vyplacem (vygrciam) sa. Viem, ze to nie je zdrave, ale extremizmus nepestujem a partnera sameho v krcme pre istotu nenecham 🙂
Dolezite je nemenit kvoli tuzbe otehotniet svoje navyky natolko, aby to posobilo na psychiku ako blok.
4. Ak mam chut urobit si ovulacny alebo tehotensky test, urobim si ho. Samozrejme ocakavam pozitivny vysledok, lebo CHCEM mat dieta, ale stale mam na mysli, ze sanca je presne 50:50. Preto po spravnom odcitani vysledku necakam, ze sa tam ta ciarka o hodinu zazrakom zjavi, alebo zosilnie, ale test vyhodim a neriesim. Lutujem len vyhodene peniaze (drogeria dm - tehotensky test za 1,33€)... Povolene je odkladat si ovu testy, ale tehotenske vyhadzujem a nevytlacam druhu ciarku kadzu hodinu!
5. Snazim sa zit bezny zivot. Ked do mna niekto rype s otazkou, ze kedy budem tehotna, tak so stoickym kludom odpovedam, ze „neviem“, „ktovie“, „uvidi sa“, ked sa podari“ alebo pouzijem akukolvek vlastnu vtipnu odpoved. Nedam na sebe znat, ze ma to trapi, ze mi lezie pytajuci sa na nervy... Je zvedavy, ako aj ja 🙂 Ale: ked to pride, tak to pride a raz to na mne predsa urcite uvidi!

Je milion tem, o ktorych sa da bavit. O praci, pocasi, politike, vareni, kozmenike, snoch, planoch a sexe... Je toho naozaj dost, cim sa da zamestnat hlava. Je nas tu naozaj pozehnane, kazda z nas je uplne ina, specificka. Roznorodost zivotov nas bude spajat tak, ako aj snaha otehotniet. No nielen to. Spajat nas bude aj fakt, ze otehotnenie je sucastou nespocitatelneho mnozstva nahod a „motylich efektov“ a my, mudre zeny, si to uvedomujeme. Vieme, ze laska, priroda alebo boh je najsilnejsim carodejnikom a tak si chceme uzivat zivot, radosti aj strasti. Chceme sa vasnivo milovat, chceme lubit a pachat dobre skutky. Chceme plakat, zurit, nadavat. To vsetko patri k zivotu. Chceme sa obzrat, chceme dietovat. Chceme ponocovat, ale chceme aj lenosit. Chceme predsa vsetko, uplne vsetko, co nas nevytiahne zo zivota s obrovskou nalepkou SNAZILKA. Nechceme vycnievat z radu, vytrcat, nechceme sa neustale strazit a kontrolovat, analyzovat a donekonecna dufat, ze „co ak“... Sme silne a nechceme si presda rozbit vztah, nechceme byt pre manzela len „buducou tehulkou“. Chceme byt partnerkami, milenkami, kamaratkami, a ked jedna z funkcii otehotnie 🙂, tak si to vychutname tak, ako nic ine na svete.

Nemajme vycitky, ze chodime na konika. Nasi partneri si konecne mozu vydychnut, lebo okrem otehotnenia zbierame v tejto teme rady a skusnosti prekvapivo aj v inych oblastiach. Budme internetove kamosky, ktore nespaja iba tuzba mat dieta, ale aj ine spolocne temy alebo nazory...

Heslo: www.mudrykonik.sk

pipimiska
9. feb 2010

vavi,ty si pred tym hovorila,ze ides tak raz za par dni..s tym budes az velmi v pohode 😎

pipimiska
9. feb 2010

shaarka 😅 ..kraasny teo 😵 😵 ..zacinam lutovat,ze som nesla aj ja na 3d 😎

nellie_
10. feb 2010

ahojte herečky.... 🙂

ranajky mam za sebou a asi by som sa mala pustit do prace...v piatok mam volno tak dnes a zajtra musim dost veci postihat.. 🙂
ale v ramci psycho-hygieny ci ako to vola chrobul sa tu budem vyskytovat.. 😀 😀

shaarka
autor
10. feb 2010

dobreeee raaanko 🙂
pipi, ani sa nenazdas a uz ho uvidis 6D (aj s pohmatom a zvukom) 😀 😀

kukulik30
10. feb 2010

ahojte 🙂

shaari..Teo normalny herec...zlatunky je 😵 😵 😵

nellie, psychohygiena je v praci dost podstatna, preto ju nesmies zanedbavat 😀

shaarka
autor
10. feb 2010

caaaau kuku! zijes? co porabas takto vo februari? 😀 😀

lenocka84
10. feb 2010

dobre ranko

shaar uzasne fotky, maly vyzera uplne ze krasne
waw

pipi a ved stale mozes ist. 😉

shaarka
autor
10. feb 2010

lenoc, no dakujem, trosku skromnosti musi byt - ale fakt nechapem, - tie fotky su velmi velmi podobne ako vsetky ostatne 3D fotky vsetkych ostatnych babatiek v brusku 😀 ved sme aj srandovali s Dr., ze sejvovat musi v realnom case, ze ja nechcem tie naj zabery od inych mamiciek 😀 😀

kukulik30
10. feb 2010

shaaaaari..no jasnacka zijem 😀 sa mi vypina NB samovolne, do kelu 😠 ...no ale co ja porabam vo februari...pracujem a zase cakam na vysledok posledneho Ket, takze opat cakacka 😀

nellie_
10. feb 2010

jeeeej ahoj Kuku 😵 😵 😵
teba som 100 rokov necitala.. 😉
takze si na cakacke.. joooj uz by to veru mohlo vyjst.. tfuj tfuj tfuj pre stastie 😉 🙂 😵 😵

shaarka
autor
10. feb 2010

ty sa ani nepochvalis, ze KET, ale cakat s nami sa ti paci, co? 😀 😀
tak cakame. kedy budes testovat?

ozaj, som sa ta chcela opytat, ci ste sa po narodeni samka nejak chranili. a ak ano, tak ako a ako dlho?

kukulik30
10. feb 2010

shaarka, ako myslis chranili?...pri keksiku?...nie nechranili sme sa vobec, nechranime sa uz 10 rokov 😀 od kedy sme svoji 😉

kukulik30
10. feb 2010

dnes mam volno a zajtra asi tiez ale o 12tej idem po Samka do skolky..troska oddychu som si dopriala, ked som v praci nechodim na MK , takze menej casu mi ostava na pisanie, ale citam vas troska a sledujem , ako sa vam vodi..takze spehujem 😀 trosicka 😀 😀 😀

kukulik30
10. feb 2010

a zabudla som napisat, ze po porode sme skusili keksik tesne po ukonceni sestonedelia 🙂 opatrne , pomalicky..v ramci moznosti..takze tot vsuvka z nasho sex. zivota 😀 😀 😀 keby tu bol hanbiaci sa smailik, tak ho tu nakliknem asi 10x 😅 😀

shaarka
autor
10. feb 2010

preto som sa pytala, lebo - povedzme si na rovinu - pri takej malej sanci otehotniet sa asi ani netreba chranit, ze? aj ja nad tym pomaly uvazujem, ze ako to urobime po porode... ci to nechame tak, alebo nie. netusim, ci budem mat menzes, ci ovulu (skor nie ako ano), len si nie som ista, ci motyka nevystreli aj druhykrat a nie prilis skoro 😀 alebo ci antikoncepcia nebude zbytocnou zatazou.
no to len tak, filozofujem, preto som sa pytala na tvoj nazor 🙂

no a kedy budeme testovat? 😀

kukulik30
10. feb 2010

shaarka....ja neviem , kedy budem testovat, isto budem , ale kedy ma to chyti neviem 😀 😀 😀 😀 najskor ale den po ket 😉

no ja som si vravela, ze teda , ked motyka vystreli budem rada a este k tomu som dojcila 13 mesiacov, takze ta sanca sa znizovala j tym...a poviem pravdu, ze by mi ani neprekazalo, ak by som otehu ...s antik je to horsie, lebo ak budes dojcit, tak co viem, je iba jedina taka , ktora je vhodna aj pocas dojcenia, nazov ti ale nepoviem...takze moznosti vela nie...iba ak kondom 😉 apson na zaciatku, alebo meranie BT

shaarka
autor
10. feb 2010

kuku, ja som myslela, ze ket uz mas za sebou. tak som to pochopila z prispevku vyssie.
no a meranie BT nie je ziadna antikoncepcia, lebo ked raz nemam cyklus, tak ovu moze prist kedy sa jej chce 😀

a pekne si dojcila! daj nejake tipy a triky 😎

vavenka
10. feb 2010

Ranko, len som prisla pozdravit a idem do vane 🙂
Kuku drzime palce 😵 😵 😵

bibi24
10. feb 2010

Ahojte 🙂

Kuku, tak drzime palce na uspesne ket 😉

Shaari, no ak ja niekedy budem mat dieta, tak my sa nebudeme nijak chranit po porode. Ako vidis, aj pri Kuku je to tak, ze 10 rokov a prirodzene nic, tak na co sa zatazovat antikou, ze ano 😉 Pri takej malej malilinkej sanci na prirodzene to nie je treba podla mna.

shaarka
autor
10. feb 2010

bibi, ako keby som pocula MM 😀
vavi, neutop!

kukulik30
10. feb 2010

no vcera som mala KET..a teraz cakam na vysledok 😉

co sa tyka dojcenia, ani neviem ako, ale asi som mala stastie, nejak extra problemy so nemala, mala som dobru predspoziciu hornych partii asi 😀 ...akurat, co som si ziadala, a to hned po porode, aby mi ho co najcastejsie nosili a hned na druhy den som si ho pytala aj na noc, odvtedy uz bol so mnou stale a prikladala som a prikladala...skoro stale...zaciatky boli troska bolestive, lebo sa mi obcas zle chytil a urobili sa mi prasklinky na bradavkach, co pri dojceni riadne palilo..tak so si ich mastila a neprestavala prikladat, prsia sa mi neskutocne nalievali....ked boli tvrde a navrete. tak som si ich masirovala pri umyvadle , kde som si na ne prikladala mokry horuci rucnik, aby sa uvolnili a tak som ich ponukala Samkovi, lebo inak mal proble sa prisat...a potom to uz slo pekne, dolezita je spravna poloha hlavicky a telicka pri dojceni, nesmie ta pri tom nic boliet / chrbat, krcna chrbtica/..jednoducho by si mala mat pri tom dostatocne pohodlie...ja som si nakniec velmi oblubila polohu - lezanie..takze som skoro stale dojcila po leziacky na boku...mala som velke prsia, tak to bolo pre mna najprijatelnejsie a najpohodlnejsie, aj maly to mal rad..a potom klasika po sediacky..na nete najde kopec poloh , napr, po cisarskom je velmi dobra poloha futbalovej lopty...nikdy som nemala zapal, vzdy som mala dost mliecka, az tak, ze mi striekalo, cize Samko bol niekedy chudacikj total mokry, co dsom mu ostriekla tvaricku, musela som si trioska odsat a potom mu dat, lebo nestihal ani prehltat 😀

pipimiska
10. feb 2010

🙂 ahojte 🙂 ..prvy krat som zazila,ze ma maly nenechal spat ..som si lahla o druhej v noci a zaspala asi o stvrtej 😅 a rano o pol desiatej ma mm zobudil pusinkami a aj maly sa pridal,takze teraz mam take oci 🙄

kuku 😅..to kojenie si fakt pekne popisala,ja si zatial nic nepredstavujem 😅..iba ze mi podrastu cici este aspon o dve cisla 😀

shaari,mas pravdu 🙂
..ale vobec to nieje tak,ze secky fotky su rovnake..som kukala aj ine,a tvoje babo patri medzi tie podarenejsie 😉 😵

vavenka,mala bude plavkina,ved ty sa vzdy len kupes 😅

nellie_
10. feb 2010

fuu kuku ty si bola ina dojka... 😉 🙂

pipimiska
10. feb 2010

kuku,a drzim velmi palce samozrejme 😵

kukulik30
10. feb 2010

pipi, dikes...drzim palce, nech aj vy mate take pekne dojcenie ako ja...naozaj som si to krasne uzivala, niet nad materske mliecko, pohodlne, vzdy teple a poruke 😀 dokonca aj prikrmy som oddalovala, tusim prvy krat az koncom 7. mesiaca som dala mrkvicku, dovtedy nic nic nic ...iba moje mliecko, ani cajik som nedavala...mliecko je aj od smadu, predne je riedne a to zadne je vyzivne, takze kedykolvek, kdekolvek cicinka bola von 😀

pipimiska
10. feb 2010

nellie,uz ti dosla mary kay? 😉

kuku,dik 🙂

vavenka
10. feb 2010

Pipi ale sak som sa len sprchovala 🙂 som pisala ze idem do vane, nie kupat sa 😉 my nemame zvlast sprchovy kut, takze vanu mame 2v1 😉 kupem sa max raz do tyzdna....

Kuku si moj vzor, takto nejako si to aj ja predstavujem, akurat ze by mi uplne stacilo tych 7-8 mesiacov 😉 kedze by som potom rada aj na druhom popracovat... Ale tak ako sa hovori, clovek mieni, ......
Nechame sa prekvapit 🙂

kukulik30
10. feb 2010

vavenka a to som mala este take stastie, ze maly sa mi pekne postupne odstavil sam...ubudali pekny dojcenia pocas dna a noci, ostalo len ranne a vecerne az raz vecer odmietol prsnik a potom aj rano 🙂 ...uz viac nechcel...aj som bola smutna, vies to take puto sa zrazu pretrhlo...ale nakoniec ma pediatricka upokojila ze to bolo akurat a ze sme to zvladli na jednotku, ze ine mamky sa neskutocne trapia s odstavenim 😉

kukulik30
10. feb 2010

vavenka a to som mala este take stastie, ze maly sa mi pekne postupne odstavil sam...ubudali pekny dojcenia pocas dna a noci, ostalo len ranne a vecerne az raz vecer odmietol prsnik a potom aj rano 🙂 ...uz viac nechcel...aj som bola smutna, vies to take puto sa zrazu pretrhlo...ale nakoniec ma pediatricka upokojila ze to bolo akurat a ze sme to zvladli na jednotku, ze ine mamky sa neskutocne trapia s odstavenim 😉

no co to zase blbne ten kon, neda mi odoslat prispevok 😖

kukulik30
10. feb 2010

aaaaaaaaaaaaaaa...a teraz dokonca az 2x som odoslala... 😀 😀 😀 predtym mi odoslalo 😕 ani som nepostrehla..ja som ale trubka 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre